Jump to content

ΑΕΚ - Ολυμπιακός (10η αγωνιστική) 21.11.2021 19:30μμ CosmoteSport1


M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

35 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Moχαμάντι
      0
    • Μισελέν
      0
    • Βράνιες
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      35
    • Άμραμπατ
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Χατζησαφί
      0
    • Γέφτιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      20
    • Κακό
      9
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      10
    • Μισελέν
      2
    • Βράνιες
      1
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      2
    • Τσούμπερ
      4
    • Γκαρσία
      15
    • Μάνταλος
      1
    • Αραούχο
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Χατζησαφί
      0
    • Γέφτιτς
      0


Recommended Posts

Καλημέρες. Τελευταία φορά μπήκα στο ημίχρονο του ματς, δεν σας έχω διαβάσει.

Δεν τα έχω βάψει μαύρα. Η ομάδα δεν ήταν κακή, ήταν πιο κοντά στο καλή. Φυσικά θα μου πείτε να το βράσουμε όταν το αποτέλεσμα δείχνει ήττα και θα έχετε δίκιο. Αλλά τουλάχιστον δεν είναι ήττα με κάτω τα χέρια και εμφάνιση χωρίς καμία ελπίδα όπως τα τελευταία χρόνια. Σήμερα είμαστε απογοητευμένοι γιατί χάσαμε ματς που κερδιζότανε βάσει εικόνας.

Μου αρέσει η ομάδα, παρόλο που το στυλ παιχνιδιού που παίζει ο Γιαννίκης το απεχθάνομαι, μα πραγματικά. Γουστάρω στυλ Πογιέτ, Χιμένεθ και τέτοια, σφιχτή ομάδα που δεν της βάζεις γκολ και όταν έχει την μπάλα άμεσο παιχνίδι μπροστά. Αλλά μπορώ να το βάλω στην άκρη μπροστά στο ότι επιτέλους η ομάδα έχει φανερό πλάνο παιχνιδιού, υπάρχει τακτική, ο κάθε παίχτης φαίνεται να ξέρει την δουλειά του στο γήπεδο. Φυσικά θέλει δουλειά και πολύ λιγότερα ατομικά λάθη, γιατί έτσι δεν κερδίζεις όχι ντέρμπι, αλλά κανένα σοβαρό παιχνίδι.

Το ρόστερ είναι καλύτερο των τελευταίων ετών, αλλά φυσικά έχει αδυναμίες ακόμα. Πάσει θυσία πρέπει να στηριχτεί αυτή η προσπάθεια που έχει αρχίσει, αυτή είναι η γνώμη μου, άλλος μπορεί να το βλέπει αλλιώς, σεβαστό, αλλά ας κάνουμε... την έκπληξη μια φορά και στηρίξουμε τις ίδιες μας τις επιλογές. Έχει μεγάλη διαφορά η ισοπαλία με τον Απόλλωνα και η ήττα με τον γαύρο, με άλλα κακά αποτελέσματα τις περασμένες σεζόν. Για μένα είναι φως φανάρι η διαφορά, I can't stress enough πάνω σε αυτό. Κριτικές που αρμόζουν σε ομάδα που έχει χεστεί στους τίτλους τα τελευταία 10 χρόνια ξέρω 'γω δεν αρμόζουν σε εμάς είτε μας αρέσει είτε όχι.

Αυτά, νίκη στα Γιάννενα.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Στα τελευταία 18 ντέρμπι, έχουμε μια μόλις νίκη (με βάζελο).

Απογοητευτικό αλλά κι ενδεικτικό της έλλειψης ποιότητας και της μίζερης νοοτροπίας που έχει ριζώσει στην ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, SpiRos said:

Καλημέρες. Τελευταία φορά μπήκα στο ημίχρονο του ματς, δεν σας έχω διαβάσει.

Δεν τα έχω βάψει μαύρα. Η ομάδα δεν ήταν κακή, ήταν πιο κοντά στο καλή. Φυσικά θα μου πείτε να το βράσουμε όταν το αποτέλεσμα δείχνει ήττα και θα έχετε δίκιο. Αλλά τουλάχιστον δεν είναι ήττα με κάτω τα χέρια και εμφάνιση χωρίς καμία ελπίδα όπως τα τελευταία χρόνια. Σήμερα είμαστε απογοητευμένοι γιατί χάσαμε ματς που κερδιζότανε βάσει εικόνας.

