Jump to content

ΠΑΓΟΥΡΑΔΕΣ- ΑΕΚ (11η αγ.): 27/11/21, 19:30, Νovasports


M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

36 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Moχαμάντι
      1
    • Μισελέν
      0
    • Βράνιες
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      3
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      1
    • Άμραμπατ
      28
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ρότα
      0
    • Σάκχοφ
      3
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      10
    • Κακό
      18
    • Φυσιολογικό
      5
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Μισελέν
      1
    • Βράνιες
      0
    • Μήτογλου
      5
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      4
    • Τσούμπερ
      7
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      19
    • Αραούχο
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Ρότα
      0
    • Σάκχοφ
      0


Recommended Posts

Πάντως ρε πστ μ, ύστερα από σχεδόν 30 χρόνια "συμβίωσης" με τους Αλβανούς, το να τους τη λες και καλά υποτιμητικά και πιθανόν ρατσιστικά για την καταγωγή τους, προσωπικά με ξεπερνάει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πάντως ρε πστ μ, ύστερα από σχεδόν 30 χρόνια "συμβίωσης" με τους Αλβανούς, το να τους τη λες και καλά υποτιμητικά και πιθανόν ρατσιστικά για την καταγωγή τους, προσωπικά με ξεπερνάει.

Και που; Στα Γιάννενα που είναι μιξ γκριλ η φάση

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chris manousopoulos said:

Το παρηγορο ειναι οτι κατεβασε λιγο την αμυνα που ηταν σεντρα και δε κινδυνευαμε τοσο.

το ανησυχητικό είναι ότι πριν την κατεβάσει, έπαιζε για μία σχεδόν ώρα με την άμυνα στην σέντρα 

μερικές φορές και πάνω από την σέντρα στο πρώτο ημίχρονο

Link to comment
Share on other sites

https://www.sportime.gr/bloggers/tasos-kapetanakos/i-aek-iche-tin-tichi-mazi-ke-ton-klatenmpergk-xana-apenanti/

 

Πορτογαλος λεει στο βαρ.. 

Εχει ξεσπασει πολεμος.

Μελισσανιδη βρες τροπο να μη σε στηνουν.

Ο κοκκαλιαρης αληθεια τι κανει;;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

το ανησυχητικό είναι ότι πριν την κατεβάσει, έπαιζε για μία σχεδόν ώρα με την άμυνα στην σέντρα 

μερικές φορές και πάνω από την σέντρα στο πρώτο ημίχρονο

Αν εξαιρεσουμε τη πρωτη φαση με το τζαρτζαρισμα που εγινε πεναλτι, δεν βγηκαν ποτε ξανα τετατετ με το στανκοβιτς. Δε θυμαμαι να του εκαναν σουτ σε τετοια φαση.

Με δυσκολια μεν, ολες αυτες οι φασεις κοπηκαν. 

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ειχαμε κερδισει οφη και απολλων παιχνιδια δικα μας που εγκληματισαμε τωρα θα ειμασταν πρωτοι προσωρινα με 27 βαθμους και θα διναμε περισσοτερη πιεση στο γαβρο για σημερα που εχει να διαχειριστει και την κουραση.

Βεβαια με τα ΑΝ δεν γαμησε κανεις...μονο ο Παπακαλιατης.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MITSAKLAS said:

Πάντως ρε πστ μ, ύστερα από σχεδόν 30 χρόνια "συμβίωσης" με τους Αλβανούς, το να τους τη λες και καλά υποτιμητικά και πιθανόν ρατσιστικά για την καταγωγή τους, προσωπικά με ξεπερνάει.

