Jump to content

Recommended Posts

12 minutes ago, Bukowski said:

Για καποιο ασαφη λογο εχω καλο προαισθημα για δαυτον. Καλως ηρθες στο τρελαδικο μας και σιδεροκεφαλος.

Κι εγώ, παρόλο που θεωρώ ακόμη ότι είναι λάθος επιλογή, έχω μια θετική προδιάθεση που δεν την είχα με τον Σέρβο. 

Άιντε να δούμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με τον Λετιέρι στο πλευρό του και συνολικά 6 ανθρώπους θα κατευθύνει την Ένωση ο Αργύρης Γιαννίκης. Παραμένουν στο τιμ οι Παναγιωτάρας και Μιχαηλίδης. 

Η συμφωνία ΑΕΚ – Γιαννίκη επισημοποιήθηκε και πλέον ο 41χρονος τεχνικός αναλαμβάνει τα ηνία του συλλόγου.

Πρώτος του βοηθός και δεξί του χέρι θα είναι ο Ιταλογερμανός Τζίνο Λετιέρι, με θητεία πρώτου προπονητή στη Γερμανία, ενώ ήταν προπονητής και στην Κορόνα Κιέλτσε.

Στο τιμ θα παραμείνει ο Νίκος Παναγιωτάρας ως ένας εκ των βοηθών του, αλλά και ο Μιχαηλίδης στο πόστο του προπονητή τερματοφυλάκων.

Αναλυτής του θα είναι ο Γιάννης Αντωνόπουλος, ενώ ο Γιαννίκης θα έχει και έξτρα δικό του αναλυτή για το σκάουτινγκ αντιπάλων.

Στην ουσία, ο Ελληνογερμανός τεχνικός έρχεται με τέσσερις στο τιμ του, βοηθό, γυμναστή και δύο αναλυτές, άπαντες με συμβόλαιο 6 μηνών και οψιόν ανανέωσης για δύο χρόνια.

Η αυριανή πρώτη του προπόνηση πήγε για τις πέντε το απόγευμα (αντί για τις 11 το πρωί) προκειμένου να υπάρξει όλος ο χρόνος να ξεκινήσει από το πρωί δουλειά στα Σπάτα με όλο το επιτελείο και να ξεναγηθεί στο προπονητικό κέντρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η φατσα του μου θυκιζει καποιον ποθ ειδε φως και μπηκε. Εντελως περαστικος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Βουλγαρης επιστρεφει λεει. Καλη προσθηκη θα ελεγα. Θυμιζω εφυγε μαζι με Gus.

Ο Αργύρης Γιαννίκης αναμένονταν να εντάξει στο κιτρινόμαυρο τιμ εκτός του Τζίνο Λετιέρι, άλλον έναν Γερμανό γυμναστή. Ο οποίος ωστόσο τελικά, δεν έρχεται για συγκεκριμένους λόγους που εμφανίστηκαν την τελευταία στιγμή. Συγκεκριμένα, ζήτησε λίγο χρόνο παραπάνω για να έρθει στην Αθήνα και να ενταχθεί στο τιμ, αλλά ο Αργύρης Γιαννίκης δεν συμφώνησε, με αποτέλεσμα να κινηθεί άμεσα και ο ίδιος αλλά και η ομάδα, για να καλύψουν αυτό το κενό. Αυτό το κενό λοιπόν καλύπτεται με έναν παλιό γνώριμο, τον Παναγιώτη Βούλγαρη ο οποίος βεβαίως έχει παρελθόν στην ΑΕΚ, αφού έχει εργαστεί στην ομάδα και επί εποχής Πογιέτ μεταξύ άλλων. Πιο αναλυτικά άνηκε στο στο τιμ του Νίκου Κωστένογλου σεζόν, αλλά είε δουλέψει και τρεις άλλες σεζόν παλαιότερα στην “Ένωση” (14/15, 15/16, 16/17). Επίσης είχε μετακομίσει στην Κίνα με τον Γκους Πογέτ, όπου μάλιστα κατέκτησε και ένα Κύπελλο με την Σανγκάη Σενχούα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο τιμ παραμένει ο Νίκος Παναγιωτάρας και προπονητής τερματοφυλάκων, ο Χρυσόστομος Μιχαηλίδης.

Γυμναστής θα είναι ο Παναγιώτης Βούλγαρης που επιστρέφει στην Ένωση, όντας να σημειωθεί στο ίδιο πόστο με τους Δέλλα και Πογέτ, ενώ παραμένει ο Κώστας Παρούσης.
Αναλυτής θα είναι ο Γιάννης Αντωνόπουλος που ήταν στον Ατρόμητο, ενώ θα έχει και έξτρα δικό του αναλυτή για το σκάουτινγκ των αντιπάλων.

