Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Hoffman21 said:

Προκυπτει απο καπου αυτο ή ειναι δικη σου εκτιμηση;

Το έγραψε το 10.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι σωστό η λάθος. Ξέρω πτι χρησιμοποιείται. Και το γράφει και ένα από τα πιο γνωστά λεξικά. Δεν είναι τυχαίο 

090792F2-C90C-48B9-BA2F-B61CFE40546C.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σκάουτερ και πορτιερΟ ποτέ δεν κατάλαβα αν είναι σωστα. Το 2ο δεν ξερω και σε πια γλώσσα είναι, πορτιερε είναι σωστό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Γιατι το εξτρεμ? Δεν υπάρχει σαν ορισμός καν. 

Οκ τώρα είδα ότι το λεξικό παραπάνω είναι Αμερικανικό. Makes sense. 

Scout πχ στην Αμερική είναι ο πρόσκοπος. Ανάποδα ως έννοιες δλδ…

Link to comment
Share on other sites

Εμένα απλά μου την κάνει η «διαπόμπευση» ενός ανθρώπου που δουλεύει στην ομάδα επειδή υπερασπίστηκε τη δουλειά του, προφανώς λόγω αξιοπρέπειας. Αλλά δεν πειράζει. Ο Αρναούτογλου έμαθε μετά από 13 χρόνια το σωστό ορισμό και αυτό είναι που μετράει 

0576C554-A6E5-4966-A02E-01FF660C42CD.jpeg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Εμένα απλά μου την κάνει η «διαπόμπευση» ενός ανθρώπου που δουλεύει στην ομάδα επειδή υπερασπίστηκε τη δουλειά του, προφανώς λόγω αξιοπρέπειας. Αλλά δεν πειράζει. Ο Αρναούτογλου έμαθε μετά από 13 χρόνια το σωστό ορισμό και αυτό είναι που μετράει 

0576C554-A6E5-4966-A02E-01FF660C42CD.jpeg

Το γράφει και στον ενικό ενώ αναφέρεται σε πολλούς

Link to comment
Share on other sites

Είδατε τι ωραία περνάμε όταν δεν γίνονται μεταγραφές? Του διαβόλου πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Το γράφει και στον ενικό ενώ αναφέρεται σε πολλούς

Απορώ πως τα επέτρεπε και στο σάιτ του

2C88ABA0-8FF2-41E4-9CF4-C82D8680F267.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kostas21 said:

Ε οκ να την υπερασπιστεί αλλά να τη λέει κ σωστά. Δλδ ο συμπαίκτης του στην Αρσεναλ του λέει ότι είναι σκάουτερ? 

Κατά τα άλλα δεν έχω τπτ με τον συμπαθή Ταυλαριδη. Μπορεί κ να είναι ο καλύτερος σκαουτ, αλλά δε μπορεί να αγοράσει κ τους παίκτες που βρίσκει. 

Έπρεπε να το κάνει θέμα ο Αρναούτογλου για να το καταλάβουμε; 20-30 χρόνια στην Ελλάδα σκάουτερ τους αποκαλουμε και τους αποκαλούν. Κάνε μια αναζήτησή στο διαδίκτυο. Να πούμε ότι είναι λάθος; Που για μένα δεν είναι αλλά να συμφωνήσω. Τι ακριβώς τους πείραξε και του την έπεσαν; Να σου πω εγώ; Ίσως μιλάει σε συγκεκριμένους δημοσιογράφους για στόχους και τον έχει στην απέξω. Αυτό γίνεται μονίμως στην ΑΕΚ. Κοιτάμε τα γύρω γύρω και χάνουμε την ουσία 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kostas21 said:

Βασικά, το χω ξαναδιατυοωσει δεν είναι η πρώτη φορά κ τώρα το έκανα γιατί διάβασα το ποστ του Ταυλαριδη. 

Το έκανε point ο Αρναούτογλου???? Αυτό δε το είδα. 

Ναι από εκεί ξεκίνησε σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να είναι το σωστό, εμάς δε μας ενδιαφέρει και τόσο, διότι δεν κάνουμε μεταγραφές

Link to comment
Share on other sites

A για αυτό δεν τελειωναμε τις μεταγραφές. Περίμεναν οι άλλοι τον scout για να δείξουν την πραμάτεια τους. Εδω ο scout, εκεί ο scout..

Τι είσαι παιδί μου; 

Scouter.

Περαστε έξω κύριε. Περιμένουμε πελάτη 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κανει εντύπωση η στοχευμένη επίθεση που έφαγε όταν τόλμησε να υπερασπιστεί τη δουλειά του, βγάζοντας επι της ουσίας στη σεντρα Παπαδημητριου και Κονε. Ίσως του δίνει αποκλειστικουλια ο Παπαδημητριου του Αρναούτογλου. Ποιος ξέρει. Δεν εξηγείται τέτοιο μένος σε σημείο να τον αναγκάσει να διακόψει τις διακοπές του. Λες και έθιξε τον ίδιο έκανε 

Link to comment
Share on other sites

Ρε μπαμπινιώτηδες ολοι, ελληνικος νεολογισμός είναι, ειτε σκάου είτε σκαουτερ είναι λαθος κανονικα, το σωστό θα ήταν να λεγεται ανιχνευτής ποδοσφαιριστων ή κατι τέτοιο.

