Jump to content

Recommended Posts

20 minutes ago, Duck_Season said:

1ος εκλογικός κανόνας. Αυτός που κερδίζει τις εκλογές τις επιδιώκει, δεν τις περιμένει.

Τις κερδίζει; 

Επιθυμεί να τις κερδίσει; 

Δεν το γνωρίζω και δεν έχω καταλήξει 

 

Ο 1ος εκλογικος κανονας που αναφερεις πιο πολυ σαν φανταστικος κανονας μου φαινεται, διοτι οσες αντιπολιτευσεις εχω ζησει, στον 1ο μηνα αφου εχουν χασει τις εκλογες με 15%, ζητανε εκλογες και κρινουν την κυβερνηση ανικανη και επικινδυνη.

Οσον αφορα τα υπολοιπα ερωτηματα σου, οσοι ασχολουνται με τα των ΕΠΣ λενε οτι τις κερδιζει και πολυ ανετα μαλιστα. Μπορει να ειναι φουμαρα δεν αντιλεγω, στην τελικη για Γεωργιου και αυγολεμονους μιλαμε. Απλα ο τροπος που θετεις τα ερωτηματα σου μου θυμιζει γκεμπελισμο, σε φαση "Μηπως ο Duck Season πινει ζουζου; Μηπως ο Duck Season αγοραζει απο την Συγγρου; Δεν ξερω και δεν εχω καταληξει, απλα αναρωτιεμαι." Αν γνωριζεις οτι δεν τις κερδιζει, ή εστω εχεις διαβασει απο καπου οτι δεν τις κερδιζει, ελευθερα πες το. Εκτος και αν τα ερωτηματα σου "μιλανε" για τα θελω σου και οχι για τις πληροφοριες σου. Σε καθε περιπτωση απολυτα σεβαστη η αποψη σου και τα ονειρα σου, τα υπολοιπα θα τα δουμε στην πορεια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Ο 1ος εκλογικος κανονας που αναφερεις πιο πολυ σαν φανταστικος κανονας μου φαινεται, διοτι οσες αντιπολιτευσεις εχω ζησει στον 1ο μηνα αφου εχουν χασει τις εκλογες, με 15%, ζητανε εκλογες και κρινουν την κυβερνηση ανικανη και επικινδυνη.

Οσον αφορα τα υπολοιπα ερωτηματα σου, οσοι ασχολουνται με τα των ΕΠΣ λενε οτι τις κερδιζει και πολυ ανετα μαλιστα. Μπορει να ειναι φουμαρα δεν αντιλεγω, στην τελικη για Γεωργιου και αυγολεμονους μιλαμε. Απλα ο τροπος που θετεις τα ερωτηματα σου μου θυμιζει γκεμπελισμο, σε φαση "Μηπως ο Duck Season πινει ζουζου; Μηπως ο Duck Season αγοραζει απο την Συγγρου; Δεν ξερω και δεν εχω καταληξει, απλα αναρωτιεμαι." Αν γνωριζεις οτι δεν τις κερδιζει, ή εστω εχεις διαβασει απο καπου οτι δεν τις κερδιζει, ελευθερα πες το. Εκτος και αν τα ερωτηματα σου "μιλανε" για τα θελω σου και οχι τις πληροφοριες σου. Σε καθε περιπτωση απολυτα σεβαστη η αποψη σου και τα ονειρα σου, τα υπολοιπα θα τα δουμε στην πορεια.

