Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Στην ανακοίνωσή της η ΑΕ Μυκόνου υποστηρίζει:
«Η Α.Ε. Μυκόνου εκφράζει την έντονη δυσαρέσκεια της και τον αποτροπιασμό της για τα όσα περιστατικά βίας συνέβησαν μετά το τέλος του αγώνα με τον Πανιώνιο στα αποδυτήρια του γηπέδου της Νέας Σμύρνης! Είναι απαράδεκτο μετά από ένα παιχνίδι που δεν συνέβη το παραμικρό στον αγωνιστικό χώρο να υπάρχουν μπράβοι που να “υποδέχονται” νεαρούς ποδοσφαιριστές αλλά και τα υπόλοιπα μέλη της αποστολής της ομάδας μας με μπουνιές και κλωτσιές. Δυστυχώς ανάμεσα στους πρωτεργάτες της επίθεσης ήταν και ποδοσφαιριστές του Πανιωνίου και συγκεκριμένα οι Λίμα, Μπρέγκου και Στούπης που βιαιοπράγησαν κατά συναδέλφων τους, ενώ υποκινητής των επεισοδίων ήταν ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του Πανιωνίου Νίκος Σπυρόπουλος»!

Ο πρόεδρος του συλλόγου, Αλέξανδρος Κουκάς δήλωσε από την πλευρά του:
«Ντρέπομαι για τα όσα βίωσα σήμερα στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης. Είμαι 35 χρόνια στον χώρο του ποδοσφαίρου ως παράγοντας και ποτέ δεν περίμενα ότι ένα ιστορικό σωματείο όπως ο Πανιώνιος θα κάνει πρωταθλητισμό με μπράβους και αλκοόλ στα αποδυτήρια! Εγώ ο ίδιος στην προσπάθειά μου να φτάσω στα αποδυτήρια της ομάδας μου δέχθηκα ένα ποτήρι τσίπουρο στα μάτια! Ευτυχώς γλίτωσα τα χειρότερα εξαιτίας της παρέμβασης ενός ηλικιωμένου κυρίου! Χτυπήθηκαν όμως από μπράβους ο προπονητής μας, 3-4 ποδοσφαιριστές αλλά και ο φροντιστής της ομάδας. Σε παρατήρηση μου μάλιστα σε αξιωματικό της Αστυνομίας που ήταν εκεί μου απάντησε “Αυτοί είμαστε εδώ κύριε”. Νομίζω ότι κάποια στιγμή πρέπει η Πολιτεία να επιληφθεί του θέματος και να μην αφήνει να δημιουργούνται τέτοιες δυσάρεστες καταστάσεις για μέλη ομάδων που απλά πηγαίνουν να παίξουν ποδόσφαιρο σε αντίπαλες έδρες.»

To υποκατάστημα αντιγράφει τα κεντρικά. Ντροπές του ποδοσφαίρου. Μπαλτάκο βάζεις πλάτη στα μπραβιλίκια των γαύρων Β΄ κ πήραν θάρρος κ οι ανύπαρκτοι. Κάνε κάτι ή παραιτήσου!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, billy21 said:

maimou-penalti.gif

Μπαλτάκο καλημέρα. Γιαννάκη καλημέρα.

Πείτε μου ότι υπάρχει κι άλλος που βλέπει ότι η μπάλα ΔΕΝ χτυπάει στο χέρι του Κουρμπελη, plz.

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Epitaph21 said:

Πείτε μου ότι υπάρχει κι άλλος που βλέπει ότι η μπάλα ΔΕΝ χτυπάει στο χέρι του Κουρμπελη, plz.

Κατά την δικιά σου άποψη που χτυπάει?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, billy21 said:

Κατά την δικιά σου άποψη που χτυπάει?

