Jump to content

Recommended Posts

Εκλογές ΕΠΟ: Με ψήφους 55-8 γίνονται κανονικά το 2020

Επιμέλεια: Sport24Δημοσίευση: 16 Ιουν. 2020 12:28

Με πλειοψηφία 55-8 αποφασίστηκε στην Έκτακτη Γ.Σ. της ΕΠΟ ότι οι εκλογές θα πραγματοποιηθούν φέτος και όχι το 2021. Θα πρέπει να διενεργηθούν ως τις 17 Οκτωβρίου.

Το 2020 και όχι το 2021 όπως προσπάθησε με την ένστασή του ο Ολυμπιακός και άλλες πέντε ΕΠΣ, θα πραγματοποιηθούν οι φετινές εκλογές στην ΕΠΟ, προκειμένου να αναδειχθεί νέο διοικητικό συμβούλιο στην Ομοσπονδία. Βάσει της τροποποίησης, θα πρέπει να διενεργηθούν μέχρι τις 17 Οκτωβρίου.

Εκτός από τους ερυθρόλευκους, αρνητικά ψήφισαν για την τροποποίηση στο καταστατικό της Ομοσπονδίας οι ΕΠΣ Πειραιά, Ηλείας, Λασιθίου, Χανίων και Ρεθύμνου, όπως επίσης ο Άρης και η ΑΕΛ. Επίσης υπήρξαν τρία "λευκά" από Ατρόμητο, ΕΠΣ Κέρκυρας και ΕΠΣ Κεφαλληνίας, όλοι οι υπόλοιποι ψήφισαν "Ναι", ενώ υπήρξαν και τρεις απόντες.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ο γαυρος ειναι πιο αδυναμος απο οτι τον υπολογιζαμε

5 ΕΠΣ με το ζορι εχει σημερα

Link to comment
Share on other sites

Θα λογικά πρέπει να γίνουν εκλογές αμέσως μετά τη λήξη των πρωταθλημάτων σε κάνα μήνα γιατι δεν υπάρχει λόγος να το αφήσουν για τον οκτώβρη . Το αντίθετο . 

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε κάτι ψυχωφέλιμο. 

Ο Εσκομπάρ δεν έχει καταφέρει ποτέ να πάρει την ΕΠΟ. 

Στην ουσία την κληρονόμησε όταν βάρεσε κανόνι ο πολυμετοχισμός στον Βάζελο, ελλείψει άλλου σοβαρού πόλου και την κράτησε πάλι ελλείψει άλλου,  μέχρι που φάνηκαν στον ορίζοντα ενδιαφερόμενοι. 

Στο ντου των ποντίων δεν έκανε το παραμικρό για να κρατήσει έστω τα προσχήματα και να παλέψει για την τιμή των όπλων. 

Το μόνο σωστό που έκανε, αλλά αυτό δεν χρειάζεται δα και ιδιαίτερη ικανότητα, είναι πως πόνταρε στον τσακωμό των ποντίων και κάπου εκεί χώθηκε και τσίμπησε χρήμα και τίτλο αν και καταλύτης εκεί, περισσότερο και από την πρόβλεψη του, είναι οι μαλακίες που έκαναν οι πόντιοι τα καλοκαίρια που πήραν πρωτάθλημα. 

Αν ήταν σοβαροί στο αγωνιστικό και οι δύο, θα ήταν ευτυχισμένος ο Πάμπλο με το καλό εισιτήριο του Γιουρόπα. 

Τώρα το γιατί έχει βγάλει του πουτανάκι του μπροστά για να εξαντλήσει τις πιθανότητες να αλλάξει το εκλογικό σύστημα στην ΕΠΟ, το 55-8 τα λέει όλα. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σχολιο γεωργιου στην αρχη για τη ψηφοφορια στην επο. Προσεξτε τι λεει για αλλαγη του εκλογικου νομου, οτι μονο ο μητσοτακης μπορει να το κανει με κινδυνο grexit. Εχω την εντυπωση οτι τωρα τελευταια αβανταρει πολυ τον χοντρο ο σαπιοδοντας

 

Link to comment
Share on other sites

Ντάσιος: "Η ΑΕΚ δε χρειάζεται συνεργασίες για να πάρει τις εκλογές της ΕΠΟ"

17 Ιούν 2020, 11:48 μμ
 

Σιγουριά για “νίκη της ΑΕΚ” στις εκλογές της ΕΠΟ εξέφρασε μιλώντας στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ ο ανπληρωτής ταμίας της ΕΠΣ Αχαϊας, Κώστας Ντάσιος.

