Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, goku21 said:

. Με την ΑΕΚ από τη στιγμή που προέκυψε το ενδιαφέρον, ήρθαμε σε επαφή και συμφωνήσαμε. Να πω εδώ, ότι ενδιαφέρον υπήρξε και από τον ΠΑΟΚ. Αλλά αρνήθηκα γιατί είμαι ΑΕΚτζής! Συζητήσαμε λοιπόν με τον πρόεδρο και είπαμε να δουλέψουμε πάνω σε αυτό το πρότζεκτ για να είμαστε έτοιμοι όταν αρχίσει το γήπεδο να παίρνει μορφή. Και είμαστε πλέον σε αυτό το σημείο».

Πως τους εχουμε πετσοκοψει ετσι τους Βουλγαρους επι ημερων Μελισσανιδη ρε πουστη μου; Απο νικη σε νικη παμε. Κυπελλα αυτοι; Αετο εμεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Bukowski said:

Νομιζω εχει ηδη ονομα.

Ναι,  το είδα σήμερα. Οδυσσέας και η ΝΦ θα ναι η Ιθάκη του, λέει ο εκπαιδευτής. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Οδυσσέας ήταν το μεγαλύτερο λαμογιο της παγκόσμιας ιστορίας. Απλά δεν ήταν μαλακας σαν τον Αγαμέμνονα να γυρίσει με τις γκόμενες πίσω. "Συγνώμη αγάπη μου , όπως ερχόμουν από την Τροία είχε συννεφιά 10 χρόνια και χαθηκα. Πως να διαβάσω τα άστρα για να βρω το δρόμο μου " 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Duck_Season said:

Ο Οδυσσέας ήταν το μεγαλύτερο λαμογιο της παγκόσμιας ιστορίας. Απλά δεν ήταν μαλακας σαν τον Αγαμέμνονα να γυρίσει με τις γκόμενες πίσω. "Συγνώμη αγάπη μου , όπως ερχόμουν από την Τροία είχε συννεφιά 10 χρόνια και χαθηκα. Πως να διαβάσω τα άστρα για να βρω το δρόμο μου " 

7 χρόνια την είχε ξεκωλιάσει την καημλενη την Καλυψώ. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Geologos said:

7 χρόνια την είχε ξεκωλιάσει την καημλενη την Καλυψώ. 

Αυτό λεμε. Γυριζε όλα τα μπουρδελα της Β Αφρικής και μόνο μαχη με τζενται δεν έβαλε στις δικαιολογίες του. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Duck_Season said:

Ο Οδυσσέας ήταν το μεγαλύτερο λαμογιο της παγκόσμιας ιστορίας. Απλά δεν ήταν μαλακας σαν τον Αγαμέμνονα να γυρίσει με τις γκόμενες πίσω. "Συγνώμη αγάπη μου , όπως ερχόμουν από την Τροία είχε συννεφιά 10 χρόνια και χαθηκα. Πως να διαβάσω τα άστρα για να βρω το δρόμο μου " 

Θα τοποθετηθω εν καιρω με σεντονι και για αυτον και για την Καλυψω. Μεγαλη αληθεια αυτο περι λαμογιου. Η δε Οδυσσεια ειναι τοσο μεροληπτικα γραμμενη που με κανει να πιστευω πως αποτελει εργο του. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Bukowski said:

Θα τοποθετηθω εν καιρω με σεντονι και για αυτον και για την Καλυψω. Μεγαλη αληθεια αυτο περι λαμογιου. Η δε Οδυσσεια ειναι τοσο μεροληπτικα γραμμενη που με κανει να πιστευω πως αποτελει εργο του. 

Και πρόσεξε, ο ανταγωνισμός ήταν τεράστιος. Ο ένας φόρεσε φούστα μπλούζα για να γλιτώσει την επιστράτευση, ο λεγαμενος έκανε τον τρελό του χωριού. 1 μέρα πολεμούσαν, τις υπόλοιπες τσακωνοντουσαν για γκόμενες. Ότι θα κάνουμε και εμείς στον πόλεμο με τους Τούρκους 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Geologos said:

7 χρόνια την είχε ξεκωλιάσει την καημλενη την Καλυψώ. 

