Jump to content

ΑΕΚ - Ιωνικός (1η αγ.): Κυριακή 12/9 20:30


tzav
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Μάνταλου  

37 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μισελέν
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Άμραμπατ
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
    • Γκαρσία
      0
    • Γέβτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Μιλόγεβιτς

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μισελέν
      0
    • Χατζισαφί
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Γαλανόπουλος
    • Μάνταλος
    • Άμραμπατ
      0
    • Τάνκοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Γέβτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0


Recommended Posts

Στο 1ο ημίχρονο έπαιρνε ο Άμραμπατ την μπάλα και τον έβλεπες να τρέχει να εκμεταλλευτεί τα όποια κενά στην άμυνα του αντιπάλου και να ψάχνει να βρει πώς μπορεί να δημιουργήσει ρήγματα. 

Από την άλλη όποτε την έπαιρνε ο Μάνταλος ΠΕΡΠΑΤΑΓΕ και έπιανα τον εαυτό μου μηχανικά να πηγαίνει τον βλέμμα μου στον διαιτητή να δω γιατί διέκοψε το παιχνίδι. Ήμαρτον πια με τους τεμπέλαρους δημόσιους υπαλλήλους που εκτός του ότι είναι άμπαλοι βαριούνται να τρέξουν

Link to comment
Share on other sites

Τείνω να πιστέψω ότι είναι συνειδητή επιλογή του Μιλόγεβιτς να αμύνεται με 6 παίχτες σε αντεπίθεση ψάχνοντας τους 4 αγκυροβολημένους σε απομάκρυνση για να κάνει πλεονέκτημα το μειονέκτημα. Αν έχω δίκιο τότε ο άνθρωπος εκτός από επικίνδυνος είναι και βλακας. Γιατί εχτές θα μπορούσε το σκορ στο 25 να ήταν 1-3 και να έψαχνες τον κωλο σου. Το ότι δεν φάγαμε τα τρια γκολ του Τουραμ (αντεπίθεση, κεφάλια μόνος του, αντεπίθεση και τάκλιν Στάνκοβιτς) για μένα είναι καθαρή τύχη που κάποια άλλη ομάδα δεν θα την σπαταλήσει. Δεν θέλω καν να σκέφτομαι έναν αγώνα ντέρμπι πχ. Γενικά την ψυχολογία στην ομάδα τη φτιάχνουν και οι νίκες σαφώς αλλά και η καλή άμυνα που ενισχύουν την αυτοπεποίθηση και σε κάνουν να μοιάζεις άτρωτος. Είναι πολύ απλή δουλειά η φετινή για ένα προπονητή φέτος στην ΑΕΚ για να θεωρηθεί επιτυχημένος.

ΣΦΙΞΕ ΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΡΕ ΤΡΙΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΚΟΛ ΘΑ ΣΤΟ ΔΩΣΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται  ένα πολύ καλύτερο dm από τον ΛεΤαλεκ για να μην ενδιαφέρεται κανείς για το πόσο καλός είναι ο κάθε μισελεν και χ"σαφι.

Πιστεύω πως ο Μάνταλος δεν είναι τόσο βλάκας που ενώ τσεπώνει μύρια να τον νοιάζει αν τον προγκάει ο γιανγιανιν στο κμ ή αν τον βρίζουν στην 9. ΑΝ είναι όμως τόσο βλάκας, τότε του αξίζει να προπονείται στην Αγία Σοφιά μέχρι να της βαλουν χορτάρι.

Το άσχημο με τον Τσούμπερ είναι πως έχει επίγνωση της αξίας του σε σχέση με το επίπεδο της σούπερ λιγκ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Janjanin said:

Το άσχημο με τον Τσούμπερ είναι πως έχει επίγνωση της αξίας του σε σχέση με το επίπεδο της σούπερ λιγκ.

