Jump to content

ΑΕΚ-βαζέλα (11η αγ.): 05/12/21, 19:30, CosmoteSport 1


M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

42 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      15
    • Moχαμάντι
      7
    • Μισελέν
      2
    • Βράνιες
      3
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      7
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      6
    • Σάκχοφ
      0
    • Τσούμπερ
      2
    • Λε Ταλέκ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      15
    • Κακό
      21
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Μισελέν
      1
    • Βράνιες
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      2
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκαρσία
      3
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      36
    • Αραούχο
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Λε Ταλέκ
      0


Recommended Posts

Just now, nikos said:

Ε, έχω γράψει πολλά κατεβατά που του προσάπτω…

Ελπίζω να μην χρειαστει να γράψεις άλλα.

Εμένα μου αρέσει που βλέπω μια ομάδα με επαγγελματισμό, τακτική προσέγγιση και ρόλους που σιγά σιγά ξεκαθαρίζονται .

Μέχρι και ο στρατός χτες το πάλεψε το παιχνίδι , δεν ήταν αδιάφορος η μπλαζε η κάτι άλλο .

Τώρα λάθη θα γίνονται και από αυτόν και σε αλλαγές και σε συστήματα αλλά την ομάδα που δουλεύει εγώ δεν την φοβάμαι , θα στρώσει .

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ελπίζω να μην χρειαστει να γράψεις άλλα.

Εμένα μου αρέσει που βλέπω μια ομάδα με επαγγελματισμό, τακτική προσέγγιση και ρόλους που σιγά σιγά ξεκαθαρίζονται .

Μέχρι και ο στρατός χτες το πάλεψε το παιχνίδι , δεν ήταν αδιάφορος η μπλαζε η κάτι άλλο .

Τώρα λάθη θα γίνονται και από αυτόν και σε αλλαγές και σε συστήματα αλλά την ομάδα που δουλεύει εγώ δεν την φοβάμαι , θα στρώσει .

 

Μακάρι να με διαψεύσει.

Να τον διώξουν δεν το έχω γράψει παντως ποτέ ως τώρα. Οι προπονητες πρέπει να παίρνουν χρόνο, ειδικά όταν είναι φυσιολογικα πάνω-κάτω τα αποτελέσματά τους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Μακάρι να με διαψεύσει.

Να τον διώξουν δεν το έχω γράψει παντως ποτέ ως τώρα. Οι προπονητες πρέπει να παίρνουν χρόνο, ειδικά όταν είναι φυσιολογικα πάνω-κάτω τα αποτελέσματά τους.

Θα είχε ενδιαφέρον ένα poll για το πιο πρέπει να είναι το minimum επίτευξης στόχων για να μείνει και του χρόνου 

Link to comment
Share on other sites

 Aυτην τη δόση δεν τους γαμησε της ΑΕΚ ο λαός 

 αλλά ο Μελισσανίδης.

 Κάλεσε στο τηλ τον υπάλληλο και του ''εξέφρασε'' τα παραπονα του . Ο άνθρωπος μου λέει πως του τα είπε όλα μα όλα , ξέρασε ευχές.

 Όπως και να χει στα μάτια μου θα ήταν (μια) ακόμα ήττα της ΑΕΚ αν πήγαινε αργότερα το παιχνίδι και ακολουθούσε στα καπάκια η Τρίπολη. Μη μειώνουμε τα πάντα παρακαλώ.

  Στο αγωνιστικό κομμάτι πιστευω πως αν η ΑΕΚ πιάσει ρυθμο την Κυριακή θα νικήσουμε και με σκορ . Το παιχνίδι του Γιοβάνοβιτς είναι προβλέψιμο και οι βάζελοι ευκολα τους παιρνει απο κάτω στα εκτός.

