Jump to content

ΑΕΚ - Ολυμπιακός (10η αγωνιστική) 21.11.2021 19:30μμ CosmoteSport1


mobster21
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

35 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Moχαμάντι
      0
    • Μισελέν
      0
    • Βράνιες
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      35
    • Άμραμπατ
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Χατζησαφί
      0
    • Γέφτιτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      20
    • Κακό
      9
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      10
    • Μισελέν
      2
    • Βράνιες
      1
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      2
    • Τσούμπερ
      4
    • Γκαρσία
      15
    • Μάνταλος
      1
    • Αραούχο
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Χατζησαφί
      0
    • Γέφτιτς
      0


Recommended Posts

6 hours ago, AG21 said:

Από την άλλη επειδή θα παίξει ο Σωκράτης δεν πρέπει να ασχοληθούμε καθόλου με αυτό το μαλακά όσο και αν βγάλει τη σκατογαυρικη ψυχή του που θα το κάνει στα σίγουρα. Το καλύτερο είναι να τον αγνοήσουμε σαν να μην υπάρχει γιατί σε άλλη περίπτωση θα το πάρει πάνω του και θα μιλάει πάλι για την ΑΕΚ. 

Πραγματικά τον ειχα ξεχάσει αυτόν τον γλίτσα. Σίγουρα θα φάει μπινελίκι. 

Link to comment
Share on other sites

Θα τα ακούσει άλλα πραγματικά του αξίζει να τον αγνοήσουμε γιατί μετά θα λέει μαλακίες πάλι και δεν παλεύεται . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Θα τα ακούσει άλλα πραγματικά του αξίζει να τον αγνοήσουμε γιατί μετά θα λέει μαλακίες πάλι και δεν παλεύεται . 

Να τα ακουσει ( που θατακουσειχοντρά )....για να δουμε τι παπαριες καμαρωτες θα λεει μετα..

Ψοφο σε ολα τα κοκκινα βδελυγματα...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Να τα ακουσει ( που θατακουσειχοντρά )....για να δουμε τι παπαριες καμαρωτες θα λεει μετα..

Ψοφο σε ολα τα κοκκινα βδελυγματα...

<<Εγώ υπηρέτησα και τίμησα αυτή την ομάδα και τη διαφήμισα με τη καριέρα μου στο εξωτερικό και μπλα μπλα μπλά .>>

Έχει πάρει ήδη χαρτάκι απο το χοντρο για να χτυπήσει την εσωστρέφεια και να χαλάσει την ηθική υπεροχή της ΑΕΚ . Το είδαμε και με το ρούλη άλλωστε όπως είπε ο Βεργής είμαστε σε πόλεμο και όλα επιτρέπονται . 

Πλέον μειώνει τη παρουσία του στην ΑΕΚ και δεν αναγνωρίζει τπτ άλλα μόνο στο ΦΕΡΕΡ και στο κοντό . 

"Ο Φερέρ μού έδωσε τη δυνατότητα να αγωνιστώ στην ΑΕΚ και επίσης την ευκαιρία για να δείξω αυτό που είμαι σήμερα μου την έδωσε ο Ντέμης Νικολαΐδης, ο οποίος ήταν τότε πρόεδρος και είχε φτιάξει ένα πρότζεκτ με νέους αθλητές"

Ας μην ξεχνάμε, ότι ερχόμενος στον Ολυμπιακό, χωρίς να έχω μεγαλώσει ως οπαδός του συλλόγου, έχοντας συμβεί και το περσινό περιστατικό που με έβριζε το γήπεδο και βιώνοντας αυτά που βιώνω στα social media από τους οπαδούς της ΑΕΚ, είναι μια πρόκληση για μένα. Είναι η αρχή μιας μεγάλης δοκιμασίας για το τι θα ακολουθήσει μετά".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γνωστο οτι ολη η ντεμοπλεμπα παιζει τον ρολο του κυριλε Τσουκαλα.

"Κοσμοθεωρια"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω το λόγο να ασχοληθείς με έναν παίκτη που έφυγε στα 20 του από την ΑΕΚ πριν 12 χρόνια, πόσα είναι τέλος πάντων και γέμιζε το χρόνο του με παπαριές περί επιστροφής στην ΑΕΚ και άλλα φαιδρά. 

Το διακύβευμα της Κυριακής είναι να ξαναεμφανιστείς ανταγωνιστικός απέναντι στο γαύρο κι όχι να ασχοληθείς με τον Παπασταφίδα. 

Προσωπικά με απασχολεί που μεθαύριο δε θα έχεις σε φουλ φόρμα 2 από τα βασικά σου όπλα, τον Ούχο και τον Τσούμπερ, παρά ο Παπαμαλάκας. 