Μεταξύ άλλων είπε: “Δεν αλλάζει το εκλογικό σύστημα της ΕΠΟ. Κάποιοι θέλουν ν΄αλλάξει για δικούς τους λόγους (…) Η ΑΕΚ δε χρειάζεται συνεργασία για να πάρει τις εκλογές της ΕΠΟ. Είναι αυτόνομη. Έχει 35 συν δύο ψήφους. Γράφτε το και θα με θυμηθείτε (…)

Δεν γνωρίζω αν υπάρξει συμμαχία με τον ΠΑΟΚ. Η ΑΕΚ μπορεί να κερδίσει μόνη της”.

 

https://soccerplus.gr/ntasios-i-aek-de-chriazete-synergasies-gia-na-pari-tis-ekloges-tis-epo/

Link to comment
Share on other sites

Είναι σημαντικό να μην περάσει με οποιοδήποτε τρόπο η ΕΠΟ ξανά σε γαύρικα χέρια. 

Κι επειδή το κήτος από μόνο του δεν μπορεί να δέσει ούτε τα κορδόνια του, μόνο με πραξικόπημα από τον Κούλη υπάρχει φόβος. 

 

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι 35+2 μιλαμε για anal penetration μιλαμε θα βγαλεις προεδρο με τα τσαρουχια τα τσιγκελωτα 

εγω ελεγα 23 με τις απωλειες του γαυρου να παει 25-26 αν εχουν γυρισει αλλα 2-3 τελειωσε με 30 κανεις παρτι all night long

Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2020 at 3:03 AM, George_D said:

Ντάσιος: "Η ΑΕΚ δε χρειάζεται συνεργασίες για να πάρει τις εκλογές της ΕΠΟ"

17 Ιούν 2020, 11:48 μμ
 

Σιγουριά για “νίκη της ΑΕΚ” στις εκλογές της ΕΠΟ εξέφρασε μιλώντας στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ ο ανπληρωτής ταμίας της ΕΠΣ Αχαϊας, Κώστας Ντάσιος.

Μεταξύ άλλων είπε: “Δεν αλλάζει το εκλογικό σύστημα της ΕΠΟ. Κάποιοι θέλουν ν΄αλλάξει για δικούς τους λόγους (…) Η ΑΕΚ δε χρειάζεται συνεργασία για να πάρει τις εκλογές της ΕΠΟ. Είναι αυτόνομη. Έχει 35 συν δύο ψήφους. Γράφτε το και θα με θυμηθείτε (…)

Δεν γνωρίζω αν υπάρξει συμμαχία με τον ΠΑΟΚ. Η ΑΕΚ μπορεί να κερδίσει μόνη της”.

 

https://soccerplus.gr/ntasios-i-aek-de-chriazete-synergasies-gia-na-pari-tis-ekloges-tis-epo/

Τα λεγομενα του συγκεκριμενου παραγοντα θα τα επαιρνα με μια πισινη παντως. Δεν ξερω τι ισχυει και τι δεν ισχυει στο συγκεκριμενο θεμα που πραγματευεται, αλλα γενικα δεν ειναι και η πιο αξιοπιστη πηγη πληροφοριων.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nedved21 said:

Τα λεγομενα του συγκεκριμενου παραγοντα θα τα επαιρνα με μια πισινη παντως. Δεν ξερω τι ισχυει και τι δεν ισχυει στο συγκεκριμενο θεμα που πραγματευεται, αλλα γενικα δεν ειναι και η πιο αξιοπιστη πηγη πληροφοριων.

κι εγω τις βγαζω πιο λιγες τις επς υπερ μας. Παντως αυτος ειναι σιγουρος οτι εχουμε την πλειοψηφια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με 53 «ναι» πέρασε ο διοικητικός απολογισμός Γραμμένου στην ΕΠΟ

Ο Ολυμπιακός και μόλις πέντε Ενώσεις ψήφισαν κατά

Enwsi.Gr 30/06/20, 13:08

2922969-680x430.jpg

 Share

Ο Ολυμπιακός και μόλις πέντε Ενώσεις ψήφισαν κατά του διοικητικού απολογισμού της διοίκησης της Ομοσπονδίας. Με 55-6 πέρασε ο οικονομικός απολογισμός και ο οικονομικός προϋπολογισμός.

Με 53 «ναι» σε σύνολο 63 ψήφων, υπερψηφίστηκε στη γενική συνέλευση της ΕΠΟ, ο διοικητικός απολογισμός της διοίκησης του Βαγγέλη Γραμμένου.

Πρόκειται για άλλη μια ήττα για το μπλοκ του Ολυμπιακού, που όπως και στην πρόσφατη έκτακτη ΓΣ της Ομοσπονδίας, πήρε στο πλευρό του μονοψήφιο αριθμό Ενώσεων μετρημένες στο δάκτυλο του ενός χεριού!

Συγκεκριμένα, «όχι» ψήφισαν ο Ολυμπιακός και ακόμη, η Ηλεία, το Ηράκλειο, το Λασίθι, ο Πειραιάς και τα Χανιά.

Τέσσερις Ενώσεις, η Κέρκυρα, η Κεφαλονιά, η Λακωνία και το Ρέθυμνο δήλωσαν «παρών».

