Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Κλασικά πάνε να κάνουν οι γαυροι θέμα εκεί που δεν υπάρχει.  

Με το δικό μου φτωχό μυαλό καταλαβαίνω ότι προσωρινή άδεια θα δινόταν έτσι και αλλιώς γιατί προσωρινή άδεια χρειαζόταν η ΑΕΚ είτε γιατί η κανονική είναι χρονοδορα διαδικασία είτε γιατί για τη κανονική άδεια χρειάζονται και άλλα πράγματα που έχουν να κάνουν με τις καθυστερήσεις στη πρόοδο του έργου.  

Προσωρινή άδεια σημαίνει σου δίνω τώρα μια άδεια για να κάνεις τη δουλειά σου ( ανοίξεις το έργο)  ώστε να μου δώσεις χρόνο να ολοκληρώσω τη διαδικασία σωστά και να σου δώσω χρονο να ολοκληρώσεις όλα μέσα και έξω και δεν έχουν σχέση με την ασφάλεια .  

Σε ένα 6 μηνο θα εχουν ολοκληρωθεί όλα μέσα έξω και θα δωθεί κανονική άδεια και τέλος.  

Link to comment
Share on other sites

Ανυπόγραφο το ρεπορτάζ του in.gr πάντως. Μήπως το έγραψε ο φαταουλ και εκ παραδρομής δεν υπογράφηκε ;  Σαν τις ανακοινώσεις της λίγκας ένα πράγμα.. 😂

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Καλα λεμε για τον δικο μας, αλλα κι ο αλλος ο ταβερνιαρης ειναι ο προεδος κοτζαμ μπαρτσελονας?

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Ανυπόγραφο το ρεπορτάζ του in.gr πάντως. Μήπως το έγραψε ο φαταουλ και εκ παραδρομής δεν υπογράφηκε ; 😂

Εν το μεταξύ το to10.gr έχει το ίδιο ρεπορτάζ κατά γράμμα με το sport-fm σχετικά με την αρνητική ψήφο με τη μόνη διαφορά ότι αφαιρεί τη παράγραφο που γράφει ότι κανένα γήπεδο δεν έχει εφαρμόσει τις ακραίες απαιτήσεις του ενός μέλους.  

Μάστερ στη προπαγάνδα εντελώς.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AG21 said:

Χέρι χέρι τα αρδρεπορταζ στα "αντικειμενικά" σάιτ των απαταιωνιων.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι γαυροι λένε τα δικά τους. Τρώγονται να μας δημιουργήσουν πρόβλημα. Όλο αυτό  εχει να κάνει  και με την μιζέρια του ελληνικού ποδοσφαίρου. 

Στα δικά μας, θα κάνει καμία προπόνηση η ομάδα μέχρι τις 3 Οκτώβρη ή θα πατησουν οι παίκτες μας  πρώτη φορά στο νέο γήπεδο με τον Ιωνικο; 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά οι γαυροι λένε τα δικά τους. Τρώγονται να μας δημιουργήσουν πρόβλημα. Όλο αυτό  εχει να κάνει  και με την μιζέρια του ελληνικού ποδοσφαίρου. 

Στα δικά μας, θα κάνει καμία προπόνηση η ομάδα μέχρι τις 3 Οκτώβρη ή θα πατησουν οι παίκτες μας  πρώτη φορά στο νέο γήπεδο με τον Ιωνικο; 

Το σκεφτόμουν κι εγώ αυτό. Φοβαμαι πως θα αποτελέσει λεπτομέρεια όπως παει το πραγμα. Στηριζόμαστε περισσότερο στο ότι θα παίξουμε με τον τελευταίο της βαθμολογίας.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, aris2168 said:

Καλα λεμε για τον δικο μας, αλλα κι ο αλλος ο ταβερνιαρης ειναι ο προεδος κοτζαμ μπαρτσελονας?

Image

Τι εννοεις;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά οι γαυροι λένε τα δικά τους. Τρώγονται να μας δημιουργήσουν πρόβλημα. Όλο αυτό  εχει να κάνει  και με την μιζέρια του ελληνικού ποδοσφαίρου. 

