Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


Recommended Posts

Να ευχαριστήσουμε και τον Σταύρακα "Γύλο" Βασιλαντωνόπουλο για την προσφορά του στην ομάδα μας. Θεωρώ ότι προσέφερε πράγματα, και ειδικά σε πολύ στραβές συγκυρίες, όταν κλήθηκε να βοηθήσει τα πήγε καλά και έδωσε ηρεμία την οποία χρειαζόμασταν. Καλώς απομακρύνεται, έχει πολλή μπάλα ακόμα να παίξει και δεν θα τον βοηθούσε να μείνει στην ΑΕΚ και να παίζει κάθε 3-4 ματς. Εμένα μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής, τον ευχαριστώ και του εύχομαι ό,τι καλύτερο στη συνέχεια της καριέρας του, την οποία θα παρακολουθώ και πιστεύω ότι θα είναι καλή.

 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nedved21 said:

Ο Ταχτσιδης ειχε την Σασα Μπαστα, που του εριξε ακυρο μετα, και πηγαινε κατω απο το σπιτι της και εκανε κανταδα με το κινητο εν μεσω λυγμων.

Ο Γκεντσογλου ειχε εκεινη με τα σχιστα τα ματια και τις βυζαρες, δεν θυμαμαι πως την λενε, και μετα την Ηλιαδη αν δεν κανω λαθος.

Ο Πλιατσικας δεν το θυμομουν οτι ειχε περπατησει στα μπουζουκοκοριτσα, με ποια ηταν;

Έσκαγε 18 χρόνων πορδη με οξυζενατο μαλλί και κάτι μπαρόβιες στα μπιτσομπαρα του Ναυπλίου γεμάτος λάδια. Του είχα βάλει χέρι ένα μεσημέρι χεσμενος από βότκες 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Evolve said:

Να ευχαριστήσουμε και τον Σταύρακα "Γύλο" Βασιλαντωνόπουλο για την προσφορά του στην ομάδα μας. Θεωρώ ότι προσέφερε πράγματα, και ειδικά σε πολύ στραβές συγκυρίες, όταν κλήθηκε να βοηθήσει τα πήγε καλά και έδωσε ηρεμία την οποία χρειαζόμασταν. Καλώς απομακρύνεται, έχει πολλή μπάλα ακόμα να παίξει και δεν θα τον βοηθούσε να μείνει στην ΑΕΚ και να παίζει κάθε 3-4 ματς. Εμένα μου είναι ιδιαίτερα συμπαθής, τον ευχαριστώ και του εύχομαι ό,τι καλύτερο στη συνέχεια της καριέρας του, την οποία θα παρακολουθώ και πιστεύω ότι θα είναι καλή.

 

 Ευχαριστούμε φίλε Βολβέ από Κερατέα , πολύ ωραίο το επίσημο ανακοινωθέν σου.

 Πάμε στον επόμενο ακροατή .

 

  Έλα φίλε .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν φόρο τιμής στον μεγάλο Τσίγκρι να πω ότι την πρωταθληματική χρονιά κ με την δικιά του συμβολή στο κέντρο της άμυνα η ΑΕΚ έχει το ρεκόρ με το μικρότερο παθητικό γκολ από καταβολής Α Εθνικής. Ευχαριστούμε Τσίγκρι καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσουμε τον Τσιγκρίνσκι για όλα τα χρόνια προσφαρας του. Ήταν σημαντικός στην χρόνια πρωταθληματος. Νομίζω αυτός είχε ισοφαρίσει στο καραιταβλι. 

Ελπίζω να χρησιμοποιηθεί σε κάποια διοικητική θέση.

Καλη συνέχεια και στον Γυλο. Τίμιος όσο χρειάστηκε σε σχέση με τα αλλά μας δεξιά παλτα. 

Πάμε για σοβαρές προσθηκες 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τσίγκρι καλός κύριος,είχε την τύχη να φάμε και μαζί 2-3 φορές. Να γελάσει και λίγο το χειλάκι του.Μου είχε δώσει το κινητό του μάλιστα ο ίδιος, μάλλον του έλειπαν οι παρέες.

Αμίλητος, Σοβαρος, σκεπτικός σε σημείο που νομίζω πως αν δεν είχε το μεγάλο αυτό ποδοσφαιρικό ταλέντο το πιο φρόνιμο θα ηταν να ειχε κλειστεί σε κάποιο μοναστήρι στη Σουμελά η σε κοινόβιο με πολλά σύγχρονα ναρκωτικά .

