Jump to content

ΑΕΚ-βαζέλα (11η αγ.): 05/12/21, 19:30, CosmoteSport 1


M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

42 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      15
    • Moχαμάντι
      7
    • Μισελέν
      2
    • Βράνιες
      3
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Άμραμπατ
      7
    • Μάνταλος
      0
    • Αραούχο
      6
    • Σάκχοφ
      0
    • Τσούμπερ
      2
    • Λε Ταλέκ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      15
    • Κακό
      21
    • Φυσιολογικό
      4
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Μισελέν
      1
    • Βράνιες
      0
    • Μήτογλου
      0
    • Σιμόες
      2
    • Σιμάνσκι
      0
    • Γκαρσία
      3
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      36
    • Αραούχο
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Λε Ταλέκ
      0


Recommended Posts

Και για όποιον δεν θέλει να το δει . Ένα φοριαμο έβαλε δοκιμαστικό στα αποδυτήρια στη νέα Φιλαδέλφεια και ήτα αυτός . Για να καταλάβουμε όλοι με πιάνου εντολη παίζει ακόμα ο συγκεκριμένος και να μην χαλάμε τη διάθεσή μας .

Screenshot_20211205-230345.png

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Ατομικά από μένα 


Στανκοβιτς

καθοριστικος 

Μισελεν

εγω βλέπω πολλά λάθη και γενικά μου δειχνει μετριότητα (το καλυτερος του Μπακακη προφανως δεν αρκεί) 

Βρανιες

έκανε φοβερο ματς, τον αδικούμε νομιζω γενικά

Μητογλου

μέτριος προς το θετικό 

Μοχαμαντι 

Καλα πήγε, έφτιαξε και το γκολ 

Σιμοες

ρηχα νερά 

Σιμανσκι 

αμυντικογενες οκταρι  που τον βάζεις ουσιαστικα εξάρι για να καλύπτει τον ακατανόμαστο. Θες κάτι καλυτερο αλλά παλεύει (και σκοραρε βέβαια)

Μανταλος

Εξοργιστικος. Ντροπή πλέον για το κλαμπ αυτό που συμβαίνει.

Γκαρσια

Με θετικά και αρνητικά στο παιχνίδι του

Αμραμπατ

Δεν του βγήκε το ματς αλλά πάλεψε σαν σκύλος μέχρι το 96.

Αραουχο

Καταπληκτικος  

Σακχοφ 

Βοηθησε οσο επαιξε 

Τσουμπερ

Βρήκε χώρους και επανηλθε σε υψηλά στάνταρντ. Από ατυχια δεν χρίστηκε σκορερ

Λε Ταλεκ 

Κι αυτος τα ίδια με Σακχοφ 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με 2 χαφαρους το καλοκαίρι και έναν οποιονδήποτε από αυτους που έχουμε βασικό στη θέση του Μάνταλου, η ΑΕΚ φέτος θα σήκωνε την κούπα….Το κακο είναι ότι και να έρθουν οι χαφαρες το μουνοπανο θα το τρώμε στη μάπα για πολύ καιρό 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, agelos said:

Επίσης, η διαχείριση του Γεφτιτς είναι κάκιστη κι αδικη.

Έπαιξε καλά την Τετάρτη, άξιζε να πάρει έστω κάποια λεπτά συμμετοχής σήμερα.

Οποιοι πάνε καλά στις προπονήσεις έχει πει, όχι στα ματς 😂

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, tarasfw said:

Ίσως χρειαστεί εν χορώ στο γήπεδο να τον βρίζουν κάνα δυο χιλιάδες, ακόμα κ ας είναι διχαστικό για την κερκίδα......δε γίνεται άλλο αυτό το πράγμα

Δεν πρόκειται να γίνει γιατί ο κόσμος είναι αμπαλος , έχει πιστέψει ότι αξίζει αφού αυτό του λένε οι αρδ που κάνουν εκδουλεψει στο αφεντικό και του έχουν δώσει ασυλία στη κριτική και αύριο όταν θα πάρει την εφημερίδα και δει ένα 7-8 θα τα ξεχάσει όλα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

 

Δεν πρόκειται να γίνει γιατί ο κόσμος είναι αμπαλος , έχει πιστέψει ότι αξίζει αφού αυτό του λένε οι αρδ που κάνουν εκδουλεψει στο αφεντικό και του έχουν δώσει ασυλία στη κριτική και αύριο όταν θα πάρει την εφημερίδα και δει ένα 7-8 θα τα ξεχάσει όλα . 

Σε σχέση με άλλες χρονιές, είναι πολλοί περισσότεροι αυτοί που κράζουν

Link to comment
Share on other sites

Απερίγραπτα κακή εμφανιση. Κ δεν στέκομαι σε τεχνικά θέματα , αλλά σε επίπεδο αντίδρασης από τον πάγκο είχα καιρό να δω τέτοιο ύπνο. Δεν ξέρω τι γίνεται στα αποδυτήρια και τι χαρτάκι παίρνει ο Γιαννικης, αλλά είναι σίγουρο ότι δεν πάει πουθενά έτσι. Ο Μάνταλος αδικεί όλη την ομάδα, και τους συμπαίκτες του. Σήμερα ήταν αηδιαστικος, μια μόνιμη τρύπα. Χαλαστικα με αυτό που είδα σε μεγάλο βαθμό. 
απο εκεί κ πέρα ειχες δυο παίκτες που έβγαλαν τα συκώτια τους, τον Αραουχο και τον Αμρα, δυο χάφ που ηταν σε ρηχά νερα αλλά μόνιμα καλύπταν το ξύσιμο του μαλακα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Μέχρι και ο σταυρακας είπε ότι ο Γαμωσπιτος ήταν κακός και άργησαν οι αλλαγές του κολωνεζου. 