  ΥΓ.  ΠΟΥΤΑΝΑ ΛΕΣΒΙΑ ΘΥΡΑ 13 ΓΑΜΙΕΤΑΙ Ο ΠΑΟ ΚΑΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ

     για πάμε 

 

  • Δικεφαλάκι 13
Link to comment
Share on other sites

Πρωταθλημα παντως με τετοια διαιτησια ΔΕΝ παιρνεις ακομα και αν φερεις χαφ και αμυντικο.Εχουμε παιξει 10 αγωνες και εχουν πεσει 4 πιστολιες βγαλμενες απο τις χρυσες εποχες της παραγκας.Σε δυσκολα εκτος εδρας παιχνιδια,ενω και με τον απολλωνα θυμηθηκε να βαλει ξενο διαιτητη!Δηλαδη στο λεει ξεκαθαρα,ξεχνα το φετος.

1-κοκκινη στο γκαρσια με οφη

2-δεν δινει κοκκινη στην κουτουλια στο βολο

3-πεναλτι στο βρανιες με οσφπ

4-πεναλτι στα γιαννενα

Με βαση αυτα που εχουμε δει απο τη διαιτησια ΚΑΙ οι 4 φασεις θα δινονταν αναποδα αν ειμασταν η αντιπαλη ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, George_D said:

ρε τι εχουμε ζησει στο ΟΑΚΑ.. 90ς

Τέλη δεκαετίας 90... φοιτηταριά στη Θεσσαλονίκη... πηγαίναμε 6 τα χαράματα μετά το ξενύχτι για πατσά στου Τσαρούχα... κι ερχόταν να μας πάρει παραγγελία ο Μπάκας που δούλευε γκαρσόνι στο πατσατζίδικο... κι οπως ήμασταν και ντίρλα απ'το πιώμα άκουγε τα σχολιανά του... "αλήτη Μπάκα έτσι και βρώ μες στον πατσά καμια κόκκινη κλωστή απ'το κιλοτάκι σου θα σου'ρθει η σουπιέρα καπέλο..."

αγνές εποχές της νιότης...

 

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

O Παναθηναϊκός είναι καλός στην αμυντική λειτουργία.
Θα έλεγα μάλιστα πως με εξαίρεση 3-4 παιχνίδια, το πρόβλημα του είναι στην δημιουργία φάσεων.
Έχω δει αρκετά παιχνίδια του Παναθηναϊκού. Με τον Ολυμπιακό στο πρώτο ημίχρονο έπαιζε καλά και σχετικά ψηλά. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιζε στο πρώτο τρίτο του γηπέδου αλλά ενεργητική άμυνα, π.χ. πριν προλάβει να σουτάρει ο αντίπαλος έπεφταν πάνω του παίκτες, ζορίστηκε αλλά δεν δέχθηκε πολλές φάσεις. Πρακτικά δέχθηκε μία μεγάλη ευκαιρία Βέβαια δεν ξέρω αν δεν είχε διακοπεί το δεύτερο ημίχρονο λόγω καπνογόνων αν άλλαζε κάτι.
Με τον Αστέρα Τρίπολης δεν ήταν καλός αλλά ο αντίπαλος δεν παρήγαγε φάσεις, το ίδιο και ο ΠΑΣ Γιάννενα.
Ο Άρης έβγαλε λίγες φάσεις στο 1-0.
Φυσικά ο ΠΑΟ έχει δεχθεί γκολ από ατομικά λάθη ή αδράνειες αλλά η γενικότερη εικόνα του είναι πως δεν δέχεται πολλές φάσεις.
Αναφέρθηκα σε εκτός έδρας παιχνίδια μιας και παίζουμε εντός έδρας μαζί τους.
Στα εντός έδρας έχει κάνει φάσεις αλλά και εκεί όχι με ΟΦΗ, ΠΑΟΚ.

Εν ολίγοις, ο Γιοβάνοβιτς έχει πετύχει καλή αμυντική λειτουργία.
Για του λόγου το αληθές και μέχρι πριν δύο αγωνιστικές τα εναντίον του xGoals ήταν 0,72, του Ολυμπιακού 0,72 και της ΑΕΚ γύρω στο 0,96!
Τα xGoals όπως έχουμε πει, αποτυπώνουν το τι έχει γίνει στο γήπεδο μέχρι τώρα, σε έναν βαθμό πάντα.
Εγώ λοιπόν έχοντας δει 5-6 παιχνίδια του Παναθηναϊκού, παρατήρησα να μη δέχεται εύκολα φάσεις αλλά και να μη κάνει φάσεις.