Στα δικά μας, θα κάνει καμία προπόνηση η ομάδα μέχρι τις 3 Οκτώβρη ή θα πατησουν οι παίκτες μας  πρώτη φορά στο νέο γήπεδο με τον Ιωνικο; 

Θα έχουν κάνει οι άλλοι για να κάνουμε και εμείς ; 
 

τα δυο πρώτα γκολ ο κόσμος 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

θα κάνει καμία προπόνηση η ομάδα μέχρι τις 3 Οκτώβρη ή θα πατησουν οι παίκτες μας  πρώτη φορά στο νέο γήπεδο με τον Ιωνικο; 

 

54 minutes ago, nikos said:

Το σκεφτόμουν κι εγώ αυτό. Φοβαμαι πως θα αποτελέσει λεπτομέρεια όπως παει το πραγμα. Στηριζόμαστε περισσότερο στο ότι θα παίξουμε με τον τελευταίο της βαθμολογίας.

Αυτο το σκεφτομαι μερες. Τι εδρα μας ειναι αν δεν εχουν κανει εστω 1-2 προπονησεις εκει. Ενα αλλο σοβαρο που με απασχολει ειναι οτι ολοι θα θελουν να γραψουν ιστορια και να μας κερδισουν 
Θελει μεγαλη προσοχη απο ολους μεσα στην ομαδα. Πρεπει ολοι να κατανοησουν την ιδιαιτεροτητα της στγμης

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, aris2168 said:

GNTM ο δικος μας μπροστα του

Fashion TV πλέον. Δεν εκπροσωπεί μόνο τον εαυτό του αλλά και το κόσμο της μόδας στην Ελλάδα. 

Όσο για το Καταλανό δεν θυμίζονται για το στιλ τους.  

Υγ τόσες φορές που έχουν μπει οι παίκτες στο γήπεδο είναι σαν να έχουν κάνει 10 προπονήσεις.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Nestoridis21 said:

Πρώτα-πρώτα είμαι Μεσσήνιος και όχι Αρκάς. 

Δεύτερον, γουρνοπούλα υφίσταται από την Τσακώνα και νότια, οτιδήποτε άλλο είναι καθαρή απάτη. 

Τρίτον, δεν πρόλαβε ο Αντώναρος ο Σαμαράς να την κάνει ΠΟΠ και πάει ο κάθε αστείος και πουλάει ψητό. 

Link to comment
Share on other sites

Ον τόπικ

Περίανδρε Πόποτα, σε βλέπουμε, σε παρακολουθούμε, ξέρουμε την κάθε επόμενη σου ανάσα πριν καν πάρεις την προηγούμενη. 

Εδώ δεν είναι Κολοκωτρονίτσι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

Πρώτα-πρώτα είμαι Μεσσήνιος και όχι Αρκάς. 

Δεύτερον, γουρνοπούλα υφίσταται από την Τσακώνα και νότια, οτιδήποτε άλλο είναι καθαρή απάτη. 

Τρίτον, δεν πρόλαβε ο Αντώναρος ο Σαμαράς να την κάνει ΠΟΠ και πάει ο κάθε αστείος και πουλάει ψητό. 

Ακούγεται οτι τη γέφυρα την έφτιαξαν για να οριοθετήσουν το σημείο που ξεκινάει η σωστή διάθεση μπουζοπούλας. Επιβεβαιώνεις Μητσάρα; Και αφού το άνοιξες το ωραίο αυτό θέμα πρότεινε και 2 μεράκια ωραία να έχουμε στα υπόψη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Skepastos said:

Ακούγεται οτι τη γέφυρα την έφτιαξαν για να οριοθετήσουν το σημείο που ξεκινάει η σωστή διάθεση μπουζοπούλας. Επιβεβαιώνεις Μητσάρα; Και αφού το άνοιξες το ωραίο αυτό θέμα πρότεινε και 2 μεράκια ωραία να έχουμε στα υπόψη

H γέφυρα έγινε γιατί κάποιοι πονηροί κορόιδεψαν τον Λαλιώτη και βρέθηκε στην πρώτη καταιγίδα ο δρόμος στου Φίλια.

Βέβαια ως τοπόσημο, ορίζει από πιο σημείο και μετά πωλείται το αυθεντικό ψητό. 

Εγώ αγοράζω πάντα εδώ και χρόνια από τον φίλο μου τον Πελοπίδα (τώρα το τρέχουν τα παδιά) που έχει ένα κατάστημα στη διασταύρωση στο Ασπρόχωμα, Κρεοπωλείο η Μεσσηνία και το άλλο κατάστημα στην Καλαμάτα στη διασταύρωση στα φανάρια στο παλιό ΚΤΕΛ, "Γουρουνοπούλα "ΤΟ ΚΑΛΟΨΗΜΕΝΟ"" Μεσσήνης 27. 