Μου αρέσει η ομάδα, παρόλο που το στυλ παιχνιδιού που παίζει ο Γιαννίκης το απεχθάνομαι, μα πραγματικά. Γουστάρω στυλ Πογιέτ, Χιμένεθ και τέτοια, σφιχτή ομάδα που δεν της βάζεις γκολ και όταν έχει την μπάλα άμεσο παιχνίδι μπροστά. Αλλά μπορώ να το βάλω στην άκρη μπροστά στο ότι επιτέλους η ομάδα έχει φανερό πλάνο παιχνιδιού, υπάρχει τακτική, ο κάθε παίχτης φαίνεται να ξέρει την δουλειά του στο γήπεδο. Φυσικά θέλει δουλειά και πολύ λιγότερα ατομικά λάθη, γιατί έτσι δεν κερδίζεις όχι ντέρμπι, αλλά κανένα σοβαρό παιχνίδι.

Το ρόστερ είναι καλύτερο των τελευταίων ετών, αλλά φυσικά έχει αδυναμίες ακόμα. Πάσει θυσία πρέπει να στηριχτεί αυτή η προσπάθεια που έχει αρχίσει, αυτή είναι η γνώμη μου, άλλος μπορεί να το βλέπει αλλιώς, σεβαστό, αλλά ας κάνουμε... την έκπληξη μια φορά και στηρίξουμε τις ίδιες μας τις επιλογές. Έχει μεγάλη διαφορά η ισοπαλία με τον Απόλλωνα και η ήττα με τον γαύρο, με άλλα κακά αποτελέσματα τις περασμένες σεζόν. Για μένα είναι φως φανάρι η διαφορά, I can't stress enough πάνω σε αυτό. Κριτικές που αρμόζουν σε ομάδα που έχει χεστεί στους τίτλους τα τελευταία 10 χρόνια ξέρω 'γω δεν αρμόζουν σε εμάς είτε μας αρέσει είτε όχι.

Αυτά, νίκη στα Γιάννενα.

Ετσι νιώθω και εγώ και γι'αυτο δεν τα έβαψα μαύρα όπως συνήθως . Θεωρώ ότι πρέπει να στηριχθεί η προσπάθεια και καλός κακός να μην ασχοληθούμε με προπονητή για ένα χρόνο τουλάχιστον . Να γίνουν οι απαραίτητες προσαθαιρέσεις και βλέπουμε .

OUT ( παίκτης Α)  ΜΠΑΚΑΚΗΣ , ΤΑΝΚΟΒΙΤΣ , ΛΕΤΑΛΕΚ , ΣΑΤΧΟΦ

IN ΑΡΙΣΤΕΡΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ  , 8ΑΡΙ , 6ΑΡΙ 

Link to comment
Share on other sites

Ενοείτε ότι προτιμώ το ποδόσφαιρο που φέρνει αποτελέσματα αλλα δεν μπορώ να αναγνωρίσω ότι η ομάδα παρόλο τη πίεση που δεχόταν στη μπάλα με τους μαύρους έβρισκε το τρόπο να φέρνει τη μπάλα στην αντίπαλη περιοχή . Εκεί δεν έκανε και πολλά άλλα τουλάχιστον είχε ένα πλάνο . 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, agelos said:

Στα τελευταία 18 ντέρμπι, έχουμε μια μόλις νίκη (με βάζελο).

Απογοητευτικό αλλά κι ενδεικτικό της έλλειψης ποιότητας και της μίζερης νοοτροπίας που έχει ριζώσει στην ομάδα.

Αν βάλεις και τα ματς κυπέλλου με τον γαύρο έχουμε 0 νίκες στα τελευταία 12 παιχνίδια , με τον παοκ 1 νίκη σε 14 παιχνίδια και με τον βάζελο 3 νίκες σε 10 παιχνίδια τα τελευταια τρεισήμισι χρόνια. 

 

Στημένους παίκτες να είχαμε περισσότερα ματς θα κερδίζαμε. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Γιαννίκης δεν έπαιξε πίσω με τον Άρη στο δεύτερο ημίχρονο; Ξαφνικά και καλά την είδε φουλ επίθεση; Όχι.