Αυριο θα βγει ο Μιλογεβιτς ξερω γω και θα πει εγω ως κοουτς θελω αυτό και θα το κανει ο Τραγιασκας -που μπαίνει εδώ και δεν βρισκει κανα αποκλειστικο- θεμα οτι ειναι head coach ή manager και που πας έτσι.

Το θέμα είναι να βρει παίκτες ο ανθρωπος να προτείνει και να υπάρχει ο αλλος ανθρωπος που θα ξέρει τι αναγκες εχουμε και τι μπατζετ και να έρχονται παικτες.

Ας λέγονται και στελεχος 1 και στελεχος 2 και στελεχος 3. Η δουλεια να γινεται.

Παρεμπιπτόντως ο Χνιντ δεν πρεπει να ειναι του Ταυλα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Duck_Season said:

A για αυτό δεν τελειωναμε τις μεταγραφές. Περίμεναν οι άλλοι τον scout για να δείξουν την πραμάτεια τους. Εδω ο scout, εκεί ο scout..

Τι είσαι παιδί μου; 

Scouter.

Περαστε έξω κύριε. Περιμένουμε πελάτη 

 

Ως γνωστόν είμαστε λάτρεις της κορρεκτιλας και της ορθότητας. Δεν μας πειράζουν τα πεπόνια, οι γρινες και τα «έβγαλε τυρί το τσουτσουνι σου». Το σκάουτερ-σκάουτερ όμως χτυπά άσχημα στον πολιτισμένο περίγυρο της ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ όσο εμείς ψάχνουμε στα πανέρια κ δεν κάνουμε μεταγραφές λόγω... άγχους - ΓΤΧΣ είστε απίστευτοι που τα σκέφτεστε? - ο Άρης φέρνει Τζαπωνέζο διεθνή από την Νιούκασλ για την επίθεση. Μαλλον δεν έχουν άγχος μετά την τσαπου απ την Αστάνα κ συνεχίζουν κανονικά την δουλειά τους εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μας τώρα εν μέσω άγχους, αν φέρουν τον Μαρίν να παίζει παρέα με τον αρχηγό στην ίδια 11αδα, θα χρειαστεί να παίζουμε με 2 τερματοφύλακες. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ουτε Μανταλο θελω ουτε Μαριν. Εχουμε γκωσει στους πρωην. Τοσα ταλεντα υπαρχουν. Ας κανει μια φορα την διαφορα ο Εγγυητης. Οι λουζερς του απεδειξαν ποιοι ειναι τα πεπονια τελικα. Τα ντοπια ειναι πιο ξινα. 

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μαζεψει οτι εδιωξαν οι γαυροι τα προηγουμενα χρονια . Παμε να μπουε σε νε γηπεδο με Σακχωφ Χατζησαφιδες και Μαριν . Ας παρει αριστερο μπακ και τον Χολεμπας να κλεισουμε. Ασε μας ρε Τιγρη με τα σαπια πεπονια σου Ολοι οι σκαουτ -σκαουτερ οπω θελετε πειτε το εφυγαν γιατι προτεινουν και δεν ακουγονται πουθενα. Εχουμε ξεχσει την Λατινικη Αμερικη και ψαχνουεμ τις Τυνηισες και το Ιραν . Ουτε ο Αστερας δεν τα κανει αυτα 

Αποκλεισμος θα ειναι θεια δικη 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas21 said:

Κοίτα έχει δικιο.

Ένα δίκτυο Scout, όλοι ξέρετε FM κ πως λειτουργεί. 

Κ ποιοι εντοπίζουν ability k potential με γνώση σε σώστες χωρες κλπ

Ειναι προφανές ότι η γνώση του σε Γαλλία κ Τυνησία Μαρόκο κλλ είναι δυνατή. Κρίνεται για του Χνιντ. 

Ο χνιντ όταν ήρθε ο ταυλαριδης δεν ήταν νομίζω στην ομάδα 

https://www.aekfc.gr/newsdetails/sto-skaoutingk-tis-aek-o-stathis-tavlaridis-126156.htm?lang=el&path=1619268015

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα το ποσταρισμα του Αρναουτογλου σχετικά με τον Ταυλαριδη. Αυτός ανέλαβε πλέον το ξέπλυμα του Μελ; Τι αλλαξοκωλιες είναι αυτές; 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kostas21 said:

Γιατι το εξτρεμ? Δεν υπάρχει σαν ορισμός καν. 

Οκ τώρα είδα ότι το λεξικό παραπάνω είναι Αμερικανικό. Makes sense. 

Ο ενομπακαρε ηταν ο ορισμος του εξτρεμ 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • George_D unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×