Καλο το θεωρω αυτο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια γύρα στα ραδιόφωνα που έκανα από το πρωί στη δουλειά, στο αμάξι κλπ, διαπίστωσα ότι η ΑΕΚ ψιλοθεωρείται φαβορί για τον τίτλο φέτος κι αν όχι φαβορί, παρουσιάζεται σαν αυτή που θα ζορίσει το γαύρο. Μήπως το έχουμε ψιλογαμήσει λίγο; Οκ πήραμε παίχτες, οκ οι άλλοι δεν πήραν τίποτα της προκοπής, αλλά λίγο κάλμα με τον ενθουσιασμό θα έλεγα εγώ.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stavros 9-11 said:

Πάντως μια γύρα στα ραδιόφωνα που έκανα από το πρωί στη δουλειά, στο αμάξι κλπ, διαπίστωσα ότι η ΑΕΚ ψιλοθεωρείται φαβορί για τον τίτλο φέτος κι αν όχι φαβορί, παρουσιάζεται σαν αυτή που θα ζορίσει το γαύρο. Μήπως το έχουμε ψιλογαμήσει λίγο; Οκ πήραμε παίχτες, οκ οι άλλοι δεν πήραν τίποτα της προκοπής, αλλά λίγο κάλμα με τον ενθουσιασμό θα έλεγα εγώ.

Αμα σοβαρευτει ο Μιλογεβιτς και κοιταξει να σφιξει την ομαδα επενδυοντας στην αθλητικοτητα (Σιμανσκι, Γεφτιτς και Τζουμπερ) αντι των δημοσιων σχεσεων (Γαλανοπουλος, Μανταλος και Τανκοβιτς) θα σαι διεκδικητης. Γενικα επειδη φετος θα γκελαρει ο γαυρος αρκετα πρεπει να μην δεχομαστε γκολ ολη την ωρα. Και για να μην δεχομαστε γκολ πρεπει να μην τρωμε 4 κλασσικες σε καθε παιχνιδι. Ενταξει ναι Στανκοβιτς εχεις και δεν θα τρως σε καθε ευκαιρια αντιπαλου δυο γκολ οπως περσι αλλα και παλι πρεπει να σοβαρευτεις. Η ομαδα πρεπει να προσπαθησει να φαει το πολυ 6 γκολ ΣΥΝΟΛΟ στον πρωτο γυρο. Εαν το πετυχει θα μπει στον δευτερο γυρο απο μεγαλο φαβορι εως διεκδικητης. Γενικα Ολυμπιακος και ΑΕΚ θα το κυνηγησουν φετος. Οποτε οταν προηγουμαστε με 1-0 οπως χτες πχ μπορουμε να βαζουμε τριτο χαφ να τελειωνουμε το ματς δεν ειναι ντροπη και αν πετυχουμε και δευτερο ας χαλαρωνουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, stavros 9-11 said:

Πάντως μια γύρα στα ραδιόφωνα που έκανα από το πρωί στη δουλειά, στο αμάξι κλπ, διαπίστωσα ότι η ΑΕΚ ψιλοθεωρείται φαβορί για τον τίτλο φέτος κι αν όχι φαβορί, παρουσιάζεται σαν αυτή που θα ζορίσει το γαύρο. Μήπως το έχουμε ψιλογαμήσει λίγο; Οκ πήραμε παίχτες, οκ οι άλλοι δεν πήραν τίποτα της προκοπής, αλλά λίγο κάλμα με τον ενθουσιασμό θα έλεγα εγώ.

Συμφωνω οτι πρέπει να το πάρουμε αλλιώς. Οκ πήραμε παίχτες, μια χαρά είμαστε απο τη μέση και μπροστά αλλά χρειάζονται πολύ περισσότερα απο ρόστερ για να είσαι σοβαρός διεκδικητής. Εμένα μου φτάνει για φέτος να δω μια ομάδα με αξιοπρέπεια, να δω καλό ποδόσφαιρό αλλά και μαχητικότητα - πάθος - αρχίδια, που έλλειψαν απο την ομάδα 3 χρόνια τώρα. Γενικα νομίζω πρέπει να προσγειωθούμε απο μόνοι μας λίγο γιατί θα ειναι άτσαλη η πτώση σε περίπτωση που χτυπάω ξύλο, έρθει καμιά στραβή

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως για φετος θα ειμαι ευχαριστημενος με νικες σε ντερμπι (τουλαχιστον ολα τα εντος +τουμπα-βικελιδης), κατακτηση κυπελλου και μονοψηφια διαφορα απο γαυρο. Και το εννοω οτι θα ειμαι ευχαριστημενος και αυτο γιατι ζυγιζω την αγωνιστικη μας ανυπαρξια της περασμενης 3ετιας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φετος μαλλον ο πρωταθλητης θα παει σε χαμηλοτεους βαθμους, οποτε το να ειμαστε κοντά ειναι εφικτό. Επισης πέρα απο γαβρο οι υπολοιποι δεν μπορουν να πουν οτι ειναι καλυτεροι απο μας.

