Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Janjanin
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Και οι βαζελοι είχαν απαιτήσεις και έκαναν χαμό να φύγει η οικογένεια και κατέληξαν στον αλαφου που βάζει βέβαια λεφτά αλλά δεν .

Και δεν κουνιέται φύλλο.

Προχτές πάντως μπούκαραν στο προπονητικό

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mporat said:

Προχτές πάντως μπούκαραν στο προπονητικό

ναι, και ?

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που τον ενδιαφέρει είναι μεγαλομέτοχος, εκεί που δεν τον ενδιαφέρει δεν είναι μεγαλομέτοχος, τρέξτε, θα μπορούσε να μας έλεγε η Πυθία αν είμασταν στην αρχαιότητα. Και εσύ θα έψαχνες γιατί δεν βάζει λεφτά στην ΠΑΕ αφού σου παρουσιάζουν ότι στην ΠΑΕ είναι μεγαλομέτοχος κ ταυτόχρονα η ΠΑΕ έχει βάλει τα περισσότερα λεφτά στην εταιρεία που φτιάχνει το γήπεδο. Αυτό σου παρουσιάζουν οι αρδ. Και τον εμιστεύονται 😂 . Καλά θα περάσουμε αν τον πιάσει ο γεροεγωισμός του να το ξέρουμε όλοι. Πρέπει να τρέξουμε να προλάβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Θα βρεθεί ένας Εντωμεταξυ να τον ρωτησει επισημως αν δίνει/πουλάει την ΠΑΕ και ποσα θέλει;

Γιατι κυκλοφορούν κάτι σοκαριστικά νουμερα στην πιάτσα.

Με τους Παππανοτιαδες κάθε τρεις και λιγο είχαμε ανακρίσεις,  με αυτόν εδώ τι θα γινει; 

Link to comment
Share on other sites

Πως θα πουλήσεις ακριβά μια ομάδα που έχει κεφάλαιο της πλάκας από αμκ? Αυτό θα ήθελα να το δω και την εξήγηση. 

Link to comment
Share on other sites

H ΠΑΕ θα αξίζει πολλά λεφτά, αν το γήπεδο ενταχθεί στα πάγια της. Δύσκολο - λέω εγώ- καθώς θα ανήκει στην ΕΡΑ-λένε όλοι-. Αυτή την στιγμή η ΠΑΕ αν κάνεις μια πρόχειρη σουμα κεφάλαιο+πάγια+απαιτήσεις πελατών μειον δάνεια+απαιτήσεις προμηθευτών+αν οφείλει κάπου αλλού, δύσκολα θα πιάσει αυτά που μπορεί να ονειρεύεται ή να θέλει. Βέβαια αν επίσης καταλαβαίνω εγώ καλά το γήπεδο κ τα έσοδά του τα διαχειρίζονται η ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ- που το χτίζει- η οποία ανήκει στον ίδιο πλειοψηφικά. Άρα αν πάρει κάποιος την ΠΑΕ κ δεν ελέγχει την ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ πάπαλα από μεγάλα έσοδα, χορηγίες κλπ. κ θα πληρώνει κ ενοίκιο. Οπότε κάπου εκεί θα ψάξουμε κ το κλειδί, πιθανής πώλησης. Αν τα... συμπτύξει, ή αν έχει κάνει κινήσεις που φυσικά εμείς δεν έχουμε την δυνατότητα να γνωρίζουμε πάνω σε αυτό το κομμάτι, θα βγαίνει εύκολα άκρη για πιθανό αγοραστή. Αν όχι, ο Θεός μαζί μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τυπικά θα ανήκει στην Ερασιτεχνική αλλά όλα τα δικαιώματα θα τα έχει η ΠΑΕ. Και αν δεν γίνει έτσι, πάλι αρκεί να ελέγξει ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ την ερασιτεχνική, με εκβιασμό όπως του  Μελ το 2013. "Η ψηφίζεται πρόεδρο της Ερασιτεχνικής  μαριονέτα ή δεν ασχολούμαι"

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, billy21 said:

