Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

 To οτί ο μπαρμπά-εθνάρχης με τους ολντ-σκουλ παραγοντάρες που'χει μαζέψει κατάφερε να μη χάσει την ΕΠΟ, έχει μια και μοναδική ανάγνωση.

Δηλαδή το οτί αν σε ένα απολύτως ουτοπικο σενάριο αποφάσιζε να σπρώξει χρήμα και να φτιάξει ομάδα πρωταθλητισμού... τότε ήξερες πως θα μπορούσες να διεκδικήσεις την κούπα στο χόρτο με τις πιθανότητες που σου αναλογούν...

Αν ο πρεζέμπορας και σκιώδης πρωθυπουργός έπαιρνε την επο είναι δεδομένο πως στο καπάκι θα διαβάζαμε για το "ΒΑΡ που κόβει το ρυθμό", για τους "Κλαντεμπεργκ που πληρώνονται ένα σκασμο λεφτά, ενώ ο κόσμος πεινάει" και "Για τον αδικημένο Έλληνα διαιτητη που αξίζει μια ευκαιρία"...  δηλαδή βουρ σε επιστροφή στην εποχή των Γιάχων και των Καλόπουλων...

Εννοείται πως για την ΑΕΚ του Σβάρνα, του Σακχοφ και του Ανσαριφάντ μια διαιτησία 50-50 όχι πρωταθλητισμό δε σου εξασφαλίζει όπως βλέπουμε, αλλά ούτε καν αποφυγή γελοιοποίησης... θα μπορούσε κάποιος να ισχυριστεί πως ένας Τσικίνης να σε σφυράει θα ήταν και κάποιο βολικό άλλοθι...

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

"Κλείδωσε": Ο μέχρι πρότινος διευθυντής επικοινωνίας της ΕΠΟ Ιάκωβος Φιλιππούσης αναλαμβάνει εκτελεστικός γραμματέας στη θέση του Αλέξη Δέδε, ο οποίος στις 14 Απριλίου αναχωρεί για το Κατάρ (θα εργαστεί στο Μουντιάλ για λογαριασμό των υπερεθνικών ομοσπονδιών).

http://dikisports.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2021 at 12:48 AM, aris2168 said:

 

Σα να μ εχει κλεψει 100 φορες καποιος, να εχει φτιαξει τη βιλαρα διπλα μου κι εγω να λεω "πω πω, σπιταρονα εφτιαξε, ετσι  ειναι, αν εχεις τα φραγκα, παιρνεις καλους αρχιτεκτονες και μηχανικους και φτιαχνεις παπαδες".

Υπάρχει τεράστιος αντίλογος σε αυτά να ξες, αλλά μην το αναλύσω γιατί κάποιοι είναι ικανοί να με πουν γαυρο.

Απλα υπάρχει και το σημειώνω.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nikos said:

Υπάρχει τεράστιος αντίλογος σε αυτά να ξες, αλλά μην το αναλύσω γιατί κάποιοι είναι ικανοί να με πουν γαυρο.

Απλα υπάρχει και το σημειώνω.

Καλα δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να σε πει καποιος γαυρο. Αλλωστε δεν ειναι λιγες οι φορες που η κριτικη στον γαυρο, ναι τον νταβατζη του Ελληνικου ποδοσφαιρου, αντιμετωπιστηκε με σχολια "μη μιλας για τον Ολυμπιακο, δεν εχει καλη ομαδα η ΑΕΚ." Σιγουρα ειναι περισσοτερες οι περιπτωσεις χρηστων που αντιδρουν σε οποιαδηποτε κακολογια για το καμαρι του Πειραια, παρα αυτων που αντιδρουν στα διθυραμβικα σχολια και τον θαυμασμο προς το πλυντηριο μεγαλεμπορου ηρωινης. 

Τελευταια φορα που καποιος αντεδρασε(ακομψα) στην εκθειαση της Ολυμπιακαρας, πεσανε 2 μπαν. 

