Jump to content

ΑΕΚ - Ιωνικός (1η αγ.): Κυριακή 12/9 20:30


tzav
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Μάνταλου  

37 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μισελέν
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Γέβτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μιλόγεβιτς

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μισελέν
      0
    • Χατζισαφί
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Τάνκοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Γέβτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0


Recommended Posts

4 minutes ago, tony_montana said:

Μάνταλο έβρισες; 

Ναι, εκεί που αγκάλιασε την μπάλα στο πέναλτι. Θετικό ότι ακολούθησαν αντίστοιχες ευχουλες κι από άλλους συξοπαδους στην 9.

Link to comment
Share on other sites

Τσουμπερ 1 μυριο

Αμραμπατ 1 μυριο

Αραουχο 900 χιλιαρικα

Λε Ταλεκ 800 χιλιαρικα

 

Χατζισαφι 220 χιλιαρικα

Να πουμε οτι ο,τι πληρωνεις παιρνεις πανω κατω συνηθως? 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
10 minutes ago, agelos said:

Ναι, εκεί που αγκάλιασε την μπάλα στο πέναλτι. Θετικό ότι ακολούθησαν αντίστοιχες ευχουλες κι από άλλους συξοπαδους στην 9.

Χρωστάω like. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω να γράψω τπτ τα είδαμε όλοι. Όταν έχεις καλούς παίκτες τα πράγματα είναι απλά. Υπάρχει ένας προβληματισμος για την άμυνα που όσο ο ιωνικος ήταν με 11 έτρωγε εύκολα φάσης στο αμυντικό τρανσισιον αλλα ας μην γκρινιάζουμε από τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Ενα ακομα που εχω να πω οτι φετος εχεις παικτες απο τον παγκο που μπορουν να μπουν και να σου αλλαξουν παιχνιδι. Πιστευω εχεις παραπανω απο εναν game changer 

Καλα οταν καθιερωθουν οι Τζουμπερ, Γεφτιτς και Σιμανσκι θα χεις γκεημ τσειντζερς Σβαρνα, Μπακακη, Γαλανοπουλο και μονινως μουτρωμενο (αντε γαμησου παιδακι) Ανσαριφαρντ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Δεν έχω να γράψω τπτ τα είδαμε όλοι. Όταν έχεις καλούς παίκτες τα πράγματα είναι απλά. Υπάρχει ένας προβληματισμος για την άμυνα που όσο ο ιωνικος ήταν με 11 έτρωγε εύκολα φάσης στο αμυντικό τρανσισιον αλλα ας μην γκρινιάζουμε από τώρα. 

Ισως να εφταιγε που ειχες στον αξονα Γαλανοπουλο και Μανταλο να πουλαει μπαλιες.

Link to comment
Share on other sites

Λε ταλεκ γιατί επειξε 90 λεπτά και ήταν καλός σε όλα. Οκ τσουμπερ έκανε τη διαφορά αλλά θεωρώ ότι αξίζει ένα ψήφο 

Καλό γιατί έκανε σω διαχείριση του ροστερ. Τα υπόλοιπα θα τα δούμε 

Τάνκοβιτς γιατί ήταν ο χειρότερος και από τις δύο ομάδες επιθετικά και ανασταλτικα. Από τα χειρότερα εβερ παιχνίδια του Σουηδού στην ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε οτι η καλη 11αδα ειναι 

Στανκοβιτς μισελεν βρανιες τζαβελλας χατζισαφι λε ταλεκ σιμοες γεφτιτς τσουμπερ λιβαι αραουχο,

Στον παγκο έχεις Καριμ αμραμπατ Σιμανσκι γαλανο Τανκοβιτς και πες και μανταλο, 6 παίκτες που θεωρητικά μπορούν να προσφέρουν ως αλλαγη.

Στην άμυνα ειναι τα θέματα και φέτος. Βάλε τα χαφ να καλύπτουνε στο πλάι μαλακα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geologos said:

Ας πουμε οτι η καλη 11αδα ειναι 

Στανκοβιτς μισελεν βρανιες τζαβελλας χατζισαφι λε ταλεκ σιμοες γεφτιτς τσουμπερ λιβαι αραουχο,

Στον παγκο έχεις Καριμ αμραμπατ Σιμανσκι γαλανο Τανκοβιτς και πες και μανταλο, 6 παίκτες που θεωρητικά μπορούν να προσφέρουν ως αλλαγη.

