Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


Recommended Posts

14 minutes ago, billy21 said:

Χριστόπουλος Μαχαίρας κ Μπότος σκόραραν με την U21 σήμερα. Ο Μπότος είχε κ ασίστ στο γκολ του Μαχαίρα.  Μπότος κ Μαχαίρας πρέπει να προσεχθούν. Τίγρη από κοντά ειδικά ο Μαχαίρας ξέρει πολύ μπάλα.

Ο Σαρδελής σκόραρε εκτός από Μποτου και Μαχαιρα. Αυτός ο Χριστοπουλος δεν είναι δικός μας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Ο Σαρδελής σκόραρε εκτός από Μποτου και Μαχαιρα. Αυτός ο Χριστοπουλος δεν είναι δικός μας

Νόμιζα είναι ο δικός μας. Ο Σαρδέλης έβαλε το τελευταίο όντως.

Link to comment
Share on other sites

Για να το λένε με τέτοια σιγουριά μάλλον απλά ψάχνουν το ψαλίδι που θα φάει ο πρόεδρος της Λας Παλμας. Με Αραουχο Ανσαριφαρντ είμαστε μια χαρά και σούπερ στα λεφτά που θα παίρνουν. Αν και εχω ξαναπεί ότι θα ήθελα 3 φορ σε ομάδα πρωταθλητισμού, για να μπορεί κάποια στιγμή να παιξει και με δυάδα μπροστά, που κάποιοι το έχουν δαιμονοποιήσει. Πχ αν ο Παναθηναϊκός άφηνε ελεύθερο το Μακεντα εγώ θα έκανα κίνηση. Παίρνει τα λεφτά του Ιρανού και έχει πανω από 10 γκολ τη σεζόν ως αναπληρωματικός. Δεν ξέρω τι παίζει με τον χαρακτήρα του αλλά 10 γκολ αυτός και 10 ο Ιρανός αν μοιράζονται το χρόνο και αλλά 15 ο Αραουχο είναι μια παρά πολύ καλή συγκομιδη για ομάδα που χτυπάει πρωτάθλημα. Συν ότι φτιάχνεις 3αδα με διαφορετικα χαρακτηριστικά που μπορεί να αλληλοσυμπληρωθει μέσα στους αγώνες. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκα νωρίτερα στον Αραούχο και στην γκέλα του Μελισσανίδη, ο οποίος μίλησε ανοιχτά για τον «Τσίνο». Εκείνο που ακόμα δεν έχω δει είναι μία δήλωση του Αργεντινού υπέρ της ΑΕΚ. Έστω μία ανάρτηση. Ο Σέρχιο... παίζει μπάλα για χάρη του Ραμίρεθ. Τρεις φορές ο Μελισσανίδης τον άφησε στη Λας Πάλμας. Ακόμα και πέρυσι, όταν άκουσε τον Καρέρα επειδή του βγήκε πιο φτηνός ο Ενομπακάρε. (SPORTDAY)
 

εδω ο σπορντει αλλιως τα λεει χωρις να ξερει βεβαια/ 

Και γω θα ηθελα 3 φορ. Αλλα δεν το βλεπω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Ψήνεται και αυτός για επαναπατρισμό και ξεκίνησε τα φιληματα στο δαχτυλίδι 

A8BCF882-82A0-40DB-A61B-2EB1A5AD4D17.jpeg

Ημουν σιγουρος οτι θα τον εχουμε στα υποψιν. Και ειδικα αν αργησει ο Σιμοες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sergio Vargas21 said:

Ημουν σιγουρος οτι θα τον εχουμε στα υποψιν. Και ειδικα αν αργησει ο Σιμοες

Και εγώ δεν ήθελα να το πιστέψω αλλά το βλέπω να έρχεται. Τουλάχιστον ας φέρουν έναν πολύ καλό σαν τον Ντσαμ 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Και εγώ δεν ήθελα να το πιστέψω αλλά το βλέπω να έρχεται. Τουλάχιστον ας φέρουν έναν πολύ καλό σαν τον Ντσαμ 