Link to comment
Share on other sites

Σκοπός μου δεν είναι τώρα να ανακατευτούμε σε τετοιες κουβέντες. Εκθείαση της Ολυμπιακάρας προφανως το είδατε μερικοι, δεν σημαινει ότι έτσι έγινε κιολας.

Απο εκεί και περα το να λέμε ότι ο γαυρος έχει κάνει αίσχη (ισχυει εννοειται) και καθαρίσαμε για τα παντα, το θεωρω γενικόλογο που σηκώνει κουβέντα σε αρκετες παραμέτρους.

Δεν χρειάζεται να επεκταθούμε γιατί θα γράφουμε ώρες και μερικοι θα τσακωθούμε πιθανως κιολας, απλά το ή ασπρο ή μαύρο δεν με βρίσκει σύμφωνο σε διάφορες κουβέντες.

υγ. Επισης προσωπικά δεν την βρίσκω με τον ρολο του αγιοπαιδου. Με Μελισσανίδη, Τροχανά, Ψωμιαδη, Θωμά, Γιαννάκη και τα ρέστα. Κοιταω λιγο και τον εαυτό μου στον καθρέφτη δλδ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Σκοπός μου δεν είναι τώρα να ανακατευτούμε σε τετοιες κουβέντες. Εκθείαση της Ολυμπιακάρας προφανως το είδατε μερικοι, δεν σημαινει ότι έτσι έγινε κιολας.

Απο εκεί και περα το να λέμε ότι ο γαυρος έχει κάνει αίσχη (ισχυει εννοειται) και καθαρίσαμε για τα παντα, το θεωρω γενικόλογο που σηκώνει κουβέντα σε αρκετες παραμέτρους.

Δεν χρειάζεται να επεκταθούμε γιατί θα γράφουμε ώρες και μερικοι θα τσακωθούμε πιθανως κιολας, απλά το ή ασπρο ή μαύρο δεν με βρίσκει σύμφωνο σε διάφορες κουβέντες.

Δηλαδη για να καταλαβω, το ενδεχομενο να βριζεις τον γαυρο και συγχρονως να απαιτεις πραγματα απο την ΑΕΚ, δεν παιζει; Αμα γραψω οτι ο γαυρος ειναι μπροστινη ΑΕ για εμπορο ηρωινης, σημαινει οτι θελω τον Μανταλο για αρχηγο στην ΑΕΚ; Την εχω ξανακανει αυτη την ερωτηση, πως συνδεονται αυτα τα 2; 

Ποιος ειπε οτι καθαρισαμε για τα παντα επειδη ο γαυρος εχει κανει αισχη; Βρες μου 1 ποστ οποιουδηποτε χρηστη που λεει ή υπονοει κατι τετοιο.

Το πιο συνηθες φαινομενο, και μπορω να σου βρω πολλα ποστς με τετοιο περιοχεμενο, ειναι η προσπαθεια φιμωσης καθε κριτικης προς τον Ολυμπιακο, με επιχειρημα οτι η ΑΕΚ δεν παει καλα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Δηλαδη για να καταλαβω, το ενδεχομενο να βριζεις τον γαυρο και συγχρονως να απαιτεις πραγματα απο την ΑΕΚ, δεν παιζει; Αμα γραψω οτι ο γαυρος ειναι μπροστινη ΑΕ για εμπορο ηρωινης, σημαινει οτι θελω τον Μανταλο για αρχηγο στην ΑΕΚ; Την εχω ξανακανει αυτη την ερωτηση, πως συνδεονται αυτα τα 2; 

Ποιος ειπε οτι καθαρισαμε για τα παντα επειδη ο γαυρος εχει κανει αισχη; Βρες μου 1 ποστ οποιουδηποτε χρηστη που λεει ή υπονοει κατι τετοιο.

Το πιο συνηθες φαινομενο, και μπορω να σου βρω πολλα ποστς με τετοιο περιοχεμενο, ειναι η προσπαθεια φιμωσης καθε κριτικης προς τον Ολυμπιακο, με επιχειρημα οτι η ΑΕΚ δεν παει καλα.

Ακριβώς το αντίστροφο ρωταω εγώ.

