Jump to content

Συμφιλίωση με Τίγρη;


Recommended Posts

Βεβαίως στο Κιτρινόμαυρο Φόρουμ δεν υπάρχουν γραμμές και υποχρεωτικές απόψεις, από την άλλη όμως... ε δεν είμαστε και το αγαπημένο φόρουμ του κ. Δημήτρη Μελισσανίδη, εξάλλου όπως είχε δηλώσει ο ίδιος το 2018, προτιμά να ενημερώνεται καθημερινά από το sdna.

Τέλος πάντων, φέτος τον Αύγουστο κάτι έπαθε και αυτό βγήκε σε καλό για την ΑΕΚ. Αν είχε πάρει και κανονικό προπονητή, τώρα θα μιλούσαμε πολύ αλλιώς, αλλά ας είναι. Πόσα να ζητήσει κανείς εξάλλου σε ένα καλοκαίρι... Και το ότι μια ομάδα που ήταν φουλ για play out κατέληξε να θεωρείται 2ο φαβορί για το πρωτάθλημα και μάλιστα να είναι επικίνδυνη για τον γαύρο (έστω θεωρητικά), είναι υπόθεση όσο να πεις.

Εδώ μέσα του έχουμε σύρει ψόφους, γαμωμανιάσματα, ευχούλες να μη προλάβει το γήπεδο και κάθε είδους κατάρες. Είχαμε άδικο; Σε καμία περίπτωση κατ' εμέ. Ο τύπος έκανε την ΑΕΚ παράρτημα του παοκ και όπως εύστοχα είχε γράψει και το σκουλήκι ο καρπετόπουλος, φανταστείτε να είχε θέμα με τα δελτία ο γαύρος στο ματς με τον άρη και να μην έκανε καμία ένσταση ο άρης. Ε στην εξίσωση αυτή, εσύ ήσουν ο άρης, όχι ο γαύρος. Μιλάμε για τέτοιον παλαιόπουστα τώρα. Παρ' όλα αυτά, το καλό της ΑΕΚ μας κάνει να σκεφτόμαστε λίγο πιο διαλλακτικά και σήμερα ερωτάται κάθε χρήστης του ΚΜ.

1. Ποια είναι τα δικά σας προσωπικά θέλω ώστε να μπορέσετε να δείτε με συμπάθεια τον ΔΜ (αν δεν τον βλέπετε ήδη) ;

2. Ποια ήταν η πρώτη σας αντίδραση όταν ακούγατε το όνομά του στις 31.07.2021 και ποια σήμερα;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω απαντώντας στο 1: Πούλο σε Μάνταλο και Μπακάκη, ποτέ ξανά Έλληνας προπονητής στην ΑΕΚ και το πολύ 3-4 Έλληνες στην 11άδα, ιδανικά κανένας.

2: 31/07 ευχόμουν ψόφο (και το ευχόμουν όντως), σήμερα καμια Παναγία και αυτή ενστικτωδώς κι από συνήθεια.

Link to comment
Share on other sites

1. να παρει τιτλους (εκτος του οτι φτιαχνει γηπεδο). Ενα πρωταθλημα στα 10 χρονια δεν αρκει. Να κανει πρωταθλητισμο, σχεδον καθε χρονο.

2. Γελιο ή Παναγιες - "οκ σοβαρευτηκε επιτελους καπως, ξεκαθαρο pause στο κραξιμο"

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

1.οταν ξεκαθαριστει το ιδιοκτησιακο καθεστως γηπεδου και προπονητικου οριστικα ,μετα την αποπερατωση τους.αποχωρηση απο την ηγεσια ,με μονο αντιτιμο οσα χρηματα εχει βαλει απο την τσεπη του.

2.31/7 ψοφο

   14/9 καθημερινη κριση ημικρανιας( σε βαθμο νοσηλειας),οσο ειναι στο ροστερ της ομαδας ο μανταλος.

Link to comment
Share on other sites

1. Ισχυρή ΑΕΚ παντού, μέσα, έξω, εντός, εκτός κ επι τα αυτά.  Να γαμήσει το παρεάκι. Το γήπεδο να ανήκει εκεί που πρέπει, στην ερασιτεχνική. Να αφήσει ισχυρότερη διάδοχη κατάσταση. 

2. 31/7Τίγρη γαμιέσαι. 14/9 Επιτέλους ΓΤΧΣ.