Ε όχι και καημένη. Μια χαρά περναγε και αυτή. 

Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχετε παει μέσα:

αληθεύει ότι οι πάνω θέσεις του κάτω διαζωματος δεν βλέπουν ολο το γήπεδο; Τραγικο μου ακούγεται.
 

Μου είπαν ότι ειναι εκπληκτικό κατα τα άλλα αλλά έχει αυτό το πολύ σοβαρό θέμα (+ το θέμα που θα υπάρξει με το Παρκινγκ βέβαια) 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, nikos said:

Οσοι έχετε παει μέσα:

αληθεύει ότι οι πάνω θέσεις του κάτω διαζωματος δεν βλέπουν ολο το γήπεδο; Τραγικο μου ακούγεται.
 

Μου είπαν ότι ειναι εκπληκτικό κατα τα άλλα αλλά έχει αυτό το πολύ σοβαρό θέμα (+ το θέμα που θα υπάρξει με το Παρκινγκ βέβαια) 

Από όσο θυμάμαι βλέπεις αλλά το μπετό από πάνω είναι βαρύ .

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, nikos said:

Οσοι έχετε παει μέσα:

αληθεύει ότι οι πάνω θέσεις του κάτω διαζωματος δεν βλέπουν ολο το γήπεδο; Τραγικο μου ακούγεται.
 

Μου είπαν ότι ειναι εκπληκτικό κατα τα άλλα αλλά έχει αυτό το πολύ σοβαρό θέμα (+ το θέμα που θα υπάρξει με το Παρκινγκ βέβαια) 

Εγώ δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο πάντως, αλλά ήταν πρωτοχρονιά και ημασταν και πιωμενοι. Που σημαίνει ότι κάναμε και προσομοίωση της κατάστασης, άρα όλα καλα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω μια χαρα νομιζω βλεπεις απο κατω απλα οι πανω θεσεις του κατω διαζωματος δεν προσφερονται για κλειστοφοβικους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, NIS 9-11 said:

Και γω μια χαρα νομιζω βλεπεις απο κατω απλα οι πανω θεσεις του κατω διαζωματος δεν προσφερονται για κλειστοφοβικους.

Κι εγώ αυτό θυμάμαι. Βλέπεις μεν αλλά είναι κλειστοφοβικο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στις πάνω θέσεις του κάτω διαζώματος δεν πρέπει να βλέπεις το ανω διάζωμα του απέναντι πετάλου.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση αμα κάποιος ξέρει να απαντήσει. Γιατί υπάρχουν συγκεκριμένες στήλες που τα καθίσματα δεν είναι τοποθετημένα αλλα βρίσκονται στο έδαφος;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, nikos said:

 

 

Μου είπαν ότι ειναι εκπληκτικό κατα τα άλλα αλλά έχει αυτό το πολύ σοβαρό θέμα (+ το θέμα που θα υπάρξει με το Παρκινγκ βέβαια) 

Καποτε το θέμα της στάθμευσης λυνόταν εν μέρει όταν τα αυτοκίνητα των οπαδών και επισκεπτών της πόλης, καβαλαγαν τα σχετικά ευρύχωρα πεζοδρόμια κάποιων δρόμων στην φιλοξενη ΝΦ. 

 

IMG_20211106_135751.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NIS 9-11 said:

Και γω μια χαρα νομιζω βλεπεις απο κατω απλα οι πανω θεσεις του κατω διαζωματος δεν προσφερονται για κλειστοφοβικους.

4 hours ago, parakmiakos said:

Κι εγώ αυτό θυμάμαι. Βλέπεις μεν αλλά είναι κλειστοφοβικο.

