Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

4 hours ago, mporat said:

Καλά εννοείται δε θα ήμασταν ακριβώς από πάνω από τη γραμμή, υπάρχει κενό και καλά υπάρχει μπας και γλιτώσουμε καμία τιμωρία. 

Πανω στο θεμα της τιμωριας αν εγω που ειμαι 44 παντρεμενος με παιδι σκεφτομαι αν ερθει προς εμας ο ελ αραμπι και μας πυροβολησει να του πεταξω ενα μαχαιρι να του κοπει το χερι και να βαλει τα πιστολια στο κωλο σκεψου τι σκεφτονται οι πιτσιρικαδες και το τι ερχεται...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Είναι μακρύ το γήπεδο οπότε στα πέταλα υπάρχει 14 Μ. Απόσταση 

Σιγά τα πολλά που είναι τα 14 μέτρα..

Εδώ ο Μανταλος σκοραρει με φάλτσα από τα 20 μέτρα και κερδίζει iphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλά μυστικά το γήπεδο για το πως να χτυπάς στημένα που θα τα ξέρει μόνο ο Μανταλος 

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2022 at 10:47 AM, mobster21 said:

Ονειρευόμασταν να μπούμε στο νέο γήπεδο και περιμέναμε την ώρα της πρώτης φοράς για να αφήσουμε τα συναισθήματα να μας κατακλύσουν μετά από 19 χρόνια χωρίς το σπίτι μας και κατάφερε το ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ να χαλάσει σε έναν ολόκληρο λαό αυτή την ιερή στιγμή.

Δεν θα στο συγχωρήσουμε ΠΟΤΕ αυτό.

ΠΟΤΕ.

ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΧΑΡΑ..... ΜΟΝΟ Ο ΧΑΡΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Να σας πώ μια ιστορία . Απο τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου έβλεπε τις τελετές έναρξης των ολυμπιακών αγώνων και ονειρευόμουν να είμαι και εγώ εκεί μια μέρα . Στο μυαλό μου ήταν μαγικό . Πήραμε την ολυμπιάδα του 2004 και εννοείται παρακολουθούσα τα έργα κάθε μέρα , μπήκα σε φόρουμ έβλεπα σχέδια ( κάτι παρόμοιο με αυτό που κάνουμε με τα γήπεδα ΑΕΚ γι'αυτό και η εμπειρία η το ενδιαφέρων  ) και όταν βγήκαν τα εισιτήρια έκανε αίτηση για την έναρξη που οι πιθανότητες ήταν 1/3 να τα πάρω . Κληρώθηκα για 2 εισιτήρια των 350 ευρώ το ένα πάνω διάζωμα πάνω απο τη τωρινή 15 περίπου . Περίμενα για μήνες αυτή τη στιγμή να ζήσω ένα παιδικό όνειρο και πήγα φυσικά ξενερωμένος λίγο με το μαλάκα το κεντέρη που πιάστηκε ντοπέ και θα άναβε τη φλόγα ( βλέπε τώρα Μελ) και τώρα μπορώ να πώ ότι αν περιμένεις κάτι πάρα πολλή και το νιώθεις μαγικό στο μυαλο σου στο τέλος είναι χειρότερο απο τις προσδοκίες σου και το ξενέρωμα είναι επικό . Κλαίω μετά απο 18 χρόνια όχι απο τη συγκίνηση αλλα για τα 700 ευρώ που έσκασα τότε και δεν τα έτρωγα αλλιώς σε κάνα νησί Αυγουστιάτικα και φυσικά σταμάτησα να βλέπω τελετές έναρξης  και τις βρίσκω πολλή βαρετές . 

