Jump to content

stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

ειναι μαγικο το πως σαν "ομαδα" διαλεγουμε παντα τη πλευρα που στο τελος την πινει.

 

Μια χαρά θέση πήραμε ρε. Ή θα κερδίσουμε πολλά ή δε θα χάσουμε τίποτα.

Δηλαδή τι να πει και ο Αλαφούζος που είναι μπρος και γκρεμός και πίσω ρέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ΑΕΚ θέλω από τον Τίγρη. Να τους δουλεύει όλους προς το συμφέρον της.

 

Διδάσκουμε ήθος.

Link to comment
Share on other sites

Διδάσκουμε ήθος.

 

Κατάλαβες τι τους είπε ο γιατρός, δηλαδή; Δούλεμα στα μούτρα.

Link to comment
Share on other sites

ειναι μαγικο το πως σαν "ομαδα" διαλεγουμε παντα τη πλευρα που στο τελος την πινει.

 

Ειναι η μονη ομαδα που θα μπορουσαμε να ειχαμε επιλεξει. Η αλλη εχει χρωμα κοκκινο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι καναμε κακα ή θα χασουμε τιποτα..

ειπα οτι η πλευρα που διαλεξαμε στο τελος θα τον πιει..

οπως και ολες οι πλευρες που "διαλεξαμε" μεχρι τωρα.

 

Και να τον πιει τι έγινε; Θα σε σφυρίξουν χειρότερα του χρόνου;

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

ειναι μαγικο το πως σαν "ομαδα" διαλεγουμε παντα τη πλευρα που στο τελος την πινει.

 

Καλα ας μην βιαζομαστε γτ οι φυλαδες του Βαγγελη σκουζουν για τον Συριζαιο ως τωρα

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες τι τους είπε ο γιατρός, δηλαδή; Δούλεμα στα μούτρα.

 

Ακόμα να καταλάβεις την διαφορετικότητά μας ε?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να καταλάβεις την διαφορετικότητά μας ε?

 

Δεν είναι ο Κούλης η διαφορετικότητα μας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ο Κούλης η διαφορετικότητα μας;

 

ΑΕΚ σημαίνει να γίνεσαι ιφιγένεια για το καλό του αθλήματος.

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ σημαίνει να γίνεσαι ιφιγένεια για το καλό του αθλήματος.

 

Οπότε πάμε για Ντέμη πρόεδρο στην ΕΠΟ;

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα για την ΑΕΚ ειναι να διαχειριστει σωστα την "αναδιπλωση" και να αντικρουσει την επικοινωνιακη νικη ΟΣΦΠ και ΕΠΟ μεχρι 5 Μαΐου. Ηδη εχουν πεσει στο τραπεζι διαπραγμετευτικα ατου απο ΕΠΟ και ΟΣΦΠ οπως "να δωσουμε τα πειθαρχικα και τις Επιτροπες στον Κοντονη" και ολο αυτο θα περασει ως μαγικη συμφωνια που αφηνει ικανοποιημενους και το Υπουργειο και την ΕΠΟ. Η ταμπακιερα ειναι οι Εκλογες βεβαια, αλλα αυτη τη στιγμη ο Κοντονης πιεζεται απο την ιδια την Κυβερνηση για το θεμα. Ως ΑΕΚ πρεπει να κανεις το μεγιστο μαλακα και να ριξεις ΟΛΟ το βαρος στην ανατροπη προσωπων. Δηλαδη να πεισεις τον Κοντονη να μη δεχτει αναιμακτο συμβιβασμο. Δεν ξερω αν μπορει να το κανει ο Ντεμης ολο αυτο ή αν φτανει η επικοινωνια Μελισσαν-Φλαμπουραρη. Μιλαμε για δυο ατομα που ξεκινανε να μιλανε για μπαλα και η κουβεντα καταληγει σε βραστα κοτσια στου Βατζουλια στην Κοκκινια. Θελει μυαλο το οποιο εχει μεσα στο κεφαλι του μονο ο Αλεξης ο Δεδες.

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για δυο ατομα που ξεκινανε να μιλανε για μπαλα και η κουβεντα καταληγει σε βραστα κοτσια στου Βατζουλια στην Κοκκινια. Θελει μυαλο το οποιο εχει μεσα στο κεφαλι του μονο ο Αλεξης ο Δεδες.