Την περίπτωση ο γαυρος να έχει κάνει αίσχη, αλλά από ένα σημείο και μετά να μην φταίει μονο αυτό, παίζει ή όχι; Γιατί στον Άρη με αυτή την λογική απαντησα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Ακριβώς το αντίστροφο ρωταω εγώ.

Την περίπτωση ο γαυρος να έχει κάνει αίσχη, αλλά από ένα σημείο και μετά να μην φταίει μονο αυτό, παίζει ή όχι; Γιατί στον Άρη με αυτή την λογική απαντησα.

Αλλα κανενας, μα κανενας, δεν εχει πει οτι για την κακη αγωνιστικη κατασταση της ΑΕΚ φταινε τα αισχη που εχει κανει ο γαυρος. Πραγματικα ουτε ενας χρηστης δεν εχει πει κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nedved21 said:

Αλλα κανενας, μα κανενας, δεν εχει πει οτι για την κακη αγωνιστικη κατασταση της ΑΕΚ φταινε τα αισχη που εχει κανει ο γαυρος. Πραγματικα ουτε ενας χρηστης δεν εχει πει κατι τετοιο.

Στον Άρη απαντησα που λέει ότι έχει φτιάξει βιλάρα ο άλλος διπλα με κλεψιές κι εμεις λέμε ωραία βιλα.

Ε, ούτε ΜΟΝΟ με κλεψιές έφτιαξε ο,τι έφτιαξε (βιλαρα δεν είναι σιγουρα απλά δεν είναι και καλύβα σαν την δικη μας σημερα), ούτε καν  εμεις απορρίπτουμε εξολοκλήρου τις κλεψιές όταν ανεχόμαστε διαφορους παράγοντες τόσα χρονια, ώστε να το παίζουμε και αγίες παρθένες.

Γνωμη μου. 

Κοιταζω και τον καθρέφτη, ξαναλέω, όταν κρίνω τους απεναντι.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Στον Άρη απαντησα που λέει ότι έχει φτιάξει βιλάρα ο άλλος διπλα με κλεψιές κι εμεις λέμε ωραία βιλα.

Ε, ούτε ΜΟΝΟ με κλεψιές έφτιαξε ο,τι έφτιαξε (βιλαρα δεν είναι σιγουρα απλά δεν είναι και καλύβα σαν την δικη μας σημερα), ούτε καν  εμεις απορρίπτουμε εξολοκλήρου τις κλεψιές όταν ανεχόμαστε διαφορους παράγοντες τόσα χρονια, ώστε να το παίζουμε και αγίες παρθένες.

Γνωμη μου. 

Κοιταζω και τον καθρέφτη, ξαναλέω.

Σου ξαναλεω, δεν καταλαβαινω γιατι οποιοδηποτε σχολιο προς τον γαυρο πρεπει να περασει απο το φιλτρο του ΑΕΚτζη. Εσυ στην ζωη σου εισαι απλα ΑΕΚτζης; Δεν εισαι επαγγελματιας/πολιτης/ανθρωπος; Δεν μπορεις να κρινεις κατι ασχετα με το οτι εισαι ΑΕΚτζης;

Ειναι το ιδιο πραγμα που γινεται στις συζητησεις για τους ποδοσφαιριστες/προπονητες μας. Παει καποιος να κραξει τον Μπακακη, "ναι αλλα ποιος τον εφερε;"

Στην τελικη γιατι να υπαρχουν ολα τα υπολοιπα τοπικ; Αφου κατα την γνωμη σου και αλλων χρηστων του φορουμ, δεν μπορει ενας ΑΕΚτζης να μιλαει για οτιδηποτε αλλο εκτος της ΑΕΚ, η εστω να το συσχετιζει με την ΑΕΚ.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τι γραφεις.

Ας πούμε λοιπόν ότι το παραπανω ο Αρης δεν το έγραψε ως ΑΕΚτζης αλλά ως Έλλην φίλαθλος.

Ε, απαντάω ότι για μένα δεν φταινε μονο οι κλεψιές που έχει καλυτερο «σπιτι» από τους αλλους.

Οκ τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Δεν καταλαβαίνω τι γραφεις.

