Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

6 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Γίνε πιο συγκεκριμένος ή τουλάχιστον πες κατι που θα μας βοηθήσει να καταλάβουμε. 

 

5 hours ago, Nestoridis21 said:

Στη Ντουσκαρα εννοείς?

:wub:

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, NIS 9-11 said:

Εντωμεταξυ ο Οδυσσεας λεει τελικα εινα αυτος....

Πιο καυλιαρης φαινεται.

3de2a2dbf52945769bc76d6d6bfe2056_821548.jpg

Ο αετός έχει υπολείμματα σάρκας στο κάτω ράμφος του, ή εμένα μου φαίνεται?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nestoridis21 said:

Ο αετός έχει υπολείμματα σάρκας στο κάτω ράμφος του, ή εμένα μου φαίνεται?

Που το πρόσεξες ρε συ; Κάτι ψιλοφαίνεται.  Πάντως τους αετούς νομίζω ότι τους ταίζουν με ωμό κρέας. Τον αετό της Μπενφίκα στο τέλος της βόλτας του τον ανταμείβουν με ένα φρέσκο κομμάτι στο τέλος. 

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2021 at 11:52 PM, nikos said:

Απάντηση σε όλους όσοι σπεύδουν να επικρίνουν την ΑΕΚ για την πτήση εκπαιδευμένου Χρυσαετού στα εγκαίνια του νέου γηπέδου της ομάδας, αλλά και στα εντός έδρας ματς της Ένωση έσπευσε να δώσει ο εκπαιδευτής, Σταύρος Αθανασίου.

Ο εκπαιδευτής του αετού παρενέβη την Τετάρτη σε εκπομπή του «Pressing 90.1», όπου καλεσμένος ήταν  ο γιατρός και φυσιοδίφης, Αλέξανδρος Οικονομίδης.

Στη συζήτηση με θέμα την άγρια φύση της λίμνης Κάρλας, όπου εντοπίστηκε μεταξύ άλλων και λύκος, αλλά και τον διαγωνισμό φωτογραφίας που ξεκινάει με αντικείμενο την συγκεκριμένη περιοχή, αναφέρθηκε λόγω επικαιρότητας η αντίδραση κάποιων περιβαλλοντικών οργανώσεων στο εγχείρημα της ΑΕΚ να συνδέσει το νέο της γήπεδο με την παρουσία ενός πραγματικού αετού, καθώς το έμβλημά της είναι ο δικέφαλος αετός.

Και κάπου εκεί παρενέβη ο εκπαιδευτής του αετού, Σταύρος Αθανασίου ώστε να εξηγήσει περί τίνος πρόκειται και να δώσει απάντηση στους επικριτές της διαδικασίας, αλλά και του ιδίου.

«Ο συγκεκριμένος αετός της ΑΕΚ είναι ευρωπαϊκός θαλασσαετός που ήδη εκπαιδεύεται και σε πολλές περιπτώσεις στο βάθος των αιώνων αποτέλεσαν σύμβολο Θεών έως και ομάδων. Στην προκειμένη περίπτωση δεν θα κάνει απλά πτήση σ’ ένα γήπεδο, αλλά αυτό θα το δείτε στην πορεία», είπε και πρόσθεσε: «Όλοι έχουν δικαίωμα στην άποψη αλλά όχι και στην γνώμη, η οποία προϋποθέτει γνώση. Οργανώσεις λοιπόν περιβαλλοντικές που δεν ασχολούνται με τα αρπακτικά δεν μπορούν να έχουν γνώμη, αφού ακόμα και το είδος του αετού το κατέγραψαν λάθος. Για το θέμα αυτό αποφασίζουν μόνο το υπουργείο Περιβάλλοντος και η Διεύθυνση Δασών, καμιά ΜΚΟ. Κάποιοι σ’ αυτές τις οργανώσεις δρουν ιδεοληπτικά και με άγνοια, για τους δικούς τους λόγους, αλλά όσοι ασχολούνται με σκυλάκια και γατάκια δεν έχουν σχέση μ’ εμάς και γι’ αυτό επικαλούνται ακόμα και νόμους που σχετίζονται μόνο με ζώα συντροφιάς… Είναι αστείο!!!».

Και κατέληξε: «Στο γήπεδο της ΑΕΚ θα δείτε τι σημαίνει ευαισθησία για την προστασία αυτών των αρπακτικών».

Θα συμβάλλουμε και στην διατήρηση του είδους. 

Ο θαλασσαετός είναι το σπανιότερο επιδημητικό αρπακτικό πτηνό της Ελλάδας και κινδυνεύει με άμεση εξαφάνιση )

Link to comment
Share on other sites

την περιπτωση να βαφουν τα μπετα στις μπουκες και τα σκαλοπατια κιτρινα ή μαυρα πώς της βλεπετε?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

την περιπτωση να βαφουν τα μπετα στις μπουκες και τα σκαλοπατια κιτρινα ή μαυρα πώς της βλεπετε?