34χρονος(31-32 τότε που τον γνώρισα)  φυλακισμένος σε ταμπεραμέντο 64χρονου. Απορούσα τότε πως είχε ρίξει την πανέμορφη σύζυγό του.

Σκεφθείτε απλά τη φάση να μπορείτε να μιλάτε με ποδοσφαιριστη της ΑΕΚ..να μαθαίνετε νέα της ΑΕΚάρας αλλά να μη σας κάνει όρεξη, διάθεση να τον καλέσετε γιατί προτιμάτε να κοιμηθείτε ή να δείτε για εικοστή φορά επανάληψη το τελευταίο επεισόδιο της εξαφάνισης του Τζων Αυλακιώτη.

Αγωνιστικά μιλώντας μας κούρασε στα στερνά του ο Δημητρός.Μεγαλος παίκτης αλλά τραβούσε απο τα μαλλιά κάτι που δεν πήγαινε άλλο.

Κατι που προσωπικά δε μου άρεσε ήταν ότι στο τέλος κάθε χρονιάς ξεχνούσε και τραυματισμούς και προβλήματα και έπαιζε μια χαρά .Περδίκι γινόταν. 

Μου έφερνε πάντα στο νου το Νίκο, τον διπλανό μου στο θρανίο.Καθε φορά προς το τέλος του τριμήνου διάβαζε μόνο και σήκωνε χέρι να πει μάθημα.Πριν τους βαθμούς .Τοτε μονο παρατούσε το κωλοβαρεμα και έστρωνε κώλο. Το έκανε αυτό -και έπιανε πάντα- γιατί μου έλεγε πως στους καθηγητές μένει πάντα η τελευταία εντύπωση.

Σταμάτησε να το κάνει μόνο όταν τελειώσαμε και το λύκειο.

Κάτι τέτοιο συμβαίνει τώρα και με τον συμπαθή Ουκρανό. Τελείωσε και το λύκειο. Αν θέλει να συνεχίσει να σηκώνει το χέρι μόνο τις τελευταίες ημέρες μιας χρονιάς..ας το κάνει πια σε άλλο επίπεδο.

Τον ευχαριστούμε για όλα, σίγουρα προσέδωσε κύρος στον οργανισμο, μπορούσε σίγουρα πολλά παραπάνω από όσα εδωσε , καλοφαγωτο και το τελευταίο 350άρι που τσίμπησε απο την ΑΕΚ και ευχόμεθα καλή συνέχεια όπου και αν πάει.

 

  • Δικεφαλάκι 20
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nedved21 said:

Ενταξει δεν νομιζω και οσοι στηριζαν Καρερα-Ιβιτς να τους θεωρουσαν Μπεκενμπαουερ-Χαινκες, αλλα οντως γινανε καποιες καλες κινησεις.

Σιμανσκι-Γκαρσια πχ, ειναι καλοι παικτες. Δεν σου λεω οτι ειναι κατι το εξωπραγματικο, αλλα ειναι αξιολογοι ποδοσφαιριστες με ικανοτητες που αξιζουν να βρισκονται στην ΑΕΚ.

Οπως λεει και ο Νικος, τα περισσοτερα λαθη ηταν της διοικησης ή εστω προηλθαν λογω της εμπλοκης της διοικησης.

Εκτος των Ινσουα-τερματοφυλακα, ειμαι βεβαιος πως το "διδυμο" ηθελε να ξεφορτωθει οσο-οσο τον Μανταλο και να φερει Αλειξ Γκαρσια οπως μας ειχε γραψει ο Στυλιανο.

Περαν της αμεσης εμπλοκης Μελισσανιδη στα μεταγραφικα, που νιωθω οτι υπαρχει σε πολυ μικροτερο βαθμο φετος, το "διδυμο" δεν ειχε και την στηριξη της διοικησης οταν για αλλη μια φορα συγκεκριμενοι ποδοσφαιριστες αποφασισαν να κανουν μπουρδελο την ομαδα επειδη τρεξανε λιγο παραπανω στην προπονηση και εκανε μιμι το γονατακι τους.

Και σου ξαναλεω, οσοι τους στηριζαμε δεν ηταν λογω καποιας αγαπης ή καποιας τρελης εκτιμησης. Απλα η εναλλακτικη ηταν να κανουν κουμαντο στο ποδοσφαιρικο τμημα ο Μανταλος, ο Αλεξοπουλος και ο Λιβαγια. Ε ναι, απο αυτους χιλιες φορες Καρερα-Ιβιτς, με τα οποια λαθη τους. 

