Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

Με αυτά και αυτά η μεγάλη τρίλιζα φέτος το καλοκαίρι είναι στην άμυνα. Κανεις δεν ξέρει ακόμα πως θα διαμορφωθεί η φάση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Με αυτά και αυτά η μεγάλη τρίλιζα φέτος το καλοκαίρι είναι στην άμυνα. Κανεις δεν ξέρει ακόμα πως θα διαμορφωθεί η φάση.

Ειναι θετικο για την αμυνα που δεν ανανεωσε ο Τσιγκρι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ειναι θετικο για την αμυνα που δεν ανανεωσε ο Τσιγκρι.

Σε πρώτη φάση ναι. Υπάρχει κίνδυνος όμως να σου ξεμείνουν Σβάρνας, Νεντε. Για να σκέφτονται να αφήσουν ελεύθερο το Γουτα κατι παίζει 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με πωληση Σβαρνα και Χνιντ και φερνοντας ΤΟΝ ΣΤΟΠΕΡ που λεμε πιστευω θα ειμαστε καλυτεροι και ας μεινει ο Νεντε

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Με αυτά και αυτά η μεγάλη τρίλιζα φέτος το καλοκαίρι είναι στην άμυνα. (Σχεδον)Κανεις δεν ξέρει ακόμα πως θα διαμορφωθεί η φάση.

 

Link to comment
Share on other sites

βιαζομαστε να καωουμε τον Νεντε θα πω εγω. Αν δεν πουληθει .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δασκαλε δωσε θεση τουλαχιστον . Ο Αρναουτογλου εχει μπερδευτει 

Link to comment
Share on other sites

Η Πανδώρα ρίχνει νέα “βόμβα”, αποκαλύπτοντας το προχωρημένο ενδιαφέρον της Ένωσης για τον Κυριάκο Παπαδόπουλο ο οποίος μένει ελεύθερος με ένα μικρό ποσό από την Λοκομοτίβα. Το πουσάρισμα της υποψήφιοτητάς του από τον Τζαβέλα αλλά και στελέχη της Εθνικής Ελλάδας, το λελογισμένο ρίσκο με την απόκτηση του και ο διπλό ρόλος για τον οποίο προορίζεται!

Η ΑΕΚ είναι έτοιμη να κλείσει τον Τζαβέλα (μετράει αντίστροφα για να βάλει την υπογραφή του), πήρε από τον Βόλο κι ανακοίνωσε τον Μήτογλου, έχει υπογράψει από την άνοιξη τον Γούτα αλλά ακόμη να τον ανακοινώσει, μόλις σήμερα “τελείωσε”/αποχαιρέτησε τον Τσιγκρίνσκι κι ενώ έχει στο ρόστερ της με συμβόλαια τους Σβάρνα (τραυματίας), Λάτσι (πρότζεκτ), Νεντελτσάρου (βασικός στην Εθνική Ρουμανίας) και Χνιντ (το μόνο στανταράκι, από τους στόπερ, που με το έναν ή τον άλλον τρόπο θα φύγει αυτό το καλοκαίρι)!

Σύνολο εν δυνάμει 7 στόπερ, με την προοπτική όμως, να γίνουν 8 αφού οι “κιτρινόμαυροι” είναι σε σοβαρή συζήτηση και με τον Κυριάκο Παπαδόπουλο! Τον οποίο πάντως τον θέλουν/προορίζουν και για “κόφτη”! Έμπνευση ή ρίσκο άραγε;

Η Πανδώρα είναι εδώ με μια ακόμη βαρβάτη αποκάλυψη που θα συζητηθεί: ο Κυριάκος Παπαδόπουλος, που εσχάτως επέστρεψε στην Εθνική Ελλάδας και συνθέτει με τον Τζαβέλα τον βασικό αμυντικό κεντρικό δίδυμο του Φαν Σχιπ, είναι σε συζητήσεις με την ΑΕΚ , παρότι η τελευταία αυτή την στιγμή διαθέτει ή σύντομα θα διαθέτει σχεδόν τα 2/3 μιας ντουζίνας σέντερ μπακ! Βέβαια μετά και την αποχώρηση του “εύθραστου” Τσιγκρίνσκι, ο επίσης “εύθραυστος” (λόγω των πολλών τραυματισμών) αλλά κλασάτος Κυριάκος κάλλιστα μπορεί να αποτελέσει τον “αντι-Τσιγκρίνσκι” της Ένωσης!