Δεν έχεις ζήσει ούτε μισή ψηφοφορία εκτός από αυτές μέσα από τον ΑΝΤ1 και το ΜEGA. Δεν υπάρχουν μόνο οι βουλευτικές εκλογές στον μικρόκοσμο μας , αλλά και για αυτές το χρόνο τον επιλέγει η κυβέρνηση αναλόγως με τις δημοσκοπήσεις και τη δυναμική της με αστείες προφασεις και πσραβιαζοντας το σύνταγμα. Δεν κάνουμε διαγωνισμο πληροφορίας, έχεις πλήρη ενημέρωση από τον Γεωργίου εξάλλου , θα πάθεις ξανά overdose στο τέλος. Αν πιάσουν κάτι τα ραντάρ μου κάτι σημαντικό  θα κάνω εκπομπή εκεί που κρίνω, όχι εδώ όχι δημόσια 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nedved21 said:

Ο 1ος εκλογικος κανονας που αναφερεις πιο πολυ σαν φανταστικος κανονας μου φαινεται, διοτι οσες αντιπολιτευσεις εχω ζησει, στον 1ο μηνα αφου εχουν χασει τις εκλογες με 15%, ζητανε εκλογες και κρινουν την κυβερνηση ανικανη και επικινδυνη.

Σε εκλογές συνδικάτων, συλλογων, επιτροπών, ενδοκομματικές, φοιτητικές, ψηφοφοριες διοικητικών συμβουλίων, όργανα δημοσιας διοίκησης αιρετα και γενικά αποφάσεις που παίρνονται με πλειοψηφιες, αυτο που σου λέει δεν ειναι καθολου φανταστικο. Οποιος έχει τους συσχετισμούς, πιέζει να γινει και η ψηφοφορία. Ενα δυο εμπόδια θα μπουν σιγουρα, αλλα δεν πηγαίνει τοσο μακρυα η βαλίτσα.

Αυτό ειναι γενική αληθεια και πειρα και δεν εχει να κανει με το τι και πως γινετσι στην ΕΠΟ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Duck_Season said:

Δεν έχεις ζήσει ούτε μισή ψηφοφορία εκτός από αυτές μέσα από τον ΑΝΤ1 και το ΜEGA. Δεν υπάρχουν μόνο οι βουλευτικές εκλογές στον μικρόκοσμο μας , αλλά και για αυτές το χρόνο τον επιλέγει η κυβέρνηση αναλόγως με τις δημοσκοπήσεις και τη δυναμική της με αστείες προφασεις και πσραβιαζοντας το σύνταγμα. Δεν κάνουμε διαγωνισμο πληροφορίας, έχεις πλήρη ενημέρωση από τον Γεωργίου εξάλλου , θα πάθεις ξανά overdose στο τέλος. Αν πιάσουν κάτι τα ραντάρ μου κάτι σημαντικό  θα κάνω εκπομπή εκεί που κρίνω, όχι εδώ όχι δημόσια 

1ον Δεν ξερεις τι εχω ζησει και τι δεν εχω ζησει. Οι υποθεσεις για καποιον που δεν γνωριζεις στο ελαχιστο, ειδικα οταν τις παρουσιαζεις σαν "τσιμεντενια" γεγονοτα, ειναι τουλαχιστον "αγευστες."

2ον Αν διαβαζες αντι να "πληγωθεις" απο τα λεγομενα μου και μεσα στον συναισθηματικο φορτισμο σου να αντιστρεφεις τα λογια μου, θα εβλεπες οτι ειπα ξεκαθαρα: "Μπορει να ειναι φουμαρα δεν αντιλεγω, στην τελικη για Γεωργιου και αυγολεμονους μιλαμε." Δεν ενδιαφερομαι να συμμετεχω σε καποιον "διαγωνισμο" πληροφοριας γιατι οπως ανεφερα(δις μεχρι τωρα) δεν εχω πληροφοριες και η μονη ενημερωση που εχω επι του θεματος, ειναι απο Γεωργιου και σια τους οποιους, οπως σου ειπα, εμπιστευομαι στον ιδιο βαθμο που εμπιστευομαι την Τατιανα και την Λαμπιρη. Αλλα οκ στα ονειρα μας εμεις κανουμε κουμαντο για αυτο keep on dreaming, που εχει κανει και τατου ο Βαγγελας.