Ας πούμε λοιπόν ότι το παραπανω ο Αρης δεν το έγραψε ως ΑΕΚτζης αλλά ως Έλλην φίλαθλος.

Ε, απαντάω ότι για μένα δεν φταινε μονο οι κλεψιές που έχει καλυτερο «σπιτι» από τους αλλους.

Οκ τώρα; 

ΟΚ.

Επισης κανεις δεν ειπε οτι φταιει μονο αυτο. Ουτε ο Αρης, ουτε καποιος αλλος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nedved21 said:

Δηλαδη για να καταλαβω, το ενδεχομενο να βριζεις τον γαυρο και συγχρονως να απαιτεις πραγματα απο την ΑΕΚ, δεν παιζει; Αμα γραψω οτι ο γαυρος ειναι μπροστινη ΑΕ για εμπορο ηρωινης, σημαινει οτι θελω τον Μανταλο για αρχηγο στην ΑΕΚ; Την εχω ξανακανει αυτη την ερωτηση, πως συνδεονται αυτα τα 2; 

 

Καταρχην ο Μεγαλος δεν ειναι αυτα που λες, ειναι μεγαλοεπενδυτης, φιλεσπλαχνος επιχειρηματιας και υπαρχει τοπικ που μπορεις να βρεις τα ποσά που επενδυει κι εχει κανει τετοια ομαδαρα

Link to comment
Share on other sites

Εγραψε ο Νικος και το εχουν γραψει και αλλοι προσφατα, οτι οποιοδηποτε κραξιμο προς τον Ολυμπιακο χρησιμοποιειται ως αλλοθι/αποκουμπι για την αγωνιστικη ανυπαρξια της ΑΕΚ. Παρακαλω οποιονδηποτε πιστευει οτι η βρωμια του Ολυμπιακου χρησιμοποιειται σαν δικαιολογια, να μου δειξει ενα ποστ που εστω υπονοει κατι τετοιο. Οσο διαβαζω το φορουμ, ειλικρινα δεν εχω δει ουτε μια σχετικη αποψη απο καποιον χρηστη.

Αντιθετως βλεπω μια συνεχη προσπαθεια μετατροπης καθε συζητησης περι πρεζολιμανου, σε αναλυση λαθων του αγωνιστικου τμηματος της ΑΕΚ. Ειναι ασυνδετα, ή μαλλον ελαχιστα συνδεδεμενα αυτα τα 2 θεματα. Τωρα αν εχει χρησιμοποιησει ο κεφτετζογλου ή καζαντζογλου την βρωμια του γαυρου σαν δικαιολογια, στα αρχιδια μας κιολας. Νομιζω οτι η πλειοψηφια του φορουμ ειτε δεν ασχολειται με το τι λενε τετοια κατακαθια, ειτε τους χρησιμοποιει ως πηγη γελωτα με τα καραγκιοζιλικια που γραφουν.

Μας επιτρεπετε οι υπολοιποι να ριχνουμε hate στην πιο βρωμικη ομαδα του κοσμου, συνδεδεμενη με δολοφονιες και εμποριο ηρωινης, χωρις να φανταζεστε οτι με καποιο τροπο παμε να βγαλουμε λαδι το οτι παιζει ο Μανταλος και ο Μπακακης στην ΑΕΚ; Υπαρχουν εκατονταδες/χιλιαδες σελιδες στο φορουμ, με αμετρητα επαναλαμβανομενα ποστς που πεφτει ανελεητο κραξιμο σε ολη την ΑΕΚ, απο διοικηση, παικτες, γιατρους μεχρι οπαδους και φανελα. Κανεις "εξωτερικος" δεν θεωρει το ΚΜ προβατο του Μελισσανιδη μην ανησυχειτε.

Ωραιο θα ηταν αυτα τα 2-3 ποστς τον μηνα που στοχευουν την εγκληματικη οργανωση που κατεστρεψε το Ελληνικο ποδοσφαιρο, να μην γυρνανε ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ στην θεματολογια που εχει το 99% του φορουμ. Αν μας το επιτρεπετε κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το ξεχηλωνεις ελαφρώς. Δεν θεωρώ οτι υπάρχει καποιου ειδους αστυνόμευση που να απαγορευει το βρισιδι στο γαβρο.