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο μηδέν σε ένα ακόμα παιχνίδι-ντέρμπι. Ήδη έχουν ξενερώσει τα μεγάλα χαρτιά και αν συνεχίσει έτσι μπορεί να πέσουν και τίποτα φάπες. Ο Γιαννικης φέρει ευθύνη όσο συνεχίζει να τον χρησιμοποιεί βασικό 

Link to comment
Share on other sites

ο Γκαρσία ήταν μια χαρά. 

πέρα από τον Μάνταλο που οκ δεν πρέπει να παίζει. 

εντύπωση μου κάνει ο μισελεν... τον περίμενα καλύτερο... μέχρι στιγμής είναι πάρα πολύ μέτριος. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Μπαίνει γραμμη, το δευτερόλεπτο που μπαίνει βέβαια πρέπει να είναι από ανθρώπινο χερι 

το ξέρω αλλά άνθρωπος την βάζει την γραμμή. τι να πω στην κανονική διάρκεια μου φάνηκε γκολ... 

και το ριπλει που δειξαν με γραμμή τέρμα θολό.... 

Link to comment
Share on other sites

Κάθε νίκη κόντρα σε αυτά τα σιχάματα είναι σημαντική. Πρέπει να παγιωθεί πως νούμερο ένα ομάδα στην Αθήνα θα είναι η δική μας. Αγχωμένη η ομάδα, μπήκε δυνατά, πέτυχε το γκολ και προσπάθησε να το κρατήσει μετά. Τα ντέρμπυ βέβαια, τα κερδίζεις, δεν τα παίζεις. Να πω και κάτι για την ΠΑΕ. Ανοίχτε επιτέλους μόνιμα μία ή δύο θύρες στο πάνω διάζωμα να βλέπουμε ποδόσφαιρο. Κάτω, απλά προσπαθούμε να δούμε κάτι. Τέλος, συλλυπητήρια στην οικογένεια του Γέλοβατς. Για το σύλλογο, είναι μια μαύρη μέρα η σημερινή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goku21 said:

το ξέρω αλλά άνθρωπος την βάζει την γραμμή. τι να πω στην κανονική διάρκεια μου φάνηκε γκολ... 

και το ριπλει που δειξαν με γραμμή τέρμα θολό.... 

Την γραμμη δεν την βαζει άνθρωπος όπως θέλει, σωστή είναι, το έδειξαν κιολας, την στιγμή  που ακουμπάει αυτος που δίνει την πασα είναι που επιλέγει  άνθρωπος.

Οπως και να έχει μην τα βάζουμε με το βαρ, οκ ατυχια ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο αστείο σκηνικό με το Μανταλο είναι όταν έρχεται η μπάλα για διεκδίκηση κεφαλιας. Κάνει ότι πάει να πηδηξει αλλά τελικά μαζεύεται σαν γκομενα που μπαίνει στη θάλασσα και σου λέει αχ μη με βρέξεις, κρυώνω. Μέγιστη αδερφή, ακόμα πιο αδερφες όσοι τον χειροκροτανε. Είναι φύρα, δεν είχαμε και πολλά κόρνερ σήμερα, ένα εκτέλεσε ο Αμραμπατ! 

Μισελεν δεν τον είδα κακό, παίρνει θάρρος σιγά σιγά. Αραούχο εκτός εαυτού σε ορισμένα σημεία με κάποιον, νομίζω το Μανταλο. Το έχω πει πάντως, ο μόνος τρόπος να ησυχάσουμε από το μαλακα είναι να τραυματιστεί ή να κολλήσει τη μετάλλαξη δέλτα. 

Αίσχος, ντροπή κι αηδία για τα μουνοπανα στην 1 που σημαδευαν με μπουκάλια νερού τους σεκιουριταδες σε όλο το ματς, γελώντας όταν αυτοί τα απέφευγαν. Εμετός στη μούρη τους. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο του τσουμπερ, δεν το πανηγυρισα καν, μου φανηκε οφσαιντ αμεσως.

Το δευτερο νομισα οτι ηταν κανονικο.

Λυπηθηκα τον αραουχο, και νομιζω ειχε εκνευριστει με τον αρχηγο.

Ο αμραμπατ ακομα κι οταν δεν ειναι καλος, δινει ενα νευρο και μια ζωντανια στην ομαδα.

Στο δοκαρι του βαζελου, οταν γινεται το σουτ απ τον παλασιος, ο αιτορ που ειχε το δοκαρι ηταν οφσαιντ.

Στη δευτερη ευκαιρια του βαζελου, στο σουτ παλι του παλσιος, εχει γινει πριν φαουλ στον αραουχο, μετα την πουλησε ο αρχηγος.

Τελος παντων, για κατι εκατοστα η μετρια ΑΕΚ δεν εριξε 3 στο βαζελο, χωρις να βαζω δικες μας ευκαιριες.

Βαρεθηκα ν ακουω οτι σχεδον μας πατησε ο βαζελος.

Εν κατακλειδι, πουτσα βαζελακια. 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×