Jump to content

Συμφιλίωση με Τίγρη;


Recommended Posts

  • 4 months later...
Guest tony_montana

Ξεκάθαρα πλέον, ο μπαρμπας είναι εχθρός της ΑΕΚ, έχει στόχο την κονόμα μέσω του γηπέδου, έχει στο payroll τους Αρδ και τους οργανωμένους, έχει από κοντά και τους παλαίμαχους βάζοντας τους σε θέσεις της παε και θα φύγει μόνο όταν η μπάζα θα  είναι μεγάλη, εξασφαλισμενη και εκ των ουκ άνευ. 

Οποίος είναι μαζί του, είναι εχθρός της ομάδας. & - 

Link to comment
Share on other sites

ειπα προσωπικα για καμποσο καιρο να παψω να σε βριζω, αλλα δεν με αφηνεις να αγιασω ρε κατακαημενε.

με Μιλογεβιτς, Γιαννικη, χωρις μεταγραφες και με ομαδα δημοσιο για ακομα μια χρονια θα τα φας τα μπινελικια σου, ελπιζω απο πολυ κοσμο. Καραγκιοζη.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, tony_montana said:

Ξεκάθαρα πλέον, ο μπαρμπας είναι εχθρός της ΑΕΚ, έχει στόχο την κονόμα μέσω του γηπέδου, έχει στο payroll τους Αρδ και τους οργανωμένους, έχει από κοντά και τους παλαίμαχους βάζοντας τους σε θέσεις της παε και θα φύγει μόνο όταν η μπάζα θα  είναι μεγάλη, εξασφαλισμενη και εκ των ουκ άνευ. 

Οποίος είναι μαζί του, είναι εχθρός της ομάδας. & - 

Προσωπικά δεν νομίζω να πληρώνονται οι οργανωμένοι της ΑΕΚ από τον Μελισανίδη. Τουλάχιστον για την Οριτζιναλ δεν το πιστεύω. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
32 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Προσωπικά δεν νομίζω να πληρώνονται οι οργανωμένοι της ΑΕΚ από τον Μελισανίδη. Τουλάχιστον για την Οριτζιναλ δεν το πιστεύω. 

Όλα καλά. Ο ένας θα αφήσει καμια πόρτα ανοιχτή στο γήπεδο, ο άλλος πώς διαμαρτυρεται, θα φύγω - όχι μην φύγεις-καλά θα κάτσω. 

Ολα καλα. Τουλάχιστον, οι άλλοι βαρέθηκαν να σηκώνουν κούπες. 

Και δεν γράφω από πλατεία. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/31/2022 at 9:44 PM, Rayo Vallecano 21 said:

Προσωπικά δεν νομίζω να πληρώνονται οι οργανωμένοι της ΑΕΚ από τον Μελισανίδη. Τουλάχιστον για την Οριτζιναλ δεν το πιστεύω. 

Επειδή δεν έχει νόημα να τα λέμε με μηνύματα, ούτε θα γράψω και κάτι που δεν είναι ευρύτερα γνωστό, όσοι πάνε γήπεδο το γνωρίζουν μια χαρά. Η ορίτζιναλ, βασικά το Δωματιάκι, υπάρχουν κλαμπ που δεν έχουν την παραμικρή σχέση με τα παρακάτω... Το Δωματιάκι λοιπόν δεν ξέρω αν παίρνει χρήματα από τον Μελισσανίδη, γνωρίζω όμως πάρα πολύ καλά ότι στους φετινούς αγώνες εντός έδρας έχει το ελεύθερο αντί αμοιβής 5 ευρώ να βάζει κόσμο στο γήπεδο που δεν έχει εισιτήριο ή/και πιστοποιητικό εμβολιασμού (το 100% δεν αγοράζει εισιτήριο). Τα χρήματα αυτά δεν αποδίδονται στην ΠΑΕ, δεν ξέρω που πηγαίνουν, επισήμως δίνονται σε κλαμπ που δεν τα βγάζουν πέρα.