Πουθενά... Στο δεξί πόδι. Βασικά θα ήθελα άλλη γωνία για να είμαι σίγουρος. Η προοπτική μπορεί να μπερδέψει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Epitaph21 said:

Πουθενά... Στο δεξί πόδι. Βασικά θα ήθελα άλλη γωνία για να είμαι σίγουρος. Η προοπτική μπορεί να μπερδέψει εδώ.

Πουθενά δεν γίνεται γιατί αλλάζει πορεία η μπάλα. Κάπου βρίσκει. Στο δεξί πόδι λόγω ύψους δεν μπορεί να βρίσκει. Δεν ξέρω τι εννοείς με την προοπτική. 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι χέρι. Είδα την φάση από την κανονική ροή του παιχνιδιού (μακρινή λήψη) και κάπου βρίσκει. Αλλά και πάλι 100% σίγουρος δεν είμαι από αυτό το ριπλευ. Απαράδεκτο ότι δεν υπάρχει σωστή γωνία για να δούμε πού βρίσκει.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Epitaph21 said:

Πρέπει να είναι χέρι. Είδα την φάση από την κανονική ροή του παιχνιδιού (μακρινή λήψη) και κάπου βρίσκει. Αλλά και πάλι 100% σίγουρος δεν είμαι από αυτό το ριπλευ. Απαράδεκτο ότι δεν υπάρχει σωστή γωνία για να δούμε πού βρίσκει.

Ο κουρμπελης κάνει βουτιά πισίνας για να πάρει το πέναλτι και το παίρνει. Το ματς είχε 2' ακόμα θα ερχόταν διπλό όπως και να είχε. Δεν έριξαν τριμπαλο για το τίποτα στον Κομπότη την προηγούμενη εβδομάδα. Να τα μετράμε αυτά 

Link to comment
Share on other sites

Λευκορώσος ρεφ, Πορτογάλος στο βαρ για το ΠΑΟ-ΠΑΟΚ. Μάχη στα μαρμαρένια αλώνια. Δίδυμο φωτιά του Μαρκ οι 2 τους, που έχουν χαρίσει στους Β μέρες μεγάλης χαράς στο τοπικό τους ντέρμπι. Να δούμε από που θα λάβουν.... χαρτί αυτή την φορά κ για ποια από τις 2 ομάδες. Καρυπίδη τι πούτσες σου έχει ρίξει ο φίλος σου χααχαχαχα, όλα τα για self test!

Link to comment
Share on other sites

Μπαλτάκος φίλος Μαρινάκη. 

Τα είπαμε, τρέχει Σόφιτελ Νο2. 

Στόχος ο Φιλιππούσης. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, MITSAKLAS said:

Μπαλτάκος φίλος Μαρινάκη. 

Τα είπαμε, τρέχει Σόφιτελ Νο2. 

Στόχος ο Φιλιππούσης. 

Όλο το ζουμί ειναι αν θα πάει 100% ο μπάοκ με γαύρο γιατί αλλιώς ο Μπαλτάκος δεν έχει πολλά περιθώρια . Έδειξαν οτι έχουν διάθεση να το κάνουν αλλα δεν νομίζω οτι μπορούν να τα βρούν οι δύο γαύροι τόσο εύκολα . Είπαμε απο την αρχή οτι αν δεν καταφέρει να τελειώσει απο τις δύο πρώτες θέσεις νωρίς την ΑΕΚ τότε θα στραφεί στον βάζελο που που ειναι εύκολη υπόθεση  . Νέα παράμετρος ειναι ο Μπάοκ και τώρα προσπαθούν οι δύο γαύροι να καπαρώσουν τις δυο πρώτες θέσεις του τσουλού και να πετάξουν και την ΑΕΚ έξω . 

Link to comment
Share on other sites

Καλά έκανα κ τον καλημέριζα εδώ κ μήνες το νοπανακι. Χωριό που φαίνεται κολαούζο δεν θέλει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Όλο το ζουμί ειναι αν θα πάει 100% ο μπάοκ με γαύρο γιατί αλλιώς ο Μπαλτάκος δεν έχει πολλά περιθώρια . Έδειξαν οτι έχουν διάθεση να το κάνουν αλλα δεν νομίζω οτι μπορούν να τα βρούν οι δύο γαύροι τόσο εύκολα . 

