Jump to content

ΑΕΚ - Κηφισιά (Κύπελλο, Φάση των 16-1ο ματς): 01/12/21, 20.15, CosmoteSport 2


Stylianopoulos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

17 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Χατζισαφί
      2
    • Ρότα
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σάκχοφ
      2
    • Τάνκοβιτς
      3
    • Γκαρσία
      0
    • Γέφτιτς
      9
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Άμραμπατ
      1
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      7
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Ρότα
      0
    • Σβάρνας
      3
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      1
    • Σάκχοφ
      0
    • Τάνκοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      11
    • Γέφτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      1


Recommended Posts

Ανεξαρτητα από τον αδύναμο αντίπαλο, στο 2ο ημίχρονο σπείρανε.

Το πιο γεμάτο ρόστερ κατα την γνώμη μου από εποχές Μακαρου πιθανως. Δεν λεω το καλυτερο, λεω με τις περισσότερες επιλογες.

Θεωρω ομως ότι δεν έχουμε προπονητη, διαφωνώ απιστευτα με οτιδηποτε κάνει το παιδί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ματς για σοβαρα συμπερασματα το σημερινο. Παντως προπονητη θα χρειαστουμε το καλοκαιρι σιγουρα 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Κύριε @aris2168

Βγαλτε βαθμολογίες, η κορυφή με περιμένει.

8.13 μμ ακούω από σπίκερ  ότι η ΚηφισΑ είχε αρκετους αναπληρωματικούς. Είπα να το αλλάξω από 3-0 σε 4-0 αλλά λεω ασ´το. Ας πρόσεχα και συγχαρητήρια στους νικητας

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να βλεπω γεφτιτς να μην μαρκαρει παρα μανταλο

Πι. ες. Η πρωτη ασσιστ, γτ ασσιστ  θα ηταν γ καναν τσουμπερ που εβγαλε στα αριστερα που κανει να την δωσςι εξωτερικα κ την δινει εσωτερικα στον γκαρσια καταλαβαινεις τον παικτη. Κ ειναι φαση που τη βρισκεις σε καθε ματς

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, blanco21 said:

Ξεπονεσαν τα μάτια μας. 

Ισχύει. Με μικρής δυναμικότητας ομάδες μπορεί να δουλέψει καλά αυτό που θέλει να κάνει ο Γιαννίκης.

Υπάρχει διαφορά πάντως στο pressing και στο transition. Ενθαρρυντικό ότι την βλέπουμε την αλλαγή τουλάχιστον με τους μικρούς. Αν πάρει τα αποτελέσματα στα επόμενα παιχνίδια και πάμε για σοβαρή ενίσχυση τον Γενάρη που χάνει παίχτες ο γαύρος με το Copa Africa υπάρχουν πιθανότητες να κάνεις από φέτος πρωταθλητισμό.

Μακάρι να πάμε καλά.

Από εκεί και πέρα για εμένα ήταν πολύ επικίνδυνο το σημερινό με την χρησιμοποίηση σχεδόν όλων των βασικών παιχτών σε παιχνίδι κυπέλλου με μια πολύ αδύναμη ομάδα.

Τέλος καλό. Όλα καλά.

Γαμιέται ο Παναθηναϊκός.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Evolve said:

Γελάω που βρήκατε και σήμερα να κράξετε Γιαννίκη.

Οσοι κράζουν μονο μετά τις φάπες είναι μυρωδιαδες 

Link to comment
Share on other sites

Ρε ΜΟΥΝΙ Τσιντώτα, έχεις πνίξει στην καριέρα σου τα πάντα όλα, χάθηκε να πνίξεις κι ένα σήμερΟ να καεί το Γαλαξείδι, η Άμφισσα, η Ιτέα, το Λιδωρίκι κι η μισή Φωκίδα ???

Μουνί, έ μουνί !!!!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Ανεξαρτητα από τον αδύναμο αντίπαλο, στο 2ο ημίχρονο σπείρανε.

Το πιο γεμάτο ρόστερ κατα την γνώμη μου από εποχές Μακαρου πιθανως. Δεν λεω το καλυτερο, λεω με τις περισσότερες επιλογες.

Θεωρω ομως ότι δεν έχουμε προπονητη, διαφωνώ απιστευτα με οτιδηποτε κάνει το παιδί αυτό.

Γεμάτο ροστερ είχε αφήσει και ο Ντέμης φευγοντας.Παντως αυτό που έχουμε είναι το πιο γεμάτο αυτής της εποχής του Μελ.Ακομα και βασικοί να ήταν οι σημερινοί τα 365 θα γράφανε για το καλύτερο ροστερ των τελευταίων χρόνων.