Απουσίασαν πέντε ΠΑΕ, ο Άρης, η Λάρισα, ο ΟΦΗ, ο Παναιτωλικός και ο Πανιώνιος.

Ο οικονομικός απολογισμός πέρασε με 55 «ναι», έξι «όχι» από Ολυμπιακό, και τις Ενώσεις Ηλεία, Ηράκλειο, Λασίθι, Πειραιάς, Χανιά. «Παρών» δήλωσε η Κεφαλονιά ενώ απουσίαζαν οι Αστερας Τρίπολης, Λάρισα, ΟΦΗ, Παναιτωλικός, Πανιώνιος, Βόλος και με το ίδιο σκορ ο οικονομικός προϋπολογισμός.

Link to comment
Share on other sites

Λάκοβιτς σε ΕΠΟ: Καμία αλλαγή στο εκλογικό σύστημα, καμία πιθανότητα για νέα ΠΔΕ!

c9cb3385172a8f4b305731af84d66940.jpg

Τελος στα όνειρα Αυγενάκη και Ολυμπιακού έβαλαν με τον πιο επίσημο τρόπο FIFA και UEFA

Με το προεδρείο της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας συναντήθηκε επί ελληνικού εδάφους την Πέμπτη (2/7) ο διευθυντής ομοσπονδιών της UEFA, Ζόραν Λάκοβιτς.

Σύμφωνα με όσα αναφέρει το sport-fm.gr, ο Σέρβος αξιωματούχος της ευρωπαϊκής συνομοσπονδίας, ξέκοψε δύο σενάρια που διακινούνται τους τελευταίους μήνες και έβαλε τέλος στα σχέδια εκείνων που επιδιώκουν την επιβολή μιας δικής τους κατάστασης στο ελληνικό ποδόσφαιρο:

Πρώτον, είπε ευθέως προς το προεδρείο ότι το εκλογικό σύστημα της ΕΠΟ δεν μπορεί να αλλάξει χωρίς την συναίνεση της Γενικής Συνέλευσης. Παράλληλα, δεν εγγυήθηκε για τον ακριβή χρόνο τέλεσης των εκλογών.

Δεύτερον, ξεκαθάρισε πως δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο πιθανότητα για διορισμό νέας Προσωρινής Διοικούσας Επιτροπής στο ελληνικό ποδόσφαιρο από FIFA/UEFA. Φέρεται μάλιστα να είπε ότι η κίνηση αυτή απέτυχε, όταν είχε γίνει την περίοδο 2016-17.

Πληροφορίες αναφέρουν, εξάλλου, ότι τα ίδια είπε και στον υπουργό Επικρατείας, Γιώργο Γεραπετρίτη που λέγεται πως τον συνάντησε την Τετάρτη το βράδυ.Αυτή την ώρα και καθ’ όλη τη διάρκεια της ημέρας, ο Ζόραν Λάκοβιτς θα έχει επαφές με τους ιδιοκτήτες των τεσσάρων μεγάλων ΠΑΕ της χώρας. Βασικό θέμα συζήτησης θα είναι η νέα Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας, για την οποία, οι FIFA/UEFA έχουν αποφασίσει να δώσουν αποφασιστικό λόγο στους Big-4 του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Με την τοποθέτηση του ο Λάκοβιτς έβαλε τέλος στα σχέδια που προωθούσε ο Λευτέρης Αυγενάκης και στα... όνειρα όσων υποστήριζαν τις κινήσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Quote

“Θέλω να σας πω πολλά όχι μόνο με την κατάθεση που είχα κάνει. Είχα την πληροφορία ότι το Ολυμπιακός – Βέροια ήταν στημένο, το 3-0. Ο κ. Παναγόπουλος, το έχει καταθέσει αυτό. Εσείς το βάλατε και τον ερεύνησε. Ο στοιχηματισμός έφτασε τα 6 εκατ. Τόσα δεν παίζονται ούτε στο Ρεάλ – Μπαρτσελόνα.

Το ομολόγησαν και οι παίκτες και ο Γεωργέας και ο προπονητής. Ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο 40 χρόνια.

Τα τελευταία χρόνια για πρώτη φορά στην ιστορία της ιδρύσεως του αθλητισμού, ο πρωταθλητής έβγαινε από τον Νοέμβριο, Ήταν όλα μιλημένα και στημένα, πιο στημένα δεν γινόταν.

Γενικά σας είπα, καταρχήν το ραντεβού στο Χιλτον… Μπορώ να δω τι γινόταν… Θα σας πω τι ξέρω, μπορεί να μην ξέτρω για το 2010, δεν ήμουν στο χώρο, μπήκα το 2013. Για το 2012 γνωρίζω για τη συνάντηση στο Χιλτον, ο Μαρινάκης με τους παράγοντες της ΕΠΟ και ο σχεδιασμός πως θα φάνε τον Πιλάβιο για να βάλουν τον Σαρρή. Ο Σαρρής ήταν το εργαλείο τους.