H ΠΑΕ θα αξίζει πολλά λεφτά, αν το γήπεδο ενταχθεί στα πάγια της. Δύσκολο - λέω εγώ- καθώς θα ανήκει στην ΕΡΑ-λένε όλοι-. Αυτή την στιγμή η ΠΑΕ αν κάνεις μια πρόχειρη σουμα κεφάλαιο+πάγια+απαιτήσεις πελατών μειον δάνεια+απαιτήσεις προμηθευτών+αν οφείλει κάπου αλλού, δύσκολα θα πιάσει αυτά που μπορεί να ονειρεύεται ή να θέλει. Βέβαια αν επίσης καταλαβαίνω εγώ καλά το γήπεδο κ τα έσοδά του τα διαχειρίζονται η ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ- που το χτίζει- η οποία ανήκει στον ίδιο πλειοψηφικά. Άρα αν πάρει κάποιος την ΠΑΕ κ δεν ελέγχει την ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ πάπαλα από μεγάλα έσοδα, χορηγίες κλπ. κ θα πληρώνει κ ενοίκιο. Οπότε κάπου εκεί θα ψάξουμε κ το κλειδί, πιθανής πώλησης. Αν τα... συμπτύξει, ή αν έχει κάνει κινήσεις που φυσικά εμείς δεν έχουμε την δυνατότητα να γνωρίζουμε πάνω σε αυτό το κομμάτι, θα βγαίνει εύκολα άκρη για πιθανό αγοραστή. Αν όχι, ο Θεός μαζί μας.

Δηλαδή ο Μελισσανίδης τρέχει τόσα χρόνια & δεν έχει φροντίσει σχετικά? please...

 

ps . μπορεί στην ΑΕΚ να μην τα δίνει αλλα σε νομικούς, λογιστές κτλ , μια χαρά τα δίνει

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Δηλαδή ο Μελισσανίδης τρέχει τόσα χρόνια & δεν έχει φροντίσει σχετικά? please...

 

ps . μπορεί στην ΑΕΚ να μην τα δίνει αλλα σε νομικούς, λογιστές κτλ , μια χαρά τα δίνει

E, ναι αυτό πιστεύω κ εγώ. Απλά περιμένουμε να μάθουμε κ εμείς την ανάλυση των πραγμάτων, λογικά με την ολοκλήρωση του γηπέδου, αν κ θα έπρεπε ήδη ο κόσμος να ξέρει, γιατί έδωσε λεφτά σε διαρκείας το λιγότερο. Τώρα υποθέσεις κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

E, ναι αυτό πιστεύω κ εγώ. Απλά περιμένουμε να μάθουμε κ εμείς την ανάλυση των πραγμάτων, λογικά με την ολοκλήρωση του γηπέδου, αν κ θα έπρεπε ήδη ο κόσμος να ξέρει, γιατί έδωσε λεφτά σε διαρκείας το λιγότερο. Τώρα υποθέσεις κάνουμε.

Ο κόσμος έδωσε λεφτά μέσω διάρκειας λ και στο γήπεδο με αγορά μετοχών και στη εφα που με αυτά τα χρήματα έγινε το κεφάλαιο της παε μετά το αρχικό. Το λιγότερο είναι να ξέραμε τι ανοίκει που και να μην γινόμαστε λογιστές διαβάζοντας ισολογισμούς. 

Link to comment
Share on other sites

Έθεσε κάποιος τη ερώτηση αυτή στο fb.

Οποιος θέλει ας απαντήσει, έτσι για την κουβέντα…

 


 

Προς  φίλους συνΑΕΚτζήδες.Απαντήστε για να δω κάτι,αν έχετε την καλοσύνη.Έχουμε μία πραγματικότητα 9 χρόνων με ιδιοκτησία Μελ.Δηλαδή 1 πρωτάθλημα,1 Κύπελλο ,άλλους 4 χαμένους τελικούς,1 συμ. σε ομ.Ch.L.,1 συμ. σε ομ. Eur.L. ,αγωνιστικές αποτυχίες σωρηδόν μετά το πρωτάθλημα.Η μία νίκη σε καμμιά 30αριά ματς με παοκ και οσφπ τα λέει όλα.ΑΛΛΑ.Κι ένα γήπεδο πού έρχεται να αλλάξει το status τού Συλλόγου.Ένα γήπεδο πού μόνο ο Μελ θα μπορούσε να φτιάξει.Κανείς άλλος.Όποιος δεν το πιστεύει αυτό ,καλύτερα να μην απαντήσει στην παρακάτω ερώτηση.Πού είναι η εξής.Θα ανταλλάζατε αυτή την αγωνιστικά ζοφερή πραγματικότητα με 3-4 πρωταθλήματα ,2-3 συμ σε ομ. Ch. L.,με ομάδα καλή,με παίκτες καλούς,αλλά το όνειρο τού γηπέδου να είχε σβήσει οριστικά και αμετάκλητα????Για πείτε μου,σάς ακούω.Όχι απαντήσεις -Θα μπορούσε και τα δύο.......Ένα από τα δύο.Δίλημμα θέτω κι όχι ψευτοδίλημμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kostas21 said:

Οκ. 

