Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2021-22


George_D
 Share

Recommended Posts

Μάλλον κάνουμε ντέρμπι τα παιχνίδια για να έχει υψηλή τηλεθέαση η ΕΡΤ3...... Κάποιοι παίκτες με προσωπικότητα, όπως ο Μόγια απόψε, καθαρίζουν πλέον τα παιχνίδια, γιατί αν περιμένουμε κάτι οργανωμένο θα αργήσουμε μάλλον.... Μετράει η νίκη, οι εντυπώσεις θα ξεχαστούν σύντομα. Αν συνεχίσουμε έτσι πάντως, δεν αργεί η πρώτη μας ήττα στο πρωτάθλημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι όλα τα ματς πρέπει να τα καθαρίζουμε χωρίς καν να ιδρωσουμε.Ισως κακώς αλλά έτσι είναι, και η εικόνα  σήμερα και το Χ με τον γαυρο με προβληματίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν άλλαξε τίποτα από πέρσι. Πάω να δω πανευρωπαϊκό χάντμπολ στην καινούρια αρένα 20 χιλιάδων να ισιώσω.

20220121_203703.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

τα γκολ

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 29-27.
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-5, 6-8, 9-8, 11-10, 13-11 (ημ.), 14-14, 16-18, 21-20, 23-22, 26-23, 29-27
ΑΕΚ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Αραμπατζής 5, Μπριάτκα 2, Βασιλείου, Στεφάνοβιτς 1, Νικολαΐδης, Λέμος 4, Άντζελιτς, Μπουκοβίνας, Στάθης, Ηλιόπουλος, Πλάθα 2, Μόγια 7, Παπαδιονυσίου 1, Ουγκάλντε 3, Δικαιούλιας, Καλόμοιρος 4.
 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Μπράβο για την νίκη αλλά, για ακόμα μια φορά σε ντέρμπι, η ομάδα δεν έπεισε. Μπήκε νωθρα και χαλαρά για ακόμα μια φορά. Δεν ξέρω τι στον πεουλα τους λέει ο δημητρουλιας πριν τους αγώνες αλλά δεν είναι εικόνα αυτή. Κακές επιλογές στην επίθεση, νευρικότητα και χαλαρή άμυνα σε αντίθεση με τις μπουγάτσες που αμυντικά δαγκωνανε λαρύγγια και έβρισκαν λύσεις στην επίθεση. Ατομικα, μου άρεσε ο αυστριακός, κακό πρώτο ημίχρονο ο ουγκαλντε, δικαιως έφαγε πάγκο,ο μπριατκα αξίζει περισσότερες ευκαιρίες, στο τέρμα έχω επιφυλάξεις. 

Συμπερασματικα , όπως κινούμαστε, δεν είναι πολύ μακριά η πρώτη ήττα. 

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι,γιατι παίζουμε 12.30 το πρωί τέτοια παιχνίδια,όπως και με γάβρο?

Ούτε να τα δούμε μπορούμε αυτή την ώρα και πιστεύω ευνοεί τους κατώτερους.

Κατα τ'αλλα στις τρύπες σας πατσαβούρες μπαόκια.

Link to comment
Share on other sites

Με μια επιστολή – καταπέλτη επιχειρημάτων, η ΑΕΚ κατέθεσε και επίσημα σήμερα το αίτημα εξαίρεσης των δύο διαιτητών του αγώνα με τον ΠΑΟΚ που για μια ακόμα φορά, είχαν μεροληπτική διαιτησία εις βάρος της ομάδας.

Η ΑΕΚ ζήτησε την δια βίου εξαίρεση του διδύμου Πατιού- Τσιάνα στους αγώνες της ομάδας και όχι μόνο για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο. Η διοίκηση του τμήματος απέδειξε με αυτό το αίτημα ότι η αγανάκτηση της για τη διαιτησία στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ ήταν πραγματική και όχι επικοινωνιακή. Δεν διαμαρτύρεται όπως κάνουν άλλοι για τα μάτια του κόσμου, αλλά όταν θεωρεί κι όταν βλέπει όλος ο κόσμος ότι θίγονται τα συμφέροντα της, οι επενδύσεις της και η αξιοπιστία του πρωταθλήματος και του χάντμπολ γενικότερα.  Άλλωστε η διοίκηση και ο διοικητικός ηγέτης του τμήματος, Σταμάτης Παπασταμάτης έχει δείξει με την στάση του όλα αυτά τα χρόνια πως μετά την ΑΕΚ τον ενδιαφέρει και η πρόοδος και άνοδος του αθλήματος στην Ελλάδα βοηθώντας μέχρι τώρα σε ότι του έχει ζητηθεί προς αυτή την κατεύθυνση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με 15 μέρες αποκλεισμό τιμώρησε η ΚΕΔ/ΟΧΕ τους διαιτητές Πατιό- Τσιάνα για τα σοβαρά λάθη στον αγώνα της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ.

Μια απόφαση που αποτελεί μια πρώτη δικαίωση για την ΑΕΚ η οποία ζήτησε την δια βίου εξαίρεση των δύο διαιτητών από τα παιχνίδια της.

Αναλυτικά η ΚΕΔ/ΟΧΕ μετά την χθεσινή της συνεδρίαση αποφάσισε τα κάτωθι:

1) Λαμβάνοντας υπόψην την έκθεση του παρατηρητή του αγώνα ΑΕΚ – ΠΑΟΚ στις 22/1/2022 που βαθμολόγησε με 68/100 ( 1 στην κατηγορία πειθαρχικό ), τιμωρεί με 15 ημερολογιακές ημέρες αποκλεισμό τους διαιτητές ΠΑΤΙΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ και ΤΣΙΑΝΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟ για πλημμελή άσκηση των καθηκόντων τους.

enwsi.gr

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το σκάουτινγκ για παιχταράδες συνεχίζεται. Παπασταμάτη ρώτα με να σου πω, θα έχουμε άπειρες τελικές ευθείες.

20220126_181248.jpg

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Το σκάουτινγκ για παιχταράδες συνεχίζεται θα έχουμε άπειρες τελικές ευθείες.

 

 

μελ τηλεφωνο.jpg

Ναι, έλα Σπύρο εδώ τίγρης

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AlexKR21 said:

 

μελ τηλεφωνο.jpg

Ναι, έλα Σπύρο εδώ τίγρης

Παπάρια, όλο αναπάντητες μου κάνει λόγω εξωτερικού. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SpiRos said:

Παπάρια, όλο αναπάντητες μου κάνει λόγω εξωτερικού. 

Δν ξερει οτι το viber ειναι τζαμπα? 

Link to comment
Share on other sites

Bάσει του προγράμμτος που εξέδωσε η ΟΧΕ, παίζουμε Κυριακή για το πρωτάθλημα και την επόμενη μέρα (!) για το κύπελλο
 

Κυριακή 30/1/2022
Handball Premier (B’ φάση, 2η αγωνιστική)
Γυμν. Έδεσσας (12:00): Αερωπός – ΑΕΚ (Γράψας – Κυριακού, Παρτεμιάν)

Δευτέρα 31/1/2022
Κύπελλο ανδρών (3ος γύρος)
Γυμν. Φιλίππειο (15:30): Φίλιππος Βέροιας – ΑΕΚ (Λινάρδος – Νικολαΐδης, Μπουγιάκας)

 

https://www.handball.org.gr/index.php/29-pressoffice/news/referees/2543-programma-kai-diaitites-29-31-1-2022

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×