Jump to content

ΑΕΚ - Κηφισιά (Κύπελλο, Φάση των 16-1ο ματς): 01/12/21, 20.15, CosmoteSport 2


Stylianopoulos
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

17 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Τσιντώτας
      0
    • Χατζισαφί
      2
    • Ρότα
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σάκχοφ
      2
    • Τάνκοβιτς
      3
    • Γκαρσία
      0
    • Γέφτιτς
      9
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Άμραμπατ
      1
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      7
    • Μέτριο
      4
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Ρότα
      0
    • Σβάρνας
      3
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      1
    • Σάκχοφ
      0
    • Τάνκοβιτς
      1
    • Γκαρσία
      11
    • Γέφτιτς
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Αραούχο
      0
    • Σιμάνσκι
      1


Recommended Posts

Ο Γκαρσια αριστερα αντιμετωπιζε παιχτη που πρωτη φορα επαιζε επαγγελματικο αγωνα αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Συμφωνώ απόλυτα 

Επίσης το προτιμώ 1000% από το να ξεκινάει με Β ομάδα και από το 60 να τρέχουν πάλι οι βασικοί μπας και βάλουν δύο γκολ .

Επαγγελματίες είναι να παίζουν οπότε τους χρειάζεται η ομάδα . 

Όχι ? 

Καλά έκανε και δεν το παρά γαμησε με τις αλλαγές αλλά εκεί στο 2-0 μωρε τι θες μέσα Αραουχο, Αμραμπατ, Μοχαμαντι; Άσε μέσα τον Τανκοβιτς και βάλε Μιται, Κοσιδη. Δεν χάθηκε ο κόσμος 

Link to comment
Share on other sites

Και στη προπονηση μπορεις να φας κλωτσια. Μερος του παιχνιδιου ειναι δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Ο Γκαρσια αριστερα αντιμετωπιζε παιχτη που πρωτη φορα επαιζε επαγγελματικο αγωνα αν δεν κανω λαθος.

Α δεν το ξέρω αυτό. Πασο 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Hoffman21 said:

Πρεπει να παραδεχτω οτι ο Χατζισαφι με εχει κανει ρομπα.. Το καλοκαιρι εριξα πολυ κραξιμο για την επιλογη του και τελικα ο τυπος ειναι μια πολυ καλη λυση για το ροτεισον της ομαδας..

Εγω εκραξα οταν τον πηραν γ 1ο.γτ τα τελευταια πολλα χρονια δν επαιζε τη θεση του αρ μπακ

Μια χαρα παιζει κ ως αντιτσουμπερ γ να μην βλεπουμε πετρο αριστερα κ πιστευω πλεον ςντονα κ ως χαφ

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κρίστινσον, Ανδρούτσος, Σεμέδο, Μάρκοβιτς, Αποστολόπουλος (46' Κίτσος), Σουρλής, Κούντε (46' Μπουχαλάκης), Βρουσάι (82' Μαρίνος), Ονιεκούρου, Αλγκασίμ Μπα (46' Λόπες), Τικίνιο.

 

Ίδια φάση πάνω κάτω με μας σε συμμετοχή βασικών, απλά ρουφήξανε και τρία.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Καλά έκανε και δεν το παρά γαμησε με τις αλλαγές αλλά εκεί στο 2-0 μωρε τι θες μέσα Αραουχο, Αμραμπατ, Μοχαμαντι; Άσε μέσα τον Τανκοβιτς και βάλε Μιται, Κοσιδη. Δεν χάθηκε ο κόσμος 

Εικάζω για να κρατάνε Ρυθμό η για να δοκιμάσει τους δύο φορ μπροστά .

Υποθέτω επίσης ότι μετά τα Γιάννενα δεν έχει κάνει προπόνηση ουσιαστικά αλλά μόνο αποφορτισεις .

Γενικά πολλά παίζουν , δεν είμαι και προπονητής .

Πάντως η νοοτροπία της ομάδας μου αρέσει 

Έβγαλε 27 τελικές σε παιχνίδι που πριν κάποια χρόνια θα πονούσαν τα μάτια μας 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Skepastos said:

τον μιστερ ασίστ Γεφτιτς σε ματς που έπαιξε χάλια. 3 έδωσε, άρα στη βαθμολογία των δημοσιογράφων περιμένω 10 στην κλίμακα Μάνταλου.