Η εναλλακτική στο καλύτερο ρόστερ με μέλος τον Ενομπακάρε είναι το φετινό σχήμα που μιλάει με τον Ντσαμ.

Τώρα για τον αδελφό του Βλάνταν και τον άλλον που τον έδιωξε ομάδα της τρίτης εθνικής στην Ιταλία δεν θέλω να μιλήσω. Από την στιγμή που δίνεις συγκατάθεση ως τόσο μεγάλο σέντερ μπακ για Χνιντ και Ρουμάνο, κάτι δεν πάει καλά. Είτε στο μυαλό σου, είτε στην τσέπη σου, είτε στην διάθεσή σου για την ΑΕΚ. Όπως και να έχει ήταν ένα μήνυμα που δεν έλαβε κανένας υπόψην εκείνη την στιγμή.

 

Από εκεί και πέρα, πάμε παρακάτω. Δεν έχει νόημα η συζήτηση αυτή. Και δεν θα εμπλακώ ξανά σε τέτοια.

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kostas21 said:

χααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

Ο Μανταλος ποιον σου θυμιζει απο το σχολειο?

Αυτόν που πηγαίνει να μιλήσει ιδιαιτέρως στους καθηγητες αμέσως μόλις τελειώσει το μάθημα 😁

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nikos said:

Τα παιχνίδια που κοιτάζω τον έχουν χειρότερο του Μπακακη.

Μακρυα.

Το είδα. Αλλά ήταν πρόσπεκτ που είχε κάνει μια κοιλιά 2-3 χρόνια και φέτος έκανε την καλύτερη του χρονιά ως καραβασικός. 17 χρονώ επαιζε βασικός Α Εθνική Σερβίας, στα 19 έφυγε για την Μπορντό, έμεινε 2-3 χρόνια ως αναπληρωματικός και γύρισε στη Σερβία όπου έκανε 2 μέτριες χρονιές μέχρι πέρυσι. Αν τον ξέρει ο προπονητής και εγγυάται καλώς να έρθει. Η πορεία του δείχνει οτι κατι είχε να δώσει. Στο χέρι του είναι με ομοεθνή πορπονητή να πάει ακόμα καλύτερα. Στην προκειμένη είναι ένα στοίχημα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Το είδα. Αλλά ήταν πρόσπεκτ που είχε κάνει μια κοιλιά 2-3 χρόνια και φέτος έκανε την καλύτερη του χρονιά ως καραβασικός. 17 χρονώ επαιζε βασικός Α Εθνική Σερβίας, στα 19 έφυγε για την Μπορντό, έμεινε 2-3 χρόνια ως αναπληρωματικός και γύρισε στη Σερβία όπου έκανε 2 μέτριες χρονιές μέχρι πέρυσι. Αν τον ξέρει ο προπονητής και εγγυάται καλώς να έρθει. Η πορεία του δείχνει οτι κατι είχε να δώσει. Στο χέρι του είναι με ομοεθνή πορπονητή να πάει ακόμα καλύτερα. Στην προκειμένη είναι ένα στοίχημα 

Θέλουμε αναγνωρισμένης αξίας παικτες. Το ότι τον θέλει ο Μιλόγεβιτς δεν μου λέει κάτι προσωπικά. Κι ο Καρντοσο ήθελε τον Παουλίνιο. 
Γενικα μακρυα από στοιχήματα ειδικα φετος.
 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Θέλουμε αναγνωρισμένης αξίας παικτες. Το ότι τον θέλει ο Μιλόγεβιτς δεν μου λέει κάτι προσωπικά. Κι ο Καρντοσο ήθελε τον Παουλίνιο. 
Γενικα μακρυα από στοιχήματα ειδικα φετος.
 

Συμφωνώ, αλλα οι προπονητές πρέπει να κρίνονται και απο αυτό. Δηλαδή όταν επιλέγεις και προτείνεις συγκεκριμένο παίχτη και βγαίνει μαπα, οκ θα σε εμπιστευτώ. Αλλά αν είναι για μπάτσες πρέπει να γαμηθεί και ο προπονητής

 

Βαζω τις 2 καρτέλες των 2 ποδοσφαιριστών που ακούστηκαν απο Ερυθρό Αστερα. 

20-156147-milan-gajic.jpg

20-156243-marko-gobeljic.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×