Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

Σιμοε θα γυρίσει άλλος άνθρωπος. Επέμβαση σε αυτή την ηλικία, είναι για να έχει καλά γεράματα. Σιωπηδες ούτε απ εξω. Θες 3 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα φορτωθουμε νέους Γιαννιώτης. Έχουμε Πάρη Μπάμπη που παίζει να είναι καλύτερος αλλά έτσι και αλλιώς με 2 χαφ είμαστε οκ. Μακριά από τους σιοπιδες αυτού του κόσμου που μετά κάνουμε αμάν να φύγουν .

Άλλωστε έχουμε χαφ μέχρι να έρθει ο σιμοες. 

Στο 6 γαλανό + σιμανσκι

Στοο 8 μεταγραφή που θα παίζει και στο 6 στη θέση κριστισιτς + σατχοφ

Στο 10 παίζουν σχεδόν όλοι από τα πλάγια στο 4-2-3-1 αλλα έχουμε μανταλο και ακούγεται μεταγραφή που θα παίζει 8 και 10.

Μια χαρά δλδ με δύο μεταγραφές που μας υπερκαλυπτουν στα χαφ για 3 διοργανώσεις και όταν έρθει ο σιμοες όπως ερθει θα έχουμε και πλεόνασμα. 

Άλλωστε σιμοες μανταλος έχουν ένα ακόμα χρόνο συμβόλαιο θα θέλουν να κάνουν καλή χρονιά. 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορούμε να κάνουμε οχτώ μεταγραφές και να είναι όλοι ξένοι από γνωστές ομάδες όπως ο Στάνκοβιτς, καλό θα είναι οι Έλληνες που θα έρθουν να έχουν μια έστω και λίγη ποιότητα και ένα κίνητρο για να προσφέρουν.....να είναι για παράδειγμα σαν το μπακασετα. Αν είναι να έρθουν είτε για ένσημα είτε για την  κλικα, ε ας κάνουν ρεκτιφιε σε σίμοες και σακχωφ

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ δίνει μέχρι 1,7 εκατ. ευρώ για την αγορά του Σέρχιο Αραούχο

Τάσος Καπετανάκος

06/06/2021 | 13:00

 Η αλήθεια είναι ότι ο Σέρχιο Αραούχο θέλει πολύ να γυρίσει στην ΑΕΚ και το προσπαθεί. Το ίδιο και η ΑΕΚ που τον θέλει για την θέση του φορ τη νέα χρονιά. Ομως κάθε φορά τα πράγματα δεν είναι απλά.

Ο Σέρχιο Αραούχο έγινε ο Νο1 στόχος της Ενωσης για την επίθεση, για να αντικαταστήσει τον Νέλσον Ολιβέιρα που αποχωρεί μετά από 2 χρόνια. Για την ΑΕΚ υπάρχει πρόθεση η γραμμή κρούσης τη νέα σεζόν να απαρτίζεται από τον «Τσίνο», τον Ανσαριφάρντ και τον νεαρό Κοσίδη.

Ομως εδώ μπαίνει η παράμετρος Λας Πάλμας και Μιγκέλ Ανχελ Ραμίρες. Η ομάδα από τα Κανάρια Νησιά έχει προβάλει απαιτήσεις κοντά στα 3 εκατ.ευρώ. Η ΑΕΚ, από πλευρά της, κυμαίνεται κοντά στο 1,5 εκατ.ευρώ η πρόταση της, η οποία ανεβαίνει και στο 1,7 εκατ.ευρώ. Συγκεκριμένα πράγματα και δίχως διάθεση για περαιτέρω αύξηση.

 

Βεβαίως και η απόσταση μειώνεται και ειδικότερα όσο γνωρίζουν στην Λας Πάλμας ότι σε 2 χρόνια τελειώνει το συμβόλαιο του Αργεντίνου και αυτό το καλοκαίρι είναι μία καλή ευκαιρία να βγάλουν χρήματα. Ο Αραούχο πιέζει και θέλει πολύ να παίξει στην ΑΕΚ, ειδικά όσο πλησιάζουμε στην είσοδο στο νέο γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας. Με τον παίκτη η Ενωση φαίνεται να είναι κοντά. Διότι η πρώτη πρόταση της ήταν στις 750.000 ευρώ, με το ποσό να ανεβαίνει πάνω από τα 900.000 ευρώ με κάποια μπόνους. Στην Λας Πάλμας αμείβεται με 1,3 εκατ.ευρώ και δείχνει διατεθειμένος να ρίξει τις απαιτήσεις του για να φορέσει την φανέλα της ΑΕΚ ακόμη μία φορά. Αυτή την φορά όμως με κανονική μεταγραφή και όχι με έναν 4ο δανεισμό.

