Jump to content

Recommended Posts

Ο Αυγενακης (Μαρινακης δηλ) θελει να αλλαξει τον τροπο εκλογης του προεδρου της ΕΠΟ αλλα σε αυτο αντιδρα μεχρι στιγμης η ουεφα γιατι ειναι εναντια στο αυτοδιοικητο της ομοσπονδιας

Ο τιγρης θελει το ισχυον συστημα γιατι η δυναμη μας θα ειναι (24-25 ενωσεις)

Ο Γεωργιου λεει οτι και αυτο συμφερει τον Μαρινακη γιατι ακομα κι αν ο μελισσανιδης παρει την επο αποκλειεται να ριξει λεφτα για να φτιαξει ομαδα για πρωταθλημα, αρα θα ειναι πιο ευκολο για τον μαρινακη να παρει το πρωταθλημα αφου δεν θα εχει αντιπαλο τον σαββιδη ?

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vargas21 said:

Πες του Αυγουλακη πολλοί το προσπάθησαν αλλά όλοι έκαναν πίσω .... Τυχαίο; 

Θα δώσει ο αβγουλακης τα μύρια του ΤΣλ και έστω του Γιουρόπα; 

ο γεωργιου ειπε οτι τον μαρινακη δεν τον ενδιαφερει γιατι τα λεφτα που θα παρει απο το τσλ θα τα βγαλει απο τη μεταγραφη του ποντενσε.. αποτι καταλαβα ο γαυρος πιεζει τη κυβερνηση να παει σε γραμμη "ή ξαναπαιρνει την επο ο ολυμπιακος ή τιναζεται στον αερα το ποδοσφαιρο"

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην αφήσει ο τίγρης να γίνει κάτι διαφορετικό από αυτά που έχει κανονίσει. 

Βλέπει τα 50 μύρια του καλτσιδη στο τραπέζι με αντάλλαγμα παε - γήπεδο + ΕΠΟ και θα αφήσει αυγενακη να χαλάσει το deal; 

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δεν παραδειγματιζομαστε λεω εγω απο Ολλανδια και Βέλγιο που αποφασισαν να ενωσουν τις λιγκες τους και να κανουν κοινο πρωταθλημα; Μια χαρα κλειστη λιγκα 18 ομαδων θα μπορουσαμε να φτιάξουμε με Κυπρο-Σερβια-Βουλγαρια-Ρουμανια, που καθομαστε και ασχολουμαστε με καθε τσομπανοενωση και καθε Ξανθη;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bukowski said:

Γενικα δεν παραδειγματιζομαστε λεω εγω απο Ολλανδια και Βέλγιο που αποφασισαν να ενωσουν τις λιγκες τους και να κανουν κοινο πρωταθλημα; Μια χαρα κλειστη λιγκα 18 ομαδων θα μπορουσαμε να φτιάξουμε με Κυπρο-Σερβια-Βουλγαρια-Ρουμανια, που καθομαστε και ασχολουμαστε με καθε τσομπανοενωση και καθε Ξανθη;

Να επαναφέρουμε το βαλκανικό κύπελλο. Το έχει κατακτήσει και η γριά νομίζω. Και ο γαυρος 

Link to comment
Share on other sites

Εφιαλτικό σενάριο μόνο με τη Κύπρο θα μπορούσα να το θετικά (παλιά δοκιμάστηκε εντελώς αποτυχημένα με τη συμμετοχή της πρωταθλήτριας και έβγαινε τελευταία) αλλά ειδικά με Σερβία και Ρουμανία θα σφαχτούμε αγωνιστικά και έξωαγωνιστικά. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Hades said:

Να επαναφέρουμε το βαλκανικό κύπελλο. Το έχει κατακτήσει και η γριά νομίζω. Και ο γαυρος 

Δεν μιλαω για Βαλκανικο Κυπελλο αλλα για κανονικο πρωταθλημα 18 ομαδων με τις ισχυροτερες 11 ομαδες (4 ελληνικες, 2 Σερβικες, 2 Βουλγαρικες, 2 Ρουμανικες και 1 Κυπριακη) καθε χωρας να εχουν εγγυημενα συμβολαια για μια 10ετια και οι υπολοιπες 5 να προκυπτουν απο τους πρωταθλητες Ελλαδας, Σερβιας, Βουλγαριας, Ρουμανιας, Κυπρου και bonus 2 πρωταθλητες λοιπων βαλκανικων χωρων.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AG21 said:

Εφιαλτικό σενάριο μόνο με τη Κύπρο θα μπορούσα να το θετικά (παλιά δοκιμάστηκε εντελώς αποτυχημένα με τη συμμετοχή της πρωταθλήτριας και έβγαινε τελευταία) αλλά ειδικά με Σερβία και Ρουμανία θα σφαχτούμε αγωνιστικά και έξωαγωνιστικά. 

Καθολου δεν θα σφαζομασταν, βασικα οχι περισσοτερο απο οσο σφαζομαστε τωρα. Περισσοτερα εισιτηρια θα εκοβες, απειρως καλυτερα τηλεοπτικα γενικα κακως ασχολουμαστε με Ξανθες, Παναιτωλικους και Λεβαδειακους.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ θα έχουμε ένα πρωτάθλημα με τους φίλους μπαοκ (πάρτιζαν) και τους φίλους γαυρου (ερυθρός αστέρας) όχι ευχαριστώ.  Καλή σαν ιδέα αλλά δεν νομίζω ότι μας συμφέρει σαν ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Τη χειραψία την περάσαμε στο ντουκου, δε σχολιάστηκε επαρκώς έχω την εντύπωση.

Επίσης ο Βαγγέλης είμαι σίγουρος πως πλέον δε βλέπει ούτε τη ζυγαριά απ' το πάχος.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gybe21 said:

Τη χειραψία την περάσαμε στο ντουκου, δε σχολιάστηκε επαρκώς έχω την εντύπωση.

Επίσης ο Βαγγέλης είμαι σίγουρος πως πλέον δε βλέπει ούτε τη ζυγαριά απ' το πάχος.

Που πριν ξεκινησει η συναντηση, εψαχναν να του βρουν τουαλετα ευρυχωρη να χεσει γιατι αυτες στο ισόγειο ηταν στενες και βρωμισε τον τοπο και στο πηγαινε και στο ελα πιστευω αξιζε περισσοτερου σχολιασμου. Ο Αλαφου απο απεναντι ειχε μεινει σπητσλες απο τα κλανιδια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gybe21 said:

Τη χειραψία την περάσαμε στο ντουκου, δε σχολιάστηκε επαρκώς έχω την εντύπωση.

Ωραια εικονα. Ο ενας δε μπορουσε να σηκωθει κι ο αλλος δε μπορουσε να σκυψει....

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Ban Viveur said:

Στα εξωτικά Βαλκάνια όλα αυτά; 

Αν είσαι μερακλής κουτοφραγκος χορηγός καλείς την πρωταθλήτρια Αλβανιας η Κοσοβου και αυτήν της βορειας Μακεδονίας. 

Και αράζεις με τον Μαζαουερ στο τζακι σου σχολιάζοντας το θα φορεθεί φέτος στο Σαραγιεβο

Γι αυτο ειπα εξ αρχης συγκεκριμενες χωρες. Ελλαδα (10,5m), Ρουμανία (19,5m), Βουλγαρια (7m), Σερβια (7m) και Κυπρος (1m) μας κανουν μια αγορα 45m. Δεδομενα θα χες ασύγκριτα μεγαλυτερα τηλεοπτικα και σε οτι εχει να κανει με τα επεισοδια, σιγα μην μετακινουνταν οι Βαλκανια σε 2-3 χωρες καθε μηνα. Το θεμα ειναι να ξεμπλεκες με Παναιτωλικους κτλ.

Εγω θα ψηνομουν παντως.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SpiRos said:

Καλή φάση, αγώνας πρωταθλήματος εδώ δίπλα στη Βοϊβοντίνα δηλαδή. Μέσα. :D Μη σου πω για καμιά Τιμισοάρα ή Κλουζ.