Απλά η κατάσταση στην ομάδα φέρνει γκρίνια. Και επειδή οι μαλακίες της ομαδας είναι υπερβολικές, και η γκρίνια είναι υπερβολική. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geologos said:

Νομίζω το ξεχηλωνεις ελαφρώς. Δεν θεωρώ οτι υπάρχει καποιου ειδους αστυνόμευση που να απαγορευει το βρισιδι στο γαβρο.

Απλά η κατάσταση στην ομάδα φέρνει γκρίνια. Και επειδή οι μαλακίες της ομαδας είναι υπερβολικές, και η γκρίνια είναι υπερβολική. 

Ξεκαθαρα καθε αρνητικη αναφορα στον γαυρο μετατρεπεται αμεσα σε συζητηση για την ΑΕΚ, και στο τοπικ του γαυρου και εδω. Και συνηθως υπαρχει και η "κατηγορια" οτι οποιος κραζει τον γαυρο θελει να καλυψει την αγωνιστικη ανυπαρξια της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

nedved δεν εγραψα αυτό που λες

εσυ την πηγες την κουβέντα εκει

Κατα τα λοιπά απάντα σε όποιον θες ο,τι θες και άσε τα παράπονα για τον χώρο όπου φιλοξενούμαστε (όλοι).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις εξασφαλισμενα (οσο εμπαινε κατευθειαν ομιλους) "βρεξει-χιονισει" καθε χρονο τα χρηματα του τσαμπιονς λιγκ, στερώντας τα απο τους ανταγωνιστες σου:

Α) Ειναι σιγουρο με μαθηματικη ακριβεια οτι θα φτιαξεις αυτοκρατορια

Β) Ειναι σιγουρο με μαθηματικη ακριβεια οτι οι ανταγωνιστες σου θα εχουν οικονομικες ζημιες με οτι αυτο συνεπαγεται.

Ο Ολυμπιακος εφτασε εδω που εφτασε ετσι:

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hoffman21 said:

Οταν εχεις εξασφαλισμενα (οσο εμπαινε κατευθειαν ομιλους) "βρεξει-χιονισει" καθε χρονο τα χρηματα του τσαμπιονς λιγκ, στερώντας τα απο τους ανταγωνιστες σου:

Α) Ειναι σιγουρο με μαθηματικη ακριβεια οτι θα φτιαξεις αυτοκρατορια

Β) Ειναι σιγουρο με μαθηματικη ακριβεια οτι οι ανταγωνιστες σου θα εχουν οικονομικες ζημιες με οτι αυτο συνεπαγεται.

Ο Ολυμπιακος εφτασε εδω που εφτασε ετσι:

 

εν τω μεταξυ τοτε καμια ουεφα δεν ενδιαφερθηκε και καμια κυβερνηση επισης ..

Link to comment
Share on other sites

Τι να λεμε τωρα.. Και τωρα τα γαυροσαιτ σου κουνανε και το δαχτυλο και παρουσιαζουν τον γαυρο θιγμενο σε εποχη μαλιστα που εχουμε VAR και φερνουν ξενους διαιτητες και εχουν το θρασος να μιλανε για "εξυγιανση" ειρωνικα και να το παιζουν και "ριγμενοι" και θιγμένοι λες και ζουσαμε ολοι σε αλλο πλανητη 25 χρονια.

 

Να σου πουλανε τρελα στις μεταγραφες και να σε ειρωνευονται λες και τα πληρωνει απο την τσεπη του ο χοντρος, λες και δεν ειχε απο την day 1 εξασφαλισμενους τους παραδες απο την uefa καθε χρονο.

Νταξει ο Μελ ειναι ΓΤΠ αυτο δεν αλλαζει, ΑΛΛΑ και ο γαυρος δεν ειναι εκει που ειναι, ΟΥΤΕ με τα φραγκα της διοικησης του, ΟΥΤΕ με την αξια του. 

