Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


Recommended Posts

3 minutes ago, Stylianopoulos said:

 Mην παρασύρεσαι Πάνο Γαλάτσι απο Εγγλέζο . Ουτε το νέο γήπεδο του αρεσει ,ουτε οι παικτες που ακουγονται γιατι δεν έχει δει υπογραφές .Οταν δει τις υπογραφές θα βρει και πάλι κάτι να μην του αρέσει κοκ . Ετσι είναι το ύφασμα .

 Τα ίδια που εγραψα προ μηνος σου λέω και τώρα. Ντσαμ έχει υπογράψει ήδη ,εστειλε και τα εργομετρικά που έκανε στη Γαλλία. Τον προσέγγισε ο πρεζέμπορας και του είπε ο μανατζερ του πως έχει ηδη συμφωνήσει με μας. Με τον μανατζερ του θα κάνουμε δουλειές εφεξής.  Τζαβέλλας το ίδιο. 

 Δεν ειναι λογικό ρε μλκες να πέφτει κράξιμο επειδή εως σημερα 14/6 έχουν έρθει 3 παικτες ήδη.. που για μένα είναι όλοι τους έίναι και ενα-δυο σκαλιά παραπάνω απο όσους έχουμε.

ΥΓ. Για Ντσατσένκο ήρθε προσφορά 150 χιλιαρικα . Τον πήραμε 500 είπε ο μεγάλος ,δε θα τον δώσουμε τζαμπα. Για Νέντε έχουμε προσφορά 800 χιλιάρικα απο Ρωσία και Ιταλία θέλουμε και εδώ παραπανω.

Δάσκαλε είναι λογικο χωρίς υπογραφες να υπάρχει αμφιβολλια με την συγκεκριμένη διοίκηση και το παρελθόν της. Ικανοί είναι να τους χάσουν τους παικτες στο παρα ένα.

Κατα τα άλλα like εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Stylianopoulos said:

 Mην παρασύρεσαι Πάνο Γαλάτσι απο Εγγλέζο . Ουτε το νέο γήπεδο του αρεσει ,ουτε οι παικτες που ακουγονται γιατι δεν έχει δει υπογραφές .Οταν δει τις υπογραφές θα βρει και πάλι κάτι να μην του αρέσει κοκ . Ετσι είναι το ύφασμα .

 Τα ίδια που εγραψα προ μηνος σου λέω και τώρα. Ντσαμ έχει υπογράψει ήδη ,εστειλε και τα εργομετρικά που έκανε στη Γαλλία. Τον προσέγγισε ο πρεζέμπορας και του είπε ο μανατζερ του πως έχει ηδη συμφωνήσει με μας. Με τον μανατζερ του θα κάνουμε δουλειές εφεξής.  Τζαβέλλας το ίδιο. 

 Δεν ειναι λογικό ρε μλκες να πέφτει κράξιμο επειδή εως σημερα 14/6 έχουν έρθει 3 παικτες ήδη.. που για μένα είναι όλοι τους και ενα-δυο σκαλιά παραπάνω απο όσους έχουμε.

ΥΓ. Για Ντσατσένκο ήρθε προσφορά 150 χιλιαρικα . Τον πήραμε 500 είπε ο μεγάλος ,δε θα τον δώσουμε τζαμπα. Για Νέντε έχουμε προσφορά 800 χιλιάρικα απο Ρωσία και Ιταλία θέλουμε και εδώ παραπανω.

Και εκεί χώθηκε η γαμιολα ο χοντρος ε; Που να το πίνε μόνος του το καράβι ολο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Και εκεί χώθηκε η γαμιολα ο χοντρος ε; Που να το πίνε μόνος του το καράβι ολο

Δεν θα δουλευε η Πατησιων για κανα χρονο ρε απανθρωπε. Τι να κανουν αυτοι; Κλεφτες να γινουν;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Skepastos said:

Και εκεί χώθηκε η γαμιολα ο χοντρος ε; Που να το πίνε μόνος του το καράβι ολο

 Και για Τζαβέλλα χώθηκε αλλα δεν πάει εκεί αυτός επειδή τον απειλουσαν μια περιοδο συνεχεια μπράβοι του χοντρού.

Ο Μήτογλου εμαθα πως στον Μπεο λάμβανε μόνο τον μισθό του 1χιλιάρικο και το ενοικιο του σπιτιου του .. Μιλαμε για επαγγελματία ποδοσφαιριστη τώρα ε.

  Σε μας ειναι 50-70-90 το συμβόλαιο του.