Link to comment
Share on other sites

1. Τα θελω μου ανηκουν στο παρελθον (πεσαδα) οποτε δεν θα το δω ποτε με συμπαθεια. Ουδετεροτητα απο τωρα, εχει γινει οτι επρεπε και μπραβο του, ειδικα αν παραγκωνιστει και ο μανταλος.

2. 31/7 Γελιο και αηδια . 15/9 Ευχαριστηση για την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, tan21 said:

Ατζεντα και λειτουργική ΑΕΚ δεν γίνεται λες δηλαδή. Αν όλα αυτά είναι απλά μηχανική υποστήριξη να αντέξει το πτώμα "λίγο ακόμα, ώστε να", ε κακό ψοφο φυσικά.

Αν συμπίπτει η ατζεντα του με την ΑΕΚ, ναι θα γινόταν. Αλλά πάντοτε η σειρά θα  είναι, βάψιμο της Βερας και μετά η  ΑΕΚ, για αυτό δεν γράφω και για συμφέροντα το οποίο θα ήταν και θεμιτό σε ένα βαθμό. 

Link to comment
Share on other sites

1) ποτέ δεν το έβλεπα με συμπάθεια αλλά ούτε με αντιπάθεια. Τον αποδέχομαι όμως γιατί δίνει ασφάλεια αλλά δεν καταλαβαίνω κάποιες αποφάσεις του που συνήθως έχουν άσχημο τέλος. 

Αν μπει στην Αγία Σοφία με φιεστα πρωταθλήματα καταλαβαίνω οτι θα ζήσει τετοιες στιγμές λατρείας που μετά θα πάει στο εκκλησάκι και θα πει << θεέ μου μήπως έχω πεθάνει γιατί ριμαι ήδη στο παράδεισο >>. 

3) στις 31/7 ανήμπορο και one man show χωρίς προοπτική , σήμερα θα τον έλεγα μάλλον αποφασισμένο και ξεκάθαρο στα θέλω του για την ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

1. Ποια είναι τα δικά σας προσωπικά θέλω ώστε να μπορέσετε να δείτε με συμπάθεια τον ΔΜ (αν δεν τον βλέπετε ήδη) ;

Συνεχόμενα πρωθλήματα και ευρωπαϊκή καταξίωση.(στο κομμάτι του γηπέδου δεν έχω κανένα παράπονο,είναι άθλος ότι σηκώθηκε)

2. Ποια ήταν η πρώτη σας αντίδραση όταν ακούγατε το όνομά του στις 31.07.2021 και ποια σήμερα;

Αποστροφή και θυμηδία,ακόμα δεν μπορώ να πω ότι έχει αλλάξει κάτι,αναγνωρίζω μια προσπάθεια ενίσχυσης αλλά πρέπει να αλλάξουν πολλά.

Link to comment
Share on other sites

1. Ποια είναι τα δικά σας προσωπικά θέλω ώστε να μπορέσετε να δείτε με συμπάθεια τον ΔΜ (αν δεν τον βλέπετε ήδη) ;

Τίτλοι, καθιέρωση της ΑΕΚ ως μια μεσαία ευρωπαϊκή δύναμη και μετατροπή της σε ένα κλαμπ που θα επιδιώκει συνεχώς να προοδεύει.

2. Ποια ήταν η πρώτη σας αντίδραση όταν ακούγατε το όνομά του στις 31.07.2021 και ποια σήμερα;

Μπινελίκια. Πλέον, παρότι εξακολουθώ να μην τον γουστάρω, αναγνωρίζω ότι τον τελευταίο μήνα (και μόνο) έκανε ό,τι καλύτερο μπορούσε και έδειξε έμπρακτα ότι θέλει τίτλους φέτος.

Link to comment
Share on other sites

1. Να αρχίσει να βλέπει την ΑΕΚ σαν ομάδα του κι όχι ως όχημα επιδίωξης στόχων δικών του ή Ρώσων φίλων του. 

2. 31/07 ήταν κωλογερος προδότης κι εγκληματίας. Τώρα απλά έκανε τα φυσιολογικά που δείχνουν ότι δεν ήθελε να τα κάνει στο παρελθόν. Να συνεχίσει όμως ναι; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1.

Ε συμπάθεια ποτέ, ο άνθρωπος δεν είναι ΑΕΚ ή Μπάρλος, τι να συμπαθήσεις δλδ. Τι καλός που είναι; Αν διώξει και Μάνταλο όμως (δηλαδή κάνει ένα βήμα πίσω από την ίδια μαλακυνση/εγωισμό του) θα πω δόξα το θεό, "έφτιαξε". Με ομάδα χωρίς καρκίνους και γήπεδο ιδιοκτησίας ΑΕΚ θα φύγει με θετικό πρόσημο. 