Συνεννοηθήκανε αυτοί που πήγαν στο Χίλτον, ο Προύτζος, ο Σταθόπουλος, ο Παπακωνσταντίνου, ο Σάββας δεν ξέρω αν ήταν, ο Σάββας κατήγγειλε ότι οι πίνακες ήταν μιλημένοι, παράνομοι.

Ήταν οι σύμβουλοι της ΕΠΟ εκείνη την εποχή. Αυτοί που πήγαν στο ραντεβού ήταν πρόεδροι Ενώσεων.  Δεν ξέρω αν ήταν επιλήψιμο. Εσείς θα το κρίνετε. Αυτόματα μετά μπήκε ο Σαρρής στην ΕΠΟ, έγιναν οι εκλογές, αλλά ήταν όλα μιλημένα.

Όταν μιλάει ο Μαρινάκης με τον πρόεδρο της ΕΠΟ και του λέει να βάλει συγκεκριμένο διαιτητή. Όταν λέει ο Μαρινάκης «αλλάξαμε την Εφέσεων και βγήκε όπως το θέλαμε» εγώ τι να σας πω. Οι κασέτες της ΕΥΠ τα λένε.

Με τον Ζωγράφο έγινε το μεγάλο έγκλημα, τότε έγιναν τα κανονικά εγκλήματα, είχαν βάλει τον Ζωγράφο που κάποια στιγμή μάθαμε ότι κάποιος τον χτύπησε. Τον πρώτο άνθρωπο που ειδοποίησε ήταν ο πρόεδρος του Ολυμπιακού και ο Σαρρής. Και δηλώνει ο Ζωγράφος ότι τον απείλησε ένας άγνωστος και μετά βγήκαν και είπαν ότι εγώ τον χτύπησα. Μου έκαναν μήνυση που αθωώθηκα.

Φτάσανε μέχρι τον Άρειο Πάγο για να γυρίσει η υπόθεση και να δικαστεί. Για τέτοια μαφία μιλάμε, κανονική μαφία.

Τέσσερις μέρες μετά καταθέτει εναντίον μου ο Μπουτζιόλης ότι τον απείλησα. Τον είχαν σε όλες τις επιτροπές της ΕΠΟ. Στην οργανωμένη αυτή σκευωρία κατέθεσαν οι ίδιοι μάρτυρες. Τώρα τα θυμήθηκα και σας τα λέω. Οι ίδιοι μάρτυρες στην ίδια συμβολαιογράφο, αθωώθηκα και στα δύο. Ήμουν ένας από αυτούς που κυνήγησε την εγκληματική οργάνωση και την κυνηγάω και τώρα.

Ο Μπριάκος και ένας άλλος έκανε τους ορισμούς, ήταν όλοι μιλημένοι. Ο Ντάλας τον φέρανε για βιτρίνα, μπροστινός και να καλύπτει τα εγκλήματα που έκαναν. Δεν έκανε τίποτα. Ξέρω ότι φώναξαν τον Χάκετ, έναν Εγγλέζο διαιτητή, του έδειξαν τα παιχνίδια και είπε ότι ήταν στημένα.

Ξέρω ότι υπήρχαν πρόεδροι,παράγοντες που κατέθεσαν στις αρχές ότι το ποδόσφαιρο είναι βρόμικο και μετά τον κυνήγησαν. Όλη η Ελλάδα το ήξερε, στημένα όλα, πιο στημένα δεν γινόταν.


Ο Ζωγράφος ήταν εργαλείο τους, κανονικός υπάλληλος, ήταν όλοι μια ομάδα, βάλε αυτό τον παρατηρητή, αυτό τον διαιτητή.  Δεν ξέρω ονόματα. Και αυτοί θύματα ήταν. Οι παρατηρητές ήταν μιλημένοι και πηγαίνανε να καλύψουν τους διαιτητές που έκαναν τα χειρουργεία.

Ο Σαρρής τον έβαλαν μπροστινό, τον εκμεταλλεύτηκαν και μετά τον πέταξαν. Αυτός τα έκανε όλα. Ήταν πρόεδρος της ΕΠΟ και βέβαια είχε ευθύνη. Εγκληματική οργάνωση κανονική.

Διάβασα όλες τις κασέτες της ΕΥΠ. Τους παρακολουθούσε, τα διάβασε όλα. Και από τις κασέτες τα έμαθα και από το σύστημα και από τους δημοσιογράφους. Ο Μαρινάκης μιλούσε, το ξέρω από τις κασέτες, με τον πρόεδρο της ΕΠΟ και του είπε να βάλει διαιτητή, προπονητή στον Πανιώνιο, και προπονητές έβαζαν. Η ΕΥΠ τα λέει όχι εγώ».