Η αυριανή πρώτη του προπόνηση μετατέθηκε για τις πέντε το απόγευμα, αντί για τις 11 το πρωί, προκειμένου να υπάρξει όλος ο χρόνος να ξεκινήσει από το πρωί δουλειά στα Σπάτα με όλο το επιτελείο και να γνωρίσει και το προπονητικό κέντρο.

 

να και κατι που μπορει να δωσει μια ελπιδα . Με Μιλογεβιτς ημασταν αδιαβαστοι σχεδον σε ολα τα ματς 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά ξεκίνησε ο Γιαννίκης. Με ευνουχισμό οπως όλοι. Για βοηθό από Μπουντεσλίγκα ακούσαμε, μέχρι Β Εθνική έχει φτάσει αυτος που ήρθε τελικά. Του έκοψαν και το γυμναστή. Και 7 μήνες συμβόλαιο. Κωλοχερο του έβαλαν; 

Link to comment
Share on other sites

Γιαννικης προπονητης, βοηθοι οι βουλγαρης παναγιωταρας.

Αυτοι οι 3 έχουν την ευθύνη για όλη την προπονηση πέραν της εκγύμνασης και των τερματοφυλακων.

Edit ο Βουλγαρης γυμναστής τελικά είναι? Αρα ολη η προπονηση είναισ τα χέρια RG και ΔΕΗG

Link to comment
Share on other sites

«Γνωρίζω πολύ καλά πόσο μεγάλη είναι η ευθύνη που αναλαμβάνω, αλλά βρίσκομαι εδώ για σκληρή δουλειά, τίτλους και καλό ποδόσφαιρο»!

Οι πρώτες δηλώσεις του Αργύρη Γιαννίκη στην κάμερα του AEK TV

 

Link to comment
Share on other sites

Απλα θελω να πω οτι μου ερχεται να ξερασω καθε φορα που διαβαζω για "σχολες" και αντιστοιχες πιπες λες και ειμαστε ο Αγιαξ. 

Οι δικες μας οι σχολες φτανουν μεχρι Καρντοσο, αντε και κανεναν αναλυτη του Μουρινιο. Ποιον κοροιδευουν; Τα γραφουν και τα ξαναγραφουν οτι φεραμε τον Ελληνογερμανο Ναγκελσμαν και μας εχουν σπασει τα παπαρια. Σε χρονια που υποτιθεται θες να κανεις πρωταθλητισμο σε παραταει ο προπονητης που τοσο πολυ ηθελες για να παει στην Αραβια και τον αντικαθιστας με εναν 41χρονο του οποιου το πικ ειναι μια σεζον με τον ΠΑΣ.

Μια ζαρια ειναι ο Γιαννικης που παρακαλαμε ολοι να τυχουμε εξαρες και να κανει πρωταθλητισμο για πρωτη φορα στην ζωη του. Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Γιαννικης προπονητης, βοηθοι οι βουλγαρης παναγιωταρας.

Αυτοι οι 3 έχουν την ευθύνη για όλη την προπονηση πέραν της εκγύμνασης και των τερματοφυλακων.

Edit ο Βουλγαρης γυμναστής τελικά είναι? Αρα ολη η προπονηση είναισ τα χέρια RG και ΔΕΗG

και Λετιερι 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Δηλαδη, δεν θα καθησει ο Παναγιωταρας στον παγκο με Ατρόμητο; 

Δεν ξεκινάμε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πώ ότι τον πιστεύω αυτόν, αν και δεν παραγνωρίζω ότι είναι δύσκολο να πετύχει. Βασικά δεν ξέρω πώς θα συνεχίσει μετά το καλοκαίρι αν δεν πάρουμε το πρωτάθλημα (που το πιο πιθανό είναι να μην το πάρουμε) ακόμα και καλά να τα πάει σε γενικές γραμμές.

Ελπίζω να δικαιώσει τις προσδοκίες μου και να ξεκινήσει να δουλεύει μοντέρνα σε ένα κλαμπ που βρωμάει ναφθαλίνη από πάνω ως κάτω.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Araujo21 said:

και Λετιερι 

Α νομιζα αυτος κοπηκε και πηραμε βουλγαρη, τωρα το ξσναφιαβασα και καταλαβα.

Παλι λιγοι ειναι βεβαια

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D featured and pinned this topic
  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×