2.

31/7: Ευεργέτης του παοκ.

Σήμερα: Πρώην ευεργέτης του παοκ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1.Καμία συμφιλίωση. Οι προτερες κινήσεις όπως και οι τωρινές δειχνουν ότι θα αφήσει την ομαδα να προοδευσει ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ. Συμφιλίωση μαζί του ειναι σαν να συμφιλιωνομαστε με την ιδέα της ΑΕΚ της λευκης πετσέτας, είτε του παρελθόντος ειτε του μελλοντος.

Και εξακολουθώ να έχω την ιδια γνωμη με πριν για αυτον, τώρα γουσταρε τοτε δεν γουσταρε πολύ απλά. Την επιβεβαιώνει ο ιδιος την γνώμη μου, ενώ μεχρι και το 19 πιστευα οτι απλα γινονται και λαθη κλπ.

2. 31/7 κανει καλό στην ομάδα μόνο οποτε και οπως γουστάρει, 15/9 το ίδιο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1. Ποια είναι τα δικά σας προσωπικά θέλω ώστε να μπορέσετε να δείτε με συμπάθεια τον ΔΜ (αν δεν τον βλέπετε ήδη) ;

Η προδοσία και η διάλυση της ομάδας το 2018 θα μείνει ανεξίτηλη για πάντα. Δεν σβήνεται με τίποτα.

2. Ποια ήταν η πρώτη σας αντίδραση όταν ακούγατε το όνομά του στις 31.07.2021 και ποια σήμερα;

Αηδία  < 31/07/2021

> 31/07/2021 Έχω ήδη κλείσει εισιτήρια για να ρθω Νιόβρη για το ματς με το γαύρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1. Γενικοτερα μονο υπανθρωπος μπορει πραγματικα να συμπαθει εναν μαφιοζο. Οσο κανει τα βασικα της δουλειας του σαν ιδιοκτητης της ΑΕΚ, στα της ΑΕΚ ειμαι μαζι του.

2. Δεν εχει αλλαξει πως βλεπω τον Μελισσανιδη και τον καθε Μελισσανιδη, και ουτε μπορει να κανει κατι για να μου αλλαξει την γνωμη. "Μαφιοζος," ειναι η πρωτη σκεψη που μου ερχεται στο μυαλο οταν βλεπω την φατσα του, και "η σοβαροτερη διοικηση που ειχε η ομαδα" η δευτερη.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά συμφιλίωση με 🐅. Φάνηκε ξεκάθαρα πως αν θέλουν μπορούν να κάνουν σοβαρά πράγματα, τουλάχιστον λογικά.

Και επομένως τόσα χρόνια δεν ήθελαν. Δεν έχει όμως κανένας το δικαίωμα να ηγείται της ΑΕΚ και ταυτόχρονα να μπορεί και να μη θέλει. Αυτό δεν είναι αποδεκτό.

Link to comment
Share on other sites

Οσο κανει αυτα που πρεπει (οπως φετος) ολα ΟΚ. Οσο τρομπαρει (οπως ολες τις αλλες φορες) θα πεφτει καντηλι. Για συμφιλιωση, συμπαθειες κλπ θα πρεπει να σεβεται την ΑΕΚ και τον κοσμο της. Δεν το χει κανει ποτε, σε κανενα απο τα περασματα του, οποτε δεν τιθεται θεμα να θεωρηθει... φιλος. 

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είναι ο ιδιοκτήτης της Bayern; Της Liverpool; Ναι, ούτε κι εγώ ξέρω, αλλά ξέρω ΤΔ, και υπεύθυνους μάνατζερ για τα αγωνιστικά. Σε έναν ιδεατό κόσμο δεν θα με ενδιέφερε ο κάθε Μελισσανίδης, δεν θα είχα λόγο να τον βλέπω φιλικά ή μη φιλικά. Βασικά πάντα ουδέτερος μου ήταν, συνδεδεμένος με το όνομα της Α.Ε.Κ. μεν, δεν ξέρω αν αυτό μας κολακεύει δε.

Για να τον δω φιλικά, ιδίως μετά από πεσάδες, δεν περιμένω τίποτα το λιγότερο από το να φτιάξει ομάδα με πλάνο και να πλησιάσει τα στάνταρ της Πόρτο πχ. Μέχρι τότε να πω μπράβο για ποιον λόγο, επειδή κάνει πρωταθλητισμό η ομάδα; Αλίμονο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×