Φυσικά, η υπόθεση δεν είναι εύκολη, με την ΑΕΚ να είναι πλέον σε ανοιχτή διαπραγμάτευση με την Λας Πάλμας, με την οποία έχει συμβόλαιο ο παίκτης ως το 2023, και να καλείται να βρει τη χρυσή τομή για να ολοκληρωθεί το deal. Ο Ραμίρες κάνει το δικό του παιχνίδι τακτικής, ρίχνει και άλλες προτάσεις για τον «Τσίνο» στο τραπέζι και κάπως έτσι θα χρειαστεί και άλλος χρόνος για να φανεί τι θα γίνει σε μία υπόθεση-κλειδί για την νέα ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε τίγρη. Ανακοίνωσε 4αδα.

Αραουχο, ζμπουτσαμ, μαγκάλια, Μπεν αρφα να φτιαχτουμε!! 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, giorgospalataki said:

Αντε ρε τίγρη. Ανακοίνωσε 4αδα.

Αραουχο, ζμπουτσαμ, μαγκάλια, Μπεν αρφα να φτιαχτουμε!! 

Για πολλά... πρωτοσέλιδα!!

zbutsam.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για Σιωπη που γραφετε εχω την αισθηση οτι αν τον φερουμε για αντιΣιμοες θα μας βγει.Φυσικα ομως θα ηθελα κατι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Ακούστηκε ο Άγγλος στόπερ Κολκερ που παίζει στην Αλάνια και μένει ελεύθερος. Πολύ καλή μεταγραφή αν γίνει. Πραγματικά χαιρομαι με τα ονόματα που ακούγονται 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε πήξει στα καλά ονοματα φετος.

Και ο αριθμός των μεταγραφων που ακούγεται είναι μεγάλος και συμφωνούμε οι περισσοτεροι.

Πραγματικα το 80% των ονομάτων που έχουν ακουστεί τελευταία εμένα θα με άφηναν από ικανοποιημένο έως ενθουσιασμένο.

Υπογραφες δεν βλέπουμε ομως...

 

Ιδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, nikos said:

Έχουμε πήξει στα καλά ονοματα φετος.

Και ο αριθμός των μεταγραφων που ακούγεται είναι μεγάλος και συμφωνούμε οι περισσοτεροι.

Πραγματικα το 80% των ονομάτων που έχουν ακουστεί τελευταία εμένα θα με άφηναν από ικανοποιημένο έως ενθουσιασμένο.

Υπογραφες δεν βλέπουμε ομως...

 

Ιδωμεν.

Νταξ κ προπονητές ακούγαμε ονόματα κ πήραμε τον πιο εύκολο, μέτριο κ οικονομικό. Το ίδιο θα γίνει κ με παίκτες μάλλον 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Vagos21 said:

Νταξ κ προπονητές ακούγαμε ονόματα κ πήραμε τον πιο εύκολο, μέτριο κ οικονομικό. Το ίδιο θα γίνει κ με παίκτες μάλλον 

Τουλάχιστον μην ακούσουμε (και) φετος ότι δεν κάνουν καλά την δουλειά τους οι υπεύθυνοι μεταγραφων. Προσπαθούν αξιοπρεπως να φέρουν προτασεις όπως φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Vagos21 said:

Νταξ κ προπονητές ακούγαμε ονόματα κ πήραμε τον πιο εύκολο, μέτριο κ οικονομικό. Το ίδιο θα γίνει κ με παίκτες μάλλον 

Γιατί είναι μέτριος? Και πώς στηρίζεται αυτό? Υπήρξε καλύτερο βιογραφικό με συνεχόμενες καλές χρονιές σε Πρωτάθλημα και Ευρώπη τα τελευταία χρόνια? Είναι μέτριος σε σχέση με τον πρώην της Ξάνθης και τον πρώην της Γκιμαράες? Επειδή είναι φθηνότερος του Γιοβάνοβιτς είναι χειρότερος?

Για εμένα είναι καλός coach. Το τί θα παρουσιάσει εδώ είναι κάτι άλλο γιατί έχει να κάνει με πολλά πράγματα. Καλύτερος ήταν ο Πιέλ. Συμφωνούμε εδώ. Αλλά μέτριος? Σε σχέση με τί? Με ποιόν?

Μην είμαστε άδικοι εδώ. Κι εγώ Πιέλ θα ήθελα και Μπιέλσα. Αλλά με τις χρονιές που έκανες μια χαρά επιλογή είναι ο Σέρβος.

Εδώ ο άλλος με είκοσι παρουσίες σε ομίλους του ChL και έφερε τον προπονητή της Γκιμαράες. Είπαμε. Να είμαστε σωστοί στην κριτική μας. 

Με το ίδιο ποσοστό νικών που είχε στον Πανιώνιο ο ένας ήρθε ο άλλος από την Πορτογαλία. Και με Αστέρα είχε πάνω από 70%. Δεν μου φαίνεται πολύ μέτριος στα μάτια μου για την στιγμή αυτή. Μιλάμε για την τέταρτη ομάδα της Ελλάδας φέτος. 

Για εμένα αυτό που έχει σημασία είναι τα χρήματα που "γλύτωσες" από τον "φθηνότερο" Σέρβο να πάνε σε μεταγραφή. 

Από εκεί και πέρα όλα θα τα δούμε στο χορτάρι. Εύχομαι από κοντά την νέα χρονιά.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Skepastos said:

Άμα κάνει και φέρει 2 μυρια ίσα που του κάνουμε και άγαλμα. 