Μην ξεχνας οτι θελει και ελληνικο στοιχειο ο Προεδρας . ΑΝ παρουμε και αυτον και οτν Τζαβελα και με Μανταλο παλι τα ιδια θα εχουμε και ας φυγει ο Μπακακης και ο Σβαρνας 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Skepastos said:

Για να το λένε με τέτοια σιγουριά μάλλον απλά ψάχνουν το ψαλίδι που θα φάει ο πρόεδρος της Λας Παλμας. Με Αραουχο Ανσαριφαρντ είμαστε μια χαρά και σούπερ στα λεφτά που θα παίρνουν. Αν και εχω ξαναπεί ότι θα ήθελα 3 φορ σε ομάδα πρωταθλητισμού, για να μπορεί κάποια στιγμή να παιξει και με δυάδα μπροστά, που κάποιοι το έχουν δαιμονοποιήσει. Πχ αν ο Παναθηναϊκός άφηνε ελεύθερο το Μακεντα εγώ θα έκανα κίνηση. Παίρνει τα λεφτά του Ιρανού και έχει πανω από 10 γκολ τη σεζόν ως αναπληρωματικός. Δεν ξέρω τι παίζει με τον χαρακτήρα του αλλά 10 γκολ αυτός και 10 ο Ιρανός αν μοιράζονται το χρόνο και αλλά 15 ο Αραουχο είναι μια παρά πολύ καλή συγκομιδη για ομάδα που χτυπάει πρωτάθλημα. Συν ότι φτιάχνεις 3αδα με διαφορετικα χαρακτηριστικά που μπορεί να αλληλοσυμπληρωθει μέσα στους αγώνες. 

Δεν ξέρω αν το έχω ξαναγράψει αλλά 4-2-3-1 με ανσαριφαρτ μπροστά πίσω αραουχο, δεξιά Γκαρσία και αριστερά όποιον θέλετε είναι επίθεση πρωταθλητισμου για τα μικρά ματς και στα μεγάλα βάζεις τσινο μπροστά και ένα 8-10 πίσω του σαν αυτόν που συζητούν. 

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία δεδομένα για την περίπτωση του Μανγκαλά και η μεγάλη προεργασία που έχει κάνει η Ένωση για τη λίστα των στόπερ

Διαβάσατε νωρίς το μεσημέρι για την περίπτωση του Ελιακίμ Μανγκαλά, με τον οποίο πράγματι η ΑΕΚ έχει έρθει σε επαφή. Ο 30χρονος Γάλλος στόπερ της Βαλένθια, έχει προταθεί στους κιτρινόμαυρους, η υπόθεση του σαφώς δεν μπορεί να περάσει απαραίτητη καθώς έχει τα στοιχεία που αναζητά η ομάδα για την ενίσχυση στην άμυνα, αλλά παράλληλα υπάρχουν και κάποιοι ενδοιασμοί. Ένας απ’ αυτούς, αφορά το κίνητρο του Μανγκαλά. Στην ΑΕΚ δηλαδή έχουν προβληματιστεί για το εάν ο συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής έχει το κίνητρο, μετά απ’ αυτή την καριέρα που έχει κάνει και τα τεράστια συμβόλαια που έχει λάβει, αν έχει τη… σπίθα να ηγηθεί της κιτρινόμαυρης άμυνας. Κατά τ’ άλλα, κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ούτε την ποιότητα του, ούτε τα στοιχεία του, ούτε τα χαρακτηριστικά του σαν στόπερ, που είναι υψηλού επιπέδου…