 

Έφυγα από την καρέκλα... xD

Link to comment
Share on other sites

Ζάστρε για ποια νίκη κάνεις λόγο; Δεν βλέπω καμια επικοινωνιακή νίκη του γαύρου σε εξέλιξη. Νομίζω ότι το κλίμα είναι με τον Κοντονή. Τα γκαζετοσπορ24κοντραγκολ έχουν ξαμολύσει κάθε πικραμένο να γράφει θρήνους για τον επερχόμενο θάνατο του ποδοσφαίρου, αλλά δεν έχω δει κανέναν σοβαρό άνθρωπο να τσιμπάει. Οι βαζέλες πχ που η ΠΑΕ τους λέει ΟΧΙ, αυτοί μοιρασμένοι είναι. Όλοι οι υπόλοιποι είναι με τον Κοντονή.

Link to comment
Share on other sites

Ζάστρε για ποια νίκη κάνεις λόγο; Δεν βλέπω καμια επικοινωνιακή νίκη του γαύρου σε εξέλιξη. Νομίζω ότι το κλίμα είναι με τον Κοντονή. Τα γκαζετοσπορ24κοντραγκολ έχουν ξαμολύσει κάθε πικραμένο να γράφει θρήνους για τον επερχόμενο θάνατο του ποδοσφαίρου, αλλά δεν έχω δει κανέναν σοβαρό άνθρωπο να τσιμπάει. Οι βαζέλες πχ που η ΠΑΕ τους λέει ΟΧΙ, αυτοί μοιρασμένοι είναι. Όλοι οι υπόλοιποι είναι με τον Κοντονή.

 

Δεν ασχολουμαι με το κλιμα των sites αλλα με την ταμπακιερα και τα μελλουμενα. Δεν αποφασιζει ο κοσμος ουτε ο Κοντονης. Το επικοινωνιακο ειναι το μοναδικο οπλο του γαυρου αυτη τη στιγμη. Εκει πρεπει να εισαι ετοιμος κι αυτο θα το δουμε μετα την "αναδιπλωση" και τις νομοτεχνικες της Πεμπτης. Εγω απο τωρα γραφω συγκεκριμενα πραγματα. Ας εκτεθω ανεπανορθωτα κι ας περασει του Κοντονη. Εγω λεω οτι δεν θα του περασει γιατι ειναι παραλογισμος.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να μιλάς για επικοινωνιακό όπλο και να μη λαμβάνεις υπ' όψη την αποδοχή που έχει στα μέσα η φωνή της άλλης πλευράς. Επί αυτού γράφω ότι οκ, δεν είναι ότι μας πήρε και φαλάγγι τους απο δω. Ενόψει των διώξεων η πλευρά Κοντονή νομίζω ότι παραμένει ενισχυμένη επικοινωνιακά. Θέλω να καταλήξω στο ότι αν τον φρενάρουν (πιθανότατα) δεν θα είναι επειδή κέρδισαν επικοινωνιακά αλλά επειδή θα έχουν μιλήσει μεγάλα μεγέθη στον Τσίπρα.

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να μιλάς για επικοινωνιακό όπλο και να μη λαμβάνεις υπ' όψη την αποδοχή που έχει στα μέσα η φωνή της άλλης πλευράς. Επί αυτού γράφω ότι οκ, δεν είναι ότι μας πήρε και φαλάγγι τους απο δω. Ενόψει των διώξεων η πλευρά Κοντονή νομίζω ότι παραμένει ενισχυμένη επικοινωνιακά. Θέλω να καταλήξω στο ότι αν τον φρενάρουν (πιθανότατα) δεν θα είναι επειδή κέρδισαν επικοινωνιακά αλλά επειδή θα έχουν μιλήσει μεγάλα μεγέθη στον Τσίπρα.

 

54x2s4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οταν ομως καιγανε φουρνους διαιτητων και απειλουσαν οικογενειες τους δεν ειχε αποχη, τοτε στρατιωτακια.