1 με 1,5 θα είναι ευτυχία, βέβαια παίζει ρόλο κ ο μάνατζερ πάντα σε αυτές τις δουλειές. Μακάρι το παιδί να βρει ομάδα στο εξωτερικό με τα λεφτά που θέλει, να ανασάνουμε κ εμείς.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Skepastos said:

Άμα κάνει και φέρει 2 μυρια ίσα που του κάνουμε και άγαλμα. 

Τι άγαλμα ;  την φωτογραφία του έξω από το βασιλικο κήπο δίπλα από αυτή του comandate Τσινο θα βάλω . Άσχετο - σχετικό. Στο βασιλικό κήπο το  ίδρυμα Νιάρχου έχει έκθεση φωτογραφίας με στιγμές του ελληνικού αθλητισμού. Για την ΑΕΚαρα έχει αφιερώσει τον πανηγυρισμό του Τσινο μετά το γκολ με τους γαυρους. Κάθε φορά που περνάω πέφτει επαναστατικος χαιρετισμός. Μια φορά παραλιγο να καταστρέψω τους τσολιαδες του αγηματος. Τον 2ο τον έκοψα για ΑΕΚαρα 

Φέρε παίκτες τσιπη να γεμίσουμε μια έκθεση με δικές μας 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Geologos said:

Σε αυτο το νεο μεταγραφοτοπικιο δεν εχουν ποσταρει ακόμα οι @Stylianopoulos και @Bukowski

ψόφια πράγματα ως τωρα

Eιναι σοκαρισμενοι μετα τη μπομπα Αρναουτογλου,δωστους 3-4 μερες να το ξεπερασουν

Link to comment
Share on other sites

Βασικός ο Ντεντε στο φιλικό με την Αγγλία. Προσευχές να παίξει καλά, είναι ματσάκι που μπορεί να κρίνει μια μεταγραφή.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, mobster21 said:

Γιατί είναι μέτριος? Και πώς στηρίζεται αυτό? Υπήρξε καλύτερο βιογραφικό με συνεχόμενες καλές χρονιές σε Πρωτάθλημα και Ευρώπη τα τελευταία χρόνια? Είναι μέτριος σε σχέση με τον πρώην της Ξάνθης και τον πρώην της Γκιμαράες? Επειδή είναι φθηνότερος του Γιοβάνοβιτς είναι χειρότερος?

Για εμένα είναι καλός coach. Το τί θα παρουσιάσει εδώ είναι κάτι άλλο γιατί έχει να κάνει με πολλά πράγματα. Καλύτερος ήταν ο Πιέλ. Συμφωνούμε εδώ. Αλλά μέτριος? Σε σχέση με τί? Με ποιόν?

Μην είμαστε άδικοι εδώ. Κι εγώ Πιέλ θα ήθελα και Μπιέλσα. Αλλά με τις χρονιές που έκανες μια χαρά επιλογή είναι ο Σέρβος.

Εδώ ο άλλος με είκοσι παρουσίες σε ομίλους του ChL και έφερε τον προπονητή της Γκιμαράες. Είπαμε. Να είμαστε σωστοί στην κριτική μας. 

Με το ίδιο ποσοστό νικών που είχε στον Πανιώνιο ο ένας ήρθε ο άλλος από την Πορτογαλία. Και με Αστέρα είχε πάνω από 70%. Δεν μου φαίνεται πολύ μέτριος στα μάτια μου για την στιγμή αυτή. Μιλάμε για την τέταρτη ομάδα της Ελλάδας φέτος. 

Για εμένα αυτό που έχει σημασία είναι τα χρήματα που "γλύτωσες" από τον "φθηνότερο" Σέρβο να πάνε σε μεταγραφή. 

Από εκεί και πέρα όλα θα τα δούμε στο χορτάρι. Εύχομαι από κοντά την νέα χρονιά.

Σε σχέση με ρεμπροφ που ήταν ο βασικός σου στόχος και με πιελ που ακούστηκε, ήταν η πιο μετρια επιλογή, κατά την γνώμη μου. Τώρα βέβαια εύχομαι να μας βγει και να πέσω έξω ...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τον Μπουκο τι τον βάζετε στην ίδια εξίσωση με τον Στυλικε ρε μάγκες. Football manager παίζει και γράφει τα ονόματα που του προτείνει το παιχνίδι. Είναι σαν να βγαίνω εγώ και να λέω τις ταινίες που θα προταθούν για οσκαρ πριν τις επιλέξει η Ακαδημία. 

Link to comment
Share on other sites

Τον Μπουκο δεν τον έβαλα στην ιδια εξίσωση με τον Δασκαλο, δεν υπέπεσα σε τετοια βλασφημια.

Ο Μπουκο αναφερθηκε ως χρήστης με μεγάλη συμμετοχή, που η απουσία του απο τοπικ 3 σελίδων ειναι αισθητη.

Για αυτο και ειναι 3σέλιδο το τοπικ, με Μπούκο θα γίνει 15σελιδο στο αψεσβήσε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • George_D unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×