Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, MITSAKLAS said:

Την έχει κάνει κλαμπ τη Μητρόπολη ο άλλος.

 

Από τα πλέον σκληροπυρηνικά. Πανιά ανάποδα και τα τοιαύτα ....

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Zara said:

Στην τελική ευθεία δηλαδή το υπερόπλο του ΣμΑουγκ. 

Πείτε ντιτέϊλς και σε εμάς, εσείς οι της "αυλής Σμάουγκ".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SpiRos said:

To Σάββατο έπινα με φίλο παλιό, πρώην γραφίστας της Βίντι την περίοδο μάλιστα που είχαμε παίξει πριν μερικά χρόνια. Γνωρίζει τον γλύπτη, πολύ καλό παιδί λέει (οι... φήμες για την πάρτη του επιβεβαιώνονται 110% :D) και καλός επαγγελματίας λέει. Αυτές είναι οι άχρηστες πλΕροφορίες της ημέρας.

"Λίγο σας γνωρίζω, πολύ σας εξετίμησα", που είπε κι ο Λογοθετίδης στον Λυμπεριάδη τον Νάξιο :

maxresdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stylianopoulos said:

Το είχε γράψει ο Στυλιανόπουλος πως είναι δροσερός ο Μαγυάρος γλύπτης και παρόλαυτα αναζητησες στη χώρα του την εγκυρότητα της είδησης ..

Μερικοί δε βάνετε μυαλό με τίποτε. 

 Ίσως θα πρέπει να περιορίσω το κοινό που απεύθυνονται τα όσα γράφει ο Ηρωικός Οπαδός.

Για όσους δε γνωρίζουν είμαστε 2-3 μήνες  πριν βγει σε κοινή χρήση η νέα επιλογή - το νέο υπερόπλο του Σμάουγκ στη μπάρα λειτουργίας του ΚΜ ,αυτό θα σου δίνει τη δυνατότητα ποιος να βλέπει και ποιος όχι τις δημοσιεύσεις σου. Έχει δηλώσει ο μηχανικός μας πως μέχρι τέλος του καλοκαιριού θα το χει σάξει ώστε να μη μπορούν και οι κλειδαρότρυπες απέξω να αντιγράφουν χωρίς αναφορά του φόρουμ.

Λυπούμαι για μερικούς εδώ μέσα αλλά δε γίνεται αλλιώς.

Δε μελετάτε ,δεν πιστεύετε ..

Εγώ ΠΤαίω που σε επιβεβαιώνω και τζάμμπα να πιστέψει και ο τελευταίος, ούτε βαλτός να ήμουνα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AG21 said:

και χάρηκα αφού είναι αισθητική υπερβολή και φαίνεται άσχημο . 

Ούτε εμένα μου άρεσαν. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, billy21 said:

ths skepastis.png

Έγινε τέτοιο λάθος και στολιστηκε το γήπεδο με ότι να ναι φωτογραφία; 

 

 

IMG_20220610_202354.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενα θέμα είναι αυτό το λαθος, ένα άλλο θέμα αυτά που λέει για Κωνσταντινούπολη και ένα 3ο θέμα αν γενικοτερα χρειάζεται ολο αυτό έξω από το γήπεδο όπου υποτιθεται πας για να χαρεις, ειδικά από την στιγμή που αυτά τα θέματα θα καλύπτονται από το Μουσείο. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Έγινε τέτοιο λάθος και στολιστηκε το γήπεδο με ότι να ναι φωτογραφία

Έτσι φαίνεται. Θα δούμε κ αν θα υπάρξει αντίδραση απ την ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για επίπεδο γαβρικης φυλλάδας με μπλε τζαμί για Αγία Σοφία.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, billy21 said:

Έτσι φαίνεται. Θα δούμε κ αν θα υπάρξει αντίδραση απ την ΠΑΕ.

Αναμένω άρθρο του 365. "παίρνει κεφάλια ο τίγρης μετά την λάθος φωτογραφία"

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Zara said:

Μιλάμε για επίπεδο γαβρικης φυλλάδας με μπλε τζαμί για Αγία Σοφία.