3ον Σε ευχαριστω που μας ενημερωνεις για τα ρανταρ σου και οτι θα κρατησεις κρυφη απο την δημοσια γνωση οποια πληροφορια αλιευσεις. Αφου δεν θες να μοιραστεις δημοσια την οποια πληροφορια σου, γιατι προαναγγελεις την ενημερωση σου; Σε φαση "εγω θα μαθω αλλα δεν θα σας πω, ετσι να μαθετε."

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Geologos said:

Σε εκλογές συνδικάτων, συλλογων, επιτροπών, ενδοκομματικές, φοιτητικές, ψηφοφοριες διοικητικών συμβουλίων, όργανα δημοσιας διοίκησης αιρετα και γενικά αποφάσεις που παίρνονται με πλειοψηφιες, αυτο που σου λέει δεν ειναι καθολου φανταστικο. Οποιος έχει τους συσχετισμούς, πιέζει να γινει και η ψηφοφορία. Ενα δυο εμπόδια θα μπουν σιγουρα, αλλα δεν πηγαίνει τοσο μακρυα η βαλίτσα.

Αυτό ειναι γενική αληθεια και πειρα και δεν εχει να κανει με το τι και πως γινετσι στην ΕΠΟ

Δεν διαφωνω σε αυτο που λες, απλα λεω οτι η δημοσια πιεση για εκλογες δεν σημαινει απαραιτητα οτι κερδιζει η πλευρα που πιεζει, και η μη δημοσια πιεση δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει πιεση αλλου. Προφανως καποιος που ξερει οτι εχει την πλειοψηφια, θα θελει να γινουν εκλογες, δεν ειναι καμια μεγαλη αληθεια ή πειρα αυτο, απλη λογικη ειναι. Σαν να λεμε ο 1ος κανονας της ζωης ειναι "οποιος διψαει πινει νερο."

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Δεν διαφωνω σε αυτο που λες, απλα λεω οτι η δημοσια πιεση για εκλογες δεν σημαινει απαραιτητα οτι κερδιζει η πλευρα που πιεζει, και η μη δημοσια πιεση δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει πιεση αλλου. Προφανως καποιος που ξερει οτι εχει την πλειοψηφια, θα θελει να γινουν εκλογες, δεν ειναι καμια μεγαλη αληθεια ή πειρα αυτο, απλη λογικη ειναι. Σαν να λεμε ο 1ος κανονας της ζωης ειναι "οποιος διψαει πινει νερο."

Ρε ποια δημοσια πιεση για εκλογές, δεν μιλάμε για τέτοια πράγματα. Εδώ έχουμε να κανουμε με χώρο γεματο μπραβιλικι και σακούλες με μετρητο ενθεν κακείθεν, κονδύλια για τσιμέντο χωρίς να σηκώνεται κανένα σπίτι. Οταν το χεις δεμενο απο παντού λοιπον, αμα σου σπασουν πολύ τα αρχίδια με τις αναβολές καποια στιγμή απλά κάνεις τις εκλογές βγάζεις αποτέλεσμα, σφραγίζεις τα ντοκουμεντα, ανακοινώνονται οι εκλεχθέντες, και όταν το καλοκαιράκι έχεις όρεξη μετράς και τα ψηφοδέλτια να περάσει η ώρα έτσι απο περιέργεια.

Και δεν λέω οτι είναι σωστο ή ότι έτσι πρέπει να γίνει, αλλα μιλάει ο χώρος για αυτά και τετοιες πρακτικές εξασφαλίζουν το κουμαντο σε αυτη τη σαπιλα που λεγεται ποδοσφαιρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Ρε ποια δημοσια πιεση για εκλογές, δεν μιλάμε για τέτοια πράγματα. Εδώ έχουμε να κανουμε με χώρο γεματο μπραβιλικι και σακούλες με μετρητο ενθεν κακείθεν, κονδύλια για τσιμέντο χωρίς να σηκώνεται κανένα σπίτι. Οταν το χεις δεμενο απο παντού λοιπον, αμα σου σπασουν πολύ τα αρχίδια με τις αναβολές καποια στιγμή απλά κάνεις τις εκλογές βγάζεις αποτέλεσμα, σφραγίζεις τα ντοκουμεντα, ανακοινώνονται οι εκλεχθέντες, και όταν το καλοκαιράκι έχεις όρεξη μετράς και τα ψηφοδέλτια να περάσει η ώρα έτσι απο περιέργεια.