Τόσα χρόνια η ίδια τρομερή ποιότητα και ψήσιμο με δικά του χοιρινά και 10€ το κιλό να μπορεί να φάει ο απλός λαός. 

Κάποιες φορές αν βρεθώ στο χωριό και πεθυμήσω λιγάκι, αγοράζω από τη Βαλύρα, από του Μπουρίκα (τον παλιό γιατί άνοιξε και καινούργιος ο οποίος λογικά καλό ψητό θα έχει κι αυτός). 

Τα ως άνω αναφερθέντα καταστήματα κάνουν μόνο πώληση, για να κάτσεις δεν ξέρω να σου προτείνω κάτι. 

Τώρα αν θες να κάτσεις, γενικά ότι είναι τύπου ταβερνείο, καφεταβερνείο, καφεχασαποταβερνείο είναι κομπλέ. Συνοδεύεται αυστηρά από μπύρα και ντομάτα χαραχτή, πατάτες μην προτιμήσεις, θα σε βαρυστομαχιάσουν. 

Τιπ: μπορείς άνετα και άφοβα να πάρεις και για την επιστροφή στην Αθήνα αφού του το πεις, οπότε θα πέσει διπλολαδόκολα και θα είναι ζεστότατη όταν φτάσεις, αν εν τω μεταξύ αντέξει η μύτη σου τη μυρωδιά στο αμάξι και δεν την απλώσεις στο ταμπλό να την εξαφανίσεις. 

Τιπ2: αν πάρεις από την Καλαμάτα ότι προλάβεις μέχρι τις 10-10:30 (ειδικά ΣΚ) εκτός και βγάλει δεύτερη που πάει μέχρι τις 11:30 (βγάζει κυρίως καλοκαιρινούς μήνες). 

Στο Ασπρόχωμα υπολόγιζε στους παραπάνω χρόνους +1 ώρα περίπου. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Θα έχουν κάνει οι άλλοι για να κάνουμε και εμείς ; 
 

τα δυο πρώτα γκολ ο κόσμος 

Απλά αναρωτήθηκα αν θα έχει προλάβει να προπονηθει η ομάδα μας στο νέο γήπεδο,κατι που είναι άσχετο με πρόβλεψη αποτελέσματος. Λογικά θα εκαναν κάποια προπόνηση πριν, που θα διαφημιζοταν κιόλας, αλλά με τα τσιμπραγαλα των εγκαινίων ίσως είναι δύσκολο. 

Link to comment
Share on other sites

@Nestoridis21, @MITSAKLAS, @Skepastos, χαρείτε τα πόστς σας εδώ όσο προλαβαίνετε, μέχρι να σκάσει η μαρμάγκα και οι "υπευθύνοι" να τα πάνε στο "Συνταγές, κρασιά, μπύρες και τέτοια" -πως το λένε-. Αυτή η μάστιγα για το all time classic "off topic" του ΚουΜου ....

_________________________________________

@MITSAKLAS, κάποτε -παλιά- μεγαλώσαμε με το "θεσμικό αξίωμα" περί του "ΤΙ βγάζει το Ασπρόχωμα". Γνωρίζεις κάτι ? Θα μας πεις ? Θα επιβεβαιώσεις ? :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MITSAKLAS said:

Εγώ αγοράζω πάντα εδώ και χρόνια από τον φίλο μου τον Πελοπίδα (τώρα το τρέχουν τα παδιά) που έχει ένα κατάστημα στη διασταύρωση στο Ασπρόχωμα, Κρεοπωλείο η Μεσσηνία και το άλλο κατάστημα στην Καλαμάτα στη διασταύρωση στα φανάρια στο παλιό ΚΤΕΛ, "Γουρουνοπούλα "ΤΟ ΚΑΛΟΨΗΜΕΝΟ"" Μεσσήνης 27. 

Εγγύηση!!

Για την Αλλαγή έχουμε ακούσει κατι; Στην παλιά Εθνική, ένα γωνιακό. Νασόπουλος.....κάπως έτσι

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Εγγύηση!!

Για την Αλλαγή έχουμε ακούσει κατι; Στην παλιά Εθνική, ένα γωνιακό. Νασόπουλος.....κάπως έτσι

Παραδοσιακός πωλητής χρόνια, ίσως και από τότε που η μακαρίτισσα η θεια-Γιαννού η γιαγιά μου ήταν κοριτσάκι εκεί. 

Δεν έχω πάρει, αλλά λογικά θα είναι αξιόπιστος. 

Είσαι πελάτης του Πελοπίδα; 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×