Στη συνέχεια τον ρώτησε ο κ. Δημακόπουλος για τον Γραμμένο και αν τον στήριξε

«Εγώ δεν στρατολογώ. Υπήρχαν Ενώσεις που αγαπάνε το ποδόσφαιρο και ήρθαν με τα υγιή στοιχεία. Εγώ δεν συναντήθηκα με καμία Ένωση. Τα δημοσιεύματα τα έγραφαν τα Μέσα τα δικά σας. Έκανα καμία συνάντηση; Τρία χρόνια ο Γραμμένος, βγήκαν τρεις ομάδες, αυτό τα λέει όλα. Δεν κάναμε καμιά χούντα όπως ήταν πριν.

Εγώ βλέπω ότι τα έχουν γυρίσει όλοι οι μάρτυρες. Δεν θυμάμαι τι είχα πει για τους διαιτητές στην κατάθεση μου στο ποινικό δικαστήριο.

Με τον Μαρινάκη ήμουν 25 χρόνια φίλος και από τότε που πήρα την ΑΕΚ μου κήρυξε τον πόλεμο γιατί ήθελε να είναι αυτός και κανένας άλλος.

Ο τραυματισμός Ζωγράφου ήταν στημένος και ήθελαν να με ενοχοποιήσουν και να με βγάλουν από τη μέση, όλοι αυτοί. Για συμμορία πρόκειται.

Το είπα ότι ο Μαρινάκης είναι κατίνα. Δεν πήγε στρατό, κανείς δεν ξέρει γιατί δεν πήγε. Γιατί απαλλάχθηκε; Έκρυψαν και τον φάκελο. Γι’ αυτό είναι κατίνα, αρχικατίνα”

Δεν ξέρω τι έγινε στο noor1 και δεν με αφορά. Που κολλάει αυτή η υπόθεση;

Αθωώθηκα γιατί ο Ζωγράφος έλεγε ότι τον έπαιρναν από ανώνυμο τηλέφωνο και όταν του άνοιξαν το απόρρητο, δεν βρήκαν ανώνυμο τηλέφωνο και αθωώθηκα. Τον πήρα από το προσωπικό μου τηλέφωνο και μετά με απόκρυψη για να τον ευχαριστήσω και να του δώσω συγχαρητήρια και του είπα ότι βλέπω μυστήριες διαιτησίες.

Μιλούσα με τον πρόεδρο της ΕΠΟ το 2014, η ιδιότητα μου ήταν ότι ήθελα να φτιάξω την ομάδα μου. Θεσμικά όμως, δεν ήμουν τίποτα, χορηγός και οπαδός. Με ποια ιδιότητα εσείς υπερασπίζεστε τον Μαρινάκη που του έχει απαγορευτεί να ασχολείται με το ποδόσφαιρο. Τι μου λέτε για το στοίχημα, τα κουπόνια και ο ΟΠΑΠ. Τι είναι αυτά που λες τώρα κοπέλα μου, θα γελάει ο κόσμος.

Δεν υπήρξε κανένα κώλυμα, τι είναι αυτά που λέτε. Ή απόφαση της ΕΕΑ να μην είναι η ΑΕΚ στο κουπόνι. Αν ο πρόεδρος του ΠΑΟ πάρει 5 μετοχές του ΟΠΑΠ, δεν θα μπορεί να είναι…»

Στη συνέχεια, ο Μελισσανίδης δέχθηκε ερώτηση για το επεισόδιο στο ΑΕΚ – Αρης

«Είμαι τιμωρημένος τι σχέση έχει, εδώ ο πελάτης σας είναι αποκλεισμένος από το ποδόσφαιρο, δια παντός. Είμαι παράγοντας, έχω εκνευρισμούς, αυτή την περίοδο είμαι τιμωρημένος αλλά τηρώ την τιμωρία μου. Σας είπα ότι μιλούσα με τον Σαρρή το 2014.

Η σχέση μου με τον Μαρινάκη χάλασε γιατί το 2013 που πήρα την ΑΕΚ πίστευε ότι του χαλάσαμε τη μανέστρα και του την χαλάσαμε. Οι αντεγκλήσεις συνεχίζονται, αυτή είναι η νοοτροπία του να μας πεθάνει όλους για να ζήσει αυτός. Μαμά είπε στα 20 του, τα βρήκε όλα έτοιμα. Θα πεταχτούν τα κόκαλα του Λαμπράκη από τον τάφο. Οι κασέτες της ΕΥΠ μιλάνε, εγώ τι εμπάθεια να έχω.

Οι γιατροί έλεγαν ότι δεν είχε πάει στον Ζωγράφο η αστυνομία, κανείς…Ξέρω ότι πήγε ο Μαρινάκης με το Σαρρή. Το πρώτο που έπρεπε να κάνει ήταν να πάρει τον Εισαγγελέα και την Αστυνομία και όχι τον πρόεδρο του Ολυμπιακού. Δεν έχω στοιχείο, από ρεπορτάζ δημοσιογράφων.