Δεν ξέρω αν τον πρότεινε στους “κιτρινόμαυρους” ο Τζαβέλας που προβάρει την φανέλα με τον “δικέφαλο”, είναι φιλαράκια και πρώην ομόσταβλοι στην Rogon του Πολ Κουτσολιάκου (έχουν φύγει και οι δυο). Ή αν τον πρότεινε ο Γιάννης Παπαδόπουλος, που παραδοσιακά έχει αδυναμία και καλή σχέση με τους διεθνείς Έλληνες ποδοσφαιριστές. ‘Η αν προτάθηκε στον Βλάνταν Μιλόγεβιτς, που τον σκέφτεται σαν τον…Κουρμπέλη της ΑΕΚ(να το έχει δίπορτο, στόπερ και κόφτης), την ίδια ώρα που ο Σέρβος κόουτς δεν πολυβλέπει/ δεν ενθουσιάζεται από τον Γούτα…

Αυτό που ξέρω και το γράφω σήμερα είναι πως ο Κυριάκος Παπαδόπουλος δεν έχει απλά προταθεί αλλά εξετάζεται ουσιαστικά από την ΑΕΚ. Είναι βέβαιο πως θα σκανάρουν και το πλούσιο ιατρικό φάκελλο του, αυτόν που όταν από τον χειμώνα του 2020 βγήκε στην γύρα (από Κίνα μέχρι Ρωσία πήγε και δοκιμάστηκε) για να βρει ομαδα, με υψηλό συμβόλαιο, λειτούργησε αρνητικά … εκφοβιστικά για κάποιους ενδιαφερόμενους και του χάλασε δουλειές. Ο Κυριάκος είχε… κτυπήσει(άμεσα ή έμμεσα) και τις πόρτες των ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκού χωρίς αυτές να ανοίξουν, με αποτέλεσμα να δυσκολευτεί και τελικά να βρει συμβόλαιο και να υπογράψει τον Νοέμβριο του 2020 στην άσημη κροατική Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ.

Ο Παπαδόπουλος δεν είναι μεγάλος σε ηλικία (τον Φεβρουάριο έκλεισε τα 29 του χρόνια) αλλά …ξεγελάει επειδή σε ηλικία 15,5 χρονών έκανε ντεμπούτο στον Ολυμπιακό και 18 χρονών ο ατζέντης Πολ Κουτσολιάκος τον πήγε με 2.000.000 από τον Ολυμπιακό στην Σάλκε ( 2010). Από τότε μεσολάβησε μια σπουδαία καριέρα στην Μπουντεσλίγκα (Σάλκε, Λεβερκούζεν, Λειψία, Αμβούργο), μεταγραφές συνολικού κόστους 18.000.000 ευρώ (όλες με την σφραγίδα Κουτσολιάκου), μια χρηματιστηριακή αξία που έφτασε στο πικ της το 2013 , στα 18.000.000 αλλά και με το τελευταίο μεγάλο του συμβόλαιο στο Αμβούργο (από το 2017 ως το 2020) ύψους 1.400.000 ευρώ! Ενδιάμεσα όμως, έχει και σοβαρούς τραυματισμούς που του έκοψαν μεταγραφές σε Ζενίτ και Λίβερπουλ και επηρέασαν σε μεγάλη βαθμό την καριέρα και την απόδοσή του (έγινε πιο βαρύς και αργός) φέρνοντας και την αμφισβήτηση για το κατά πόσο θα μπορούσε να παίζει ακόμη ανταγωνιστικό ποδόσφαιρο στο τοπ επίπεδο.

“Πηγαίνοντας στην Λοκομοτίβα έκανα ένα βήμα πίσω για να ακολουθήσουν άλλα μπροστά. Θα μπορούσα να πάω σε μεγαλύτερη ομάδα. Ήθελα να επιστρέψω και να γίνω ξανά αυτός που ήμουν» είπε πρόσφατα, σε μια πολύ ενδιαφέρουσα συνέντευξη στο gazzeta.gr. Και όντως κάνοντας 24 συμμετοχές στο κροατικό πρωτάθλημα κέρδισε μέχρι και την επανάκληση του στην Εθνική Ελλάδας μετά από μια 3ετία και πλέον έχει την… πολυτέλεια ξανά να δέχεται προτάσεις και να επιλέξει ο ίδιος. Με την χρηματιστηριακή του αξία να έχει κατρακυλήσει στις 800.000 ευρώ αλλά και να εγκαταλείπει την Λοκομοτίβα, παρότι έχει μαζί της συμβόλαιο ως τον Δεκέμβριο. “Δεν υπάρχει κάποια ρήτρα. Είμαι σχεδόν ελεύθερος. Με ένα πολύ μικρό ποσό μπορώ να φύγω. Θα αποχωρήσω, είναι σχεδόν βέβαιο. Δεν ξέρω ακόμη σε ποια ομάδα θα κλείσω. Μου έχουν μεταφέρει διάφορες προοπτικές μέχρι στιγμής, αλλά δεν έχω καταλήξει» αποκάλυψε στην ίδια συνέντευξη.

