Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

11 hours ago, aris2168 said:

Ο πονος γενναει δημιουργια. Τωρα θα γραψει τα αριστουργηματα του.

🎶 "Μελισσανιδη μπάσταρδε, άτιμε Νικαιώτη

      τον ύπνο μου τον έχασα μ' αυτό το κωλογήπεδο

      και θα 'ναι τούτη η φορά για μένανε η πρώτη

      ν' αναγκαστώ σαν άνθρωπος να ρίξω το επίπεδο,

      να ρίξω το επίπεδοοοοοοοοοοοοο" 🎶

 

Σάραντα χιλιάδαι δίσκοι .......

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νονός said:

🎶 "Μελισσανιδη μπάσταρδε, άτιμε Νικαιώτη

      τον ύπνο μου τον έχασα μ' αυτό το κωλογήπεδο

      και θα 'ναι τούτη η φορά για μένανε η πρώτη

      ν' αναγκαστώ σαν άνθρωπος να ρίξω το επίπεδο,

      να ρίξω το επίπεδοοοοοοοοοοοοο" 🎶

 

Σάραντα χιλιάδαι δίσκοι .......

Και περιπλεον

Link to comment
Share on other sites

 Το να μην υπάρχει φωτογραφία του Χιμένεθ αλλά μία του Μελ. να σηκώνει το πρωτάθλημα του 18 δεν είναι αισθητικό ζήτημα διακόσμησης του χώρου.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

στη Νεα Τουμπαχαχαχ θα βαλουν Μανταλο κουβαλητη. ισως και Μελ αγκαλια με Ιβαν φιλαρακια 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kostas21 said:

να πιασουμε οτι δεν υπαρχει ομαδα στον πλανητη, που να εχει δεχθει πισω τον μεγαλυτερο προδοτη της που εφυγε για αμεσο ραιβαλ, πηρε παικτες, εκανε κωλοδαχτυλα, της εκοψε πρωταθλημα, κ οχι μονο τον δεχθηκε πισω, τον εκανε ιδρυτη κ κρεμαει τη φατσα του στην νεα της εδρα σε περιοπτη θεση ?????

 

Ο Λαπόρτα άκουσα ότι θα πάρει ιδέες από τον Μελ. και θα βάλει την μορφή του Φίγκο σε περίοπτη θέση στις σουίτες του  Καμπ Νου, ενώ σκέφτεται να  τον κάνει και ιδρυτή σε περίπτωση που η Μπάρσα μετατραπεί σε ανώνυμη εταιρία :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλακιες λέει.

Ειδικά για τον Τόνι. 

Ότι δεν μπορεί λόγω ιδιοσυγκρασιας τις φιέστες. Όμως ο Αδαμιδης τον τίμησε με πλακέτα στο κέντρο του γηπέδου, σε ντέρμπι! 

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/superleague1/ketsetzoglou-ti-isxuei-me-manwla-sabebski-sta-egkainia/4327431

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δικό του είναι το γήπεδο, όποιον θέλει θα καλέσει κ όποιον θέλει θα βάλει στον τοίχο. Ας το αποδεχτούμε, να γίνουν τα δικά του εγκαίνεια, να αποθεωθεί για το γήπεδο που το αξίζει κιόλας, να πάμε στα αγωνιστικά από Σαββάτο κ να δούμε αν το γήπεδο κ πως θα ανεβάσει επίπεδο την ομάδα. Για να δούμε μετά κ τι σκοπούς έχει γενικότερα ο ιδιοκτήτης ομάδας κ γηπέδου. Θα μεγαλώσει την ομάδα? Θα την κρατήσει χαμηλά? Θα συνεχίσει να την εκμεταλλέυετε για ίδιο όφελος? Θα την πουλήσει? Και άλλα πολλά.

Τώρα αν έρθει ο Τσιάρτας, αν ο Μανωλάς κ ο Τόνι κρατάνε μούτρα κ αν ο βάτραχος θα κάνει κουαξ στο κέντρο του γηπέδου μου είναι πραγματικά αδιάφορα. Η εποχή τους πέρασε, η ιστορία γράφει για όλους ότι κ να πούμε εμείς κ το ίδιο θα γράψει κ για τις προσκλήσεις, τις μη προσκλήσεις, τα μούτρα, τις φοβίες κ τα κουαξικά. Η άποψη βέβαια είνα προσωπική κ υποκειμενική. Προσωπικά καίγομαι περισσότερο για το ματς της Δευτέρας, παρά για τα show κ τις δημόσιες σχέσεις του.... Εθνάρχη.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, billy21 said:

Δικό του είναι το γήπεδο, όποιον θέλει θα καλέσει κ όποιον θέλει θα βάλει στον τοίχο. Ας το αποδεχτούμε, να γίνουν τα δικά του εγκαίνεια, να αποθεωθεί για το γήπεδο που το αξίζει κιόλας, να πάμε στα αγωνιστικά από Σαββάτο κ να δούμε αν το γήπεδο κ πως θα ανεβάσει επίπεδο την ομάδα. Για να δούμε μετά κ τι σκοπούς έχει γενικότερα ο ιδιοκτήτης ομάδας κ γηπέδου. Θα μεγαλώσει την ομάδα? Θα την κρατήσει χαμηλά? Θα συνεχίσει να την εκμεταλλέυετε για ίδιο όφελος? Θα την πουλήσει? Και άλλα πολλά.