Επικροτώ μαλλον

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

την περιπτωση να βαφουν τα μπετα στις μπουκες και τα σκαλοπατια κιτρινα ή μαυρα πώς της βλεπετε?

Πολύ καλή ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nikos said:

Δεν έχω μάθει κάτι, αλλά νομιζω ότι θα ήταν πολύ κσλυτερο έτσι 

Για να "δείξει" ο κάτω δικέφαλος πρέπει να βάψουν τις 3 μπούκες σίγουρα.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Nestoridis21 said:

Ο αετός έχει υπολείμματα σάρκας στο κάτω ράμφος του, ή εμένα μου φαίνεται?

Ντέμη, πετσέτα, σκούπιζε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nikos said:

την περιπτωση να βαφουν τα μπετα στις μπουκες και τα σκαλοπατια κιτρινα ή μαυρα πώς της βλεπετε?

Είναι σίγουρο ότι επιτρέπεται ?

Από ΦιφοΟυέφες κ σια εννοώ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Είναι σίγουρο ότι επιτρέπεται ?

Από ΦιφοΟυέφες κ σια εννοώ.

Όχι, δεν είμαι σίγουρος. Ισως πρέπει να είναι άλλο χρωμα από το γυρω του για να ξεχωριζει, οπότε δεν γίνεται πλέον 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελ άδειασε Βούρο και έβαλε υπεύθυνο για τις μελέτες των συνοδών έργων των Γρετζελια. Ουσιαστικά τον επέβαλε ως «σύμβουλο» του Δήμου καθότι ο Βουρος αποδεικνύεται μπούφος και αργος 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Skepastos said:

Ο Μελ άδειασε Βούρο και έβαλε υπεύθυνο για τις μελέτες των συνοδών έργων των Γρετζελια. Ουσιαστικά τον επέβαλε ως «σύμβουλο» του Δήμου καθότι ο Βουρος αποδεικνύεται μπούφος και αργος 

Ο Βουρος δεν είχε ποτέ ασχοληθεί με όλα αυτά. Ηθοποιός είναι και εκλέχθηκε επειδή είναι celebrity. Ο Γρετζελιας πρώην δήμαρχος ΝΦ είναι, την ξέρει την  δουλειά. 

Link to comment
Share on other sites

Win win για όλους. ΑΕΚ κάνει τη δουλειά της, Βουρος περνει τα ευσημα και Γκεζερλιας έχει την εύνοια για την επόμενη μέρα αφού η ΑΕΚ με το γήπεδο εκεί θα έχει μεγάλη εκλογική επιρροή. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, George_D said:

 

 

Στο 365 λέει ότι τελικά έτσι θα είναι η πρόσοψη του κτιρίου, με σχήμα καμάρας η είσοδος, αν και μέχρι τώρα φαίνεται διαφορετικό. Ελπίζω να μην μπουν τα διαφημιστικά στους πυλώνες, το opap arena αρκεί. 

92f3601849fd9d513840ebeeac9837aa_821993.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα "μια ομάδα, μια ιστορία" ή τα "μια ομάδα, μια πόλη" κτλ έχουν καταντήσει γραφικά και δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τον βλέπω τον Γρεντζελια σε όλα τα βίντεο να βρίσκεται γύρω από το έργο, το έχει πάρει ζεστά το θέμα. Σωστή κίνηση να υπάρχει ένας άνθρωπος που γνωρίζει τα του δήμου όσο κανείς άλλος, αλλά κ τις διαδικασίες που απαιτούνται να γίνουν για να κινηθούμε τάχιστα στο θέμα των αναβαθμών. Χτες είδα ότι η υπογειοποίηση έχει λάβει φωτισμό κ γίνονται έργα για να γίνει άμεσα η ασφαλτόστρωση. Το θέμα των νερών παραμένει, αλλά από την στιγμή που μπήκαν φώτα κ θα πέσει κ η άσφαλτος, σημαίνει ότι θα υπάρξει άμεσα λύση κ γι αυτό. Το πάρκινγκ θα γίνει μάλλον πιο γρήγορα από όλα. Πλέον ο Οκτώβριος του 22 δέιχνει απόλυτα εφικτός στόχος.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MITSAKLAS said:

Αυτά τα "μια ομάδα, μια ιστορία" ή τα "μια ομάδα, μια πόλη" κτλ έχουν καταντήσει γραφικά και δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο. 

Καλά είναι δεν λέω αλλά έχει γίνει λύσσα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

 

Ετοιμαζόμουν να το ποστσρω. Ο εκπαιδευτής λέει ότι το 2003 έπαιζε στην Β ομαδα της ΑΕΚ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×