Εκτός από αυτό, το Δωματιάκι εκτελεί και χρέη σεκιούριτι στον προέλεγχο έξω από την 1 και άτομά του απευθύνονται στον κόσμο της ΑΕΚ με φράσεις όπως "θέλετε και μεταγραφές γαμώ τα σπίτια σας τζαμπατζήδες". Αυτά δεν μου τα είπαν, ούτε τα διάβασα κάπου, αυτά τα είδα και τα άκουσα εγώ ο ίδιος σε όλους τους εντός έδρας αγώνες της ΑΕΚ φέτος. Όποιος θέλει να με αμφισβητήσει εδώ είμαι.

Δεν χρειάζεται να αναφερθούμε σε άλλα πράγματα, τα παραπάνω αρκούν για να καταλάβει καθένας τι μπορεί να περιμένει ως αντίδραση στη συνεχή και αυξανόμενη ξεφτίλα της ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
8 minutes ago, stavros 9-11 said:

 

Εκτός από αυτό, το Δωματιάκι εκτελεί και χρέη σεκιούριτι στον προέλεγχο έξω από την 1 και άτομά του απευθύνονται στον κόσμο της ΑΕΚ με φράσεις όπως "θέλετε και μεταγραφές γαμώ τα σπίτια σας τζαμπατζήδες". Αυτά δεν μου τα είπαν, ούτε τα διάβασα κάπου, αυτά τα είδα και τα άκουσα εγώ ο ίδιος σε όλους τους εντός έδρας αγώνες της ΑΕΚ φέτος. Όποιος θέλει να με αμφισβητήσει εδώ 

Μπορεις να εξηγησεις, τι εννοεις με αυτο;

Ποιος βριζει ποιον και γιατι;Υβριζεται καποιος που διαφωνει με κατι ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, tony_montana said:

Μπορεις να εξηγησεις, τι εννοεις με αυτο;

Ποιος βριζει ποιον και γιατι;Υβριζεται καποιος που διαφωνει με κατι ;

Τι να εννοώ μωρε, υπάρχουν πολλοί κυρίως παιδάκια ή και μεγαλύτερης ηλικίας φτωχαδάκια που δεν έχουν ή δεν θέλουν τέλος πάντων να πληρώσουν εισιτήριο. Το Δωματιάκι σου λέει ή σε εμάς 5ευρω ή άντε γαμήσου τζαμπατζή που θες και μεταγραφές

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
11 minutes ago, stavros 9-11 said:

Τι να εννοώ μωρε, υπάρχουν πολλοί κυρίως παιδάκια ή και μεγαλύτερης ηλικίας φτωχαδάκια που δεν έχουν ή δεν θέλουν τέλος πάντων να πληρώσουν εισιτήριο. Το Δωματιάκι σου λέει ή σε εμάς 5ευρω ή άντε γαμήσου τζαμπατζή που θες και μεταγραφές

Γιατι; το 5ευρω παει στον μπαρμπα για μεταγραφες;😂

Ευχαριστω για την παρεμβαση αν και ειναι ηλιου φαεινοτερο ποσο "κοντα" ειναι η οριτζιναλ και οι αλλοι οργανωμενοι με τον μπαρμπα.

Τρεις μερες μετα την ξεφτυλα και ακομα μπουκωμενοι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, stavros 9-11 said:

Επειδή δεν έχει νόημα να τα λέμε με μηνύματα, ούτε θα γράψω και κάτι που δεν είναι ευρύτερα γνωστό, όσοι πάνε γήπεδο το γνωρίζουν μια χαρά. Η ορίτζιναλ, βασικά το Δωματιάκι, υπάρχουν κλαμπ που δεν έχουν την παραμικρή σχέση με τα παρακάτω... Το Δωματιάκι λοιπόν δεν ξέρω αν παίρνει χρήματα από τον Μελισσανίδη, γνωρίζω όμως πάρα πολύ καλά ότι στους φετινούς αγώνες εντός έδρας έχει το ελεύθερο αντί αμοιβής 5 ευρώ να βάζει κόσμο στο γήπεδο που δεν έχει εισιτήριο ή/και πιστοποιητικό εμβολιασμού (το 100% δεν αγοράζει εισιτήριο). Τα χρήματα αυτά δεν αποδίδονται στην ΠΑΕ, δεν ξέρω που πηγαίνουν, επισήμως δίνονται σε κλαμπ που δεν τα βγάζουν πέρα.