Ο Σαρρής είπε ότι τον ειδοποίησε η γραμματέας του Μαρινάκη και μαζί πήγαν να δουν το θύμα

 

Link to comment
Share on other sites

Μελισσανίδης: 'Αυτά που είπα για τον κ. Μαρινάκη. Το είπα και το ξαναλέω. Είναι κατίνα. Δεν είναι άντρας που δεν πάει στον στρατό. Εμείς πήγαμε φαντάροι. Δεν υπηρέτησε το στράτευμα. Κανείς δεν ξέρει γιατί δεν πήγε. Είναι κατίνα. Αρχικατίνα. Κρύψανε τον φάκελό του'.

 

DSC01564.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kostas21 said:

Το έπος είναι έψαξε να βρει για ποιο λόγο πήρε γιωτα

"Τώρα τα θυμηθηκα και σας τα λεω"

"Εγώ δεν στρατολογώ. Υπήρχαν Ενώσεις που αγαπάνε το ποδόσφαιρο και ήρθαν με τα υγιή στοιχεία."

??

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Geologos said:

Καλα ρε δεν ξερει τον Χρήστο Σαντικάι ο αλλος? Τι πιάνει το άλτερ στο στόμα του?

Σε λίγο θα μας πει ότι δεν ξερει και τους Sylver

Δλδ σκέψου ότι μπορεί να μην ξέρει την Πολυξένη. 

Link to comment
Share on other sites

Το δόλωμα του Ιβάν στον «Τίγρη» μέσω Σάββα

Από A. A. 11:30 - 27/06/2020 Τελευταία Ενημέρωση 19:17 - 27/06/2020

Επιμένουν από το μπλοκ του Βορρά να προωθούν την υποψηφιότητα του Χρήστου Σάββα για την προεδρία της ΕΠΟ. Διαπίστωσαν ότι ο Δημήτρης Μελισσανίδης διέγραψε κάθε σκέψη για παραμονή του Ευάγγελου Γραμμένου και οι υπάλληλοι του Ιβάν αποφάσισαν να ρίξουν στον «Τίγρη» άλλο δόλωμα. Και εμφάνισαν τον Σάββα. Μέχρι και ο Λασκαράκης έκανε δηλώσεις υπέρ του άλλοτε διαιτητή και μετέπειτα παράγοντα. Με την ελπίδα όλων στον Βορρά να τσιμπήσει ο «Μελισσάν» επειδή ο Σάββας χαρακτηρίζεται οπαδός της ΑΕΚ.

Καλό το δόλωμα και θα μπορούσε να γίνει ελκυστικό για κάποιον άλλον παράγοντα. Ο Νικαιώτης, όμως, γνωρίζει την ανθρωπογεωγραφία του ποδοσφαίρου. Ξέρει τι καπνό φουμάρει ο καθένας. Όπως επίσης γνωρίζει πως τα οπαδικά αισθήματα του καθενός μπορούν να πάνε περίπατο μπροστά στο συμφέρον. Γι’ αυτό και έστειλε το μήνυμα πως ο Σάββας δεν μπορεί να τρέξει στην κούρσα για τη διαδοχή του Γραμμένου. Είδε, δηλαδή, τη φάκα που επιχείρησε να στήσει για άλλη μια φορά ο Σαββίδης.

epo1-664x415.jpg

Το αφεντικό του ΠΑΟΚ βρέθηκε από τα ψηλά στα χαμηλά. Ο αποκλεισμός από το Κύπελλο ολοκλήρωσε μία καταστροφική σεζόν για την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Μέσα σε 12 μήνες, ο Ιβάν είδε την άλλη όψη του νομίσματος. Από τα πανηγύρια και τις φιέστες για το νταμπλ, ξαφνικά βρέθηκε εκτός τίτλων και με ορατό τον κίνδυνο να χάσει η ομάδα του ακόμα και τη δεύτερη θέση, η οποία οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Αλλά και εξωαγωνιστικά ο ΠΑΟΚ υποβαθμίστηκε. Στη δύναμη των Ενώσεων η ΑΕΚ πήρε κεφάλι. Ο Ολυμπιακός αύξησε την πίεση στην ΕΠΟ και έβαλε δύσκολα στον Γραμμένο και τους συνεργάτες του. Μέχρι και στη Δικαιοσύνη έφτασαν οι υποθέσεις του VAR και των επιλογών του Μέλο Περέιρα. Έσφιξε, δηλαδή, η θηλιά γύρω από τη διοίκηση του «δικού μας ανθρώπου», όπως αποκαλούσε ο Ιβάν τον Βάγγο.

