Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


Recommended Posts

27 minutes ago, Skepastos said:

Τι λέει ετοιμάζουμε εκπομπή; @stavros 9-11, @Bukowski και @nikos παρουσιαστές, @Duck_Season, @Νονός και @MITSAKLAS πολιτικό δελτίο, @Stylianopoulos δημοσιογράφος με αποκλειστικά για την ομάδα, @aris2168 απιδοσυλλεκτης κλπ

Αν συμφωνώ σε όλα με τους πανελιστες θα πάρω μεταγραφή στο καλλιτεχνικο δελτίο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία τα είπε ο φίλος ο Μοντάνας.

Από εκεί και πέρα, έχω παρατηρήσει το εξής. Την ομάδα μας την πασάρουνε σχηματικά ας πούμε σαν μία πυραμίδα ευθυνών. Στη βάση είναι το πόπολο (οπαδοί κλπ), πιο πάνω το επιτελείο (ΤΔ, προπονητές κλπ), μετά οι παίχτες, μετά πιο πάνω οι γνωστοί παίχτες-τοτέμ, και στην κορυφή σαν το φωτεινό αστέρι στο χριστουγεννιάτικο δέντρο ο Μελισσανίδης. Όταν τα πράγματα πάνε κατά διαόλου, από τους συντεταγμένους αρδ αρχίζουνε τα πυρά προς τα διάφορα επίπεδα της πυραμίδας, από κάτω προς τα πάνω:

- Πρώτα και πάντα σφάζεται με το μπαμπάκι το πόπολο, λίγο διπλωματικά, λίγο πατροναριστικά, που δεν καταλαβαίνει, δεν εκτιμά, έχει υπερβολικές απαιτήσεις κλπ. Στη συνέχεια τρώει τα πυρά το επιτελείο, λόγω του ότι είναι εύκολο και επίσης το πιο φτηνό να αλλάξει (όπως και στην πράξη όντως τελικά αλλάζει, ξανά και ξανά). Μετά κάποια εύκολα παιχτάκια, φάση Παουλίνιο, Ινσούα. Ε, λοιπόν, είναι ίσως η πρώτη φορά που βλέπω το πριόνισμα να αρχίζει να αγγίζει τα τοτέμ. Ειλικρινά δεν θυμάμαι άλλη φορά να γίνεται αυτό το πράγμα. Βλέπε πρόσφατο άρθρο ΤΤ ή και την παραδοχή στην επίμαχη εκπομπή ότι ο Μάνταλος ανανέωσε για λόγους συναισθηματικούς και όχι παικτικούς (με την έξοχη ανταπάντηση του μοντάνου ότι ο Μελ είναι ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΟΜΑΔΑΣ και δεν μιλάμε ξέρω γω για την γκόμενα του να μας απασχολεί τι συναισθήματα της έχει). Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ ενδιαφέρον αυτό που γίνεται και δείχνει ότι η κατάσταη για πρώτη φορά χτυπάει το τελευταίο επίπεδο κάτω από τον Μελισσανίδη και ονειρεύομαι την ώρα και τη στιγμή που θα αναγκαστούν να το πετάξουνε και αυτό στα ψάρια για να σωθεί ο μεγάλος.

Το άλλο ενδιαφέρον φυσικά είναι ότι οι ΑΡΔ θεωρούν εαυτούς εκτός πυραμίδας. Με αυτό θα πέσει γέλιο στη συνέχεια, όπως έγινε μια μικρή αρχούλα χθες βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Skepastos said:

Τι λέει ετοιμάζουμε εκπομπή; @stavros 9-11, @Bukowski και @nikos παρουσιαστές, @Duck_Season, @Νονός και @MITSAKLAS πολιτικό δελτίο, @Stylianopoulos δημοσιογράφος με αποκλειστικά για την ομάδα, @aris2168 απιδοσυλλεκτης κλπ

Δεν κάνω για παρουσιαστής είμαι αντιεμπορικη φάτσα. Βάλτε με στην κονσόλα εμένα

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εντωμεταξυ ότι «τσεκάρουμε» και έχουμε «στην λίστα» μας αθλητας.