Αντί για επίλογο να αναφέρω πως η δική μου πληροφόρηση θέλει στην ΑΕΚ να έχουν πάρει(ακόμη κι από υψηλά νυν στελέχη της Εθνικής ομάδας) αλλά και να συνεχίζουν να παίρνουν συστάσεις για τον… τωρινό Κυριάκο Παπαδόπουλο.

 

Link to comment
Share on other sites

Θα γινουμε παλι εμεις ο τροφοδοτης της Εθνικης? Θα κανουμε τα χατιρια τους? Μηπως γιαυτο παγωσε του Γουτα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό το παιδί δεν το πάω παντως. Περαν δλδ ότι ειναι βου που επαιξε στον γαυρο, περαν του ότι είχε τραυματισμούς, δεν θυμαμαι ποτέ να με εντυπωσιάζει κιολας. Ισως έφταιγε ότι μου την σπάει η φάτσα του βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ανησυχητικό είναι οι κακές του συνήθειες. Ελπίζω να τις έχει κόψει 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τον γαμει τον μπουλη , εδώ παίρνουμε Μαυροβούνιο παιχταρα. Κ ο Αρναου περιμένει για να γράψει το αποκλειστικό του 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Ποιος τον γαμει τον μπουλη , εδώ παίρνουμε Μαυροβούνιο παιχταρα. Κ ο Αρναου περιμένει για να γράψει το αποκλειστικό του 

Εχει κολλησει με το F5 στο ΚΜ να μαθει θεση και ονομα 

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα και λιγο τους τραυματισμούς του κοκκινομαγουλου, οκ μιλάμε τωρα για τρελο σακάτη 

Link to comment
Share on other sites

Καλος ο Παπαδοπουλος για να κανει τα ρεπο του Τζαβελλα. 3ος με λιγα λογια. Θελουμε ποιοτικο βασικο στοπερ που θα βγαλει σιγουρα τη χρονια.

Link to comment
Share on other sites

1.400.000 από το Αμβούργο, ωραία επένδυση έκανε η ομάδα κι έπεσε. Δε νομίζω ότι ο Κυριάκος (μπρρρ) κάνει για την ομάδα, είναι σακατης. Πιο παλιά ίσως, πλέον είναι για καμιά Λοκομοτιβα Ζάγκρεμπ ή το μπαρ Λοκομοτιβα στα Εξάρχεια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, θα παρακαλούσα τους υπεύθυνους να προσέξουν τον Φινλανδό διεθνή πιτσιρικά Valakari της Παφου 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Άσχετο, θα παρακαλούσα τους υπεύθυνους να προσέξουν τον Φινλανδό διεθνή πιτσιρικά Valakari της Παφου 

Μεχρι να τον προσεξουν θα τον εχει τσιμπησει καμια απο Ισραηλ απο Τουρκια και μεις θα πληρωνουμε 4πλασια μετα 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Skepastos said:

Άσχετο, θα παρακαλούσα τους υπεύθυνους να προσέξουν τον Φινλανδό διεθνή πιτσιρικά Valakari της Παφου 

Αμα ηταν τοσο καλος, απο τετοια χωρα τον ηξερε ο Bukowski.

Αποψη μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Αμα ηταν τοσο καλος, απο τετοια χωρα τον ηξερε ο Bukowski.

Αποψη μου.

Είναι στην αποστολη στο Euro.Αξίζει να του ρίξεις μια μάτια…

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Είναι στην αποστολη στο Euro.Αξίζει να του ρίξεις μια μάτια…

Καλυτερα αυτον

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Καλυτερα αυτον

 

Μπαίνει σε λίστα παρατήρησης…

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ο τρισμέγιστος @Stylianopoulos μιλαει με γρίφους, και ενω ολοι εμεις μαζι με τον αρναουτογλου ψαχνουμε παικτη απο μαυροβούνιο, ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ εννοεί καποιον ονοματι Μαυροβουνιώτη?

Βρήκα έναν βολειμπολίστα και έναν επιχειρηματια forever business owner στο λινκντιν, ισως μπαίνει συμπαίκτης...

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • George_D unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×