Και δεν λέω οτι είναι σωστο ή ότι έτσι πρέπει να γίνει, αλλα μιλάει ο χώρος για αυτά και τετοιες πρακτικές εξασφαλίζουν το κουμαντο σε αυτη τη σαπιλα που λεγεται ποδοσφαιρο.

Σιγουρα ιδιορυθμη περιπτωση η ΕΠΟ λογω ολων αυτων που αναφερεις, η διαφωνια μου για τον "1ο κανονα" ηταν οτι δεν επροκειτο για καποιον κανονα αλλα για πολυ βασικη λογικη, η οποια πολλες φορες, σε περιπλοκες εκλογικες διαδικασιες, δεν ισχυει κιολας οπως ανεφερα. Δηλαδη καποιος μπορει να πιεζει για τα ματια του κοσμου και να μη θελει εκλογες, και καποιος μπορει να δειχνει απαθης και να πιεζει full πισω απο κλειστες πορτες. Πολυ βασικο για να ισχυει καθολικα και να θεωρηθει και "1ος κανονας."

Αλλα ναι συμφωνω σε αυτα που λες, προσωπικα θα ηθελα ολα αυτα λαμογια να εχουν επισκεψεις αναλογες με αυτες που ειχε ο Κουγιας στην Βουλιαγμενη. Αλλα δεν ξερουμε τι και πως γινεται και τι πιεσεις υπαρχουν. Η μονη ενημερωση επι του θεματος ειναι απο αυγολεμονους που ειναι στην καλυτερη αναξιοπιστοι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

ImageGen.jpeg.057c206248a1d20947bd5317d38d27c2.jpeg

Παπάρια Μπούκο. Τον Ζαγοράκη ούτε να τον βλέπουν στον ΠΑΟΚ πλέον. Εγώ ξέρω οτι η κυβέρνηση κρατά την ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ όμηρους με τα υπο ανέγερση γήπεδα τους. Η ΑΕΚ δεν σπρωχνει χρήμα και ο ΠΑΟΚ πουλάει μέχρι και τα δοκάρια με το πρόσημα να είναι το....ffp. Λευκή πετσέτα πέταξαν και ο λόγος είναι οτι ένας πλέον θα παίρνει το μαρούλι. Ε το κράτος μπήκε μπροστά για να βεβαιωθεί οτι το μαρούλι θα εξακολουθεί να το παίρνει ο γαύρος. Του χάλασαν τη μανέστρα με την ΕΠΟ οπότε πάει και το τελευταίο προπύργιο. Αν θέλουν γήπεδο οι Πόντιοι θα βγάλουν το σκασμό. Σε δυσμενέστερη θέση ο Ρώσος που δεν έχει κάνει ούτε τις μελέτες. Ο δικός μας σε ένα χρόνο, δύο το πολύ θα προσπαθήσει να αφήσει την καυτή πατάτα σε άλλον. Το θέμα είναι ποιός θα είναι αυτός ο άλλος.....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Ο δικός μας σε ένα χρόνο, δύο το πολύ θα προσπαθήσει να αφήσει την καυτή πατάτα σε άλλον. Το θέμα είναι ποιός θα είναι αυτός ο άλλος.....

Κατι θα βρεθει101538380_2975157505933130_7444825894897582080_n.thumb.jpg.2bc2d546ca1613647197c880dc19a897.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, yiannis_21 said:

Κλείδωσε του Ζαγοράκη για την ΕΠΟ, δεν προχωράει ο Ψαρόπουλος

Ξεκαθαρίζουν τα πράγματα όσο πλησιάζουν οι εκλογές της ΕΠΟ.