Καλα παει αυτό. 
 

Ειμαστε παρα πολύ καλοί σε λίστες και τσεκαρίσματα.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που του είπε ο ττ ότι πριν τα λεφτά της περιφέρειας είχε βάλει 80  για το γήπεδο,εγώ θα έχανα την ψυχραιμία μου κ θα φεύγανε καντίλια.

Ρε βλαμμένε Τσαταλη 80 ίσως να φτάσει συνολικά το γήπεδο, τι πίπες λες?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gybe21 said:

Εκεί που του είπε ο ττ ότι πριν τα λεφτά της περιφέρειας είχε βάλει 80  για το γήπεδο,εγώ θα έχανα την ψυχραιμία μου κ θα φεύγανε καντίλια.

Ρε βλαμμένε Τσαταλη 80 ίσως να φτάσει συνολικά το γήπεδο, τι πίπες λες?

O T.T. μπορει να υπολογιζε μεσα σε αυτα τα 80 και τα Σπατα, τα γραφεια, τη ναυτεμπορικη κ.α. 🤡

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gybe21 said:

Εκεί που του είπε ο ττ ότι πριν τα λεφτά της περιφέρειας είχε βάλει 80  για το γήπεδο,εγώ θα έχανα την ψυχραιμία μου κ θα φεύγανε καντίλια.

Ρε βλαμμένε Τσαταλη 80 ίσως να φτάσει συνολικά το γήπεδο, τι πίπες λες?

Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτά που είπε ο Μελ στους αρδ (τα είχε πει για ολα μαζί προπονητικο γράφεια κλπ, μονο που είχε ξεχάσει αυτά που αρπάζει από τα ταμεία για να τα κάνει).

Ακομα και η φραση «πού βρεθηκαν, έβρεξε λεφτα;» Είναι ακριβώς όπως την είχε πει ΑΥΤΟΣ.

Το παιδί είναι τσιράκι, δεν χρειάζεται να το αναλύουμε και να συγχυζομαστε, το δειχνει το βιογραφικό του.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ο τύπος δεν παίζει σάλιο δεν χρειάζεται ανάλυση πλέον.

Εγω κρατάω περυσι και φετος το τοπικ με το μεταγραφικό μπατζετ απλά για όποιον αρδ πει μλκιες, γιατί ούτε ξερεις τι παπαρια θα σου πουν κάθε φορά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλλά μήπως στα εξτρέμ και στο δεκάρι, είναι καλύτερη η κατάσταση; Ένας παίκτης υπάρχει αυτή τη στιγμή: Ο Γκαρσία. Ελπίζω πως σε αυτό το επίπεδο τουλάχιστον ο Τάνκοβιτς θα καταφέρει κάποια στιγμή να δώσει δυο πράγματα, που δεν τα περιμένω από τον Αλμπάνη, αλλά μέχρι εκεί. Για τον Μάνταλο δεν λέω τίποτα. Αν μπορεί να ζει ο ίδιος με τέτοιο επίπεδο αυτό-υποτίμησης της ποδοσφαιρικής του αξίας, δεν θα είμαι εγώ που θα κάτσω να ασχοληθώ. Το μόνο που με απασχολεί υπό αυτές τις συνθήκες είναι το πόσο γρήγορα και με ποιον θα καλυφθεί το κενό που πλέον υπάρχει στην ενδεκάδα όταν αγωνίζεται. Το αποτέλεσμα σε κάθε περίπτωση παραμένει το ίδιο: Ένας παίκτης υπάρχει μέσο-επιθετικα, ο Λιβάι. Με τα δικά του θέματα, που αν γίνει κάτι και τον χάσεις έστω για ένα δυο ματς μέσα στα προκριματικά, ας το ξεχάσουμε καλύτερα.

