Jump to content

ΑΕΚ - Ιωνικός (1η αγ.): Κυριακή 12/9 20:30


tzav
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Μάνταλου  

37 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μισελέν
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Γέβτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μιλόγεβιτς

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μισελέν
      0
    • Χατζισαφί
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Τάνκοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Γέβτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0


Recommended Posts

16 minutes ago, Bukowski said:

Μισλεν ειναι παιχτουρα. Και δεξι μπακ επαιζε και τριτος χαφ και δεξι winger και τα παντα ολα. Δεν σχολιαζω την ασιστ παρε-βαλε και το σκηνικο που εκανε με Αμραμπατ τριγωνο πανω στη γραμμη και η μπαλα εμεινε μεσα. Ισως βεβαια ο Μιλογεβιτς να τους τα εξηγει καλα αυτα τα πραγματα σε σχεση με τους προκατοχους, οποτε θα τα δουμε και απο το πολυεργαλειο Μπακακη (🤡)

Συγγνώμη το ξέχασα.

ΓΑΜΙΟΛΗ ΜΠΑΚΑΚΗ ΝΑ ΜΗ ΦΟΡΕΣΕΙΣ ΠΑΛΙ ΤΑΠΕΣ ΣΤΗΝ ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Τοσες πάσες προς τα μπροστα σωστές δεν θυμάμαι ποτε ξαναδαμε απο παίκτη που παίζει μπροστά στα στόπερ. Και ψηλος και γκολ εβαλε, μια χαρά.

Τσούμπερ αλλη κλάση παίκτης. Απο αυτούς που είχαν σταματήσει να έρχονται Ελλάδα πριν τα 33. Θα χύσουμε φέτος.

Στανκοβιτς μου έβγαζε μια αυτοπεποίθηση ενώ η αμυνα όχι. Δεν ταιριάζουν ούτε οι Τζαβέλλας Βρανιες, ο Χατζισαφι ανύπαρκτος και ο Μισελεν θέλει χρόνο. Τώρα ήθελε έναν παίκτη τύπου Τσιγκρίνσκι οταν ήρθε, να το παρει πανω του να τους κατευθύνει όλους. Κρίμα.

Αδούλευτη η ομάδα επιθετικά, ότι εγινε εγινε λόγω ποιότητας. Ήταν 7 ατομα ψηλά αλλα δεν τους έχει δείξει ομαδικές κινήσεις να τα κάνουν πουτάνα, δεν επιτεθηκαμε σαν ομαδα, με χαρακτηριστικό παραδειγμα το πόσες φορες βγήκε σέντρα με το φόρ εξω. 

Θελει πολλη δουλεια η ομαδα και ο Μιλοβελιξ οσο μαλακας και να ειναι για μενα εχει και τηννδικαιολογια γιατι ειναι νεα η ομάδα. Τουκαχιστον απαιτω να δουλεψει στην άμυνα και τα στημένα(που μαλλον μονο αυτα δουλευει) για αρχή και μπροστά ότι κανει η δεδομενη ποιότητα.

Αννσοβαρευτούμε αμυντικα είμαστε διεκδικητές φέτος.

Αριστερό μπακ ας δουμε τον Πάρρα αν δεν φερουν παικτη.

Link to comment
Share on other sites

Τα μπαοκια παντως μας εστεψαν ηδη πρωταθλητες στο μπουγατσομανια χαχαχα μιλαμε για υπεραμπαλους αλλα εχει πλακα ποσο γρηγορα λυγισαν παρολο που το παιζουν οτι δεν μας βλεπουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Υπάρχει θέμα στο αριστερό άκρο και στον άξονα όσο παίζει ο Μάνταλος. Κακός τανκοβιτς, αν δεν στρώσει μέχρι τον Δεκέμβρη, πουλο μιας και εκεί έχουμε λύσεις. Γεφτιτς βασικός και γαμωσταυριδι στον Μάνταλο έτσι και τολμήσει να εκτελέσει πεναλτυ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

23 χρ, τι άλλο θέλει για να ετοιμαστεί? 

Να του κάνουμε περμαναντ? 

Ο μανταλος είναι ο ίδιος από τη μέρα που τον φέραμε. Ένας Παντελής Καφές σε κακή έκδοση. 

Εγώ θα περιμένω για τον Γαλανόπουλο, γιατί θα τον χρειαστούμε. Αρκεί να μην έχει γεμίσει το κεφάλι του με φοβίες, αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όλη η σημερινή αλήθεια είναι το σημείο που δίνει την πάσα ο Τσουμπερ στον Αραούχο στη φάση του πέναλτι.

Τώρα αν αυτοί οι παίκτες γίνουν ομάδα δεν ξέρω τι μπορεί να δούμε ή μάλλον δε θέλω να το πω δημοσίως.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ο τσουπερ παιχταρα. μόνο ένα λάθος έκανε σε μια φάση αντί να δώσει στον Μανταλο που ήταν μόνος του έδωσε στον αραουχο.Φαινεται να να για φέτος ότι καλύτερο έχεις. 

αμραμπατ δεν μ άρεσε πολύ. λίγο βαρύς αλλά θα δείξει.εχει ποιότητα σίγουρα. αλλά νομίζω ο Γκαρσία θα ναι βασικος

κακός ο γαλανό αλλά λογικό. καλός ο Σιμανσκι. 

λεταλεκ καλύτερος από ότι περίμενα. 

μισελεν θα δείξει. 

χατζισαφι βαρύς. 