Ρε και στο κυπελο να παιζει μονο γ εναν χρονο μπορει να φτασει τις 81 του πετρου

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζες ομαδα με φορα απο τη γ εθνικη στη σουπερ λιγκ 2. Σκληροτραχυλη ομαδα, απο τις καλες της σουπερ λιγκ 2. Φετος ενιωθες απο την αρχη οτι και με ολα τα δεύτερα, τους ριχνεις 3μπαλο. Περσι θα επρεπε να βαλεις παραπανω απο τους μισους βασικους για να νιωσεις καπως ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ξαναδώ Τανκοβιτς, Γεφτιτς σε πιο σοβαρά ματς. Να συγκρίνουμε καταστάσεις ρε παιδί μου

Link to comment
Share on other sites

Σε ματς που σερνοταν αχαχαχαχ  Αλλα εμεις θελουμε Μανταλο . Νταρκο θα ξαναδεις ενδεκαδα με το κυαλι 

Έγινε το αυτονόητο στο ματς του ΟΑΚΑ.

Λογικό και αναμενόμενο να πάρει το βραβείο σπίτι του.

Ο Ντάρκο Γέβτιτς αναδείχθηκε MVP της πρώτης αναμέτρησης της ΑΕΚ με την Κηφισιά (4-0) για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

%CE%B1%CE%B5%CE%BA%CE%BA_0.png?itok=Y6qrGwGQ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα χρονια η μπαλα τσουλαει.Πας ξερω γω στα γιαννενα στον οφη στο βολο και δημιουργεις,κυριαρχεις ανα διαστηματα.Δεν ξερω αν ειναι εργο μονο γιαννικη αλλα στηριζω.

Δεν πιστευω οτι η ομαδα ειναι ετοιμη,εισαι πολυ σοφτ πισω,αλλα μπροστα που ειναι το πιο δυσκολο πεταει φωτιες.

Φερε χαφ σοβαρο,οχι μασουντ σιμαο μοραν.Μητογλου αν συνεχισει να τραβαει φανελες πανικοβλητος,να κατσει παγκο και  να γινει σοβαρη μεταγραφη.Οχι σε νεα προτζεκτ ελπιδοφορων σβαρνομπακακηδων που θα μας κατσικωθουν στο σβερκο μεχρι να πουμε ημαρτον,δυο τρεις ευκαιριες και δρομο.ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Araujo21 said:

Σε ματς που σερνοταν αχαχαχαχ  Αλλα εμεις θελουμε Μανταλο . Νταρκο θα ξαναδεις ενδεκαδα με το κυαλι 

Έγινε το αυτονόητο στο ματς του ΟΑΚΑ.

Λογικό και αναμενόμενο να πάρει το βραβείο σπίτι του.

Ο Ντάρκο Γέβτιτς αναδείχθηκε MVP της πρώτης αναμέτρησης της ΑΕΚ με την Κηφισιά (4-0) για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

%CE%B1%CE%B5%CE%BA%CE%BA_0.png?itok=Y6qrGwGQ

Dn mporo na valo alla like

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brom21 said:

Καισαριανη

Από την γκλαμουρια της Κηφισιας στην Καισαριανη; 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Καλά τα λέει ο άνθρωπος. Αγανάκτησε. Ξεκίνα βασικός και γίνεται, πάντα, αλλαγή. Μπαίνει αλλαγή στο 70'-80' και του γίνεται κριτική γιατί δεν έβγαλε ματια. Είτε σκουπιζει πάγκο. 

 

Για το πώς νιώθει ο ίδιος μετά τον τραυματισμό του;

«Υπήρξε αυτός ο τραυματισμός. Ανήκει στο παρελθόν. Δεν νιώθω πλέον πόνους. Πλέον δεν πονάω, αλλά χρειάζομαι περισσότερο χρόνο συμμετοχής. Απόψε είμαι χαρούμενος που έπαιξα περισσότερο λεπτά και είμαι χαρούμενος που ήμουν μέσα στις φάσεις των γκολ. Ένιωσα άνετα. Πρέπει να ξεκουραστούμε και να είμαστε έτοιμοι για το ματς της Κυριακής. Κι εγώ προσωπικά».

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tony_montana said:

Καλά τα λέει ο άνθρωπος. Αγανάκτησε. Ξεκίνα βασικός και γίνεται, πάντα, αλλαγή. Μπαίνει αλλαγή στο 70'-80' και του γίνεται κριτική γιατί δεν έβγαλε ματια. Είτε σκουπιζει πάγκο. 

 

Για το πώς νιώθει ο ίδιος μετά τον τραυματισμό του;

«Υπήρξε αυτός ο τραυματισμός. Ανήκει στο παρελθόν. Δεν νιώθω πλέον πόνους. Πλέον δεν πονάω, αλλά χρειάζομαι περισσότερο χρόνο συμμετοχής. Απόψε είμαι χαρούμενος που έπαιξα περισσότερο λεπτά και είμαι χαρούμενος που ήμουν μέσα στις φάσεις των γκολ. Ένιωσα άνετα. Πρέπει να ξεκουραστούμε και να είμαστε έτοιμοι για το ματς της Κυριακής. Κι εγώ προσωπικά».