Αυτά γι'αυτους που ονειρεύονται να μπούνε μέσα και να κλαίνε απο συγκίνηση δεν πρόκειται συγνώμη  . το πιο πιθανό είναι αν είναι μια φορά ξενερωμένοι στο τέλος της ημέρας η του χρόνου να είναι δύο φορές . Μια ελπίδα έχω να γουστάρουμε τα τριγύρο του γηπέδου με καφετέριες σουβλατζίδικα και νέα φιλαδέλφεια παρά το ίδιο το γήπεδο και την ομάδα . Εγώ τα ακολουθώ γιατί μου αρέσουν τα μεγάλα έργα και τι πιο ωραίο να συνδέεται με την ΑΕΚ αλλα μέχρι εκεί . 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικές καθυστερήσεις παρατηρούνται στην προμήθεια του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού της «Αγιάς Σοφιάς-OPAP Arena», κάτι που έχει δυσαρεστήσει του ανθρώπους της ΑΕΚ.

Οι άνθρωποι της ΑΕΚ που τρέχουν τις τελικές εργασίες για την ολοκλήρωση της «OPAP Arena» ανησυχούν από τις σημαντικές καθυστερήσεις, που παρατηρούνται στη συνεργασία με την εταιρία «COSMOTE ΚΙΝΗΤΕΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ», η οποία είχε πάρει τον τελευταίο σημαντικό διαγωνισμό για την προμήθεια ηλεκτρολογικού εξοπλισμού του γηπέδου στο πιο καθοριστικό στάδιο των έργων.

Το τελευταίο διάστημα έχει υπάρξει σημαντικό πρόβλημα με την καθυστέρηση συγκεκριμένων εργασιών ως προς τον τεχνολογικό εξοπλισμό που θέτουν σε μεγάλο κίνδυνο την ολοκλήρωση των εργασιών στον καταλυτικό χρόνο που έχει δοθεί.

Σύμφωνα με πληροφορίες έχει ήδη εκφραστεί η έντονη δυσαρέσκεια προς τους ανθρώπους της εταιρίας και η απαίτηση να τρέξουν συγκεκριμένες εργασίες οι οποίες μπλοκάρουν την ολοκλήρωση του γηπέδου και δεν αποκλείεται να υπάρξουν εξελίξεις αν δεν αποκατασταθεί άμεσα το πρόβλημα και η συνεργασία με τους ανθρώπους που τρέχουν την ολοκλήρωση των εργασιών που απαιτούνται για την τελική λειτουργία της OPAP Arena.

enwsi.gr

Link to comment
Share on other sites

Μοιράστηκε παντου το νον πεηπερ

https://www.aek365.org/a-861094/anhsuxia-kai-ekneurismo-sthn-aek-me-thn-cosmote-kinhtes-thlepikoinwnies-anwnumh-etaireia.htm

 

Γελοιοτητες της ΠΑΕ, τα έχω ξαναπεί αυτά.

Οτι θα τους ρωτήσουν πότε δικαιούνται βάσει νόμων να τελειώσουν, ασουμε.

Link to comment
Share on other sites

 Να ξαναγράψω εδώ  την εκτιμηση μου εδώ και 1,5 χρόνο περίπου, για Χριστούγεννα 

Link to comment
Share on other sites

Μετά το Μουντιάλ είναι σχετικά εφικτό. Βέβαια τώρα που μαθαίνουμε ότι η COSMOTE καθυστερεί, δεν ξέρω. Ο αγωνιστικός χώρος θα είναι έτοιμος μέσα Ιούλη, λύση με το πηγάδι των ομβρύων βρέθηκε, η υπογειοποίηση όταν τοποθετηθεί η αντλία για τα νερά, θέλει 1 χέρι άσφαλτο ακόμη κ τέλος, λογικά πριν τον 15Αύγουστο θα τελειώσει, η ΤΟΜΗ ήδη ξεκίνησε να διαμορφώνει τον περιβάλλοντα χώρο που της αντιστοιχεί, τελειώνει κ αυτή. Η ΑΕΚ πιστεύω τις εργασίες που της αναλογούν θα τις κάνει όπως πρέπει. Μένουν οι αναβαθμοί που πάνε σχετικά καλά, αλλά δεν βλέπω πως θα τελειώσουν πριν τον Φθινόπωρο, μην ξεχνάμε ότι έχουν 8 μήνες προθεσμία, το ελάχιστο κ τα ηλεκτρονικά, που μάθαμε ότι αργούν. Μετά υπάρχει κ μια διαδικασία για την αδειοδότηση κλπ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

LoL ,εξελίξεις.. 