Τώρα αν έρθει ο Τσιάρτας, αν ο Μανωλάς κ ο Τόνι κρατάνε μούτρα κ αν ο βάτραχος θα κάνει κουαξ στο κέντρο του γηπέδου μου είναι πραγματικά αδιάφορα. Η εποχή τους πέρασε, η ιστορία γράφει για όλους ότι κ να πούμε εμείς κ το ίδιο θα γράψει κ για τις προσκλήσεις, τις μη προσκλήσεις, τα μούτρα, τις φοβίες κ τα κουαξικά. Η άποψη βέβαια είνα προσωπική κ υποκειμενική. Προσωπικά καίγομαι περισσότερο για το ματς της Δευτέρας, παρά για τα show κ τις δημόσιες σχέσεις του.... Εθνάρχη.

 

Μολις ανελυσες πανω κατω γιατι δεν θα παρεβρεθω στα εγκανια και περιμενω σαν τρελος τη Δευτερα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Για 49 χρόνια το γήπεδο ανήκει στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ. Άρα κάνει ότι θέλει, όποτε το θέλει. Μετά τα 49 χρόνια αν δεν υπάρχει όρος για άλλα 49 χρόνια το γήπεδο θα ανήκει στην ΕΡΑ. Αν μάθουμε ότι το ενοικιάζει για 49 χρόνια απ την ΕΡΑ, με αντίτιμο, τότε να ζητήσω συγνώμη κ να πω ότι είναι ενοικιαστής με όρους κ προϋποθέσεις. Τεσπα, επειδή δεν είναι η ώρα γι αυτό κ επειδή είναι πιο πολύπλοκο θεωρητικά από ότι δείχνει, είναι θέμα για άλλη ώρα.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, NIS 9-11 said:

Μολις ανελυσες πανω κατω γιατι δεν θα παρεβρεθω στα εγκανια και περιμενω σαν τρελος τη Δευτερα.

Αν ήταν δωρεάν για τους κατόχους διαρκειας, θα πήγαινες; Οχι ότι τσιγκουνευεσαι τα 21 ευρώ  αλλά επειδή πολλοί είπαν ότι το θεωρούν κοροϊδία να πρέπει να πληρώσουν όσοι έχουν διαρκειας, για τα εγκαίνια. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, billy21 said:

Για 49 χρόνια το γήπεδο ανήκει στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ. Άρα κάνει ότι θέλει, όποτε το θέλει. Μετά τα 49 χρόνια αν δεν υπάρχει όρος για άλλα 49 χρόνια το γήπεδο θα ανήκει στην ΕΡΑ. Αν μάθουμε ότι το ενοικιάζει για 49 χρόνια απ την ΕΡΑ, με αντίτιμο, τότε να ζητήσω συγνώμη κ να πω ότι είναι ενοικιαστής με όρους κ προϋποθέσεις. Τεσπα, επειδή δεν είναι η ώρα γι αυτό κ επειδή είναι πιο πολύπλοκο θεωρητικά από ότι δείχνει, είναι θέμα για άλλη ώρα.

Νομιζω είχαν προβλέψει ότι  για 49 χρόνια θα το εκμεταλλεύεται η Δικέφαλος. Θα μου πεις ποια η διαφορά με το να ανήκει στην Δικέφαλος; Προφανώς ότι, όταν κάτι σου ανήκει μπορείς πχ και να το πουλήσεις. 

Αν και είχαν πει μετά ότι η Δουρου τους ανάγκασε να αλλάξουν την αρχική σύμβαση,  δεν υπάρχει πολύ  ενημερωση για αυτό το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αν ήταν δωρεάν για τους κατόχους διαρκειας, θα πήγαινες; Οχι ότι τσιγκουνευεσαι τα 21 ευρώ  αλλά επειδή πολλοί είπαν ότι το θεωρούν κοροϊδία να πρέπει να πληρώσουν όσοι έχουν διαρκειας, για τα εγκαίνια. 

Αν γινοταν καποιο φιλικο θα πηγαινα και ας πληρωνα.

Τωρα προτιμω να παει καποιος αλλος στη θεση μου να το χαρει γιατι μπορει να δυσκολευτει να βρει εισητηριο σε αγωνα.