23 minutes ago, nikos said:

Δάσκαλε είναι λογικο χωρίς υπογραφες να υπάρχει αμφιβολλια με την συγκεκριμένη διοίκηση και το παρελθόν της. Ικανοί είναι να τους χάσουν τους παικτες στο παρα ένα.

Κατα τα άλλα like εννοειται.

  Ικανοί είναι για πολλά συμφωνώ αλλά για αυτους που σου γράφω πάνω , οχι.

  Και γενικα ρε Νικο ΟΚ αρκετά με τη μίρλα .. δλδ 14/6 έχουμε τρεις παικτες . Καλά το πάει για την ώρα ,τι περιμένατε δηλαδή ;

  Μην παρασύρεται ολο το φόρουμ τωρα απο τον Εγγλέζο που μονίμως όλα μαυρα τα βλέπει. Τουλαχιστον σταματησε για την ώρα να αποκαλεί το νέο μας γήπεδο κοτέτσι ,είναι μια κάποια πρόοδος και αυτή .

 Γω έχω μια συγκρατημένη αισιοδοξία για φέτος .  Άντε να δούμε .

   MONO A E K 

 

  • Δικεφαλάκι 14
Link to comment
Share on other sites

Ο χοντρός προσπαθει να χωθεί σε όλες τις μεταγραφες της ΑΕΚ πλεον.

Για τον Εντσαμ ο Νικοβλακο ισχυρίστηκε ότι δεν τον ήθελε ο Μαρτινς, προφανως άλλη ήταν η αλήθεια, αλλά δεδομένα θα χώνεται αυτος.

 

υγ. Στυλ αν θεωρεις δεδομένους τους 3 παικτες πάσο, εγώ έχω μείνει στον 1, αλλά βλέπω τους θεωρεις σίγουρους και τους αλλους 2 από αυτά που μαθαίνεις. Δεν φταίει ο Εγγλέζος παντως, το άγχος φταίει. Θελουμε 8 βασικους φετος, αντικειμενικά δλδ πιστεύω.

 

Link to comment
Share on other sites

 Νίκο έχεις ηδη 3 Στανκοβιτς , Ν Τσαμ και Τζαβέλλα. Είσαι ηδη καλυτερα απο περσι.

 Ο Αραούχο θα αργήσει αλλά θα έρθει και αυτός.

 Τεσπα το νοημα το καταλαβατε και από πάνω .

Λίγη ηρεμία ,περισσοτερη υπομονή και ατελείωτη αγάπη . ΑΕΚ είσαι ,δεν είχες παρει και ΠΟΤΕ απο γεννησιμιού σου μέσα Ιουνίου την αφρόκρεμα..

 

  • Δικεφαλάκι 13
Link to comment
Share on other sites

Με 3 μια χαρα ικανοποιημένος είμαι κι εγώ για 14/6. Και μαλιστα είμαι κι από αυτους που γενικά είμαι υπέρ Τζαβέλλα.

Υπογραφες σύντομα να δούμε μονο γιατί μέχρι να μπει η τζίφρα ποτέ δεν ξερεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως η ηττοπαθεια εχει ποτισει την ομαδα ετσι και το φορουμ εχει συνηθισει στην μιρλα. Δυστυχως πορευομαστε με τα προηγουμενα και οχι με τα επομενα 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nikos said:

Ο χοντρός προσπαθει να χωθεί σε όλες τις μεταγραφες της ΑΕΚ πλεον.

Για τον Εντσαμ ο Νικοβλακο ισχυρίστηκε ότι δεν τον ήθελε ο Μαρτινς, προφανως άλλη ήταν η αλήθεια, αλλά δεδομένα θα χώνεται αυτος.

 

υγ. Στυλ αν θεωρεις δεδομένους τους 3 παικτες πάσο, εγώ έχω μείνει στον 1, αλλά βλέπω τους θεωρεις σίγουρους και τους αλλους 2 από αυτά που μαθαίνεις. Δεν φταίει ο Εγγλέζος παντως, το άγχος φταίει. Θελουμε 8 βασικους φετος, αντικειμενικά δλδ πιστεύω.

 

Για τους 8 θα συμφωνήσω κι εγώ.

Τουλάχιστον δείχνει να μην πηγαίνουμε σε στοιχήματα πλέον και να προχωράμε υποθέσεις κανονικών ποδοσφαιριστών που γνωρίζουμε την όποια αξία τους.

Το δικό μου ερώτημα είναι γιατί θέλουμε τόσους πολλούς αφού πέρυσι είχαμε φτιάξει "το καλύτερο ρόστερ" με το "καλύτερο δίδυμο".