Πραγματικα και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να είναι ρατσιστικό υποτιμητικό το Αλβανός . Μια χαρά οι Αλβανοί έχουν φτιάξει και περιουσίες στην Ελλάδα κάνοντας σκληρές κι δύσκολα δουλειές . Εγώ απορώ δεν καταλαβαίνω το λόγο που τσιμπάνε ποδοσφαιριστές με εξέδρα . Η εξέδρα κάνει τη δουλειά της και ο ποδοσφαιριστής τη δική της και ο καθένας εκεί που ανοίκει . 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mporat said:

Μόλις είδα το βίντεο με το Ρότα, μόνο την πουτσα του δεν έβγαλε να τη δείξει στους ρατσιστές κωλογερους εκεί πάνω. Μπράβο του, πολύ ψύχραιμη αντιμετώπιση, όσοι τη βρήκαν απρεπή είναι το πρόβλημα στην εξέδρα της σημερινής ΑΕΚ. Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, παλιά γουσταραμε με Ναβας, τώρα είμαστε SJW. 

Εμενα πχ που δεν μου αρέσει η αντιδραση αυτά αλλά μου αρέσει η λεκτική επιθέσεις σε αντιπαλους (το έχω κάνει όπως όλοι μας άλλωστε ) δεν νομίζω ότι είναι στη κατηγορία που αναφέρεσαι . Μην ξεχνάμε τι φωνάζαμε στον άντζα και σε άλλους και πριν μια εβδομάδα στο Παπασταθόπουλο που σύμφωνα με σας θα έπρεπε να μας κάνει κόλοδάκτυλα . Ο Παπαδημητρίου καλός αντέδρασε αφού είναι παράγοντας όχι αθλητής πρότυπο κτλ . Όσο για το Νάβας καλός τα έκανε τοτε με βαση τις συνθήκες αλλά του Ρότα ήταν χωρίς λόγο απέναντι σε ανύπαρκτους . 

Με την ίδια λογική και ο μάνταλος που ακούει χειρότερα από Αλβανός επρεπε να κάνει και αυτός κόλοδάκτυλα σε οπαδούς της ΑΕΚ . 

Εδώ θα είμαστε και θα σχολιάζουμε τις αντιδράσεις των αντιπάλων με όσα τους κάνουμε στη ΝΦ

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τα σφηνακια του κιοφτε....

Ειλικρινα που ειδες ρε τριςμαλακα το ποδι του μυτογλου στο περεα; απο τζαρτζαρισμα πεφτει κατω. Και μαλιστα η μπαλα σε διεκδικηση. 

Τι εντολη πηρατε ρε για να λετε τετοιες μπουρδες;

Link to comment
Share on other sites

Να που κάτι και για τον αγώνα της Κηφισιά εγώ θα κατέβαζα το παρακάτω 

....................Τσιντωτας. 

......Σβαρνας....  Λε ταλεκ ....Τζαβέλλας 

Ρότα ( η άλλος) ......Σατχοφ........Χατζισαφι.....Μιται 

.................   Γεφτιτς 

..........ανσαριφαρτ ......τανκοβιτς (αν είναι έτοιμος )

Θέλω να δω λε ταλεκ άμυνα σε τρεις και θέλω να δω Μιται με α ομάδα ( πιθανών και Λατσί )

Εχουμε βαζελο και δε πρέπει κανένας βασικός να παίξει με μεσοβδόμαδα αγώνα εντός με τη Κηφισιά . Δεν υπάρχει κανένας λόγος να δούμε Αραούχο Σίμοες σιμάνσι βραδιές μοχαμαντι μισελεν τσουμπερ αμπραμπατ Στάνκοβιτς  η ακόμα και Γκαρσία 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι επαγγελματίας ο παίχτης και δεν έπρεπε να απαντήσει στην κερκίδα. Φανταστείτε κάθε ποδοσφαιριστής να άρχιζε συζητήσεις με τους αντίπαλους οπαδούς. Λάθος του Ρότα.

Από εκεί και πέρα τα σχόλια που ακούστηκαν δεν τιμούν τον σύλλογο των Ιωαννίνων ούτε τους κατοίκους της περιοχής και το αυτονόητο θα είναι να ζητήσει η ΠΑΕ ταπεινά συγγνώμη για το επίπεδο μερικών ηλιθίων που βρίσκουν στην ανωνυμία του γηπέδου την δύναμη να βγάζουν από μέσα τους αυτό που έχουν. Σκατά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Πραγματικα και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να είναι ρατσιστικό υποτιμητικό το Αλβανός . Μια χαρά οι Αλβανοί έχουν φτιάξει και περιουσίες στην Ελλάδα κάνοντας σκληρές κι δύσκολα δουλειές . Εγώ απορώ δεν καταλαβαίνω το λόγο που τσιμπάνε ποδοσφαιριστές με εξέδρα . Η εξέδρα κάνει τη δουλειά της και ο ποδοσφαιριστής τη δική της και ο καθένας εκεί που ανοίκει . 