Οτι ακριβως γινεται και με Τανκοβιτς απο περσι.

Link to comment
Share on other sites

Το λοιπόν, ο αντίπαλος ήταν χειρότερος από καποιους με τους οποιος κάνει την διαφορα ο Μπακακης, φιλικός προς τα εμας και με αρκετους αναπληρωματικούς, άρα τα συμπεράσματα μπορούν να βγουν με μεγάλη αυστηρότητα μονο.

Εγω είδα ότι άρπαξαν την ευκαιρία οι Τανκοβιτς (πρέπει να κινείται σε πολλες θέσεις και να πλησιαζει οσο γίνεται στον αξονα κι όχι να είναι αγκυροβολημένος στο πλαι, τα έχουμε πει 50 φορες και θα είναι έγκλημα να τον διώξεις έτσι ευκολα χωρίς να του δώσεις ευκαιρίες με τον τροπο που μπορεί να προσφέρει ομως), Γεβτιτς (έκανε και λάθη, έχει θεματάκια,  αλλά οκ 3 ασίστ, δεν γίνεται να τον εξαφανίζουμε τον παίκτη ετσι απλά για να παίζει ο Πετρος ) και Χατζισαφι (που γενικα πρέπει να παίρνει περισσότερα λεπτα).

Οι υπολοιποι ήταν από οκ ως καλοι και όπως φάνηκε τελικά δεν το πήραν ως αγγαρεία. Επισης ο Γκαρσια πρεπει να σταματήσει να παίζει μονο δεξια, πρέπει να μάθει ποδόσφαιρο τακτικα και πρέπει να σταματήσει να είναι γατί και να φοβάται συνεχεια ότι τραυματιστηκε ή ότι θα τραυματιστει. Δεν το λεω μονο για σήμερα αυτό.

Θεωρω ότι το φετινό ρόστερ θέλει ψάξιμο, θέλει προπονητικο μάτι να το εκμεταλλευτεί στο έπακρο, θέλει προσαρμογή στον αντίπαλο στα πιο δύσκολα ματς και προσωπικά αμφισβητω ότι γίνεται κάτι τέτοιο. Αντιθετως πιστεύω ότι υπάρχει ένας τρόπος παιχνιδιού στο μυαλό του Γιαννικη που θέλει σώνει και καλά να παιξει ετσι. Επισης ακόμα και σήμερα, σε τέτοιο ματσάκι, ο κοουτς έκανε πραγματα στα οποια εγώ διαφωνω.

Αυτα τα ολιγα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν πήγα γήπεδο, δεν είδα καν το ματς, προτίμησα να βολταρω το κορίτσι. Βλέπω στο τέλος σκορ 4-0, μπαίνω εδώ να δω πώς κύλησε το ματς, πάλι για το Γιαννικη διαβάζω. 

Κούραση. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic

H ομάδα εμένα μου άρεσε από την αρχή μέχρι το τέλος και ήμουν σιγουρος ότι αν μπει το 1ο θα ακολουθήσουν άλλα 2-3. Η Κηφισιά είναι από τις καλές ομαδες της Β Εθνικής  οπότε η τοσο εύκολη νίκη έχει αξια όπως αξία έχει και η εντεκάδα που παρέταξε ο Γιαννίκης η οποία θα μπορούσε να είναι η βασική σου σε ένα παράλληλο σύμπαν. Τόσα χρόνια λέμε ότι έχουμε βάθος αλλά φέτος ισχύει πραγματικά. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αρχικη 11αδα 8 διεθνων ..Ελλαδος-Σουηδιας-Περσίας-Ουκρανιας-Τρινινταντ..

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mich21 said:

H ομάδα εμένα μου άρεσε από την αρχή μέχρι το τέλος και ήμουν σιγουρος ότι αν μπει το 1ο θα ακολουθήσουν άλλα 2-3. Η Κηφισιά είναι από τις καλές ομαδες της Β Εθνικής  οπότε η τοσο εύκολη νίκη έχει αξια όπως αξία έχει και η εντεκάδα που παρέταξε ο Γιαννίκης η οποία θα μπορούσε να είναι η βασική σου σε ένα παράλληλο σύμπαν. Τόσα χρόνια λέμε ότι έχουμε βάθος αλλά φέτος ισχύει πραγματικά. 

 

 

Σ αυτό το σύμπαν μέχρι πέρυσι θα ήταν η βασική σου ενδεκάδα 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×