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ, νομίζω τα παοκια το είχαν κάνει το λάθος.Βεβαια δεν είναι το ίδιο να μπερδεύεις την Αγια Σοφια με μια φώτο που την έχουν δει ελάχιστοι αλλά και πάλι είναι φάουλ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αναμένω άρθρο του 365. "παίρνει κεφάλια ο τίγρης μετά την λάθος φωτογραφία"

Αν ειναι σωστή η παρατήρηση, τότε όντως κάποιος θα πρέπει να την πληρώσει. 

Link to comment
Share on other sites

Άραγε να γνωρίζει η οικογένεια του Καστοριάδη, ότι ο Κορνήλιος βρέθηκε να ποζάρει δίπλα στον Ωνάση στην είσοδο κάποιας opap arena; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ένας ο Γκιολβας με το Μπεβατρον και ένα το ΚΜ με τα φίλτρα.

Θα στεναξετε ρουφιάνοι.

Πολύ υπερβολή απέξω ρε γαμώτο, ακόμα και να ήταν ιστορικές ακριβή. Δεν θέλουμε τόσο μοιρολόι. Βάλε βαλλιστικά, καταπέλτες, βουφουργούς, όχι άλλο κλάμα. Δεν ταιριάζει σε ένα ποδοσφαιρικό γήπεδο τέτοιο κλίμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καθήστε μην μας βάλει και κανέναν Καζαντζίδη απ´οξω. δεν ειδοποίησε ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

ειδικά από την στιγμή που αυτά τα θέματα θα καλύπτονται από το Μουσείο. 

.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ψάξει και να βρει οστά θυμάτων από την καταστροφή της Σμύρνης και να τα κρεμάσει απέξω

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πριν σηκωθεί το γήπεδο, είχαν κάνει έναν αγιασμό, κάτι. Όταν βγήκε η άδεια πρέπει να ήταν. Εκεί, είχαν στήσει έναν προτζεκτορα και έπαιξαν ένα ραντομ βίντεο που υπήρχε στο yt, με φωτογραφίες που απεικόνιζαν Κωνσταντινούπολη, μαρμαρωμένους βασιλείς και χυσ' τα μέσα. Βίντεο εντελώς ερασιτεχνικό, οι εικόνες δεν ήταν καν ίδιου μεγέθους μεταξύ τους, χοντρικά σαν τα promo video του Π&Ο που είχαμε εδώ πριν κάποια χρόνια.

Θέλω να πω ότι προφανώς στην ΠΑΕ η φάση είναι

-βρήκα αυτό το βάζω;

-ωωω γαμησε, ναι ρε χωσε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

To έχει χάσει πολύ άσχημα στις προσόψεις των εισόδων. 

Δηλαδή τόση "αχ,αννουλίαση" δεν υπάρχει. 

Δλδ ρε άνθρωπε, βάλε τα ονόματα τον πόλεων, κανένα πρόβλημα, έχει μια ιστορία αυτή η ομάδα. 

Βάλε και για φώτος εμβληματικά μνημεία της Μικρασίας και της Πόλης, επίσης οριακά ΟΚ. 

Αλλά αυτά τα σλόγκαν; Ούτε ο Ξανθόπουλος στην Οδύσσεια ενός ξεριζωμένου δε θα τα έλεγε. 

Εμένα δε μου αρέσει ούτε αυτό το χιλιοφορεμένο "μια ομάδα, μια ιστορία" έχει στα Μουσεία. 

Ούτως ή άλλως το γήπεδο έχει από μόνο του μια θεματικότητα, δε χρειάζεται περισσότερη. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η αγωνιστική φτώχεια μας οδηγεί σε τέτοιου είδους αποκουμπια. Η αισθητική του Μελισσανίδη είναι τραγική, αλλά δεν φταίει μόνο εκείνος για τη λογική αυτής της διακόσμησης. Οι περισσότεροι στην ΑΕΚ έτσι σκέφτονται, ενστικτωδώς 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δλδ ρε άνθρωπε, βάλε τα ονόματα τον πόλεων, κανένα πρόβλημα, έχει μια ιστορία αυτή η ομάδα

Αυτό σκέτο θα γαμουσε. Τιμας και ταυτόχρονα "εμπορεύεσαι" τις ρίζες σου αξιοπρεπώς και αποτελεσματικά. Με το υπάρχον χάλι περισσότερο μας κοροϊδεύουν παρά μας σέβονται.