Link to comment
Share on other sites

O Τανκοβιτς ειναι ταμαμ για 2ος επιθετικος ή 10αρι(attacking midfielder) με δημιουργικο 8αρι πισω του. Ταμαμ. Γκαρσια εχω χασει καθε πιστη πλεον, Χιλιες φορες να παιρνει προσπαθειες ο Μουαμερ και ο Εχσαν εκει μπροστα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να αλλάξουμε τον Γιαννίκη επειδή δεν έβαλε 4 με τα Δευτέρα .

Εγώ βλέπω μετά από αρκετό καιρό στην ομάδα επαγγελματισμό .

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Evolve said:

Γελάω που βρήκατε και σήμερα να κράξετε Γιαννίκη.

Ειδικότητα μας.

Χαιρόμαστε που χαρίζουμε γέλιο.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο βασικό σήμερα ήταν η σωστή νοοτροπία της ομάδας και αυτό πιστώνεται στον προπονητή. Δεν κωλοβαρεσε κανεις. Κρατάω :

- τον mvp Τανκοβιτς που έχει στοιχεία που μπορούν να βοηθήσουν σε κλείστες άμυνες. Εκτός από το κάθετο παιχνίδι και τις πάσες με μια επαφή, έχει και καλό κράτημα της μπάλας με την πλατη

- τον μιστερ ασίστ Γεφτιτς σε ματς που έπαιξε χάλια. 3 έδωσε, άρα στη βαθμολογία των δημοσιογράφων περιμένω 10 στην κλίμακα Μάνταλου.

- τη σοβαρότητα του Χατζισαφι όποτε παίζει και τις πολύ καλές επιλογές του στην επίθεση. Κάποιος το έγραψε προχθές, νομίζω ο @MITSAKLAS και συμφωνω απόλυτα. Είτε μπαίνει από την αρχή είτε στο 85, πάντα παίζει με καθαρό μυαλό.

- το καλό και ισορροπημένο παιχνίδι του Ρότα, γεμάτο ενέργεια. Από σεντρα και τελική πάσα όμως…

- το παιχνίδι προς τα μπροστά των Σακχοφ, Λε Ταλεκ. Αργοί μεν, αλλά απέναντι σε εύκολους αντιπάλους είναι μια χαρά λύσεις. 
 

- το γεγονός ότι όταν μετατοπίστηκε ο Γκαρσια αριστερά μου φάνηκε ότι είχε πιο σωστές ενέργειες από ότι δεξιά. Θέλω να τον ξαναδώ σε εκείνη την πλευρά

- τη νοοτροπία και τον επαγγελματισμό Αμραμπατ. Πραγματικά δεν έχουμε καταλάβει ακόμα τι προσωπικότητα έχουμε φέρει στην Ελλάδα. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Γεμάτο ροστερ είχε αφήσει και ο Ντέμης φευγοντας.Παντως αυτό που έχουμε είναι το πιο γεμάτο αυτής της εποχής του Μελ.Ακομα και βασικοί να ήταν οι σημερινοί τα 365 θα γράφανε για το καλύτερο ροστερ των τελευταίων χρόνων.

Μπορεί και τοτε, απλά ήταν αρρωστημένη η κατάσταση και δεν του φαινοταν (του ρόστερ).

Οπως και να έχει το πιο γεμάτο επι ψιψιν

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνετε έτσι με τις αλλαγές ρε, λες και άμα παίξει 20λεπτο ο βασικός θα καεί.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Πώς κάνετε έτσι με τις αλλαγές ρε, λες και άμα παίξει 20λεπτο ο βασικός θα καεί.

Τον τραυματισμό φοβομαστε

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Πώς κάνετε έτσι με τις αλλαγές ρε, λες και άμα παίξει 20λεπτο ο βασικός θα καεί.

Δεν θα καεί, αλλά μπορεί να τραυματιστεί, ενώ μπροστά σου έχεις ντέρμπι.

Αχρείαστη η χρησιμοποιήση Αραουχο, Αμραμπατ.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, άμα είναι να φοβόμαστε συνέχεια... και τα θετικά του να παίξει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Το πιο βασικό σήμερα ήταν η σωστή νοοτροπία της ομάδας και αυτό πιστώνεται στον προπονητής Δεν κωλοβαρεσε κανεις. Κρατάω :

- τον mvp Τανκοβιτς που έχει στοιχεία που μπορούν να βοηθήσουν σε κλείστε άμυνες. Εκτός από το κάθετο παιχνίδι και τις πάσες με μια επαφή, έχει και καλό κράτημα της μπάλας με την πλατη

- τον μιστερ ασίστ Γεφτιτς σε ματς που έπαιξε χάλια. 3 έδωσε, άρα στη βαθμολογία των δημοσιογράφων περιμένω 10 στην κλίμακα Μάνταλου.