Γιατί;

Έχουν λαμπρό παρελθόν. 

Link to comment
Share on other sites

;Όντως ο ΜΠΑΟΡΚ ήταν πολλές φορές η Φιλιππινέζα του γαύρου κυρίως αλλά κ του βάζελου. Η εποχή Μπατατούδη είναι... χρυσή σε αυτό το κομμάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Η έντονη κριτική που δέχθηκε ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ, αλλά και το κλίμα αμφισβήτησης προς το πρόσωπο του είχε ως συνέπεια να οδηγηθεί στην απόφαση να εγκαταλείψει το πόστο του αρχιδιαιτητή στο αιγυπτιακό πρωτάθλημα!

Ο Κλάτενμπεργκ ουσιαστικά με την στάση του, το τελευταίο διάστημα προκαλούσε τους ιθύνοντες του αιγυπτιακού ποδοσφαίρου, αφού του καταλόγιζαν αδιαφορία, αλλά και το γεγονός πως δεν ασχολήθηκε με τα προβλήματα της διαιτησίας στην αφρικανική χώρα αποφεύγοντας να ταξιδεύει στο Κάιρο! 

Μακαρι στα Bora bora  Μαρκ... μακρια απο εδω

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για τον γλυκοτσούτσουνο Μαρκ. Βέβαια συνεχίζει να τον πληρώνει ο Βαγγέλας, οπότε θα έρθει να διακοπάρει με το μωρό του στην Ελλάδα λογικά.

Link to comment
Share on other sites

Φασίστα Μπαλτάκο πρόσεξε καλά τι πράττεις από εδώ κ πέρα. Το σημερινό είναι τέρμα ύποπτο. Κάτσε στα γαμημένα ναζιστικά αβγά σου κ κλώσατα μέχρι να τελειώσει το πρωτάθλημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, billy21 said:

Φασίστα Μπαλτάκο πρόσεξε καλά τι πράττεις από εδώ κ πέρα. Το σημερινό είναι τέρμα ύποπτο. Κάτσε στα γαμημένα ναζιστικά αβγά σου κ κλώσατα μέχρι να τελειώσει το πρωτάθλημα.

Την επόμενη φορά να βγει ο Τσέφεριν να επιβεβαιώσει πεντακάθαρη φάση υπέρ της ΑΕΚ. 

Link to comment
Share on other sites

Θα πηγαίνει έτσι και θα κορυφωθεί από εδώ και πέρα. Το βλέπουν ότι η ΑΕΚ θα το πάρει και θα κάνουν τα πάντα για να κόψουν την δυναμική. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Την επόμενη φορά να βγει ο Τσέφεριν να επιβεβαιώσει πεντακάθαρη φάση υπέρ της ΑΕΚ. 

Η υπόθεση τελειώνει με την ανακοίνωση της ΠΑΕ κ μετά αναλαμβάνουν οι αρδ. Τους ξεφτιλίζουν με ανάλογα παραδείγματα κ πραγματικότητες. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λιτή η ανακοίνωση της ΕΠΟ για τη συνάντηση του Τ.Μπαλτάκου με την εξαμελή επιτροπή της SL2. «Αντιπροσωπεία της Super League 2 επισκέφθηκε σήμερα τον Πρόεδρο της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας Παναγιώτη Μπαλτάκο. Σκοπός της συνάντησης ήταν να συζητηθούν τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η κατηγορία», αναφέρει χαρακτηριστικά. 

Πάντως, και οι δύο πλευρές συμφώνησαν ότι υπό αυτές τις συνθήκες, το "λουκέτο" διατηρείται, καθώς η κατηγορία δεν είναι βιώσιμη. 