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mobster21 said:

Για τους 8 θα συμφωνήσω κι εγώ.

Τουλάχιστον δείχνει να μην πηγαίνουμε σε στοιχήματα πλέον και να προχωράμε υποθέσεις κανονικών ποδοσφαιριστών που γνωρίζουμε την όποια αξία τους.

Το δικό μου ερώτημα είναι γιατί θέλουμε τόσους πολλούς αφού πέρυσι είχαμε φτιάξει "το καλύτερο ρόστερ" με το "καλύτερο δίδυμο".

θα σου γραψω αναλυτικα την γνωμη μου και κρατα την (ως γνωμη).

1) προφανως και δεν ηταν το καλυτερο ροστερ με το καλυτερο διδυμο.

2) "Το καλυτερο ροστερ της δεκαετιας" ο ιδιος ο Μελισσανιδης το βαφτισε παντως, αντε και καποιοι σουβλακοφαγοι, ουδεις αλλος. Πχ εγω που ημουν και σχετικα θετικος ελεγα οτι αν βγει ο Γκαρσια θα εχουμε μπροστα (μονο) το καλυτερο ροστερ μετα το 18 (το πιστευω ακομα αν και φυσικα δεν περιμενα τον Λιβαγια και τον Ολιβειρα να ειναι σαφως χειροτεροι απο την προηγουμενη σεζον). 

3) Παρακολουθωντας καθημερινα ρεπορταζ ΑΕΚ θεωρω οτι πολλες λαθος αποφασεις ηταν της διοικησης και οχι του διδυμου. Πχ η αποκτηση Ινσουα και η αποφαση να μην αποκτηθει τερματοφυλακας

4) Επισης ηταν πολυ διαφορετικη σε σχεση με φετος (οπως φαινεται) η οικονομικη πολιτικη της διοικησης, Ειχε γραψει και ο Στυλιανο νομιζω (και ηταν ξεκαθαρο εξαλλου) οτι η εντολη περΥΣΙ ηταν "πουληστε για να φερετε".  Για καποιες θεσεις οπως δεξιου μπακ ελεγαν "εχουμε συμβολαια, δεν παιρνουμε αλλους".  Φετος αντιθετως εντολη να προχωρησουν εστω κουτσα στραβα 4 βασικοι ηδη, εχει δοθει χωρις να εχει φυγει καποιος. Επισης φετος εχουν αδειασει 2 εκ περιπου απο Λιβαγια, Ολιβειρα, λεφτα που δεν υπηρχαν περΥΣΙ χωρις αυτο να  ηταν ευθυνη του διδυμου, αφου δεν εληγαν τα συμβολαια τους, ασε που μεχρι τελευταια στιγμη ο Μελ ηθελε να τους κρατησει αυτους (για τον Ολιβειρα ακομα και στην συνεντευξη τυπου πριν λιγες μερες το αφησε ανοιχτο γιατι δεν του ειχε απαντησει ακομα).  Για 2ο στοπερ περΥΣΙ τους εδωσαν το οκ τελευταια στιγμη αφου περασαμε ομιλους. Καταληγω λοιπον οτι και λογω αποφασεων και λογω συγκυριων ειναι καπως καλυτερες οι οικονομικες δυνατοτητες φετος.

5) Θεωρω οτι το καταντημα του ροστερ δεν ειναι μονο προιον του περσινου καλοκαιριου, αλλα παρα πολλων μεταγραφικων περιοδων στην σειρα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mobster21 said:

Για τους 8 θα συμφωνήσω κι εγώ.

Τουλάχιστον δείχνει να μην πηγαίνουμε σε στοιχήματα πλέον και να προχωράμε υποθέσεις κανονικών ποδοσφαιριστών που γνωρίζουμε την όποια αξία τους.

Το δικό μου ερώτημα είναι γιατί θέλουμε τόσους πολλούς αφού πέρυσι είχαμε φτιάξει "το καλύτερο ρόστερ" με το "καλύτερο δίδυμο".

Ενταξει δεν νομιζω και οσοι στηριζαν Καρερα-Ιβιτς να τους θεωρουσαν Μπεκενμπαουερ-Χαινκες, αλλα οντως γινανε καποιες καλες κινησεις.

Σιμανσκι-Γκαρσια πχ, ειναι καλοι παικτες. Δεν σου λεω οτι ειναι κατι το εξωπραγματικο, αλλα ειναι αξιολογοι ποδοσφαιριστες με ικανοτητες που αξιζουν να βρισκονται στην ΑΕΚ.