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην ξεκινήσει και τους δύο και να προτιμήσει να πάει με αμπραμπάτ κορυφή και να βάλει τον ούχο στο δεύτερο . 

Λογικά το σιμάνσκι σιμόες είναι στάνταρ και λέω εγώ ότι μπορεί να βάλει και λε ταλεκ μπροστά απο τα στόπερ να καλύπτει το χώρο απο τα σούτ και τα 2 οκταρια να βοηθάνε και στα πλάγια  για να τους δείνει ανάσες και να μην σκάσουν στο 60-70 . Τα 90λεπτα του μάνταλου με την εθνική του δείνει και την δικαιολογία . Έτσι λόγο απελευθερώνεις και γκαρσία τσούμπερ απο τα ντουμπλαρίσματα.  4-3-3 

....................................ΣΤΑΝΚΟΒΙΤΣ

ΜΙΣΕΛΕΝ ..............ΒΡΑΝΙΕΣ ................ΜΗΤΟΓΛΟΥ ...............  ΜΟΧΑΜΑΝΤΙ 

....................................................ΛΕ ΤΑΛΕΚ

ΓΚΑΡΣΙΑ............ΣΙΜΑΝΣΚΙ...........................ΣΙΜΟΕΣ.........ΤΣΟΥΜΠΕΡ.............

..............................................ΑΜΠΡΑΜΠΑΤ.........

 

Άλλο που μπορεί να παίξει είναι το κάτωθι

....................................ΣΤΑΝΚΟΒΙΤΣ

ΜΙΣΕΛΕΝ ..............ΒΡΑΝΙΕΣ ................ΜΗΤΟΓΛΟΥ ...............  ΜΟΧΑΜΑΝΤΙ 

....................................................ΣΙΜΟΕΣ

ΓΚΑΡΣΙΑ............ΣΙΜΑΝΣΚΙ...........................ΓΕΦΤΙΤΣ .........ΤΣΟΥΜΠΕΡ.............

..............................................ΑΜΠΡΑΜΠΑΤ.........

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, AG21 said:

ΓΕΦΤΙΤΣ

παιζει και ο παπιας γιαυτη τη θεση.

οσσν αφορα στο 1ο σχημα νομιζω οτι το τοπι θα γυρναει πισω και πισω και μετα γιομα Στανκοβιτς...

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα γαμω τις πουτανες μου μεσα...

να κυριαρχησουμε απο την αρχη μεχρι το τελος , να χωσουμε και 2-3 γκολ και να το ληξουμε χωρις εν/φραγματα..

Μια φορα ρε πουστη μου..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

παιζει και ο παπιας γιαυτη τη θεση.

οσσν αφορα στο 1ο σχημα νομιζω οτι το τοπι θα γυρναει πισω και πισω και μετα γιομα Στανκοβιτς...

πλευρα με Μανταλο μοχαμαντι τσούμπερ ειναι προβληματική γιατι ο μανταλος μαρκάρει με τα ματιά , ο τσούμπερ δεν μπορεί να καλύπτει και αυτόν και ο μοχαμαντι ανεβαίνει ψηλά . Ειδικά επειδή μιλάμε και για πλευρά που θα παίξει και ο ροντριγκεζ . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

παιζει και ο παπιας γιαυτη τη θεση.

οσσν αφορα στο 1ο σχημα νομιζω οτι το τοπι θα γυρναει πισω και πισω και μετα γιομα Στανκοβιτς...

Αν τραβιούνται πιο κεντρικά τσούμπερ με γκαρσία και τα δύο 8άρια δίνουν βοήθειες στα πλάγια θεωρώ ότι μπορεί να δουλέψει . Θα μπορούσε να το πείς και 4-3-2-1 ( Κώστα που είσαι με xmas tree system ) 

Θεωρώ ότι με Μανταλο σιμόες σιμάνσκι θα έχουμε πάλι τα ίδια με το σιμόες στο 80 να πέφτει κάτω με κομμένη ανάσα και το σιμάνσκι στο Β να πέφτει η απόδοση του . Εκτός αυτού πρέπει με κάποιο τρόπο να καλύψει τα σούτ στο ύψος της περιοχής που έχει ο γαύρος απο τα χάφ του . Μεγάλη η απώλεια του γαλανό . 

Όλα αυτά είχε χρόνο να τα διαβάσει ο γιαννίκης και αν βάλει μάνταλο τότε έχουμε θέμα . Θεωρώ ποιο πιθανό το γέφτιτς που είναι 8-10 για τη τριάδα στα χάφ και ίσως γιάυτο τον έβαλε να πάρει χρόνο με τη Β .