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kostas21 said:

ε τωρα να σχολιασουμε για την διακοσμηση κ σχεδιασμο του χωρου? Really? Ας το αφησουμε , μη το προχωραμε γιατι μετα θα γραφτουν αληθειες κ θα χουμε παλι θεματα.

Πες τα ρε, τι θέματα να έχουμε? Θα πεσειη μετοχή της Δικέφαλος στο Nastaq   και θα μας κυνηγάνε οι μικρομετοχοι με στυλιαρια όπως τον Λαναρα?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

δεν υπάρχει πολύ  ενημερωση για αυτό το θέμα. 

Αυτό ακριβώς. 

 

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Προφανώς ότι, όταν κάτι σου ανήκει μπορείς πχ και να το πουλήσεις. 

Ναι αλλά άλλο η ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ κ άλλο η ΠΑΕ. Τουλάχιστον δεν έχω δει επίσημα κάτι άλλο. Την ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ θα πουλήσει που ουσιαστικά εκμεταλλέυεται το γήπεδο κ τα έσοδά του. Αλλιως παίρνεια την ΠΑΕ χωρίς τα έσοδα κ την εκμετάλλευση του γηπέδου. Τεσπα έχει μια πολυπλοκότητα το θέμα, σταματάω εδώ δεν είναι η ώρα γι αυτό. Εμένα θα μου αρκεί να μάθω ότι η ΕΡΑ παίρνει ότι της αναλογεί από τα έσοδα plus το ενοίκιο. Με στοιχεία βέβαια όχι αρδολογίες.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ανησυχία για την ασφάλεια των ΑΕΚτζηδων στο νέο γήπεδο, τώρα το σάιτ του Βαγγέλη το έπιασε ο πόνος και για τον Βασίλη.

 

Screenshot_20220927-150103.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NIS 9-11 said:

Μολις ανελυσες πανω κατω γιατι δεν θα παρεβρεθω στα εγκανια και περιμενω σαν τρελος τη Δευτερα.

μια χαρα εισαι . εγω παλι που δεν μ αρεσουν αυτα τα συγκινισιακα κλαψουρικα καζαντζιδικα ,λεω να περιμενω του χρονου με το καλο . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NIS 9-11 said:

Αν γινοταν καποιο φιλικο θα πηγαινα και ας πληρωνα.

Τωρα προτιμω να παει καποιος αλλος στη θεση μου να το χαρει γιατι μπορει να δυσκολευτει να βρει εισητηριο σε αγωνα.

 

Αυτο ειναι το σωστο σκεπτικο.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τη Δευτέρα περιμένω, τα εγκαίνια είναι η αποθέωση ενός ανεπιθύμητου και προτιμώ να απέχω. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, bitter3011 said:

μια χαρα εισαι . εγω παλι που δεν μ αρεσουν αυτα τα συγκινισιακα κλαψουρικα καζαντζιδικα ,λεω να περιμενω του χρονου με το καλο . 

Καλα μη περιμενεις οτι θα κλαιμε ολο το χρονο για το γηπεδο.

Οτι κλαψουμε παρασκευη και το σκ απο δευτερα εχουμε αλλα ενδιαφεροντα επιτελους επιστρεψαμε στο ΝΑΟ και ολες οι πουτανες θα το καταλαβουν απο πρωτο χερι.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να κάνει ο,τι θέλει φανταζομαι, θα τα δούμε αυτά προσεχώς.

Δεν γίνεται κάτι που φτιάχτηκε κατα 90% με τα λεφτα της ΠΑΕ ΑΕΚ, το brand name της ΑΕΚ και συγχρηματοδοτήθηκε από το κρατος αποκλειστικα για την ΑΕΚ, να το εκμεταλλεύεται όπως θέλει χωρίς να δίνει λογαριασμό σε κανεναν.

Ας κάνει τα δικά του τώρα για αρχη και βλέπουμε στην συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

 

Δεν γίνεται κάτι που φτιάχτηκε κατα 90% με τα λεφτα της ΠΑΕ ΑΕΚ, το brand name της ΑΕΚ και συγχρηματοδοτήθηκε από το κρατος αποκλειστικα για την ΑΕΚ, να το εκμεταλλεύεται όπως θέλει χωρίς να δίνει λογαριασμό σε κανεναν.

Μελ being like: Challenge accepted

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Hoffman21 said:

Μετά την ανησυχία για την ασφάλεια των ΑΕΚτζηδων στο νέο γήπεδο, τώρα το σάιτ του Βαγγέλη το έπιασε ο πόνος και για τον Βασίλη.

 

Screenshot_20220927-150103.png

Ας τον προσλάβουν στις ακαδημίες τους

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aris2168 said:

Αυτο ειναι το σωστο σκεπτικο.

Ευτυχως το δωσα σε καλα χερια και εχω μια τυψη λιγοτερη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×