Δεν πρεπει να το ξεχναμε αυτο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την γενική έννοια αυτών που λέει ο Νεντβεντ, δεν θεωρώ οτι ακουμπάει προσωπικά το Νίκο, αλλά υπάρχει αυτή η αίσθηση για μεγάλο ποσοστό των ΑΕΚτζήδων. Είμαστε ο μόνος λαός που δεν μπορεί να ακουμπάει τα καραγκιοζιλίκια των άλλων επειδή ο Μελισσανίδης δεν βάζει λεφτά για μεταγραφές. Το ζήσαμε και με τον ΠΑΟΚ, το ζούμε και με το γαύρο. Ακόμα και σε ότι αφορά την ίδια την ΑΕΚ υπάρχει ένα κλίμα τόσο αρρωστημένο που επισκιάζει τα πάντα. Δεν "τολμάς" να πεις καλή κουβέντα για το γήπεδο ή για τα Σπάτα επειδή τα φτιάχνει ο κάββουρας. Όπως τα φτιάχνει, με δικά του λεφτά ή όχι. Προσωπικά πάντα θα κρατώ ότι θεωρώ καλό για την ΑΕΚ και θα κριτικάρω κάθε τι άσχημο. Μπράβο στο Μελισσανίδη για τις υποδομές, σκατά στα μουτρα του για το αγωνιστικό, ανάθεμα και μπινελικια σε βαζελους, γαυρους ΠΑΟΚτζήδες, Βαρδινογιάννη, Κόκκαλη, Μαρινάκη και Σαμπίντι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθει σεντόνι.

 

Καταρχην το να το παίζουν θιγμένοι οι γαύροι είναι για να γελαει κανεις. Γελοιοποιούνται. Παει αυτό.

Επισης οι γαύροι ΓΑΜΙΟΥΝΤΑΙ για απλά είμαι ΑΕΚτζης από τα γεννοφάσκια μου και τους γαμω.. Παει κι αυτό.


 

Από εκεί και περα. Έφτασε ΚΑΙ πουστικα ο γαυρος στα οικονομικά και αγωνιστικά επίπεδα που έφτασε, αλλά όχι μονο πουστικα.

Θα πω δυο παραδειγματα.

1. Την μερα που έφυγε ο Κόκκαλης ο γαυρος είχε γυρω στα 40 μυρια χρεη, ομάδα χειρότερη από την ΑΕΚ και πολύ χειρότερη από τον βαζελο, ρόστερ επιπέδου ΑΕΚ και πολύ χειρότερο του βαζελου (μπαοκ κλπ δεν υπήρχαν καν) και το «σύστημα» στον βαζελο.
Τοτε οι υπόλοιποι τι κάναμε; Να σας πω τι κάναμε; Ηρθε ο νέοοπας ο χοντρός και τους τα πήρε όλα παραγοντικά.
 

2. Την διετία 2017/2019 ο γαυρος έμεινε 2 χρονια μακρυα από πρωταθληματα. Τοτε πάλι οι υπόλοιποι τι κάναμε; Διαλύσαμε τις ομάδες μας, αυτό κάναμε. Οι βαζελοι ήταν ήδη διαλυμένοι εντωμεταξυ.

Και μην διαβαζουμε τώρα ιστορίες ότι οι υπόλοιποι είμαστε τίμιες ομάδες κλπ. Ούτε είπε κανεις ότι είναι μονο θέμα οικονομικού χωσιματος. Ούτε επισης είπε ποτέ κανεις ότι ο Μαρινακης είναι καλο αγόρι (κι όχι πιθανως ακόμα και πρεζεμπορας) ή μεγαλοεπενδυτής και αυτό ήταν το κλειδί. Οποιος θέλει βέβαια τα πετάει για να νιώθει ότι είπε κάτι τσιτάτο.

Οποιος θέλει να καταλάβει καταλαβαίνει τι λέμε και πώς το λέμε.