 

1 hour ago, Skepastos said:

Παπάρια Μπούκο. Τον Ζαγοράκη ούτε να τον βλέπουν στον ΠΑΟΚ πλέον. Εγώ ξέρω οτι η κυβέρνηση κρατά την ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ όμηρους με τα υπο ανέγερση γήπεδα τους. Η ΑΕΚ δεν σπρωχνει χρήμα και ο ΠΑΟΚ πουλάει μέχρι και τα δοκάρια με το πρόσημα να είναι το....ffp. Λευκή πετσέτα πέταξαν και ο λόγος είναι οτι ένας πλέον θα παίρνει το μαρούλι. Ε το κράτος μπήκε μπροστά για να βεβαιωθεί οτι το μαρούλι θα εξακολουθεί να το παίρνει ο γαύρος. Του χάλασαν τη μανέστρα με την ΕΠΟ οπότε πάει και το τελευταίο προπύργιο. Αν θέλουν γήπεδο οι Πόντιοι θα βγάλουν το σκασμό. Σε δυσμενέστερη θέση ο Ρώσος που δεν έχει κάνει ούτε τις μελέτες. Ο δικός μας σε ένα χρόνο, δύο το πολύ θα προσπαθήσει να αφήσει την καυτή πατάτα σε άλλον. Το θέμα είναι ποιός θα είναι αυτός ο άλλος.....

κραταω μια επιφυλαξη γιατι μονο το σπορφμ του αλαφουζου (ο οποιος τα εχει βρει με τον χοντρο) αναπαραγει αυτη την ειδηση για την ωρα

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Skepastos said:

Παπάρια Μπούκο. Τον Ζαγοράκη ούτε να τον βλέπουν στον ΠΑΟΚ πλέον. 

Πάντως μετά το ματς του ‘18 παίζαμε μπάλα στα ίδια γήπεδα της Θεσσαλονίκης και πηγαίνοντας στα αποδυτήρια αυτός ήταν στα διπλανά και τον άκουσα να λέει για Κομίνη τι μαλακια έκανε και τα λοιπά. Μπορεί να λέει και κάτι μπορεί και όχι , απλά το παραθέτω

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, JOSS said:

Πάντως μετά το ματς του ‘18 παίζαμε μπάλα στα ίδια γήπεδα της Θεσσαλονίκης και πηγαίνοντας στα αποδυτήρια αυτός ήταν στα διπλανά και τον άκουσα να λέει για Κομίνη τι μαλακια έκανε και τα λοιπά. Μπορεί να λέει και κάτι μπορεί και όχι , απλά το παραθέτω

Με αφορμή τα της ΝΔ τον έχουν φόλα. Ότι δεν έχει βάλει πλάτη στο θέμα της Ξάνθης, του γηπέδου κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ε μια φταίει η ΝΔ μια ο Συριζα μια το ΠΑΣΟΚ παλιοτερα ή ο Κουβέλης με τον Καρατζαφέρη.

Μας υποσχεθήκατε πριγκηπες σε ασπρα αλογα και τελικα για να δούμε χαρα θα πρέπει να περιμενουμε καμια μπούκα στα χειμερινα ανακτορα.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ το να κατσει μια κυβερνηση και να δίνει θεσμικο ρόλο αναγαγοντας τους σε συνομιλητες, 4 ποδοσφαιρικες ομαδες(δηλαδή 4 παραγοντες) και να τους δινει επισημα θεση συνυπευθυνου για την τυχη του ελληνικου ποδοσφαίρου, είναι απιστευτα σκανδαλώδες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goku21 said:

ποια κυβέρνηση...? το ποδόσφαιρο έχει αυτοδιοικητο Ν το πας στα άκρα μέχρι grexit όπως έκανε ο γαυρος επί κοντονη

Στα ακρα οταν δεν εχεις εξαρτηση και εχεις υποστηρικτες. Εδω ο δικος μας ακομα εξαρταται απο το κρατος για τα εργα στο γηπεδο. Παυει καθε διεκδικηση. Και φυσικα δεν εχει πλατες πλεον 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×