γεφτιτς καλός φαινεται

βρανιες τέλειος 

Τζαβέλας οκ

αραουχο παιχταρα

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kostas21 said:

23 χρ, τι άλλο θέλει για να ετοιμαστεί? 

Να του κάνουμε περμαναντ? 

Αχαχαχαχαχαχαχα αυτό θα μπει στο πάνθεον με το παλιό "λιοντάρια λούζουμε;".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goku21 said:

ο τσουπερ παιχταρα. μόνο ένα λάθος έκανε σε μια φάση αντί να δώσει στον Μανταλο που ήταν μόνος του έδωσε στον αραουχο.

 

 

Πρώτον αυτό δεν ήταν λάθος γιατί μιλάμε για το Μάνταλο. Δεύτερον μακάρι να το έκανε επίτηδες και να ακολουθήσουν και άλλοι. Να μην τον παίζουν 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goku21 said:

ο τσουπερ παιχταρα. μόνο ένα λάθος έκανε σε μια φάση αντί να δώσει στον Μανταλο που ήταν μόνος του έδωσε στον αραουχο.

Απο κατι τετοιες λεπτομεριες ξεχωριζει ο καλος παιχτης απο τον ευφυη παιχταρα. Καποτε συζητουσαμε για τον Μανταλο που εδινε σε Πλατελλα/Αραβιδη αντι Μπουονανοτε. Δεν ειναι μαλακας ο Αυστριακος. Και Αυστριακος και Ελβετοψυχος κακος συνδυασμός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Πρώτον αυτό δεν ήταν λάθος γιατί μιλάμε για το Μάνταλο. Δεύτερον μακάρι να το έκανε επίτηδες και να ακολουθήσουν και άλλοι. Να μην τον παίζουν 

αν ο μανταλος γίνει ρολιστας φέτος θα βοηθήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Σημαντικό, για μενα ειναι ότι, οι νέοι παίκτες που δεν έχουν μπολιαστει από την.... ελληνική πραγματικότητα και την άρρωστη νοοτροπία των μανταλων, έδειξαν διάθεση εως το τέλος και δεν χρειάστηκαν αντιχασμουρικα χάπια. 

Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικά η άμυνα. Δεν μου άρεσε καθόλου, πολύ ψηλά και το ένα από τα δυο στόπερ (Τζαβέλας) μας είναι πολύ αργό.

Φάγαμε 2 φάσεις στην πλάτη της Άμυνας, θα μπορούσαμε εύκολα να εχουμε δεχτεί γκολ εκεί.

Στο πρώτο μέρος δεν μου άρεσαν τα μπακ. Χατζησαφι πολύ αργος, Μισελεν εκτός παιχνιδιού. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γάλλος ανέβηκε.

Δεν μου άρεσε ο Γαλανο. Δεν έβγαζε σιγουριά, πολλα λάθη.

Τανκοβιτς, καλύτερα να μην σχολιάσω.

Μου άρεσε ο Λε Ταλεκ. Άγκυρα, με λιγα λάθη.

Μου άρεσε πολύ ο Αμραμπατ. Θα βοηθήσει πολύ. Τον λάτρεψα στο πέναλτι, που πήρε την μπάλα από την αγκαλιά του Μανταλου.

Μου άρεσε πολύ ο Σερχιο. Πρέπει να σκοράρει για να ξεμπουκωσει.

Τζουμπερ, τον βλεπεις κι απορείς τι κάνει στην Ελλάδα. Ο παίκτης έβγαλε απίστευτη ενέργεια, παρέσυρε συμπαίκτες και γήπεδο.

Αν ο Σιμανσκι τραβήξει, αισιοδοξω ότι θα δούμε ωραία πράγματα.

Γέφτιτς, χρειάζεται μια επαφή, όχι τρεις, για να κοντρολάρει. Θα φανεί πολύ χρήσιμος.

Πάμε ΑΕΚαρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kostas21 said:

23 χρ, τι άλλο θέλει για να ετοιμαστεί? 

Να του κάνουμε περμαναντ? 

Ο μανταλος είναι ο ίδιος από τη μέρα που τον φέραμε. Ένας Παντελής Καφές σε κακή έκδοση. 

ο μανταλος δεν έχει καμία σχέση με τον παιχτη πριν τον δεύτερο χιαστό πια. δεν ήταν ποτέ κάτι το ιδιαίτερο αλλά πλέον είναι πολύ χειρότερος. 

ο γαλανό είναι καλός παίχτης αλλά έχει πολλούς τραυματισμόυς.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tony_montana said:

Σημαντικό, για μενα ειναι ότι, οι νέοι παίκτες που δεν έχουν μπολιαστει από την.... ελληνική πραγματικότητα και την άρρωστη νοοτροπία των μανταλων, έδειξαν διάθεση εως το τέλος και δεν χρειάστηκαν αντιχασμουρικα χάπια. 

Το βασικο ειναι να καθιερωθει ο Λατσι διπλα σε Βρανιες να χουμε συντομα 0/11 Ελληνες.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
Just now, Bukowski said:

Το βασικο ειναι να καθιερωθει ο Λατσι διπλα σε Βρανιες να χουμε συντομα 0/11 Ελληνες.

+100( χρόνια από την ελληνική επανάσταση) 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
Just now, agelos said:

Επίσης, βάλαμε γκολ με πάσα σε κόρνερ.

Θυμάστε τι συνέβαινε τα προηγούμενα χρόνια σε αντίστοιχες φάσεις έτσι?

 

Μάνταλο έβρισες; 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×