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια απώλειες βαθμών όπως αυτή στην Ριζουπολη αλλά και αυτή στο Ηράκλειο, μπορεί να είναι τελικά αρκετά καθοριστικές, πόσο μάλλον που η ομάδα δεν  έχει δείξει ότι θα  αποφύγει ανάλογες  στο μέλλον. Θέλω να πω ότι οκ πες ότι οι παίκτες μας παίζουν το παιχνίδι της ζωης τους και νικάνε τον ολυμπιακό. Θα ισοβαθμησουμε μαζί του προσωρινά,θα χαρούμε κτλ  και με την πρώτη νέα "απρόσμενη" απώλεια βαθμών πάλι θα βρεθούμε πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα Τσουμπερ στον αξονα να απασχολει τα χαφ του Ολυμπιακου, με Αμραμπατ αριστερα να πεφτει επανω στον κακο Λαλα και Γκαρσια δεξια να περιορισει τα ανεβασματα του αξιολογου Ρεαμπτσιουκ. Αραουχο μπροστα. Μανταλος παγκο, γιατι ξερουμε τι κανει στα ντερμπι. 

Αυτος ο Αγκιμπου οσο τον εχω δει ειναι διαολακι. Ισως πρεπει να τον παρει ο Σιμοες μαν του μαν σε ορισμενα διαστηματα του παιχνιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος Παπασταθόπουλος ρε μαλακες, τι σχέση έχει με την ΑΕΚ ο συγκεκριμένος που ασχολείστε κιόλας; 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ένα είναι το χαρακτηριστικο που πρέπει να έχουν όσοι επιλέγουν την Κυριακή. Η ένταση. Φλωρετες και περιπατητές τύπου Μάνταλου πρεπει να απαγορευτούν δια ροπάλου αν θελουμε νίκη. Πρέπει να παρουσιαστούν 11 παίχτες που θα πιάσουν από το λαιμό τους αντίστοιχους του γαύρου και δεν θα αφήσουν ούτε τετραγωνικό απάτητο. Ούτε συστήματα μετράνε τόσο πολύ σε τέτοια ματς ούτε τίποτα. Ένταση, ταχύτητα, τρέξιμο και ΛΥΣΣΑ για τη νίκη. Μακάρι ο προπονητής να επιλέξει τους 11 καλύτερους και να προσέξει το ότι ο Μαρτινς έχει σκοπό να σε χτυπήσει με γρήγορους ποδοσφαιριστές μπροστά. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, yiannis_21 said:

Μπακάκης δεν είναι αποστολή ,με Β. Πάμε για 3-4-3/3-5-2 θα πω εγώ.

Ίσως θέλει να πάει με Ρότα-Μισελεν και θέλει και τρίτο μπακ στον πάγκο 

Link to comment
Share on other sites

προσοχη στον Μασουρα, αυτος βγαινει κρυφος στις αντεπιθεσεις.

Αν ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ να  τους  αφησουμε τη μπαλα ελεγχομενα και να τρεξουμε εμεις στην κοντρα  εχουμε ελπιδες .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gybe21 said:

προσοχη στον Μασουρα, αυτος βγαινει κρυφος στις αντεπιθεσεις.

Αν ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ να  τους  αφησουμε τη μπαλα ελεγχομενα και να τρεξουμε εμεις στην κοντρα  εχουμε ελπιδες .

Εγώ λέω ότι αν παίξουν άντρες στον αγώνα θα τους γαμησουμε 

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια δεν σεβαστήκαμε την ιστορία μας και έτσι φτάσαμε να έχουμε 0 νίκες στα τελευταία 10 παιχνίδια απεναντί τους με αποκορύφωμα την ντροπή στα playoff  πέρσι. Νικη και μόνο νίκη με κάθε τροπο. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
On 11/18/2021 at 3:34 PM, vamos bien said:

Για τη Ντέπυ μιλάει εδώ ο Βούλγαρης; Δημητράκη το νου σου….

C8EF3C83-5CF5-460B-962A-77E1D765DFEF.jpeg

Πρώτο πλάνο, κριτής διαιτησίας, δεύτερο πλάνο, κριτής GNTM. 😁

Link to comment
Share on other sites

Η νεα μπαραγκα προσπαθει να κανει τα πρωτα της βηματα..
Το λιπος κραταει απ τ'αρχιδια τον Αγγλο ασθενη.
Ο Μελισσανιδης πρεπει να παρει τα καταλληλα μετρα...και νομιζω οτι θα το κανει..
Σε τετοια θεματα ειναι μανουλα...

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×