Τρώει καλώς ή κακώς γκολ στο πρώτο λεπτό από στημένη φάση και λίγο συγκυριακό(άλλαξε και η μπάλα τροχιά). Πιστεύει και δουλεύει στην ομάδα του και στο πρώτο ημίχρονο μετά παίζει καλύτερα ακόμα και αν δεν δημιουργεί φάσεις. Μέχρι το δοκάρι στο 70ο λεπτό, ο Ολυμπιακός δεν έχει φάση πλην του γκολ. Με λίγα λόγια αν δεχθούμε ότι ο Γιαννίκης έπαιξε ανοιχτά, η ΑΕΚ δεν δέχθηκε κόντρες. Εκτός φυσικά του δεύτερου γκολ αλλά εκεί αφορά και αδράνεια του Σιμόες και το τεχνητό οφσαιντ, δεν είναι ότι έκανε ένας σπριντ και δεν τον έπιαναν ούτε με λάσο. Μετά το 1-3 είναι λογικό να βγάλει φάση ο αντίπαλος πιο άνετος. Το οποίο τρίτο γκολ είναι δώρο.

Λένε κάποιοι χθες πως ο Ολυμπιακός ήταν μέτριος. Πως προκύπτει το μέτριος, κακός ή καλός; Από μόνο του; Όχι. Παίζει και ο αντίπαλος. Και η ΑΕΚ λοιπόν είχε σε κακή μέρα τον Γκαρσία και μέτρια τον Τσούμπερ. Όμως ένας λόγος είναι ότι έπαιζε πάλι ο αντίπαλος.

Να πούμε ένα μυστικό; Αν η ΑΕΚ έπαιζε όπως ο Μπόλονι πέρυσι ή ο Γιοβανοβιτς στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ολυμπιακό μετά το 1-1, πιθανώς να κέρδιζε κιόλας. Όμως αυτό δεν θα σε βγάλει πουθενά. Δεν υπάρχει "παίζω για το αποτέλεσμα", δεν σου εγγυάται κανείς ότι δεν θα φας γκολ. Για να πάρεις αποτέλεσμα και να κερδίσεις, πρέπει και να κάνεις προσπάθεια για δημιουργία. Όχι με αφέλεια αλλά ούτε καθόλου. Ο Μπόλονι κέρδιζε τα ντέρμπι, έχανε όμως από ΠΑΣ ή έφερνε ισοπαλίες με Αστέρα Τρίπολης, έχασε μέχρι και από την ΑΕΚ με σκόρερ τον Μάνταλο. Το παιχνίδι θέλει αρχές και ισορροπία μεταξύ άμυνας και δημιουργίας.

Χθες περίμενα χειρότερη εικόνα, ο Γιαννίκης έδειξε ότι δουλεύει καλά. Φυσικά κάποια πράγματα θα λυθούν με μεταγραφές, άλλα με τη δουλειά.

Περισσότερο έχω ενστάσεις στα θέματα με τις στημένες μπάλες που ανατίθενται μονοπωλιακά στον Μάνταλο, όχι ότι δεν έχει βελτιωθεί, ενώ επίσης μένει να δούμε πως θα διαχειριστεί τα αποδυτήρια. Κάπου διάβασα ότι ο Τσούμπερ δεν του έδωσε το χέρι.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν κάνω όπως τους αρειανούς που μετράνε κόρνερ και κατοχές, ο γαύρος χθες σου εβαλε γκολ στο πρώτο λεπτό. Την δουλειά του την έκανε, δεν είχε καμιά υποχρέωση να βγει μπροτά να κανει ευκαιριες , να βάλει γκολ. Αυτή την υποχρέωση την είχες εσύ. Ακόμα και στο 1-1 δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα σπουδαίο. Τον συμφέρει το χ. Το βασικό για μένα είναι ότι δεν μπορούσε κιόλας. Αν έβγαινε πιο μπροστά θεωρώ ότι θα το πλήρωνε. Διαβαζω ότι είδαμε αισιόδοξα μηνύματα χθες κι προσπαθώ να τα δω. Οκ δεν είμαστε τόσο κακοί όπως με τον Άρη αλλά και πάλι κάναμε πέρα από τα γκολ άλλες δύο φάσεις. Αν η χθεσινή εμφάνιση είναι το ταβανι σου ή την βρίσκουμε θετική τότε χρειαζομαστε 6-7 παίκτες. Ε προσωπικά ντρέπομαι μετά από ένα παιχνίδι όπου κατάφερες να φας 3 γκολ, μπροστά δεν μπορούσες να κάνεις ευκαιρίες , έστω και με πεναλτι που δεν δίνεται να λέω ότι παίξαμε καλά. 