Δηλ και σαν αντίπαλο, ε θα σε έπιανε ένα δέος με μια λιτή, καλαίσθητη και ταυτόχρονα εμβληματική αναφορα στις ρίζες της ΑΕΚ. Τώρα τι ακριβώς να σεβαστεί ο άλλος 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, nikos said:

Καθήστε μην μας βάλει και κανέναν Καζαντζίδη απ´οξω. δεν ειδοποίησε ακόμα.

Περίμενε 2-3 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε απλά την ομάδα να σηκώνει τίτλους, μεγάλες μορφές της ομάδας, βάλε την απόκρουση του πέναλτι στον αγώνα με την ΚΠΡ, βάλε κ τις πόλεις αν θες, αλλά όλο αυτο το κλαψομούνιασμα, νταξ..... ήμαρτον.....

Link to comment
Share on other sites

βρηκαμε παππα ας θαψουμε 5-6.

 

σου λεει θελω να αφησω κατι μεγαλο πισω μου, ας συνδυασω μπαλα και Ποντο.

ε, εκει αρχισε να το μπερδευει το πραγμα και τα κανει πουτανα.

δλδ δεν του φτανει το Μουσειο, εχει αρχισει να του ξεφευγει το πραγμα και προς τα εξω. 

θα πηγαινεις να χαρεις την ομαδα σου υποτιθεται και θα βλεπεις απ'εξω μοιρολογια και γριουλες να κλαινε.

 

μεσα παει και κανει κατι κερινα σε Καζαντζιδη, Ωναση και Βουτσα κλπ κλπ

ο,τι του χωρεσει το βαζει οπου του χωρεσει.

 

δεν θα τον μαθουμε σημερα τι γυφτολοι ειναι βεβαια. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MITSAKLAS said:

To έχει χάσει πολύ άσχημα στις προσόψεις των εισόδων. 

Δηλαδή τόση "αχ,αννουλίαση" δεν υπάρχει. 

Δλδ ρε άνθρωπε, βάλε τα ονόματα τον πόλεων, κανένα πρόβλημα, έχει μια ιστορία αυτή η ομάδα. 

Βάλε και για φώτος εμβληματικά μνημεία της Μικρασίας και της Πόλης, επίσης οριακά ΟΚ. 

Αλλά αυτά τα σλόγκαν; Ούτε ο Ξανθόπουλος στην Οδύσσεια ενός ξεριζωμένου δε θα τα έλεγε. 

Εμένα δε μου αρέσει ούτε αυτό το χιλιοφορεμένο "μια ομάδα, μια ιστορία" έχει στα Μουσεία. 

Ούτως ή άλλως το γήπεδο έχει από μόνο του μια θεματικότητα, δε χρειάζεται περισσότερη. 

Βέβαια στην Ελλάδα νομίζω ότι γενικά υπάρχει μια μελοδραματική υπερβολή, για να το πω έτσι. Βλέπεις ας πούμε δελτίο ειδήσεων, ακόμα και σε υποτιθέμενα "σοβαρά" κανάλια  και σε ειδήσεις για φόνους παίζει υπόκρουση μια δραματική  μελό μουσική, και περνάνε τίτλοι όπως "το σκότωσε το αγγελούδι", ενώ ο παρουσιαστής ή η παρουσιάστρια αισθάνεται την ανάγκη να διανθίσει το "δολοφόνος" με λέξεις όπως "στυγερός", κτλ, λες και δεν μπορούν οι τηλεθεατές να κρίνουν μόνοι τους. Αυτό είναι μόνο ένα παράδειγμα που μοιάζει άσχετο, αλλά νομίζω ότι στην Ελλάδα κυριαρχεί το μελό, οπότε και η αισθητική του γηπέδου  κάπου ακολουθεί την γενικότερη τάση. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×