Δουλεια της εξεδρας δεν ειναι να βριζει ρατσιστικα τους παικτες παντως

Σαφως και εγω εχω ριξει πολυ μπινελικι στο γηπεδο, αλλα ολα εχουν και 1 οριο

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πριν από καιρό, πρώτη αγωνιστική του 98-99 στην Νέα Σμύρνη, το πέταλο του γηπέδου ντυμένο στα κιτρινόμαυρα από τον κόσμο μας, να τραγουδάει  "πουτανος γιος ο Αλβανός" και " δεν θα γίνεις ελληνας ποτέ" στον Φώτη Στρακοσια που για μια διετία έπαιξε στον Πανιώνιο. Έχουν περάσει πολλά χρόνια βέβαια, αλλά απλά θέλω να πω ότι και η δική μας εξέδρα δεν ήταν πάντα "καθαρή" από ρατσισμό. Εν τω μεταξύ τότε το" αντιφα" είχε ήδη αρχίσει να κυριαρχεί στους οργανωμένους μας, αλλά γινόντουσαν και τέτοια επεισόδια ταυτόχρονα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Θυμάμαι πριν από καιρό, πρώτη αγωνιστική του 98-99 στην Νέα Σμύρνη, το πέταλο του γηπέδου ντυμένο στα κιτρινόμαυρα από τον κόσμο μας, να τραγουδάει  "πουτανος γιος ο Αλβανός" και " δεν θα γίνεις ελληνας ποτέ" στον Φώτη Στρακοσια που για μια διετία έπαιξε στον Πανιώνιο. Έχουν περάσει πολλά χρόνια βέβαια, αλλά απλά θέλω να πω ότι και η δική μας εξέδρα δεν ήταν πάντα "καθαρή" από ρατσισμό. Εν τω μεταξύ τότε το" αντιφα" είχε ήδη αρχίσει να κυριαρχεί στους οργανωμένους μας, αλλά γινόντουσαν και τέτοια επεισόδια ταυτόχρονα. 

Δεν τον έβρισαν οργανωμένοι, εκεί που έχει το σκέπαστρο πάνε συνήθως οπαδοί άλλων ομαδων, οικογενειες, μεγαλύτεροι σε ηλικία και ο τυπικός κερατωμένος που δεν του σηκώνεται ούτε με βιάγκρα -και βρισκεις σε κάθε γήπεδο τουλάχιστον 2-3 τέτοιους- που βρίζει επί 90 λεπτά και συνηθως λοκάρει έναν συγκεκριμένο παίκτη. Κανένας τέτοιος θα έβρισε τον Ροτα. Αν το έκανε κάποιος δικός μας θα λέγαμε τρεις φορές χειρότερα....

 

---------

Ανακοίνωση ΠΑΣ Γιάννενα για το συμβάν

 

Η Π.Α.Ε. Π.Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΝΑ 1966 δεν ανέχτηκε ποτέ ούτε πρόκειται να ανεχτεί ρατσιστικές συμπεριφορές, απ’ όπου κι αν προέρχονται.

Θα προσπαθήσουμε να εντοπίσουμε και να αποβάλλουμε από τον οργανισμό μας τους όποιους υπάνθρωπους συμμετείχαν στο περιστατικό απέναντι στον ποδοσφαιριστή της Α.Ε.Κ..

Μας το επιβάλλει η ιστορία μας, μας το επιβάλλουν οι οπαδοί μας, μας το επιβάλλει η λογική, μας το επιβάλλει το ποδόσφαιρο που αγαπάμε.

 

https://pasgiannina.gr/anakoinwseis/notoracism_11_21/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×