Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, George_D said:

272432095_322582069879295_55742246589760

Αν δεν ειχε σπασει αυτο το φλωροδεντρο στην μεση θα ηταν φωτογραφια για διαγωνισμο.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2022 at 4:30 PM, George_D said:

272432095_322582069879295_55742246589760

Σημαδιακο το κυπαρίσσι που γερνει ?

Μιά φορά εκτιμω οτι το στεγαστρο περασε τεραστιο crash test με τους τονους  χιονι απο πανω!!! 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2022 at 4:30 PM, George_D said:

272432095_322582069879295_55742246589760

Μαλακα κυρ Μήτσο κ συ τελικά διαστημόπλοιο έφτιαξες.

Λες κ έχει προσγειωθεί στη μέση του πουθενά κάπου στον Καναδά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ όμορφο το γήπεδο τελικά.

Και το σκεπαστρο μια χαρά είναι. 

Ειδικά από κοντά τέλειο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε δείτε τον Ναό χιονισμένο και ΧΥΣΤΕ δάκρυα χαράς που θέλετε και μεταγραφές. Η μεγαλυτερη μεταγραφή είναι το σπίτι μας. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
36 minutes ago, Araujo21 said:

Ρε δείτε τον Ναό χιονισμένο και ΧΥΣΤΕ δάκρυα χαράς που θέλετε και μεταγραφές. Η μεγαλυτερη μεταγραφή είναι το σπίτι μας. 

Συνιστω, λόγω προτερου αλλά του νυν βίου του εργολάβου και διοικητικού ηγετου, να μην χυσουμε δάκρυα χαράς πριν δούμε το παραχωρητηριο του γηπέδου. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, tony_montana said:

Συνιστω, λόγω προτερου αλλά του νυν βίου του εργολάβου και διοικητικού ηγετου, να μην χυσουμε δάκρυα χαράς πριν δούμε το παραχωρητηριο του γηπέδου. 

Το γήπεδο ανοίκει στην ΕΡΑ γιατί δεν γινόταν αλλιώς λόγο περιφέρειας . Τα κτήρια ανοίκουν στη ΠΑΕ λόγο 20εκ τσουλου . Η ΠΑΕ ανοίκει στο μελ πιθανών μέσω αυξήσεις με προσφοράς γης ( προπονητήριο ) . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Το γήπεδο ανοίκει στην ΕΡΑ γιατί δεν γινόταν αλλιώς λόγο περιφέρειας . Τα κτήρια ανοίκουν στη ΠΑΕ λόγο 20εκ τσουλου . Η ΠΑΕ ανοίκει στο μελ πιθανών μέσω αυξήσεις με προσφοράς γης ( προπονητήριο ) . 

Αφού η έκταση στην οποία χτίστηκαν τα κτίρια ανήκει στην μαμά Ερασιτεχνική, πως γίνεται τα κτίρια να ανήκουν στην ΠΑΕ; Αν εγώ χτίσω σε οικόπεδο που δεν μου ανήκει, μπορεί να μου ανήκει το κτίσμα; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αφού η έκταση στην οποία χτίστηκαν τα κτίρια ανήκει στην μαμά Ερασιτεχνική, πως γίνεται τα κτίρια να ανήκουν στην ΠΑΕ; Αν εγώ χτίσω σε οικόπεδο που δεν μου ανήκει, μπορεί να μου ανήκει το κτίσμα; 

Στο αρχικό συμφωνητικό έτσι ήταν πριν ζήτηση η περιφέρεια την ακύρωση του σαν προαπαιτούμενο για τα λεφτά της περιφέρειας . 

ΣΤο αρχικό γήπεδο και κτήρια θα άνοιξαν στη δικέφαλος ΑΕ με δυνατότητα να το νοικιάζει όπου θέλει ( στο ακραία σενάριο ακομα και σε αλλες ομάδες ) . 

Λογο περιφέρεις αλλά και τσουλου τελικά έκατσε το γήπεδο να ανοίξει στην ΕΡΑ και κτήρια στη ΠΑΕ ( μετοχοποίησε το ποσό στη δικέφαλος ΑΕ που σαν αντιπαροχή πήρε τα γήπεδα ) . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αφού η έκταση στην οποία χτίστηκαν τα κτίρια ανήκει στην μαμά Ερασιτεχνική, πως γίνεται τα κτίρια να ανήκουν στην ΠΑΕ; Αν εγώ χτίσω σε οικόπεδο που δεν μου ανήκει, μπορεί να μου ανήκει το κτίσμα; 

Αυτό είναι η αντιπαροχή . Χτίζω σε οικόπεδο που δεν  ανοίκει και περνώ ένα μέρος του κτηρίου σαν αντιπαροχή . 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, AG21 said:

Αυτό είναι η αντιπαροχή . Χτίζω σε οικόπεδο που δεν  ανοίκει και περνώ ένα μέρος του κτηρίου σαν αντιπαροχή . 

Ναι, απλά δεν είχαν πει για αντιπαροχή αλλά για δικαίωμα εκμετάλλευσης για 50 χρόνια.  

Link to comment
Share on other sites

Ειδατε τι ωραια ασχολειστε με κτιρια , οικοπεδα μεταβιβασεις αντιπαροχες αντι με το τοπικιο για μεταγραφες?

Η μπαλαντα των παραισθησεων 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ναι, απλά δεν είχαν πει για αντιπαροχή αλλά για δικαίωμα εκμετάλλευσης για 50 χρόνια.  