Είμαι Άραβας. Κ μου ζητάει ο Μελ 200 εκ για ΠΑΕ κ γηπεδο κ Σπάτα .

Κ εγω λέω δε θέλω το γηπεδο. Θέλω μονάχα την ΠΑΕ κ σπατα κ δινω 60. Με άλλα 100 φτιάχνω δικό μου γηπεδο κ μου μένει κάβα 40 για ομάδα. Τότε τι? 

Έχει βάση ο συλλογισμός σου στο οικονομικό επίπεδο αλλά η εμπειρία μας δείχνει ότι το να φτιαχτεί ένα γήπεδο στην Ελλάδα δεν φτάνει μόνο η οικονομική ρευστότητα η οποία σίγουρα διευκολύνει και επιταχύνει καταστάσεις αλλά δεν είναι πανάκεια.Θελει τρομερη υπομονή την οποία όπως θυμάσαι δεν την είχαν οι αμέτοχοι ενώ χρήματα μπορούσαν να διαθέσουν.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

Έθεσε κάποιος τη ερώτηση αυτή στο fb.

Οποιος θέλει ας απαντήσει, έτσι για την κουβέντα…

 


 

Προς  φίλους συνΑΕΚτζήδες.Απαντήστε για να δω κάτι,αν έχετε την καλοσύνη.Έχουμε μία πραγματικότητα 9 χρόνων με ιδιοκτησία Μελ.Δηλαδή 1 πρωτάθλημα,1 Κύπελλο ,άλλους 4 χαμένους τελικούς,1 συμ. σε ομ.Ch.L.,1 συμ. σε ομ. Eur.L. ,αγωνιστικές αποτυχίες σωρηδόν μετά το πρωτάθλημα.Η μία νίκη σε καμμιά 30αριά ματς με παοκ και οσφπ τα λέει όλα.ΑΛΛΑ.Κι ένα γήπεδο πού έρχεται να αλλάξει το status τού Συλλόγου.Ένα γήπεδο πού μόνο ο Μελ θα μπορούσε να φτιάξει.Κανείς άλλος.Όποιος δεν το πιστεύει αυτό ,καλύτερα να μην απαντήσει στην παρακάτω ερώτηση.Πού είναι η εξής.Θα ανταλλάζατε αυτή την αγωνιστικά ζοφερή πραγματικότητα με 3-4 πρωταθλήματα ,2-3 συμ σε ομ. Ch. L.,με ομάδα καλή,με παίκτες καλούς,αλλά το όνειρο τού γηπέδου να είχε σβήσει οριστικά και αμετάκλητα????Για πείτε μου,σάς ακούω.Όχι απαντήσεις -Θα μπορούσε και τα δύο.......Ένα από τα δύο.Δίλημμα θέτω κι όχι ψευτοδίλημμα.

Ναι το αλλαζα ξεκάθαρα... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

Έθεσε κάποιος τη ερώτηση αυτή στο fb.

Οποιος θέλει ας απαντήσει, έτσι για την κουβέντα…

 


 