3 hours ago, gybe21 said:

Στις πάνω θέσεις του κάτω διαζώματος δεν πρέπει να βλέπεις το ανω διάζωμα του απέναντι πετάλου.

 

Ναι ενω η Σκεπαστη και ειδκα οι πανω θεσεις ηταν για απλες και εβλεπες τα παντα... Εχετε καλομαθει με το ΟΑΚΑ μου φαινεται.

Και καλα οι πιτσιρικαδες που δεν εζησαν ποτε Σκεπαστη, αλλα οσοι παλιοι λετε για κλειστοφοβικα πρεπει παραυτα να ανοιξετε την ντουλαπα και να βρειτε με το καμμενο σας φλαι μπουφαν και σκουφι, να τα κανετε μια σνιφια και να σας ερθουν πισω οι ωραιες παιδικες/εφηβικες αναμνησεις...

ΣΤΗΝ ΣΚΕΠΑΣΤΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΠΑΤΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΚΑΘΕ ΓΑΥΡΟΥ ΠΟΥΣΤΑΡΑ.

Υ.Γ: ΤΑΝΚΕΡ ΚΛΑΜΠ ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panther-21- said:

Ναι ενω η Σκεπαστη και ειδκα οι πανω θεσεις ηταν για απλες και εβλεπες τα παντα... Εχετε καλομαθει με το ΟΑΚΑ μου φαινεται.

Και καλα οι πιτσιρικαδες που δεν εζησαν ποτε Σκεπαστη, αλλα οσοι παλιοι λετε για κλειστοφοβικα πρεπει παραυτα να ανοιξετε την ντουλαπα και να βρειτε με το καμμενο σας φλαι μπουφαν και σκουφι, να τα κανετε μια σνιφια και να σας ερθουν πισω οι ωραιες παιδικες/εφηβικες αναμνησεις...

ΣΤΗΝ ΣΚΕΠΑΣΤΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΠΑΤΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΚΑΘΕ ΓΑΥΡΟΥ ΠΟΥΣΤΑΡΑ.

Υ.Γ: ΤΑΝΚΕΡ ΚΛΑΜΠ ΟΡΙΤΖΙΝΑΛ

Το ΤΑΝΚΕΡ club είναι όλοι τρελλοί, είναι ακόμα και στο ψειρισμα καλοί, είναι πρεζακηδες, αλήτες των γηπέδων και μπαινοβγαίνουν στο Δαφνί!

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gybe21 said:

Οκ έχεις  ένα πόντο..

Αλλά παλιός ο Παρακμής?? 

 

Μην τον εβλεπεις ετσι. Ειναι ο ντοριαν γκρει του ΚΜ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gybe21 said:

Οκ έχεις  ένα πόντο..

Αλλά παλιός ο Παρακμής?? 

 

Ο παρακουμης παει στην κατηγορια πιτσιρικαδες που δεν εζησαν σκεπαστη. Εσυ και ο NIS ειστε κατηγορια κωλογριας και μαλιστα κακομαθημενης με τις απλες του ΟΑΚΑ. 😂😂

 

2 minutes ago, NIS 9-11 said:

Αν η σκεπαστη σας φαινοταν κλειστοφοβικη δεν εχετε ιδεα τι σας περιμενει...

Ζεστασια σκεπαστης λεγεται αυτο. Ειδικα πιο πιτσιρικας που χωνομουν ψηλα ψηλα στην 9 και επελεγα να καθομαι πισω απο "ντουλαπες" για να κοβει το κρυο.

Μια φορα που χρειαστηκε δεν το εκανα και εμεινα με πνευμονια 2 βδομαδες. Ακομα θυμαμαι το μας της επιστροφης του ευθυτενη που ειχα γινει και μουσκεμα την Κυριακη με την αναβολη, ειχε και πουτσοκρυο και παγωνε το νερο πανω μου με τον αερα. Εσκασα μυτη και την επομενη που εγινε τελικα το παιχνιδι και την Τριτη ημουν 2 βδομαδες κρεβατι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×