Κοιτα που επεσε το ΠΑΣΟΚ και ο πουστογαυρος ακλονητος. Βεβαια η πρεμουρα που τους εχει πιασει,

ΟΛΑ τα μεσα τους, επιστολες σε βουλη, απεργια διαιτητων, δειχνει ενθαρυντικα σημαδια.

Φοβουνται σιγουρα. Αλλα θα δουμε πως θα εξελιχθουν τα πραγματα. Η Ιστορια λεει πως στο τελος κερδιζει παντα ο Ολυμπιακος αρα δεν περιμενουμε και τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι που τους καψανε το φουρνο και τους απειλουσαν την οικογενεια ειναι στη Βουλη και μαλιστα ειναι και μελη της Επιτροπης Μορφωτικων που θα συζητηθει και το νομοσχεδιο του Κοντονη. Ευκαιρια να μαθουμε τη θεση τους και να δουμε αν ανταλλαξαν το οτιδηποτε με το βουλευτιλικι.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωνσταντινεας ειναι απο τα μεγαλυτερα σουργελα που εχουν μπει στη βουλη.

Link to comment
Share on other sites

Τι αποκάλυψε σε δηλώσεις του ο Παύλος Χαϊκάλης!

 

 

Σύμφωνα με όσα είπε ο βουλευτής των ΑΝ.ΕΛ. σε πρωινή εκπομπή του MEGA, το κόμμα του δεν προτίθεται να ψηφίσει σε αυτή μορφή το αθλητικο νομοσχέδιο του Σταύρου Κοντονή!

 

"Ενα Grexit του ποδοσφαίρου είναι πιο ισχυρό από αυτό της οικονομίας. Θα υπάρξει τεράστιο πρόβλημα στην οικονομία. Ο Κοντονής προσπαθεί να σπάσει το αυτοδιοίκητο της ΕΠΟ, αλλά δεν μας λέει με τι θα αντικατασταθεί. Από τους ΑΝΕΛ δεν νομίζω ότι μπορεί να ψηφιστεί. Διαφωνούμε, ναι.

 

Το θέμα θα πάει σε αντιπαράθεση. Δεν μπορείς να καταργείς κάτι χωρίς να υπάρχει πρόταση...", σχολίασε στις δηλώσεις του Π. Χαϊκάλης!

 

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

«Βόμβα» από ΑΝΕΛ για το αθλητικό νομοσχέδιο

Ρήγμα στο κυβερνητικό στρατόπεδο φαίνεται ότι προκαλεί το ποδοσφαιρικό Grexit, καθώς οι ΑΝ.ΕΛ. φαίνεται ότι δεν θα ψηφίσουν το αθλητικό νομοσχέδιο, διαφωνώντας με τις προτάσεις Κοντονή.

 

Οι Ανεξάρτητοι Ελληνες είναι κατά του ποδοσφαιρικού Grexit, καθώς πιστεύουν ότι θα προκαλέσει τεράστια προβλήματα στη χώρα. Τη θέση αυτή πήρε ο εισηγητής των ΑΝ.ΕΛ Παύλος Χαϊκάλης στην πρωϊνή εκπομπή του MEGA με τους Καμπουράκη και Οικονομέα, τονίζοντας ότι το κόμμα του δεν θα ψηφίσει το αθλητικό νομοσχέδιο του Κοντονή.

 

Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι εάν δεν βρεθεί άλλο κόμμα να το ψηφίσει εκτός του ΣΥΡΙΖΑ, δύσκολα θα περάσει από την Βουλή.

 

Αναλυτικά ο Χαϊκάλης είπε: «Εαν Grexit του ποδοσφαίρου είναι πιο ισχυρό από αυτό της οικονομίας. Θα υπάρξει τεράστιο πρόβλημα στην οικονομία. Ο Κοντονής προσπαθεί να σπάσει το αυτοδιοίκητο της ΕΠΟ, αλλά δεν μας λέει με τι θα αντικατασταθεί. Από τους ΑΝΕΛ δεν νομίζω ότι μπορεί να ψηφιστεί. Διαφωνούμε, ναι. Το θέμα θα πάει σε αντιπαράθεση. Δεν μπορείς να καταργείς κάτι χωρίς να υπάρχει πρόταση...»

 

αεκτζής και ψεκασμένος.

θανατηφόρο μίγμα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×