Τέθηκαν και άλλα δύο ζητήματα: Πόσα είναι τα φετινά χειραγωγημένα ματς της SL2, αλλά και της SL1. Ταυτόχρονα αν υπάρχει πειθαρχική τεκμηρίωση. Ποια θα είναι η αντίδραση της FIFA αν διακοπεί οριστικά το πρωτάθλημα. 

Πράγματι υφίσταται κίνδυνος Grexit λόγω αθέμιτης κρατικής παρέμβασης.

πηγή: dikisports

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Suspicious matches: πρωτη σκέψη είχε να κάνει με Τίντερ, μετά καταλαβα οτι μιλανε για μπάλα.

 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Best of Αχιλλέας Μπεεεος στον metropolis σήμερα:

«Να μου δώσουν εμένα τα ηνία του ποδοσφαίρου»

Για τη συνεδρίαση και τα όσα είπε με τον Μπαλτάκο: «Είπα, ”ρε συ Τάκη, θα ήμουν εγώ στη θέση σου και θα μου μιλούσαν έτσι; Δεν θα βγαίναμε από εκεί μέσα”. 

«Να με φωνάξει ο πρωθυπουργός που θα προκύψει μετά τις εκλογές να μου πει “πάρε τα ηνία του ποδοσφαίρου”. Κανονικά της χώρας θα έπρεπε να μου δώσει αλλά ας ξεκινήσουμε με το ποδόσφαιρο».

Για τη διαιτησία: «Έχουν δικαίωμα οι τέσσερις ομάδες να μιλάνε για τη διαιτησία; Τι να πει η Βέροια, τα Τρίκαλα, ο Βόλος, ο Πανιώνιος, ο Αστέρας για τον τελικό με τον Μανιάτη και το χέρι».

Για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Novibet: «Δεν έχουμε τελικό στον Βόλο, δεν πάει να λέει η προκήρυξη, δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο. Για να γίνει ο τελικός θέλω 1.000 εισιτήρια, ονομαστικά, με 100 ευρώ το ένα και 500 προσκλήσεις για την ΕΠΟ, ενώ 10.000 προσκλήσεις για τα παιδάκια. Δεν θα κάνω πεδίο μάχης τον Βόλο, εκεί αποφασίζει ο Μπέος.

 

Για οτιδήποτε υπόσχεται ή λέει ο συγκεκριμένος εγώ κλείνω τα αυτιά μου. Φίλος δεν πιάνεται από πουθενά. Καλημέρα σου λέει και οφείλεις να κοιτάς τον ουρανό από το παράθυρο μήπως είναι νύχτα.

Θυμίζω πως οι "κάκιστες" σχέσεις με μακεδο, σε μια χρονιά έγιναν πάλι προσεγγιστικές με αποκορύφωμα το ξεφτιλικι στο προηγούμενο ματς των p.o που τσεπωσε το μαύρο χρήμα και ούτε κατέβηκε στο γήπεδο να δείξει τα αντιολυμπιακα του αισθήματα.

 

 

 

 

 

 

  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για κορυφαίο μπούκι ο τύπος. Το Πανιώνιος -  Ντιναμό έχει γράψει ιστορία. Όπως κ ο αποκλεισμός του Ολυμπιακού Βόλου από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις για τους γνωστούς λόγους. Ο Βόλος ανέβηκε σε χρόνο dt ενώ άλλοι έριχναν μύρια για δεκαετίες κ δεν ανέβαιναν ποτέ. Ας επικεντρωθεί στο πως θα ξαναγίνει δήμαρχος . Και ας κρατήσει τον Βόλο μέχρι να τον ρίξει, για τις όποιες δημόσιες σχέσεις του. Και μην μας το παίζει παρθένα. Ο... Μπέος θα φτιάξει το ποδόσφαιρο χαχαχαχαχαχα.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×