Οπως λεει και ο Νικος, τα περισσοτερα λαθη ηταν της διοικησης ή εστω προηλθαν λογω της εμπλοκης της διοικησης.

Εκτος των Ινσουα-τερματοφυλακα, ειμαι βεβαιος πως το "διδυμο" ηθελε να ξεφορτωθει οσο-οσο τον Μανταλο και να φερει Αλειξ Γκαρσια οπως μας ειχε γραψει ο Στυλιανο.

Περαν της αμεσης εμπλοκης Μελισσανιδη στα μεταγραφικα, που νιωθω οτι υπαρχει σε πολυ μικροτερο βαθμο φετος, το "διδυμο" δεν ειχε και την στηριξη της διοικησης οταν για αλλη μια φορα συγκεκριμενοι ποδοσφαιριστες αποφασισαν να κανουν μπουρδελο την ομαδα επειδη τρεξανε λιγο παραπανω στην προπονηση και εκανε μιμι το γονατακι τους.

Και σου ξαναλεω, οσοι τους στηριζαμε δεν ηταν λογω καποιας αγαπης ή καποιας τρελης εκτιμησης. Απλα η εναλλακτικη ηταν να κανουν κουμαντο στο ποδοσφαιρικο τμημα ο Μανταλος, ο Αλεξοπουλος και ο Λιβαγια. Ε ναι, απο αυτους χιλιες φορες Καρερα-Ιβιτς, με τα οποια λαθη τους. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Νίκο έχω παρατηρήσει μία εμμονή σου να γράφεις τη λέξη πέρυσι χρησιμοποιώντας ανάποδα το -υ και το -ι. Σε παρακαλώ δες το γιατί έχω σκαλώσει με αυτό

ναι ρε μαγκα μου και δεν μου το ειχε πει και κανεις οτι εχω σκαλωσει να το γραφω αναποδα να πουμε.

 

ελπιζω να το διορθωσω.

Link to comment
Share on other sites

https://www.gazzetta.gr/plus/2009598/i-eleytheria-eleytherioy-pige-theatro-me-ton-kosta-roykoynaki-tis-aek-pic

Η Ελευθερία Ελευθερίου πήγε θέατρο με τον Κώστα Ρουκουνάκη της ΑΕΚ (pic)

 

Να ανέβει το παιδί στην πρώτη ομάδα, δείχνει ηγετικές ικανότητες και προφίλ μεγάλου παίκτου

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, stavros 9-11 said:

Νίκο έχω παρατηρήσει μία εμμονή σου να γράφεις τη λέξη πέρυσι χρησιμοποιώντας ανάποδα το -υ και το -ι. Σε παρακαλώ δες το γιατί έχω σκαλώσει με αυτό

γλΥφω

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mporat said:

https://www.gazzetta.gr/plus/2009598/i-eleytheria-eleytherioy-pige-theatro-me-ton-kosta-roykoynaki-tis-aek-pic

Η Ελευθερία Ελευθερίου πήγε θέατρο με τον Κώστα Ρουκουνάκη της ΑΕΚ (pic)

 

Να ανέβει το παιδί στην πρώτη ομάδα, δείχνει ηγετικές ικανότητες και προφίλ μεγάλου παίκτου

 

Μόλις τελείωσε η καριέρα του. Έτσι ξεκίνησαν κάτι Ταχτσιδηδες, Γκέντσογλου, Πλιατσικες κλπ…

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Μόλις τελείωσε η καριέρα του. Έτσι ξεκίνησαν κάτι Ταχτσιδηδες, Γκέντσογλου, Πλιατσικες κλπ…

Ε τοτε δεν αξιζε εξ αρχης. Νομιζω ειναι καλο τεστ προσωπικοτητας που πρεπει να περνανε για να βλεπουμε αν κανουν για ηγετες,

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Μόλις τελείωσε η καριέρα του. Έτσι ξεκίνησαν κάτι Ταχτσιδηδες, Γκέντσογλου, Πλιατσικες κλπ…

Ο Ταχτσιδης ειχε την Σασα Μπαστα, που του εριξε ακυρο μετα, και πηγαινε κατω απο το σπιτι της και εκανε κανταδα με το κινητο εν μεσω λυγμων.

Ο Γκεντσογλου ειχε εκεινη με τα σχιστα τα ματια και τις βυζαρες, δεν θυμαμαι πως την λενε, και μετα την Ηλιαδη αν δεν κανω λαθος.

Ο Πλιατσικας δεν το θυμομουν οτι ειχε περπατησει στα μπουζουκοκοριτσα, με ποια ηταν;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×