Το ζήτημα στην δημιουργία φάσεων το βλέπει κάποιος παρακολουθώντας τα παιχνίδια, όσο και με τα xGoals:
Η ΑΕΚ πρέπει να είναι στο 1.35-1.40, ο ΠΑΟ γύρω στο 1.

Υπάρχει ένα ΑΛΛΑ:
Ποιός μας εγγυάται ότι δεν θα βρει την Κυριακή ο ΠΑΟ ευκαιρίες με την ΑΕΚ να παίζει ψηλά, όπως πήγε να βρει ο ΠΑΣ Γιάννενα, και να κάνει φάσεις;
Ή
Ποιός μας εγγυάται ότι η ΑΕΚ με το πρέσινγκ και την ατομική ποιότητα δεν θα κάνει πολλές φάσεις στον ΠΑΟ, παρά την μέχρι τώρα καλή ανασταλτική του λειτουργία;

Κανένας!

Απλώς εγώ παρουσίασα, κατά τη γνώμη μου, την εικόνα του ΠΑΟ πρώτα όπως την έχω δει ο ίδιος και μετά με βάση τα διαθέσιμα στοιχεία.
Για να το πω πολύ απλά, τα στοιχεία δείχνουν μία ομάδα που δύσκολα σκοράρει αλλά και δύσκολα δέχεται γκολ.
Η ΑΕΚ εύκολα σκοράρει και εύκολα δέχεται γκολ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Θα είχε ενδιαφέρον ένα poll για το πιο πρέπει να είναι το minimum επίτευξης στόχων για να μείνει και του χρόνου 

Εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος με μονοψηφια διαφορα βαθμων κατα την εισοδο στα πλειοφς, 2η θεση και και τελικο κυπελλου.

Και ολα αυτα με μια ανταγωνιστικη ομαδα που παλευει ολα τα ματς.

Τιτλους κτλ απτου χρονου ακολουθωντας το ιδιο πλανο, το οποιο βεβαια να χει πετυχει τα παραπανω για φετος

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

κόψανε βαθμούς από γκέι φέτος στο τηγάνι, πάντα μας δυσκολεύουν στο ΟΑΚΑ ... 
πρέπει να συνεχίσουμε από το τελευταίο μεταξύ μας ματσάκι ... το περσινό καθοριστικό 0-1 της λεωφλόρου όπου πάντως τους πηδήξαμε με τη χειρότερη άμυνα της ιστορίας μας ....
πάση θυσία ΜΟΝΟ ΝΙΚΗ ..... που πιθανότατα θα κρίνει ολόκληρη τη χρονιά

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

2 στα 2 χαμένα ντέρμπι φέτος. Οποιοδηποτε άλλο αποτέλεσμα πλην νίκης ειναι αποτυχία. Απλά και όμορφα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, felman said:

Ean vrethoune sthn mera tous einai kalyteroi apo emas giati exoune perisoterous athlites. Apopsh mou

ε ναι αν δεις εχεου κάτι αθλητές που ο Γκαρσία ο τσουπερ και ο αμπραμπατ ντρέπονται να τους κοιτάξουν. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι το ιδιαίτερο τακτικά σε αυτό το ντέρμπι. Ένα λέβελ καλύτεροι είμαστε, ούτε περισσότερο ουτε λιγότερο, εμείς θα "κυριαρχήσουμε" στο γήπεδο, ο βάζελος θα κοιτάξει για τις αντεπιθέσεις, όποιος κάνει πρώτος την ζημιά στον άλλον. Το άγχος το έχουμε εμείς γιατί θα είναι μεγαλύτερη αποτυχία η μη νίκη για εμάς. Νίκη και μόνο, δεν χωράνε πολλές αναλύσεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×