- τη σοβαρότητα του Χατζισαφι όποτε παίζει και τις πολύ καλές επιλογές του στην επίθεση. Κάποιος το έγραψε προχθές νομίζω ο @MITSAKLAS και συναφωνω απόλυτα. Είτε μπαίνει από την αρχή είτε στο 85, πάντα παίζει με καθαρό μυαλό.

- το καλό και ισορροπημένο παιχνίδι του Ρότα, γεμάτο ενέργεια. Από σεντρα και τελική πάσα όμως…

- το παιχνίδι προς τα μπροστά των Σακχοφ, Λε Ταλεκ. Αργοί μεν, αλλά απέναντι σε εύκολους αντιπάλους είναι μια χαρά λύσεις. 
 

- το γεγονός ότι όταν μετατοπίστηκε ο Γκαρσια αριστερά μου φάνηκε ότι είχε πιο σωστές ενέργειες από ότι δεξιά. Θέλω να τον ξαναδώ σε εκείνη την πλευρά

- τη νοοτροπία και τον επαγγελματισμό Αμραμπατ. Πραγματικά δεν έχουμε καταλάβει ακόμα τι προσωπικότητα έχουμε φέρει στην Ελλάδα. 

Συμφωνώ απόλυτα 

Επίσης το προτιμώ 1000% από το να ξεκινάει με Β ομάδα και από το 60 να τρέχουν πάλι οι βασικοί μπας και βάλουν δύο γκολ .

Επαγγελματίες είναι να παίζουν οπότε τους χρειάζεται η ομάδα . 

Όχι ? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

Πώς κάνετε έτσι με τις αλλαγές ρε, λες και άμα παίξει 20λεπτο ο βασικός θα καεί.

Η κλωτσια είναι ρε Σπυ. Όπως την έφαγε ο Γκαρσια. Βάλε κανένα πιτσιρικά δεν χάθηκε ο κόσμος 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Το πιο βασικό σήμερα ήταν η σωστή νοοτροπία της ομάδας και αυτό πιστώνεται στον προπονητή. Δεν κωλοβαρεσε κανεις. Κρατάω :

- τον mvp Τανκοβιτς που έχει στοιχεία που μπορούν να βοηθήσουν σε κλείστε άμυνες. Εκτός από το κάθετο παιχνίδι και τις πάσες με μια επαφή, έχει και καλό κράτημα της μπάλας με την πλατη

- τον μιστερ ασίστ Γεφτιτς σε ματς που έπαιξε χάλια. 3 έδωσε, άρα στη βαθμολογία των δημοσιογράφων περιμένω 10 στην κλίμακα Μάνταλου.

- τη σοβαρότητα του Χατζισαφι όποτε παίζει και τις πολύ καλές επιλογές του στην επίθεση. Κάποιος το έγραψε προχθές νομίζω ο @MITSAKLAS και συναφωνω απόλυτα. Είτε μπαίνει από την αρχή είτε στο 85, πάντα παίζει με καθαρό μυαλό.

- το καλό και ισορροπημένο παιχνίδι του Ρότα, γεμάτο ενέργεια. Από σεντρα και τελική πάσα όμως…

- το παιχνίδι προς τα μπροστά των Σακχοφ, Λε Ταλεκ. Αργοί μεν, αλλά απέναντι σε εύκολους αντιπάλους είναι μια χαρά λύσεις. 
 

- το γεγονός ότι όταν μετατοπίστηκε ο Γκαρσια αριστερά μου φάνηκε ότι είχε πιο σωστές ενέργειες από ότι δεξιά. Θέλω να τον ξαναδώ σε εκείνη την πλευρά

- τη νοοτροπία και τον επαγγελματισμό Αμραμπατ. Πραγματικά δεν έχουμε καταλάβει ακόμα τι προσωπικότητα έχουμε φέρει στην Ελλάδα. 

βασικα, αριστερο εξτρεμ ειναι ο γκαρσια (χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορει να παιξει δεξια)

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Ε καλά, άμα είναι να φοβόμαστε συνέχεια... και τα θετικά του να παίξει κάποιος;

Κάποιος που έπαιξε πριν 3 μέρες και θα ξαναπαίξει μετά από τρεις μέρες?

Ελάχιστα μπροστά στην πιθανότητα τραυματισμού.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×