Όπως και να’ χει, σύμφωνα με πληροφορίες, η λίστα των ανθρώπων της ΑΕΚ για στόπερ όχι μόνο δεν τελειώνει στον Μανγκαλά, αλλά φαίνεται οι κιτρινόμαυροι να έχουν κάνει μεγάλη προεργασία και να είναι πιο ζεστοί με άλλες περιπτώσεις όσον αφορά τον παίκτη που θα αποκτηθεί στην άμυνα. Η Ένωση ψάχνει θυμίζουμε έναν παίκτη-κολόνα στα στόπερ με προσωπικότητα, είναι δεδομένο ότι θα τον αποκτήσει και ο Μανγκαλά είναι μια από τις αρκετές επιλογές που υπάρχουν στην κιτρινόμαυρη ατζέντα. Στην οποία βρίσκεται πάντα και το όνομα του Γιώργου Τζαβέλλα ο οποίος αρέσει στην ΑΕΚ και μένει πλέον να δούμε τις τελικές αποφάσεις για την ενίσχυση που θα υπάρξει σε έναν τομέα που η ομάδα ταλαιπωρήθηκε πολύ πέρυσι έχοντας σοβαρά προβλήματα.

Με λιγα λογια ο αγραφος κιοφτες μας λεει οτι προτιμαει τον Τζαβελα . Ο οποιο; Τζαβελας ψηνεται να παει βαζελο οπως γραφουν αλλου 

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το αν γουστάρει κάποιος τον Τζαβέλλα, αντικειμενικά δεν μπορω να καταλάβω τι σχέση μπορεί να εχουνπεριπτώσεις όπως του Ντα Σιλβα με τον Τζαβέλλα πχ. Είναι σαν να πηγαίνεις σε ταβερνα και να έχεις δίλημμα μεταξύ μπριζόλας και ρεβυθαδας. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Skepastos said:

Για να το λένε με τέτοια σιγουριά μάλλον απλά ψάχνουν το ψαλίδι που θα φάει ο πρόεδρος της Λας Παλμας. Με Αραουχο Ανσαριφαρντ είμαστε μια χαρά και σούπερ στα λεφτά που θα παίρνουν. Αν και εχω ξαναπεί ότι θα ήθελα 3 φορ σε ομάδα πρωταθλητισμού, για να μπορεί κάποια στιγμή να παιξει και με δυάδα μπροστά, που κάποιοι το έχουν δαιμονοποιήσει. Πχ αν ο Παναθηναϊκός άφηνε ελεύθερο το Μακεντα εγώ θα έκανα κίνηση. Παίρνει τα λεφτά του Ιρανού και έχει πανω από 10 γκολ τη σεζόν ως αναπληρωματικός. Δεν ξέρω τι παίζει με τον χαρακτήρα του αλλά 10 γκολ αυτός και 10 ο Ιρανός αν μοιράζονται το χρόνο και αλλά 15 ο Αραουχο είναι μια παρά πολύ καλή συγκομιδη για ομάδα που χτυπάει πρωτάθλημα. Συν ότι φτιάχνεις 3αδα με διαφορετικα χαρακτηριστικά που μπορεί να αλληλοσυμπληρωθει μέσα στους αγώνες. 

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω γιατί βρίζουν τον Μακέντα οι βάζελοι τόσο πολύ. Για αναπληρωματικός μια χαρά. Συμφωνώ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τον Τζαβέλα δεν θα ένιωθα καμία σιγουριά. Μακριά. Όσοι λιγότεροι Έλληνες τόσο το καλύτερο. Όσο λιγότεροι παίκτες χωρίς ιδιαίτερες φιλοδοξίες τόσο το καλύτερο. Αν είναι να... κλικάρουμε ας μείνουμε με τα δικά μας παιδιά. Η χρονιά που έρχεται δεν είναι για μολύβι, δελτίο, πρακτορείο. Μια χαρά είναι όμως για τον ΠΑΟ που αντέχει να χάσει κ 2-3 ματσάκια για να βγει η χασούρα. Αλαφου σώσε μας.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Skepastos said:

Ψήνεται και αυτός για επαναπατρισμό και ξεκίνησε τα φιληματα στο δαχτυλίδι 

A8BCF882-82A0-40DB-A61B-2EB1A5AD4D17.jpeg

Αν κάνω σχόλιο γι αυτό θα... μπανιαριστώ. Μακριά κ αυτός. Αν δεν μπορούν να βρουν χαφ ας κρατήσουν τον Μπότο. Ας φέρουν τον Σαμπα. Ας κάνουν οικονομία στην τελική. Η Ευρώπη βρίθει από παίκτες νέους με φιλοδοξίες, ταλέντο όρεξη για δουλειά κ εμείς εκεί να ανακατεύουμε τα σκατά να δούμε αν θα βρούμε χρυσό. Μαζοχισμός. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mobster21 said:

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω γιατί βρίζουν τον Μακέντα οι βάζελοι τόσο πολύ. Για αναπληρωματικός μια χαρά. Συμφωνώ.

Πρέπει να είναι λίγο ανακατωσούρας. Θέλει να παίζει βασικός και τέτοια 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skepastos said:

Ο Σαρδελής σκόραρε εκτός από Μποτου και Μαχαιρα. Αυτός ο Χριστοπουλος δεν είναι δικός μας

Ναι αυτός που έπαιζε τα 5λεπτα πριν πάρει συμβόλαιο ο κοσιδης. Βασικά μια χαρά ταλέντα είναι για να πλαισιώνουν μια ομάδα απλά χρειάζεται κάπου να παίζουν αντί να περιμένουν κάνα κύπελλο γιαυτό οι Β ομάδες είναι χρήσιμες γιατί μπορεί κάποιος από αυτούς μέσα από αυτή τη διαδικασία να βγει. Στη Πορτογαλία έχουν β γ και δ ομάδες και έχουν γεμίσει την Ευρώπη με παίκτες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ οι αρδ ιδέα δεν έχουν.

Ακουγα τον Κετσετζογλου με τον Γεωργίου κι αναρωτιόντουσαν πχ αν τον Τζαβέλλα τον θέλουν για ηγετη ή για 2η λυση. Δεν είπαν ούτε ένα νέο όνομα κλπ.

Μεδεν. Στυλ ο μπαμπας τους.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή μου φτάνει που κοιτάζουμε κανονικούς ποδοσφαιριστές και όχι στοιχήματα τύπου Ενομπακάρε και Χνιντ. 

Από εκεί και πέρα μέχρι στιγμής μόνο τερματοφύλακα έχουμε υπογράψει και δύο σέντερ μπακ που κάλλιστα θα μπορούσαν να ανήκουν στην πεντάδα των κεντρικών αμυντικών μαζί με τον Λάτσι στις θέσεις από το 3 έως το 5. Άρα συνεχίζουμε να ψάχνουμε δύο βασικούς αθλητές στην θέση. 

Ο Μανγκαλά βρίσκεται τα τελευταία χρόνια σε κάθετη πτώση στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο αλλά στην Ελλάδα είναι προφανές ότι θα κάνει διαφορά. 

Μόνο καλό είναι που ακούμε ονόματα από διάφορες σοβαρές ομάδες και είναι η πρώτη φορά που φαίνεται ότι κάτι καλό πάει να γίνει μετά από εκείνη την χρονιά που είχαμε κλείσει το ρόστερ πιο νωρίς από όλους.

Με τις πωλήσεις που δείχνει ότι θα γίνουν θα διορθώσεις και τα λάθη των τελευταίων ετών και αν προσθέσουμε σε αυτά τους δανεισμούς θεωρώ ότι έχει την ευκαιρία του ο προπονητής να δείξει καλά πράγματα φέτος.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

ο σιωπής δεν είναι κακός παίχτης. αλλά ειναι χειρότερος από γαλανό σιμοες. 

αν ο Πορτογάλος θέλει πολύ καιρό να γυρίσει. θέλεις 2 χαφ.ο σιωπής θα ταν μια χαρά επιλογή. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×