Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2021-22


Recommended Posts

1 hour ago, moukie said:

Κριμα αλλα και σε επιπεδο ροστερ η χρονια τελειωσε περιπου στα ιδια με το γαυρο. Πολλες λαθος επιλογες σε ξενους κυριως.

Κάποιοι όμως εντός τμήματος και στο ΑΡΔολοϊ, συντηρούσαν όλη τη χρονιά το παραμύθι του υπερ-ροστερ και της υπερομάδας.

Έχω την αμυδρά... υποψία ότι αν ο οργανισμός συνολικά δεν μπει σε μια λογική επανεπιβεβαιώσης της θέσης του μέσα στους αγωνιστικούς χώρους, οι ψωλες που μαζεύουμε με τριαξονικα είναι μόνο η αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά έκανες το τρεμπλ πέρυσι και φέτος εννοείται ότι τα έχασες όλα γιατί είσαι gay ομάδα και δεν τα μπορείς αυτά με τις κορυφές κλπ.

Γαμω την προσφυγιά μου γαμω

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Και φυσικά έκανες το τρεμπλ πέρυσι και φέτος εννοείται ότι τα έχασες όλα γιατί είσαι gay ομάδα και δεν τα μπορείς αυτά με τις κορυφές κλπ.

Γαμω την προσφυγιά μου γαμω

Και τι απαντάμε στους γαύρους, πέρα από την μανούλα τους, όταν σου πουν πως ότι πέτυχες, το πέτυχες με αυτούς απόντες;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Και τι απαντάμε στους γαύρους, πέρα από την μανούλα τους, όταν σου πουν πως ότι πέτυχες, το πέτυχες με αυτούς απόντες;

Ο μέσος ΑΕΚτζης θα του απαντούσε κάτι για το 4-0 του 2008, επομένως η απάντηση για τη μάνα τους είναι μια χαρά. Ε δεν έχουμε και κάτι άλλο.

Εγώ θα απαντούσα για το Φλεβάρη του 81, εννοώ τα συλλυπητήρια μου προφανώς

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Και τι απαντάμε στους γαύρους, πέρα από την μανούλα τους, όταν σου πουν πως ότι πέτυχες, το πέτυχες με αυτούς απόντες;

Τους λες ότι στο πρώτο πρωτάθλημα που πήρες, μια χαρά παρόντες ήταν και τους νίκησες 3 φορές, τις 2 στην έδρα τους. Την επόμενη χρονιά, αφού τους πήδηξες με 9 γκολ διαφορά, αποσύρθηκαν για να γλυτώσουν ήττες και συμβόλαια παικτών. Οπότε κανονικά το βουλώνουν. Βέβαια, επειδή σαν οργανισμός σε επίπεδο επικοινωνίας είμαστε καφενείο, λογικά θα επικρατήσει ότι πήραμε τίτλους μόνο όταν έλειπαν...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MITSAKLAS said:

Και τι απαντάμε στους γαύρους, πέρα από την μανούλα τους, όταν σου πουν πως ότι πέτυχες, το πέτυχες με αυτούς απόντες;

Τους γαμησες μέσα έξω πέρυσι καλά...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 1989 generation said:

Τους λες ότι στο πρώτο πρωτάθλημα που πήρες, μια χαρά παρόντες ήταν και τους νίκησες 3 φορές, τις 2 στην έδρα τους. Την επόμενη χρονιά, αφού τους πήδηξες με 9 γκολ διαφορά, αποσύρθηκαν για να γλυτώσουν ήττες και συμβόλαια παικτών. Οπότε κανονικά το βουλώνουν. Βέβαια, επειδή σαν οργανισμός σε επίπεδο επικοινωνίας είμαστε καφενείο, λογικά θα επικρατήσει ότι πήραμε τίτλους μόνο όταν έλειπαν...

υπαρχει κατι χειροτερο ομως, σε λιγα χρονια αυτοι εχουν 1 πρωταθλημα λιγότερο απο εμας. Δεν σημαινει αυτο οτι μειωνονται οι δικες μας επιτυχιες αλλα σε 4-5 χρονια θα ειμαστε άραγε απο πανω σε πρωταθλήματα??

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, George_D said:

υπαρχει κατι χειροτερο ομως, σε λιγα χρονια αυτοι εχουν 1 πρωταθλημα λιγότερο απο εμας. Δεν σημαινει αυτο οτι μειωνονται οι δικες μας επιτυχιες αλλα σε 4-5 χρονια θα ειμαστε άραγε απο πανω σε πρωταθλήματα??

Ναι, θα είμαστε πιστεύω. Του χρόνου η ομάδα θα ενισχυθεί πάρα πολύ, με παίκτες πρώτης γραμμής, θα επανέλθει εκεί που πρέπει. Ο Παπασταμάτης μπορεί να έκανε πολλά λάθη, αλλά δεν είναι Μελισσανίδης, θα τα διορθώσει. Καλό θα είναι βέβαια, να σουτάρει κάποιους από την αυλή του...Η πίκρα για τη φετινή αποτυχία βέβαια, δύσκολα θα φύγει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, George_D said:

για πείτε οι γνωστες του αθληματος, συνεχίζουμε με αλβανο ή παμε για αλλον προπονητή ?

Τον εκτιμάει πολύ τον Αλβανό ο Παπασταμάτης, αλλά νομίζω ότι θα πάει για ξένο τεχνικό. Ο Αλέξης, όπως και να έχει, στην ομάδα θα βρίσκεται πάντως και του χρόνου κανονικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο κρίμα είναι που αυτή η ομάδα, η ομάδα του χάντμπολ, δεν έδειξε την ψυχή και τη μαγκιά που την χαρακτηρίζει από την δημιουργία της. 

Ήττες και νίκες θα έρχονται και είναι πολύ λογικό. Αθλητισμός είναι. 

Σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ τα έχουν ισοπεδώσει όλα οι άλλοι. Ίσως να γίνει και στο χάντμπολ αλλά ακόμα μπορούμε να νιώθουμε μια φυσιολογική ΑΕΚ πού να γουστάρουμε. Μόνο που χρειάζεται να δίνουν η ομάδα και ο κόσμος την ψυχή τους. 

Δεν ταιριάζει στην ΑΕΚ η υπεροψία. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×