Ρε ειναι μαλακες. Καθονται και ασχολουνται τωρα με Παναιτωλικους ΕΠΣ και καθε Αυγενακη ενω μπορουν να κανουν ενα πρωταθλημα αυτες οι 5 χωρες που σου πα και να τους γραψουν στα παπαρια τους ολους. 5-10 χρονια κλειστα συμβολαια σε ΑΕΚ, Ολυμπιακο, Παναθηναικο, ΠΑΟΚ, Ερυθρο Αστερα, Παρτιζαν, Στεαουα Βουκουρεστιου, Ντιναμο Βουκουρεστιου, ΤΣΣΚΑ Σοφιας, Λεφσκι Σοφιας και ΑΠΟΕΛ με πανακριβες ρητρες αν σπασουν τα συμβολαια. Αυτες ειναι 11 ομαδες.

Παραλληλα θα διεξαγονται πρωταθληματα Ελλαδας, Σερβιας, Βουλγαριας, Ρουμανιας και Κυπρου και οι πρωταθλητες χωρις τους 11 παραπανω και οι 5 πρωτες ομαδες θα ανεβαινουν οποτε παμε στις 16. Και ομιλος των 5 δευτερων ομαδων καθε λιγκας σε στυλ po απο τις οποιες θα ανεβαινουν οι 2 και αρα παμε στις 18.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ρε ειναι μαλακες. Καθονται και ασχολουνται τωρα με Παναιτωλικους ΕΠΣ και καθε Αυγενακη ενω μπορουν να κανουν ενα πρωταθλημα αυτες οι 5 χωρες που σου πα και να τους γραψουν στα παπαρια τους ολους. 5-10 χρονια κλειστα συμβολαια σε ΑΕΚ, Ολυμπιακο, Παναθηναικο, ΠΑΟΚ, Ερυθρο Αστερα, Παρτιζαν, Στεαουα Βουκουρεστιου, Ντιναμο Βουκουρεστιου, ΤΣΣΚΑ Σοφιας, Λεφσκι Σοφιας και ΑΠΟΕΛ με πανακριβες ρητρες αν σπασουν τα συμβολαια. Αυτες ειναι 11 ομαδες.

Παραλληλα θα διεξαγονται πρωταθληματα Ελλαδας, Σερβιας, Βουλγαριας, Ρουμανιας και Κυπρου και οι πρωταθλητες χωρις τους 11 παραπανω και οι 5 πρωτες ομαδες θα ανεβαινουν οποτε παμε στις 16. Και ομιλος των 5 δευτερων ομαδων καθε λιγκας σε στυλ po απο τις οποιες θα ανεβαινουν οι 2 και αρα παμε στις 18.

Europa League 2 ...erxetai...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Γι αυτο ειπα εξ αρχης συγκεκριμενες χωρες. Ελλαδα (10,5m), Ρουμανία (19,5m), Βουλγαρια (7m), Σερβια (7m) και Κυπρος (1m) μας κανουν μια αγορα 45m. Δεδομενα θα χες ασύγκριτα μεγαλυτερα τηλεοπτικα και σε οτι εχει να κανει με τα επεισοδια, σιγα μην μετακινουνταν οι Βαλκανια σε 2-3 χωρες καθε μηνα. Το θεμα ειναι να ξεμπλεκες με Παναιτωλικους κτλ.

Εγω θα ψηνομουν παντως.

Δεν θα ξεμπλεξει κανεις.Ειδικα αν εχουμε εμεις 4 ομαδες θα τους βαζει ο τιγρης να πηγαινουν πασο εναλλαξ και θα βγαζουμε μονιμα πρωταθλητη απο Ελλαδα.Ασε που ολες αυτες οι χωρες που ανεφερες ειναι πρωταθλητριες στα στημενα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Δεν θα ξεμπλεξει κανεις.Ειδικα αν εχουμε εμεις 4 ομαδες θα τους βαζει ο τιγρης να πηγαινουν πασο εναλλαξ και θα βγαζουμε μονιμα πρωταθλητη απο Ελλαδα.Ασε που ολες αυτες οι χωρες που ανεφερες ειναι πρωταθλητριες στα στημενα παιχνιδια.

Μεταξυ κατεργαρεων λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×