Οι γαύροι είναι νουμερα, πουλάνε και τα παιδιά τους (ένα μέρος των γαυρων τελος πάντων) για τους τιτλους, αλλά είχαν και 2 διοικήσεις στην σειρά που ήταν παρα παρα πολύ ισχυρές. Και βρώμικες αλλά και ισχυρές. Σε όλους τους τομείς και όχι μονο στο οικονομικο. Ήταν σαν πρωθυπουργοί σε καποιες φασεις. Αυτό οφείλεται στον Κόκκαλη και στον Μαρινάκη, στους ίδιους και όχι στην ομάδα που πήραν (που βέβαια βολευει ως ομάδα, αλλά χωρίς αυτους δεν θα ήταν τίποτα).

Δεν γεννηθήκαμε χθες. Ζήσαμε γαυρο και πολύ πριν το 96 κάποιοι. Και τα ζήσαμε και πολύ καλά και τοτε. Δεν υπήρχε τσουλου τοτε, αλλά δίψα για τιτλους από τους Τσουκαλαδες υπήρχε μεγαλύτερη από τώρα. Παρολα αυτά ήταν στην πίπα για 10 χρόνια. Αυτά για τους κουνοδαχτυλακηδες που αν γράψεις αντίλογο θεωρούν ότι έχουν το δικαίωμα να σε νουθετησουν.


 


 

Θα γράψω κατι γενικο:

το πώς τα έχει ολα αυτά τα θεματα ο καθενας στο κεφάλι του, δεν είναι λόγος για να απολογηθεί σε κανέναν ως ... λιγότερο ΑΕΚ, αυτά ειναι πιπες που μονο γέλιο μπορούν να προκαλέσουν, απλά θα γράψω πώς τα έχω εγώ στο δικό μου μυαλό και θα το κλείσω με μια ιστορία. Για να εξηγήσω γιατί κάνω τον συνήγορο του διαβολου πολλες φορές. Δεν θα το ξανα εξηγήσω παντως γιατί βαρέθηκα να εξηγώ. Την δικη μου πλευρά.

 


Ειχα που λέτε κάποτε έναν κολλητό συμφοιτητή. Γαμω τα παιδιά, αλλά φανατικός μπαοκτζης. Δεν με πείραζε και πολύ βέβαια τοτε η ομάδα του.

Ειχαν λοιπόν αυτοί τοτε στα 90s κάτι αστείες κωλο-ομάδες με κάτι Κωλομπουρδες 37 πόντους από την κορυφή. Πρωί-μεσημερι-βράδυ έλεγε για το ΠΟΚ που δεν τους αφήνει. Ενώ ήταν πανέξυπνος, όταν έπιανε τετοιες κουβέντες μονο θυμηδία προκαλούσε. Το θέμα είναι ότι τα πιστευε πραγματικα και συγχυζόταν κιολας. Ολα στημενα από το ΠΟΚ που δεν αφήνει την μπαοκαρα να οργιάσει.

Εδω και πολλά χρονια νιώθω ότι όλοι οι υπόλοιποι πλην γαυρου έχουμε γίνει καπως έτσι. Πετάμε μια κουβέντα ότι μας έκλεψαν και μας φταίει αυτό και καθαρίζουμε. Και όχι δεν μιλάω μονο για την ΑΕΚ, μιλάω για όλους. Ναι μας έκλεψαν, αλλά αυτό τους αρκούσε; Και ότι μας έκλεψαν οφείλεται στους οργανισμούς ή στους παράγοντες που διοικούσαν; Αυτοί κουνάνε το ντέφι, οι υπόλοιποι χορεύουμε. Εμεις δλδ αν είχαμε το παιδοβουβαλο θα τον διώχναμε να φέρουμε καναν τίμιο Δημητρέλο στην θέση του;  Τους τιγρηδες, τους Ψωμιαδηδες, και τώρα τους Θωμαδες και τους Παπαδοπουλους πχ τι τους έχουμε ας πούμε; Ως παπαδοπαιδια; 

 

Απο εκεί και περα. Ο γαυρος πήρε πολλά λεφτα από το τσουλου, αλλά ανεβάζοντας αντιστοίχως το μπατζετ του, έκανε απαραίτητη την συμμετοχη του στο τσουλου. Αν δεν βγει καποιες φορές τσου λου (έδωσα τα παραδειγματα πιο πάνω) ο ιδιοκτήτης του θα έρθει σε πολύ δύσκολη θέση.