Μπροστά στον κίνδυνο να καταρρεύσει ολόκληρο το οικοδόμημα, ο Σαββίδης έριξε το τυράκι με τον Σάββα. Ο Μελισσανίδης, όμως, είδε και τη φάκα. Την προηγούμενη φορά που έδωσε τα χέρια με τον άλλον Πόντιο, άλλωστε, το αφεντικό της ΑΕΚ νόμιζε ότι έχασε κάποια δάχτυλα. Γι’ αυτό εμφανίζεται πλέον πιο προσεχτικός. Αντιλήφθηκε ότι ο Σαββίδης είναι μοναχοφάης. Και προσπέρασε την παγίδα.

 

Όπως λένε όσοι συζητούν με τον Νικαιώτη, ακόμα αμφιταλαντεύεται για την τελική επιλογή του. Έχει καταλήξει σε δύο επιλογές: η μία να προτείνει για πρόεδρο έναν παράγοντα από τις Ενώσεις. Η περίπτωση του Παναγιώτη Δημητρίου δεν φαίνεται ορατή, παρόλο που είναι ο ριγμένος της προηγούμενης τετραετίας. Διότι τότε έγινε συμφωνία κυρίων που προέβλεπε την παραμονή του Νίκου Βακάλη στη θέση του αναπληρωτή προέδρου για δύο χρόνια κι έπειτα την αντικατάστασή του από τον Δημητρίου. Αλλά ο Σαμιώτης έκανε το κορόιδο. Αρνήθηκε να παραιτηθεί για να μη χάσει τα γούστα. Κι έτσι, ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αθηνών έμεινε στην αναμονή. Λες και είχε πάει στο ΙΚΑ και περίμενε να ’ρθει η σειρά του με βάση τον αριθμό στο χαρτάκι του.

Το αφεντικό της ΑΕΚ, ωστόσο, εξετάζει και μία επιλογή. Να προτείνει για την προεδρία κάποιον που έως τώρα δεν είχε ασχοληθεί με τις Ενώσεις. Έτσι, θα δείξει ότι κινείται και προς την κατεύθυνση που επιθυμούν η FIFA και η UEFA. Όνομα υποψήφιου σε αυτή την περίπτωση δεν έχει προκύψει. Κάποιοι σκέφτονται ακόμα και τον Ντέμη Νικολαΐδη, αλλά ο Μελισσανίδης δεν φαίνεται ότι τον εμπιστεύεται. Άρα, ίσως και να μην προέρχεται ο εκλεκτός άμεσα από τον στενό κύκλο της ΑΕΚ. Όλα είναι υπό εξέταση. Η ουσία, πάντως, δεν αλλάζει. Ο «Τίγρης» προσπέρασε το δόλωμα και τη φάκα που πήγε να του στήσει ο φαταούλας Ιβάν με τον Σάββα και πλέον κρατάει την μπάλα στα πόδια του για την τελική επιλογή του ανθρώπου που θα διαδεχθεί τον Γραμμένο

 

 

https://www.iapopsi.gr/to-doloma-toy-ivan-ston-tigri-meso-savva/

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Bluesman said:

Το δόλωμα του Ιβάν στον «Τίγρη» μέσω Σάββα

Από A. A. 11:30 - 27/06/2020 Τελευταία Ενημέρωση 19:17 - 27/06/2020

Επιμένουν από το μπλοκ του Βορρά να προωθούν την υποψηφιότητα του Χρήστου Σάββα για την προεδρία της ΕΠΟ. Διαπίστωσαν ότι ο Δημήτρης Μελισσανίδης διέγραψε κάθε σκέψη για παραμονή του Ευάγγελου Γραμμένου και οι υπάλληλοι του Ιβάν αποφάσισαν να ρίξουν στον «Τίγρη» άλλο δόλωμα. Και εμφάνισαν τον Σάββα. Μέχρι και ο Λασκαράκης έκανε δηλώσεις υπέρ του άλλοτε διαιτητή και μετέπειτα παράγοντα. Με την ελπίδα όλων στον Βορρά να τσιμπήσει ο «Μελισσάν» επειδή ο Σάββας χαρακτηρίζεται οπαδός της ΑΕΚ.

Καλό το δόλωμα και θα μπορούσε να γίνει ελκυστικό για κάποιον άλλον παράγοντα. Ο Νικαιώτης, όμως, γνωρίζει την ανθρωπογεωγραφία του ποδοσφαίρου. Ξέρει τι καπνό φουμάρει ο καθένας. Όπως επίσης γνωρίζει πως τα οπαδικά αισθήματα του καθενός μπορούν να πάνε περίπατο μπροστά στο συμφέρον. Γι’ αυτό και έστειλε το μήνυμα πως ο Σάββας δεν μπορεί να τρέξει στην κούρσα για τη διαδοχή του Γραμμένου. Είδε, δηλαδή, τη φάκα που επιχείρησε να στήσει για άλλη μια φορά ο Σαββίδης.