 

Αν τα γκολ που φάγαμε εμείς τα έτρωγε ο Άρης τι θα λέγαμε? Για μένα άμα χρειαστεί πρέπει να αλλάξει πάλι όλη η άμυνα. Η χθεσινή ήταν όλη για πούλο. Μαζί με τους δυο χαφ. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Κουραστικός ο καζαντζιδισμος του ένωση, με την διαιτησια. Και ακατανόητο το χειροκρότημα, στο τέλος. Δεύτερο χαμένο ντέρμπι, φέτος, - 6 από την κορυφή και συνεχιζομενες πελατειακές σχέσεις με γαυρους α και β. Χειροκρότημα για ποιο λόγο; επειδή φέτος μείωσαμε στα τρία τέρματα; 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, scarface21 said:

Επειδή δεν κάνω όπως τους αρειανούς που μετράνε κόρνερ και κατοχές, ο γαύρος χθες σου εβαλε γκολ στο πρώτο λεπτό. Την δουλειά του την έκανε, δεν είχε καμιά υποχρέωση να βγει μπροτά να κανει ευκαιριες , να βάλει γκολ. Αυτή την υποχρέωση την είχες εσύ. Ακόμα και στο 1-1 δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα σπουδαίο. Τον συμφέρει το χ. Το βασικό για μένα είναι ότι δεν μπορούσε κιόλας. Αν έβγαινε πιο μπροστά θεωρώ ότι θα το πλήρωνε. Διαβαζω ότι είδαμε αισιόδοξα μηνύματα χθες κι προσπαθώ να τα δω. Οκ δεν είμαστε τόσο κακοί όπως με τον Άρη αλλά και πάλι κάναμε πέρα από τα γκολ άλλες δύο φάσεις. Αν η χθεσινή εμφάνιση είναι το ταβανι σου ή την βρίσκουμε θετική τότε χρειαζομαστε 6-7 παίκτες. Ε προσωπικά ντρέπομαι μετά από ένα παιχνίδι όπου κατάφερες να φας 3 γκολ, μπροστά δεν μπορούσες να κάνεις ευκαιρίες , έστω και με πεναλτι που δεν δίνεται να λέω ότι παίξαμε καλά. 

 

Αν τα γκολ που φάγαμε εμείς τα έτρωγε ο Άρης τι θα λέγαμε? Για μένα άμα χρειαστεί πρέπει να αλλάξει πάλι όλη η άμυνα. Η χθεσινή ήταν όλη για πούλο. Μαζί με τους δυο χαφ. 

Εμένα με απασχολεί η συνέπεια στις θέσεις του καθενός. Με τον Άρη λοιπόν ήμουν προβληματισμένος για το δεύτερο ημίχρονο, ο Άρης ήταν καλύτερος και το θετικό που έβρισκα ήταν η καλή άμυνα στα χαμηλά μέτρα. Για αυτό έγραψα πως χθες με ταμπούρι μπορεί να έπαιρνε η ΑΕΚ αποτέλεσμα.

Εγώ έχω ως κριτήριο την εικόνα, όχι το αποτέλεσμα. Το αποτέλεσμα σήμερα είναι έτσι, άλλο γιουβέτσι. Αν μία ομάδα δεν βγάζει σταθερά κάποια καλά στοιχεία, δεν θα γίνει προκοπή. Πρόκειται για καινούργια ομάδα που δεν έχει αυτοματισμούς σε όλα αλλά σημειώνει πρόοδο. Μερικά ζητήματα θα λυθούν με μεταγραφές, αλλά με το να γίνει ΟΜΑΔΑ.

Έχω θέμα όμως, βλέπε και σε άλλα θέματα, όταν κάποιοι μετακινούν διαρκώς τα γκολπόστ ή οι απόψεις τους είναι σε κινούμενη άμμο.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαστε ρεαλιστές . Διαβάζω να αλλάξουμε πάλι όλη την άμυνα . Μια άμυνα που άλλαξε ολη πριν λίγους μήνες και έμεινε μόνο ο σβάρνας που δεν τον ζήτσε κανέναν και το πρόσπεκτ λάτσι και ήρθαν παίκτες που θεωρούνται πετυχημένες μεταγραφές  με ύπο συζήτηση μόνο τα δεξί μπάκ ρότα μισελέν και τζαβέλλα . 