Στην άμυνα ειναι τα θέματα και φέτος. Βάλε τα χαφ να καλύπτουνε στο πλάι μαλακα

Εγώ θα έλεγε στη 3αδα κέντρο τσουμπερ σιμάνσκι λε ταλεκ και στη 3αδα μπροστά αμπραμπατ αραουχο Γκαρσία αλλά ακόμα είναι νωρίς για τέτοια κουβέντα νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

Και έρχεται που λες ο Ελβετός και ανατρέπει τις θεωρίες των αρχειδήμωνων, της υπομονής, του κάτσε να τον δούμε, των 100 ημερών μέχρι τα Χριστούγεννα. Το ακάου το φωνάζει από την πρώτη στιγμή. Σε όλα τα επαγγέλματα, η ποιότητα ξεχωρίζει, λάμπει από την πρώτη στιγμή. Βλέπω στη σφαίρα μου τα αεκακια να βαριανασάνουν. Ηρθε το φρέσκο να διώξει τη σαπίλα. Δεν ξέρω αν είμαστε έτοιμοι να στείλουμε τους Καστανάδες στην Αραπιά, στο γεροδιάολο, κάπου τέλος πάντων που να μην έχει απευθείας πτήση. Βαλκάνιος μιστερ, παραφωνία στο ποστ. Γιατί να μην έχουμε άλλους 10 Ζούπερ και έναν στον πάγκο μαέστρο;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω τα παρακάτω από το γήπεδο:

Αρκετά καλό πέταλο σε μερικές στιγμές, συμμετείχε κι ο υπόλοιπος κόσμος, πρέπει να είχαμε πάνω από 15 χιλιάδες. 

Υβριστικά συνθηματα εναντίον του Μητσοτάκη. Το κρατάμε. 

Στο πρώτο ημίχρονο όλη η ομάδα έψαχνε τον Αμραμπατ, από τα πόδια του οποίου περνούσε όλο το παιχνίδι επιθετικά. Μου άρεσε πολύ ο Μαροκινός, δυνατό σωμα, δεν πέφτει, μιλάει στους συμπαίχτες και τρέχει.

Μανταλος άφαντος. Όταν εκτελούσε κόρνερ στην 3 μπροστά, δεν ασχολήθηκε κάνεις. Όταν όμως εκτέλεσε μπροστά στην 13,σηκωθηκε όλη η κερκίδα να τον χειροκροτησει. Δεν μου άρεσε, αλλά οκ. 

Τα υπόλοιπα τα είπατε, να πω απλά ότι στο δεύτερο δεν ήταν κακός ο Χατζισαφι. 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ξαναείδα τη μη πάσα Τσουμπερ στον Μάνταλο και σιγουρεύτηκα. Του το έδωσε το πρώτο μήνυμα. Σε τρεις μήνες αν δεν σοβαρευτεί οι νέοι θα του βάζουν κωλοδαχτυλο μέσα στον αγώνα όπως οι αντίστοιχοι του γαύρου στο Φορτούνη 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, AG21 said:

Εγώ θα έλεγε στη 3αδα κέντρο τσουμπερ σιμάνσκι λε ταλεκ και στη 3αδα μπροστά αμπραμπατ αραουχο Γκαρσία αλλά ακόμα είναι νωρίς για τέτοια κουβέντα νομίζω. 

Οχι ρε φιλε τσουμπερ γιατι να τον πας στον αξονα να τον εγκλωβισεις.

Στα ακρα τον κρατας, θα ερχεται απο εκει οποτε θέλει και θα τους γαμαει και στον αξονα. 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν ήσουν τσουμπερ και έχεις να επιλέξεις το βασικό αργεντινο φορ της ομάδας που η κερκίδα φωνάζει το όνομα του και το άγνωστο Έλληνα χαφ που τον είδες με την εθνική και την ΑΕΚ και ξερασες  ποιο θα διάλεγες? 

Link to comment
Share on other sites

Παντως πρεπει να δουμε αν ο Τσουμπερ ή ο Αμραμπατ μπορουν  να παιξουν εξισου καλα πιο κεντρικα ωστε να χωρεσουν ολοι μαζι με Λιβαι. 

Διαφορετικα θα πρεπει να παιζει ενας εκ των Γεβτιτς/Μανταλου  και να μενει ενας απο τους 3 πρωτους στον παγκο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Ξαναείδα τη μη πάσα Τσουμπερ στον Μάνταλο και σιγουρεύτηκα. Του το έδωσε το πρώτο μήνυμα. Σε τρεις μήνες αν δεν σοβαρευτεί οι νέοι θα του βάζουν κωλοδαχτυλο μέσα στον αγώνα όπως οι αντίστοιχοι του γαύρου στο Φορτούνη 

Ειναι πολλοι και μπαλατοι μπροστα με εντελως αντιβαλκανιο μενταλιτι για να κανει πουστιτσες ο Μανταλος. Βαλε και τον Πολωνο με τον Γαλλο πισω αλλα και τον Γαλλο απο δεξια που ανεβαινει και εχεις εικονα. Κριμα που δεν ηρθε και Εντσαμ. Θεμα χρονου να μεινει εκτος ο Μανταλος αφου οι νεοι θα επιβληθουν (εννοειται και ο Γεφτιτς).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Ξαναείδα τη μη πάσα Τσουμπερ στον Μάνταλο και σιγουρεύτηκα. Του το έδωσε το πρώτο μήνυμα. Σε τρεις μήνες αν δεν σοβαρευτεί οι νέοι θα του βάζουν κωλοδαχτυλο μέσα στον αγώνα όπως οι αντίστοιχοι του γαύρου στο Φορτούνη 

Παντως εγω στο γηπεδο ειδα να συνεργαζονται πολυ καλα. Και ο Μανταλος αλλα και οι αλλοι ανεβηκαν στο β που μπηκε ο Ελβετος. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×