Εκτός από αυτό, το Δωματιάκι εκτελεί και χρέη σεκιούριτι στον προέλεγχο έξω από την 1 και άτομά του απευθύνονται στον κόσμο της ΑΕΚ με φράσεις όπως "θέλετε και μεταγραφές γαμώ τα σπίτια σας τζαμπατζήδες". Αυτά δεν μου τα είπαν, ούτε τα διάβασα κάπου, αυτά τα είδα και τα άκουσα εγώ ο ίδιος σε όλους τους εντός έδρας αγώνες της ΑΕΚ φέτος. Όποιος θέλει να με αμφισβητήσει εδώ είμαι.

Δεν χρειάζεται να αναφερθούμε σε άλλα πράγματα, τα παραπάνω αρκούν για να καταλάβει καθένας τι μπορεί να περιμένει ως αντίδραση στη συνεχή και αυξανόμενη ξεφτίλα της ΑΕΚ

Αυτό που περιγράφεις όμως είναι διαφορετικό από το "τους δίνει μισθό ", για το οποίο είπα ότι δεν το πιστεύω.  Οι οργανωμένοι της Ορίτζιναλ, κάποτε  και της θύρας 21, ειχαν και παλιότερα  προνόμια όσον αφορά την είσοδο στο γήπεδο και  τα εισιτήρια. Η ελίτ της Ορίτζιναλ δηλαδή η παρέα του Χατζηχρήστου, έμπαινε χωρίς εισιτήριο  στο γήπεδο, πολλοί Ορίτζιναλιστες προμηθευοντουσαν τα λεγόμενα "φορακια"  "μαθητικά" ή "φοιτητικά" εισιτήρια οπως λεγοντουσαν   είτε τζάμπα είτε σε συμβολική τιμή  από το Δωματιάκι, ενώ τα υπόλοιπα εισιτήρια που πουλούσε η R και παλιότερα και  η θύρα 21 είχαν "καπέλο", σε κάποια παιχνίδια αρκετά σημαντικό, για να καλυφθούν ανάγκες των συνδέσμων κτλ. Οι κακές γλώσσες βέβαια λεγαν και τότε ότι ο Χατζηχρήστος και κάποιοι άλλοι έβαζαν χέρι στο ταμείο. Σε κάθε περίπτωση το "καπέλο"  στα εισιτήρια ακόμα και αν ήταν απαραίτητο για τους οργανωμένους δεν ήταν  ακριβως νόμιμο, αλλά όλα αυτά γινόντουσαν εν γνώσει των διοικήσεων και με την ανοχή  τους.  Αυτό όμως δεν εμπόδιζε την Ορίτζιναλ να ασκεί σκληρή κριτική σε διοικήσεις κατά καιρούς, οι οποίες μάλιστα παρά αυτή τη κριτική συνήθως δεν τολμουσαν να τα "κόψουν". 

Το τι γίνεται στην 1 και την 35 φέτος, σίγουρα δεν το γνωρίζω και δεν έχω λόγο να αμφιβάλλω. Παντως με την Βελεζ το πέταλο, από ότι γράφτηκε εδώ μέσα γιατί δεν ήμουν,  έβρισε εν χορώ τον Μελισσανιδη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Δεν λεγεται μισθοδοσια,με την στενη εννοια του ορου.Λεγεται νταβατζιλικι.

Με αντικειμενο την ομαδα η οποια δεν ανηκει ουτε στον εναν ουτε στον αλλο.

Δεν ξερω κιολας ,αν στην παπατζα της διαφορετικοτητας που πουλανε;εμπεριεχεται και το νταβατζιλικι.

Η αφωνια και το σιγονταρισμα;σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
6 hours ago, Navas said:

Δηλαδή τώρα τον εμπιστευομαστε (after Krychowiak) ότι θα βοηθήσει την ΑΕΚ; 

 

 

On 9/17/2021 at 10:50 AM, SpiRos said:

........

Για να τον δω φιλικά, ιδίως μετά από πεσάδες, δεν περιμένω τίποτα το λιγότερο από το να φτιάξει ομάδα με πλάνο και να πλησιάσει τα στάνταρ της Πόρτο πχ. Μέχρι τότε να πω μπράβο για ποιον λόγο, επειδή κάνει πρωταθλητισμό η ομάδα; Αλίμονο.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×