Τα πράγματα είναι απλά  

Δεν στοκάρει κάνεις,  ειδικά business κομμάτια 

Όταν γίνει η παραγγελία,  ξεκινάει η προμήθεια,  μόνο που η καθυστέρηση είναι δεδομένη γιατί και ο άλλος περιμένει να μαζευτούν και άλλες παραγγελίες για να μειωθεί το κόστος μεταφοράς,  αλλά και οι πηγές,  στην Ευρώπη τουλάχιστον βρίσκονται στην ίδια κατάσταση.  Τα ψάχνουν και αυτοί 

Από την άλλη,  η κοσμοτε είναι μακράν η πιο άχρηστη εταιρία στο business κομμάτι 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω το γήπεδο των Τιράνων που γίνεται τώρα ο τελικός του Κονφερανς παρέχει αρκετά καλή άποψη για το πόσο μακριά θα είναι κ οι κερκίδες της OPAP ARENA.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, billy21 said:

Nομίζω το γήπεδο των Τιράνων που γίνεται τώρα ο τελικός του Κονφερανς παρέχει αρκετά καλή άποψη για το πόσο μακριά θα είναι κ οι κερκίδες της OPAP ARENA.

Δεν τις λες και μακρια. Μια χαρα αποσταση ειναι 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Araujo21 said:

Δεν τις λες και μακρια. Μια χαρα αποσταση ειναι 

 Έχει κάποια στάνταρ η ΟΥΕΦΑ για τις αποστάσεις, πιο κοντά σημαίνει δεν παίρνεις άδεια για ευρωπαϊκά ματς, ειδικά τσου λου. Στα πλάγια είμαστε στο όριο νομίζω πίσω απ το τέρμα είμαστε κάπου 1Μ πιο πίσω, πάντως είναι πιο κοντά από ότι στο Νίκος Γκούμας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

 Έχει κάποια στάνταρ η ΟΥΕΦΑ για τις αποστάσεις, πιο κοντά σημαίνει δεν παίρνεις άδεια για ευρωπαϊκά ματς, ειδικά τσου λου. Στα πλάγια είμαστε στο όριο νομίζω πίσω απ το τέρμα είμαστε κάπου 1Μ πιο πίσω, πάντως είναι πιο κοντά από ότι στο Νίκος Γκούμας.

Το Νικος Γκουμας ειχε στιβο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

Το Νικος Γκουμας ειχε στιβο 

Ναι, ειδικά πίσω εκεί που κάθονταν οι φιλοξενούμενοι, έφευγε αρκετά η κερκίδα, απ΄τον αγωνιστικό χώρο. Θα ναι καυτή έδρα, δεν υπάρχει καμία αμφιβολία.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13.50 λένε τα σχέδια νομίζω στα πέταλα.

Όσο κοντά θα θελα για το γήπεδο μας , ότιδήποτε λιγότερο θα είναι πολύ προβληματικό 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nikos said:

Ιδιες αποστάσεις με το Καραισκακης δεν θα είναι; 

νομίζω στα πέταλα θα είμαστε λίγο πιο μακρυά

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

νομίζω στα πέταλα θα είμαστε λίγο πιο μακρυά

Γιατι ρε γαμωτ

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, nikos said:

Γιατι ρε γαμωτ

γιατί απο οσο εχω καταλάβει , πήρε παραπανω μηκος το γήπεδο εφοσον λόγω οικοπεδου το πλατος ηταν πολυ περιορισμενο

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×