Θα έρθει στόπερ και θα στείλουμε τον Σβάρνα . Εγώ θα έστελνα και το Τζαβέλλα άλλα δεν βλέπω πώς μπορεί να φύγει . 

Στο κέντρο θα έκανα τα πάντα να ξεφορτωθώ το λε ταλεκ και τελειώνει και ο σάτχοφ που και οι δυο μαζί πέρνουν 1,3 εκ και θα έφερνα 2 ψαγμένους παίκτες με τα ίδια λεφτά .

Link to comment
Share on other sites

Η διαιτησία ήταν άριστη. Άφηνε και το παιχνίδι να συνεχιστεί.

Πότε θα έχουμε πρόβλημα; Ίσως με έλληνες διαιτητές, καθώς ο Κλάτενμπεργκ ακολουθεί συγκεκριμένη οδό. Είχα διαβάσει ότι μπορεί δημοσίως να είπε πως η αποβολή του Ρότα μάλλον ορθώς δεν έγινε, αλλά λέει σε ιδιωτική συνομιλία με τους διαιτητές τους τα είπε αλλιώς. Καταλαβαίνει κανείς την πίεση που θα υπάρχει ίσως, ορισμένες φορές.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Πρέπει να είμαστε ρεαλιστές . Διαβάζω να αλλάξουμε πάλι όλη την άμυνα . Μια άμυνα που άλλαξε ολη πριν λίγους μήνες και έμεινε μόνο ο σβάρνας που δεν τον ζήτσε κανέναν και το πρόσπεκτ λάτσι και ήρθαν παίκτες που θεωρούνται πετυχημένες μεταγραφές  με ύπο συζήτηση μόνο τα δεξί μπάκ ρότα μισελέν και τζαβέλλα . 

Θα έρθει στόπερ και θα στείλουμε τον Σβάρνα . Εγώ θα έστελνα και το Τζαβέλλα άλλα δεν βλέπω πώς μπορεί να φύγει . 

Στο κέντρο θα έκανα τα πάντα να ξεφορτωθώ το λε ταλεκ και τελειώνει και ο σάτχοφ που και οι δυο μαζί πέρνουν 1,3 εκ και θα έφερνα 2 ψαγμένους παίκτες με τα ίδια λεφτά .

Μεγάλη υπερβολή. Η άμυνα θέλει ενίσχυση, όχι αλλαγή. Ακόμα όμως και ο Μισελέν ή ο Ρότα είναι αναβάθμιση.

Χθες περισσότερο το θέμα ήταν στα χαφ που το λέμε όλοι καιρό. Νομίζω άλλωστε πως και στα δύο πρώτα γκολ παίζει ρόλο και η θέση ή κίνηση των χαφ να κόψουν αντίστοιχα σουτ και πάσα.

Με αυτή τη λογική και ο Ολυμπιακός πρέπει να αλλάξει όλη την άμυνα που τους έκανε γιο γιο ένας παίκτης ή που Άμραμπατ σούταρε δύο φορές αφύλακτος. Είδες τι κάνει το αποτέλεσμα;

Αν κερδίζαμε 5-4 κανένας δεν θα έλεγε για την άμυνα ή αν κερδίζαμε 1-0 με τον αντίπαλο να έχει τρία δοκάρια πάλι δεν θα έλεγε.

Άλλα αυτό δεν είναι συζήτηση για ποδόσφαιρο.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bluesman said:

Η διαιτησία ήταν άριστη. Άφηνε και το παιχνίδι να συνεχιστεί.

Πότε θα έχουμε πρόβλημα; Ίσως με έλληνες διαιτητές, καθώς ο Κλάτενμπεργκ ακολουθεί συγκεκριμένη οδό. Είχα διαβάσει ότι μπορεί δημοσίως να είπε πως η αποβολή του Ρότα μάλλον ορθώς δεν έγινε, αλλά λέει σε ιδιωτική συνομιλία με τους διαιτητές τους τα είπε αλλιώς. Καταλαβαίνει κανείς την πίεση που θα υπάρχει ίσως, ορισμένες φορές.