Εγω για αρχη θέλω εκει που εχουν ευρωπαικα οι αλλοο και θα γκελαρουνε, να μη χασουμε ούτε ενα βαθμο. Μετα βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

 Δυσφόρησαν στην ΑΕΚ και ίσως έχουν και δίκιο για την υπερβολική κριτική που δέχθηκε άμεσα ο Χατζισαφί. Είχε μια φάση που αντιμετώπισε πρόβλημα με τον Λένις και για να λέμε την αλήθεια έχει γίνει... σημαία. Όμως στο υπόλοιπο ματς, το πρώτο του επίσημο μάλιστα με την Ένωση ήταν μια χαρά. Και κανείς δεν στάθηκε στο γεγονός πως όταν μπήκε ο Τσούμπερ, ο Χατζισαφί του έδωσε απόλυτα το στήριγμα που περιμένεις από τον ακραίο μπακ σου εκεί, σε μια ομάδα σαν την ΑΕΚ. Αυτό που έλεγαν στην ΑΕΚ ήταν πως δεν μπορεί να πάει άλλο αυτή η ιστορία με το να στοχοποιούνται άμεσα οι ποδοσφαιριστές για τους οποίους έχουν εκφραστεί αμφιβολίες. Δεν πας πουθενά έτσι, είναι αλήθεια. Το ζητούμενο είναι να βοηθήσουν οι παίκτες που έχεις κι όχι να ψάχνουν στον περίγυρο την παραμικρή αφορμή για να δείξουν πως είχαν δίκιο για την κριτική τους.

στραβωνουν κιολας...ας δειξει στοιχεια να μην γκρινιαζουμε

 

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε θεμα με τον Γαλανο παντως 

* Ο Μιλόγεβιτς ήθελε να φρεσκάρει τον Σιμάνσκι που είχε τις σερί συμμετοχές με την Πολωνία κι επειδή και Λε Ταλέκ και Σάκχοφ μαζί θα αποτελούσαν ένα πολύ βαρύ δίδυμο, ξεκίνησε τον Γαλανόπουλο. Λογικότατη επιλογή, με μια διαφορά. Δυστυχώς ο Έλληνας διεθνής χαφ δεν είναι εύκολο να βρεθεί στο 100% από πλευράς ετοιμότητας. Ζει με τις ενοχλήσεις και μέχρι να βρει τον τρόπο όποτε εμφανίζονται (ως τώρα δυστυχώς συχνά) να διαχειρίζεται την κατάσταση, θα έχει θέμα στο να βγάλει τον γνωστό δυναμικό εαυτό του στο απόλυτο. Το ήξερε αυτό ο τεχνικός της ΑΕΚ, αλλά προφανώς δεν είχε υπολογίσει το πολύ υψηλό επίπεδο ετοιμότητας του αντιπάλου στον τομέα της έντασης και της πίεσης στο κέντρο. 

 

@Bluesman μην τα ξαναβαλεις αδερφε 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος της ΑΕΚ δυστυχώς είναι χαπατο .

Ο Πετράκης όντως αποθεώθηκε στην αναγγελία των 11αδων.

Ο gybe την ίδια ώρα έριχνε Παναγίτσες (θε μου συγχώρεσε με)

 

Link to comment
Share on other sites

δε γινεται να σε τρυπαει στον αξονα ο ιωνικος.. δεν εισαι σοβαρος. μιλογεβιτς κοιτα να βρεις μια 3αδα χαφ να μη σε κανουν κουδουνι ο καθε πικραμενος μεσα στο οακα

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
1 hour ago, Araujo21 said:

 

Το ήξερε αυτό ο τεχνικός της ΑΕΚ, αλλά προφανώς δεν είχε υπολογίσει το πολύ υψηλό επίπεδο ετοιμότητας του αντιπάλου στον τομέα της έντασης και της πίεσης στο κέντρο. 