Προς  φίλους συνΑΕΚτζήδες.Απαντήστε για να δω κάτι,αν έχετε την καλοσύνη.Έχουμε μία πραγματικότητα 9 χρόνων με ιδιοκτησία Μελ.Δηλαδή 1 πρωτάθλημα,1 Κύπελλο ,άλλους 4 χαμένους τελικούς,1 συμ. σε ομ.Ch.L.,1 συμ. σε ομ. Eur.L. ,αγωνιστικές αποτυχίες σωρηδόν μετά το πρωτάθλημα.Η μία νίκη σε καμμιά 30αριά ματς με παοκ και οσφπ τα λέει όλα.ΑΛΛΑ.Κι ένα γήπεδο πού έρχεται να αλλάξει το status τού Συλλόγου.Ένα γήπεδο πού μόνο ο Μελ θα μπορούσε να φτιάξει.Κανείς άλλος.Όποιος δεν το πιστεύει αυτό ,καλύτερα να μην απαντήσει στην παρακάτω ερώτηση.Πού είναι η εξής.Θα ανταλλάζατε αυτή την αγωνιστικά ζοφερή πραγματικότητα με 3-4 πρωταθλήματα ,2-3 συμ σε ομ. Ch. L.,με ομάδα καλή,με παίκτες καλούς,αλλά το όνειρο τού γηπέδου να είχε σβήσει οριστικά και αμετάκλητα????Για πείτε μου,σάς ακούω.Όχι απαντήσεις -Θα μπορούσε και τα δύο.......Ένα από τα δύο.Δίλημμα θέτω κι όχι ψευτοδίλημμα.

Όταν λέει να αλλάξει το status του συλλόγου εννοεί ότι αυτά τα 3-4 πρωταθλήματα και τις 2-3 συμμετοχές τσουλου θα τα κάνουμε σε σταθερή βάση ανά οκταετία ας πούμε στο νέο γήπεδο ή απλά θα έχουμε γηπεδο με τα ίδια αγωνιστικά αποτελέσματα;

Γιατί αν τα εχουμε αυτά στο νέο γήπεδο προφανώς και άξιζε όλο αυτό που περάσαμε.Αν είναι να έχουμε γήπεδο σκέτο και κατρακύλα ε τότε οακα και τα πρωταθλήματα και τα τσουλου.

Link to comment
Share on other sites

Το γήπεδο είναι συμπληρωματικό. Έχεις καλή ομάδα και μετά θες ένα σωστό γήπεδο. Το να έχεις γήπεδο αλλά να σε πηδαει όποιος θέλει και να είσαι 30 βαθμούς από την κορυφή, δεν έχει κανέναν νόημα. Σαφής προτίμηση στο σενάριο της κανονικής ΑΕΚ χωρίς γήπεδο

Link to comment
Share on other sites

Τίγρη βάλε λαδακι στην ποντιακή σου κωλοτρυπιδα γιατί σήμερα μπορεί ο Βαγγέλης να έχει άσχημα γούστα. Ξέρεις αυτός που είπε μαμά 20 χρονών, αλλά στα 50 του σου 'χει κάνει 10 παιδιά. Έχεις αποδείξει ότι είσαι σωστό πουτανακι όλα αυτά τα χρόνια, πλυσου

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kostas21 said:

Οκ. 

Είμαι Άραβας. Κ μου ζητάει ο Μελ 200 εκ για ΠΑΕ κ γηπεδο κ Σπάτα .

Κ εγω λέω δε θέλω το γηπεδο. Θέλω μονάχα την ΠΑΕ κ σπατα κ δινω 60. Με άλλα 100 φτιάχνω δικό μου γηπεδο κ μου μένει κάβα 40 για ομάδα. Τότε τι? 

Το έχω πει ήδη πιο πάνω ότι μπορεί να γίνει με το ΟΑΚΑ. Και τι θα συμβεί αν υπάρξει τέτοιος άνθρωπος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και για να απαντήσω κι εγώ, ναι, θα προτιμούσα ομάδα από γήπεδο.

Το γήπεδο είναι συμπληρωματικό.

Η ομάδα αυτά τα χρονια έχει παθει τέτοια ολική αγωνιστική καταστροφή που σε συνδυασμό με το τι έχει προηγηθεί, πλέον μονο μεγιστανας την σώζει από την οριστική σμικρυνση.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο τελευταίο παιχνίδι έπιασα να ρωτάω τον εαυτό μου αν θυμάμαι γιατί έγινα ΑΕΚ και ειλικρινά οι πρόσφατες εικόνες έχουν σβήσει τις αρχαίες.

Γι αυτό μετά και τη σημερινή αναμενόμενη ξεφτίλα παίζεται σοβαρά να θελήσω να διατηρήσω τις μνήμες ακέραιες και να σταματήσω τις ασχολίες με σένα και το κλαμπ σου.

Δεν είναι το ψυχοβγαλτικό 2ωρο του αγώνα, είναι που μας γαμάει το μυαλό αυτό το πράγμα που έφτιαξες ρε Μελισσανιδη.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×