 

Το χέρι του Σισέ 10/10 φορές σφυρίζεται πέναλτι εναντίων μας. Του Βράνιες να το δεχτώ ότι υπαρχουν και δικές μας φάσεις σε άλλα παιχνίδια που δεν δίνονται. Βέβαια το θέμα είναι τι παίρνει και ο αντίπαλος. Το πέναλτυ που παίρνει ο παοκ με τον παναθηναικό ή αυτό που δίνεται εις βάρος του Σβάρνα στο προπέρσινο ημιτελικό με τον Άρη είναι ''τα δικά μου δικά μου και τα δικά σου πάλι δικά μου''. 

 

19 minutes ago, Bluesman said:

Μεγάλη υπερβολή. Η άμυνα θέλει ενίσχυση, όχι αλλαγή. Ακόμα όμως και ο Μισελέν ή ο Ρότα είναι αναβάθμιση.

Χθες περισσότερο το θέμα ήταν στα χαφ που το λέμε όλοι καιρό. Νομίζω άλλωστε πως και στα δύο πρώτα γκολ παίζει ρόλο και η θέση ή κίνηση των χαφ να κόψουν αντίστοιχα σουτ και πάσα.

Με αυτή τη λογική και ο Ολυμπιακός πρέπει να αλλάξει όλη την άμυνα που τους έκανε γιο γιο ένας παίκτης ή που Άμραμπατ σούταρε δύο φορές αφύλακτος. Είδες τι κάνει το αποτέλεσμα;

Αν κερδίζαμε 5-4 κανένας δεν θα έλεγε για την άμυνα ή αν κερδίζαμε 1-0 με τον αντίπαλο να έχει τρία δοκάρια πάλι δεν θα έλεγε.

Άλλα αυτό δεν είναι συζήτηση για ποδόσφαιρο.

Για αρχή ο γαύρος κέρδισε, βγαζεις το αποτέλεσμα από την εξίωση λες και δεν είναι αυτο το πιο σημαντικό. Προφανώς και άμα το ματς πήγαινε 5-4 υπέρ μας θα ήμουν πιο χαλαρος και με την άμυνα. Δεν πήγε όμως. Όπως και τα 12 τελευταία με τον γαύρο έτσι και χθες φύγαμε με σκυμμένο το κεφάλι. Γενικά δεν διαφωνώ οτι το μεγάλο σου πρόβλημα ειναι τα χαφ. Για μενα και τα τρια : Μάνταλος, Σιμάνσκι και Σιμόες. Προσωπικά δεν θα έβγαζα ποτέ από την εντεκάδα τον Λεταλέκ και ας είναι αργός.

 

ΥΓ το είπα και πιο πάνω ότι αν ο κόσμος χθες ήταν ο 12ος παικτης μας ο παπασταθοπουλος ήταν ο 13ος

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, AG21 said:

Πρέπει να είμαστε ρεαλιστές . Διαβάζω να αλλάξουμε πάλι όλη την άμυνα . Μια άμυνα που άλλαξε ολη πριν λίγους μήνες και έμεινε μόνο ο σβάρνας που δεν τον ζήτσε κανέναν και το πρόσπεκτ λάτσι και ήρθαν παίκτες που θεωρούνται πετυχημένες μεταγραφές  με ύπο συζήτηση μόνο τα δεξί μπάκ ρότα μισελέν και τζαβέλλα . 

Θα έρθει στόπερ και θα στείλουμε τον Σβάρνα . Εγώ θα έστελνα και το Τζαβέλλα άλλα δεν βλέπω πώς μπορεί να φύγει . 

Στο κέντρο θα έκανα τα πάντα να ξεφορτωθώ το λε ταλεκ και τελειώνει και ο σάτχοφ που και οι δυο μαζί πέρνουν 1,3 εκ και θα έφερνα 2 ψαγμένους παίκτες με τα ίδια λεφτά .