 

@Bluesman μην τα ξαναβαλεις αδερφε 😂😂

Ο Σέρβος αιφνιδιαστηκε από νεοφώτιστη στην λίγκα, ομάδα. 

Δεύτερος αιφνιδιασμός από ομάδα πολύ κατώτερη μας, μετά από το ξεβρακωμα από βελεζ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tony_montana said:

Ο Σέρβος αιφνιδιαστηκε από νεοφώτιστη στην λίγκα, ομάδα. 

Δεύτερος αιφνιδιασμός από ομάδα πολύ κατώτερη μας, μετά από το ξεβρακωμα από βελεζ. 

μαλλον παει αδιαβαστος και πιστευει μονο στην ποιοτητα των παικτων του. Δεν βοηθαει την ομαδα 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
3 minutes ago, Araujo21 said:

μαλλον παει αδιαβαστος και πιστευει μονο στην ποιοτητα των παικτων του. Δεν βοηθαει την ομαδα 

Παίρνει πόντο γιατί αντέδρασε αμέσως σχεδόν, στο ημίχρονο. Αλλά αν δεν ήταν ο ιωνικός, θα γράφαμε ήδη 0-2 όπως με μπαογκ. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tony_montana said:

Παίρνει πόντο γιατί αντέδρασε αμέσως σχεδόν, στο ημίχρονο. Αλλά αν δεν ήταν ο ιωνικός, θα γράφαμε ήδη 0-2 όπως με μπαογκ. 

Εν τω μεταξυ ολοι κολλησαν στον Τουραμ που εχει παιξει με Κερκυρα και Λαμια και μεις τον μαθαμε χτες. Να πουμε οτι τα εχασε ομως . Δεν εγραψε ευτυχως για εμας.
οσο για Μιλογεβιτς θα δειξει στα επομενα πως θα τα παει. κανονικα τωρα πρεπει να βλεπει το Αρης Οφη 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που είδα είναι ότι δεν ήξεραν πως να πιέσουν και να κλέψουν μπάλες ψηλά. Αυτό θέλει δουλεια κ τον σωστό συνδυασμό παικτών. Επίσης θέλει παίκτες που τρέχουν και όχι 2-3 να περπατάνε.  

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
1 hour ago, Araujo21 said:

 Δυσφόρησαν στην ΑΕΚ και ίσως έχουν και δίκιο για την υπερβολική κριτική που δέχθηκε άμεσα ο Χατζισαφί. Είχε μια φάση που αντιμετώπισε πρόβλημα με τον Λένις και για να λέμε την αλήθεια έχει γίνει... σημαία. Όμως στο υπόλοιπο ματς, το πρώτο του επίσημο μάλιστα με την Ένωση ήταν μια χαρά. Και κανείς δεν στάθηκε στο γεγονός πως όταν μπήκε ο Τσούμπερ, ο Χατζισαφί του έδωσε απόλυτα το στήριγμα που περιμένεις από τον ακραίο μπακ σου εκεί, σε μια ομάδα σαν την ΑΕΚ. Αυτό που έλεγαν στην ΑΕΚ ήταν πως δεν μπορεί να πάει άλλο αυτή η ιστορία με το να στοχοποιούνται άμεσα οι ποδοσφαιριστές για τους οποίους έχουν εκφραστεί αμφιβολίες. Δεν πας πουθενά έτσι, είναι αλήθεια. Το ζητούμενο είναι να βοηθήσουν οι παίκτες που έχεις κι όχι να ψάχνουν στον περίγυρο την παραμικρή αφορμή για να δείξουν πως είχαν δίκιο για την κριτική τους.

στραβωνουν κιολας...ας δειξει στοιχεια να μην γκρινιαζουμε

 

Έπεσε νον πειπερ δηματου για αποσυμπίεση. Στο ένωση, ο τσαταλης προτρέπει να μην περιμένουμε τους παίκτες στην γωνία. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
Just now, agelos said:

Ξαναβλέπω το ματς στην κοσμοτε.

Γιατρέ, είμαι καλά?

Μόνος; με ζακέτα; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, agelos said:

Ξαναβλέπω το ματς στην κοσμοτε.

Γιατρέ, είμαι καλά?

Εγω το ειδα χτες το βραδυ και κοιμηθηκα στις 4.

Μεχρι και δηλωσεις ειδα.🤪

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×