 

ΤΤ το πηρε το μηνυμα  και αρχισε να ιδρωνει 

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Το ματς της Πέμπτης έχει μόνο μια σημασία. Να επισφραγίσει την πρόκριση. Τίποτε άλλο άξιο αναφοράς δεν υπάρχει και όποιος θεωρήσει πως επειδή θα τσουλήσει λίγο καλύτερα την μπάλα απέναντι στην Βελέζ στο ΟΑΚΑ, θα βγει κι από πάνω, είναι βαθιά νυχτωμένος. Αλλά εκεί έχουμε φτάσει. Πολλοί από αυτούς αν προκριθούμε την Πέμπτη, θα θεωρούν πως και κάτι θα έχουν κάνει και θα πρέπει να τους πούμε μπράβο.

Αρχισαν να μιλανε μου φαινεται. Θα πουνε και ονοματακια μετα τον αποκλεισμο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@tony_montana Αντώνη έγραψες! Το άκουσα πριν λίγο. Σωστός, ήρεμος και κυριλέ. Χρειάζονται παρεμβάσεις τύπου Αντώνη, για να πέφτει ξεβράκωμα και για να φανερώνεται η ένδεια αυτών που έμμισθα ή από βλακεία επηρρεάζουν ακόμα ΑΕΚτζήδες, πουλώντας φούμαρα κατά παραγγελία του τζαμπατζή.

Προτείνω δύο φορές την εβδομάδα, παρεμβασούλα κυριλέ από ΚΜ κ ξεβρακωματάκι σε ραδιοφωνικό "prime time".

Άντε με τον κάθε πιερότο που κοροιδεύει δέκα χρόνια τον κόσμο της ΑΕΚ!!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

ΥΓ: Το ματς της Πέμπτης έχει μόνο μια σημασία. Να επισφραγίσει την πρόκριση. Τίποτε άλλο άξιο αναφοράς δεν υπάρχει και όποιος θεωρήσει πως επειδή θα τσουλήσει λίγο καλύτερα την μπάλα απέναντι στην Βελέζ στο ΟΑΚΑ, θα βγει κι από πάνω, είναι βαθιά νυχτωμένος. Αλλά εκεί έχουμε φτάσει. Πολλοί από αυτούς αν προκριθούμε την Πέμπτη, θα θεωρούν πως και κάτι θα έχουν κάνει και θα πρέπει να τους πούμε μπράβο.

Αρχισαν να μιλανε μου φαινεται. Θα πουνε και ονοματακια μετα τον αποκλεισμο 

Μετά θα είναι αργά. Θα έχει μιλήσει ο κόσμος. Δεν συμφωνώ με τακτικές όχλου πουθενά, αλλά κάποιες φορές δεν μπορείς να τις αποφύγεις όταν με κάθε τρόπο αυτό προκαλείς. Τα αρδάκια το μήνυμα το έχουν πάρει, έστω το διαισθάνονται κ γύρισαν το ψαράκι από την άλλη μεριά. Μπορεί να είναι κ εντολή του μεγάλου, αλλά σίγουρα είναι κίνηση αυτοσυντήρησης κ αυτοπροστασίας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Μετά θα είναι αργά. Θα έχει μιλήσει ο κόσμος. Δεν συμφωνώ με τακτικές όχλου πουθενά, αλλά κάποιες φορές δεν μπορείς να τις αποφύγεις όταν με κάθε τρόπο αυτό προκαλείς. Τα αρδάκια το μήνυμα το έχουν πάρει, έστω το διαισθάνονται κ γύρισαν το ψαράκι από την άλλη μεριά. Μπορεί να είναι κ εντολή του μεγάλου, αλλά σίγουρα είναι κίνηση αυτοσυντήρησης κ αυτοπροστασίας.

Οταν διαβαζεις πλεον και τα ονοματα Τοτεμ για την ΑΕΚ κατι κινειται . Το μεγαλο λαθος ξεικινησε απο περυσι που δεν πουλησαμε τον Μανταλο θα ειχε φυγει και ο Μπακακης 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×