Αν χρειαστεί ναι. Πρέπει να γίνει οτι χρειάζεται για να αρχίσει η ομάδα να κερδιζει τα ντέρμπι. Ο Τζαβέλας χθες δεν έπαιξε και φάγαμε τα πιο αστεία φετινά γκολ. Απλά κάποιοι ήδη από το καλοκαίρι είχατε αποφασίσει ότι ο Τζαβέλας δεν κάνει και τον κατηγορείται για όλα. Ελπίζω να παρει πάλι φανέλα βασικού και να μην την ξαναβγάλει.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, stavros 9-11 said:

Σήμερα πήγα Φιλαδέλφεια από νωρίς. Μίλησα με αρκετό κόσμο, καμία πίστη στη νίκη από κανέναν. Η ηττοπάθεια έχει παγιωθεί απέναντι τους. Η ζημιά που έγινε μετά το πρωτάθλημα έχει ανυπολόγιστες συνέπειες

Ρε ψευτακο ξερω 2 ατομα τουλαχιστον που ήσουν μαζι κ θα ηταν σίγουροι για την νικη. 

Ο ενας ειδικα θα μιλαγε κ για θριαμβο. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, BillR21 said:

Ρε ψευτακο ξερω 2 ατομα τουλαχιστον που ήσουν μαζι κ θα ηταν σίγουροι για την νικη. 

Ο ενας ειδικα θα μιλαγε κ για θριαμβο. 

Δεν μετράει ο Πέτρος ρε μλκ αυτός μπορεί και να έλεγε για πρωτάθλημα τη μέρα που παίζαμε με Πανθρακικό

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mich21 said:

Αν χρειαστεί ναι. Πρέπει να γίνει οτι χρειάζεται για να αρχίσει η ομάδα να κερδιζει τα ντέρμπι. Ο Τζαβέλας χθες δεν έπαιξε και φάγαμε τα πιο αστεία φετινά γκολ. Απλά κάποιοι ήδη από το καλοκαίρι είχατε αποφασίσει ότι ο Τζαβέλας δεν κάνει και τον κατηγορείται για όλα. Ελπίζω να παρει πάλι φανέλα βασικού και να μην την ξαναβγάλει.

δεν γίνονται έτσι ομάδες και σίγουρα δεν έχει λογική απο πολλές απόψεις να πέρνεις άμυνες και μετά να τις ξηλώσεις . Δεν χρειάζεται να το αναλύσω . Όσο για το Τζαβέλλα πάντα αυτοί που δεν παίζουν είναι καλύτερη απο όσους παίζουν και μέχρι στιγμής ο Τζαβέλλας δεν νομίζω ότι θεωρείται και αμυντικός κολόνα . Με αυτόν φάγαμε τα δύο στη ριζούπολη , με αυτόν φάγαμε τόσα άλλα γκόλ . 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AG21 said:

δεν γίνονται έτσι ομάδες και σίγουρα δεν έχει λογική απο πολλές απόψεις να πέρνεις άμυνες και μετά να τις ξηλώσεις . Δεν χρειάζεται να το αναλύσω . Όσο για το Τζαβέλλα πάντα αυτοί που δεν παίζουν είναι καλύτερη απο όσους παίζουν και μέχρι στιγμής ο Τζαβέλλας δεν νομίζω ότι θεωρείται και αμυντικός κολόνα . Με αυτόν φάγαμε τα δύο στη ριζούπολη , με αυτόν φάγαμε τόσα άλλα γκόλ . 

H λογικη στην ΑΕΚ έχει πεθάνει από το 18' και μετά οπότε μην την επικαλούμαστε. Όσο για την Ριζούπολη τις μαλακίες τις έχει κάνει ο Ρότα και ο Βράνιες αλλά εμείς ανακαλύψαμε ευθύνες Τζαβέλα. Γιατί έτσι πρέπει. Που εκεί στα έβαλαν τουλάχιστον, χθες τα εβαλες μόνος σου. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mich21 said:

H λογικη στην ΑΕΚ έχει πεθάνει από το 18' και μετά οπότε μην την επικαλούμαστε. Όσο για την Ριζούπολη τις μαλακίες τις έχει κάνει ο Ρότα και ο Βράνιες αλλά εμείς ανακαλύψαμε ευθύνες Τζαβέλα. Γιατί έτσι πρέπει. Που εκεί στα έβαλαν τουλάχιστον, χθες τα εβαλες μόνος σου. 

δλδ εσύ με το στόπερ Τζαβέλλα είσαι ευχαριστημένος ? 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kostas21 said:

Τι ζητάμε ρε, τα βασικά. Καθόμαστε συζητάμε αν γίνανε πέναλτι κ ψυριζουμε τη μαϊμού. 