Οποιος έχει ασχοληθεί με λίγα νουμερακια καταλαβαίνει. 

Ειμαι ΑΕΚ, αγαπάω την ομάδα μου αλλά αυτό δεν σημαινει ότι θα κάνω τον μαλακα και θα παριστάνω τον μπαοκ των 90s απέναντι στον κακό γαυρο που με κλέβει συνεχεια. Ας φροντισω ως οργανισμος να βρω διοίκηση που θα τον γαμει τον κάθε Μαρινάκη. Για ελληνική μπάλα μιλάμε όχι για ενόργανη γυμναστική. Εκτος αν γεννηθήκαμε χθες. Αν δεν μπορώ να βρω διοίκηση λοιπόν που θα γαμει, θα γκρινιάζω μεν για τις κλεψιές, όπου ομως αυτό κολλάει κι όχι γενικά και αόριστα. Προσωπικά έχω πολλά χρονια να νιώσω ότι ο γαυρος το πήρε με χειρότερη ομάδα από άλλον και όσον αφορά το οικονομικό νομιζω ανέλυσα παραπανω ότι δεν είναι τόσο απλο ότι έγιναν με τα λεφτα της Ευρώπης και μονο.

 

Αυτα τα ολιγα από μένα. Πιο αναλυτικα δεν μπορώ να θέσω το θέμα γαυρου.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Super League: Εκπροσώπηση... κοινής αποδοχής από τους "big-4" στην ΕΠΟ
ΑπόSoccerPlus Team -31 Μαρ 2021, 6:10 μμΔΣ SUPER LEAGUE 1

Την Τετάρτη (31/3) το ΔΣ της SL1 συνεδρίασε για να αποφασίσει ποια μέλη της θα είναι εκπρόσωποι της Λίγκας στην Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ.Η απόφαση ήταν σχεδόν ομόφωνη αφού 13 από τις 14 ΠΑΕ συμφώνησαν η SL1 να στείλει ξανά στην ΕΕ της ΕΠΟ τους εκπροσώπους του Ολυμπιακού, της ΑΕΚ και του ΠΑΟΚ, συν φυσικά τον πρόεδρο της Λίγκας, Λεωνίδα Μπουτσικάρη. Μοναδική ομάδα που εξέφρασε αντιρρήσεις ήταν ο Βόλος, καθώς ψήφισε λευκό.

Αναλυτικά λοιπόν στην Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ θα συμμετέχουν ο Γ’ αντιπρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Τάκης Αγραφιώτης, ο αντιπρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Μάκης Γκαγκάτσης, ο Β’ αντιπρόεδρος της ΠΑΕ ΑΕΚ, Αλέξης Αλεξιου (ΑΕΚ) και ο Α’ αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός Λεωνίδας Μπουτσίκαρης, εξ οφιτσιο ως πρόεδρος της Super League 1.

Συγκριτικά με την προηγούμενη σύνθεση της ΕΕ, πρακτικά υπήρξε μόνο μία αλλαγή προσώπου στους εκπροσώπους της SL1, αφού από την ΑΕΚ αντί για τον πρόεδρο της ΠΑΕ, Βαγγέλη Ασλανίδη θα συμμετέχει ο Αλέξης Αλεξίου, ένας από τους πιο στενούς συνεργάτες του Δημήτρη Μελισσανίδη και υπεύθυνος πλέον για όλα τα νομικά θέματα της Ενωσης.

 

Πηγή: https://soccerplus.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειμαστε 8 στους 17? 

Με πρόεδρο δικο μας στην ΕΠΟ θα μασταν 9 στους 17 και θα καναμε κουμαντο μονοι μας? (Στα της ΕΠΟ τουλαχιστον, που ειναι αρκετα αποδυναμωμένη σε σχέση με το τι σημαινε να εχεις την ΕΠΟ το 95 πχ)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×