Αυτο ήταν το αρχικό . Ολόκληρο το γήπεδο ( γήπεδο + κτήρια ) για 49 χρόνια . Πλέον μιλάμε καθαρά για αντιπαροχή . Δεν νομίζω ότι υπάρχει χρονικός περιορισμός αλλά δεν έχει και τόση σημασία . Δεν ξέρω αν υπάρχει και κάποιο κόλλημα με το αρχικό του κράτους . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Αυτο ήταν το αρχικό . Ολόκληρο το γήπεδο ( γήπεδο + κτήρια ) για 49 χρόνια . Πλέον μιλάμε καθαρά για αντιπαροχή . Δεν νομίζω ότι υπάρχει χρονικός περιορισμός αλλά δεν έχει και τόση σημασία . Δεν ξέρω αν υπάρχει και κάποιο κόλλημα με το αρχικό του κράτους . 

Στην αντιπαροχή δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός, αφού κάτι γίνεται ιδιοκτησία. Απλά δεν ξέρω αν όλα αυτά είναι ξεκάθαρα ή αν κάτι δεν μας έχουν εξηγήσει. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Στην αντιπαροχή δεν υπάρχει χρονικός περιορισμός, αφού κάτι γίνεται ιδιοκτησία. Απλά δεν ξέρω αν όλα αυτά είναι ξεκάθαρα ή αν κάτι δεν μας έχουν εξηγήσει. 

Γιατι τι μας έχουν εξηγήσει μέχρι τώρα ? Μόνοι μας ότι βρούμε και με υποθέσεις βγάζουμε συμπεράσματα . 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Γιατι τι μας έχουν εξηγήσει μέχρι τώρα ? Μόνοι μας και με υποθέσεις βγάζουμε συμπεράσματα . 

 

Οπότε αυτό με την αντιπαροχή, είναι συμπέρασμα που βγάζουμε χωρίς να μας έχουν πει τι ακριβώς ισχύει. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Οπότε αυτό με την αντιπαροχή, είναι συμπέρασμα που βγάζουμε χωρίς να μας έχουν πει τι ακριβώς ισχύει. 

Εχουμε κάποια δεδομένα

1. Τα 20εκ μπήκαν στη δικέφαλος και έγιναν αμκ που με αυτό το τρόπο η ΠΑΕ έγινε μεγαλομέτοχος της δικεφαλος ( έχουν μπει αλλά 1εκ και όσα μπήκαν από μετοχές και κάποια ψηλά από εδώ και εκεί ) 

2. Ξέρουμε ότι το αρχικό συμφωνητικό ακυρώθηκε και το γήπεδο θα ανοίκει στην ΕΡΑ 

3. Ξέρουμε ότι το έργο έγινε από τη δικεφαλος 

4. Ξέρουμε ότι τα κτήρια επικοινωνείτε οτι ανοίκουν πλέον στη ΠΑΕ σαν αντάλλαγμα των 20εκ που έβαλε στη δικεφαλος 

Αν τα συνδέσεις όλα αυτά βγαίνει το συμπέρασμα ότι η δικέφαλος ΑΕ δλδ ΠΑΕ πήρε τα κτήρια σαν αντιπαροχή για το έργο κατασκευή του γηπέδου .

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Οπότε αυτό με την αντιπαροχή, είναι συμπέρασμα που βγάζουμε χωρίς να μας έχουν πει τι ακριβώς ισχύει. 

Πάνω που είπα κι εγώ ότι έβγαλα μια άκρη με το τι κάνουν εκεί μέσα (από αυτά που εξηγεί ο @AG21) μου το χάλασες 

😜

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τις συμβάσεις τις υπογράφει η Ερασιτεχνική με την Περιφέρεια. Το γήπεδο ανήκει εξ ολοκλήρου στην ερασιτεχνική. Αφήνω αυτό κ μετά θα μάθουμε από εκεί κ μετά τι κάνει ο Αλεξίου, αν κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Και πώς η Περιφερεια πληρώνει έργα για τα κτίρια ρε παίδες; Αφού θα ανήκουν στην ΠΑΕ και όχι στην ΕΡΑ.

Μύλος, δεν νομιζω ότι βγαινει άκρη…

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, billy21 said:

Πάντως τις συμβάσεις τις υπογράφει η Ερασιτεχνική με την Περιφέρεια. Το γήπεδο ανήκει εξ ολοκλήρου στην ερασιτεχνική. Αφήνω αυτό κ μετά θα μάθουμε από εκεί κ μετά τι κάνει ο Αλεξίου, αν κάνει.

Τα κτήρια είναι της ΠΑΕ . Το έχει πει η ίδια η ΠΑΕ αυτό με αναρτήσεις της . Η ΠΑΕ έδωσε και 20 εκ στη δικεφαλος τα οποία μετοχοποιηθηκαν .  Το γήπεδο ανοίκει στην ΕΡΑ . 

Σαφως καλύτερα να ανοίκει στη ΠΑΕ από ιδιώτες και σαφώς καλύτερα που το γήπεδο ανοίκει από τώρα στην ΕΡΑ παρά μετά από 49 χρόνια . 

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/184914781550008/posts/5053672711340833/

Η ανάρτηση της ΠΑΕ για τα ιδιόκτητα κτήρια . Δεν αναφέρεται ούτε χρονικός περιορισμός και η ΠΑΕ έδωσε 20εκ στη δικεφαλος ας για την κατασκευή όπου με αυτά απέκτησε την εταιρεία . 

τα κτήρια ανοίκουν στην δικεφαλος αε  η δικέφαλος ΑΕ ανοίκει στην ΠΑΕ τότε τα κτήρια ανοίκουν στη ΠΑΕ . 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×