Πίσω σφιχτο κέντρο κ counter. Εκεί γαμανε τα wing σου. Να παίζουν counter. K τέλος με τον μανταλο δε μπορεί να μένει μέσα. Δε ξέρει καν να μαρκάρει. Έτρεξε κ ίδρωσε ο Μανταλος επειδή τον παίζει free role ο Γιαννικης κ τρέχει όλο το σύστημα να καλύπτει τα καραγκιοζιλικια. 

Κ ο Μοχαμαντι κάνει πασα στο cb που θεωρητικά είναι ένα βήμα πίσω του. Αλλά ο cb έχει πάει να κάνει παρέλαση πάλι. Παίκτες κάνανε πάσες τυφλες χθες λες κ παίζουν χρόνια μαζί κ χανοντουσαν μπαλες. Αυτά είναι όλα Γιαννικης. 

Ναι αλλά ο Μάνταλος δένει την άμυνα με την επίθεση. Γιαυτό καταρρέουν Τσέλσι και Μπάγερν, επειδή δεν έχουν ένα αργό, χωρις τρεξίματα με άθλια τελειώμτατα δεκάρι να εννώνει την άμυνα με την επίθεση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

δλδ εσύ με το στόπερ Τζαβέλλα είσαι ευχαριστημένος ? 

 

Όχι αλλά δεν είμαι ούτε και με τα άλλα. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mich21 said:

H λογικη στην ΑΕΚ έχει πεθάνει από το 18' και μετά οπότε μην την επικαλούμαστε. Όσο για την Ριζούπολη τις μαλακίες τις έχει κάνει ο Ρότα και ο Βράνιες αλλά εμείς ανακαλύψαμε ευθύνες Τζαβέλα. Γιατί έτσι πρέπει. Που εκεί στα έβαλαν τουλάχιστον, χθες τα εβαλες μόνος σου. 

Στο 2ο γκολ ο Τζαβέλλας γυρνά στην άμυνα με χαλαρό τρέξιμο και όταν αποφασίζει να σπριντάρει είναι αργά

Αν είχε γυρίσει πίσω όπως έπρεπε (δηλαδή τρέχοντας) πιθανότατα θα είχε προλάβει τον Παυλίδη

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mich21 said:

Όχι αλλά δεν είμαι ούτε και με τα άλλα. 

οκ δεν διαφωνώ . φέτος ο βράνιες κάνει λάθη παρόλο τη μαχητικότητα και το άλμα του που το χρειάζεσαι και θεωρώ κορυφαίο στόπερ μας μέχρι τώρα το μήτρογλου . 

Ας δούμε και  μήτρογλου τζαβέλλα γιατί με Βράνιες Τζαβέλλα ήταν τρικυμία . 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AlexKR21 said:

Στο 2ο γκολ ο Τζαβέλλας γυρνά στην άμυνα με χαλαρό τρέξιμο και όταν αποφασίζει να σπριντάρει είναι αργά

Αν είχε γυρίσει πίσω όπως έπρεπε (δηλαδή τρέχοντας) πιθανότατα θα είχε προλάβει τον Παυλίδη

Αυτό που κάνει ο Βράνιες στο πρώτο γκολ στην ριζούπολη και στο δεύτερο χθες είναι για να τον διώξεις. Ακόμα και στο δεύτερο γκολ με τον Απόλλωνα πάλι εμπλέκεται ο Βράνιες και εμείς λέμε μόνο ότι δεν γύρισε γρήγορα ο Τζαβέλας. Οκ δεν γύρισε αλλά ο άλλος έχει συμμετοχή στα πιο γελοια γκολ που εχουμε φάει φέτος.

2 hours ago, AG21 said:

οκ δεν διαφωνώ . φέτος ο βράνιες κάνει λάθη παρόλο τη μαχητικότητα και το άλμα του και θεωρώ κορυφαίο στόπερ μας τον μήτρογλου . 

Ας δοκιμάσει μήτρογλου τζαβέλλα γιατί με Βράνιες Τζαβέλλα ήταν τρικυμία . 

Ας μπει και λίγο πάγκο ο Βράνιες, έχουμε ήδη φάει 13 γκολ. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×