epo1-664x415.jpg

Το αφεντικό του ΠΑΟΚ βρέθηκε από τα ψηλά στα χαμηλά. Ο αποκλεισμός από το Κύπελλο ολοκλήρωσε μία καταστροφική σεζόν για την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Μέσα σε 12 μήνες, ο Ιβάν είδε την άλλη όψη του νομίσματος. Από τα πανηγύρια και τις φιέστες για το νταμπλ, ξαφνικά βρέθηκε εκτός τίτλων και με ορατό τον κίνδυνο να χάσει η ομάδα του ακόμα και τη δεύτερη θέση, η οποία οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Αλλά και εξωαγωνιστικά ο ΠΑΟΚ υποβαθμίστηκε. Στη δύναμη των Ενώσεων η ΑΕΚ πήρε κεφάλι. Ο Ολυμπιακός αύξησε την πίεση στην ΕΠΟ και έβαλε δύσκολα στον Γραμμένο και τους συνεργάτες του. Μέχρι και στη Δικαιοσύνη έφτασαν οι υποθέσεις του VAR και των επιλογών του Μέλο Περέιρα. Έσφιξε, δηλαδή, η θηλιά γύρω από τη διοίκηση του «δικού μας ανθρώπου», όπως αποκαλούσε ο Ιβάν τον Βάγγο.

Μπροστά στον κίνδυνο να καταρρεύσει ολόκληρο το οικοδόμημα, ο Σαββίδης έριξε το τυράκι με τον Σάββα. Ο Μελισσανίδης, όμως, είδε και τη φάκα. Την προηγούμενη φορά που έδωσε τα χέρια με τον άλλον Πόντιο, άλλωστε, το αφεντικό της ΑΕΚ νόμιζε ότι έχασε κάποια δάχτυλα. Γι’ αυτό εμφανίζεται πλέον πιο προσεχτικός. Αντιλήφθηκε ότι ο Σαββίδης είναι μοναχοφάης. Και προσπέρασε την παγίδα.

 

Όπως λένε όσοι συζητούν με τον Νικαιώτη, ακόμα αμφιταλαντεύεται για την τελική επιλογή του. Έχει καταλήξει σε δύο επιλογές: η μία να προτείνει για πρόεδρο έναν παράγοντα από τις Ενώσεις. Η περίπτωση του Παναγιώτη Δημητρίου δεν φαίνεται ορατή, παρόλο που είναι ο ριγμένος της προηγούμενης τετραετίας. Διότι τότε έγινε συμφωνία κυρίων που προέβλεπε την παραμονή του Νίκου Βακάλη στη θέση του αναπληρωτή προέδρου για δύο χρόνια κι έπειτα την αντικατάστασή του από τον Δημητρίου. Αλλά ο Σαμιώτης έκανε το κορόιδο. Αρνήθηκε να παραιτηθεί για να μη χάσει τα γούστα. Κι έτσι, ο πρόεδρος της ΕΠΣ Αθηνών έμεινε στην αναμονή. Λες και είχε πάει στο ΙΚΑ και περίμενε να ’ρθει η σειρά του με βάση τον αριθμό στο χαρτάκι του.

Το αφεντικό της ΑΕΚ, ωστόσο, εξετάζει και μία επιλογή. Να προτείνει για την προεδρία κάποιον που έως τώρα δεν είχε ασχοληθεί με τις Ενώσεις. Έτσι, θα δείξει ότι κινείται και προς την κατεύθυνση που επιθυμούν η FIFA και η UEFA. Όνομα υποψήφιου σε αυτή την περίπτωση δεν έχει προκύψει. Κάποιοι σκέφτονται ακόμα και τον Ντέμη Νικολαΐδη, αλλά ο Μελισσανίδης δεν φαίνεται ότι τον εμπιστεύεται. Άρα, ίσως και να μην προέρχεται ο εκλεκτός άμεσα από τον στενό κύκλο της ΑΕΚ. Όλα είναι υπό εξέταση. Η ουσία, πάντως, δεν αλλάζει. Ο «Τίγρης» προσπέρασε το δόλωμα και τη φάκα που πήγε να του στήσει ο φαταούλας Ιβάν με τον Σάββα και πλέον κρατάει την μπάλα στα πόδια του για την τελική επιλογή του ανθρώπου που θα διαδεχθεί τον Γραμμένο

 

 

https://www.iapopsi.gr/to-doloma-toy-ivan-ston-tigri-meso-savva/

Βάλε Γιαννάκη Παπαδόπουλο, κάνε αίσχη που δεν θα έχουν ξαναγίνει, κάντα ένα χρόνο ταναπου με λίγα λόγια, παρε νταμπλ και απο του παραχρόνου παίξτο συναίνεση....

Ετσι σας χρειάζεται μιόλες

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Κανας μαλάκας και χθεσινός είναι ο Μελ να βάλει το ντεμη πρόεδρο. 

Μπορεί κιόλας  να το έχει βρει αλλά να μην θέλει να τον κάψει. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×