Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Janjanin
 Share

Recommended Posts

Just now, nikos said:

Αυτό πιστεύω κι εγώ. Ξαναλέω ο Κορομηλάς ήταν και σε χρυσές εποχές. Τι άλλαξε, δεν τακτοποιουσε πλέον καλά τις ντουλάπες;

Αλλα το πάω και παραπέρα. Αν είναι να φύγουν 15 άτομα, ας φύγουν και κάτι τετοιοι πες. Τώρα μας ανακοινώνει ότι μένει ο Μάνταλος (που ήθελε να φύγει το αγόρι μας αλλά δεν το αφηνουν) και φευγουν ο Κορομηλάς με τον Καλτσιδη, πλάκα μας κάνει; 

ΝΑΙ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Αυτό πιστεύω κι εγώ. Ξαναλέω ο Κορομηλάς ήταν και σε χρυσές εποχές. Τι άλλαξε, δεν τακτοποιουσε πλέον καλά τις ντουλάπες;

 

Οι κακές γλώσσες λένε ότι ήταν τελείως  ακαταστατος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο ΟΠΑΠ εχει φραξει το Επομενος τεχνικος Διευθυντης τα επομενα χρονια Μανταλος

και η Στοιχιμαν το δινει 1,02 
Οσο ειναι  ο μπαρμπας θα τρωμε Mανταλο στην μαπα. Και σε λιγο καιρο και κρινο ομοιωμα στην Αγια Σοφια.

mr assist 

Link to comment
Share on other sites

Συνδέοντας πράγματα που λέγονται εδώ μέσα, δε θα μου φαινόταν περίεργο να τα έχει κάνει πλακάκια με τους Έλληνες ο Κορομηλας και να κοροϊδεύει το Μισελεν για δροσερό, όπως έχουμε ακούσει, και να ξέφυγε η πλάκα. Ένα παράδειγμα δίνω έτσι, και μάλιστα για παίχτη που έτρωγε αρχικά θέση 2 Ελλήνων παιχτων. Σίγουρα θα είχε πάρει αέρα κι αυτός, όπως όλοι. Το ότι ήταν 30 χρόνια στην ομάδα δεν το βλέπω για καλό, να ξηλωθούν όλοι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ας ξεκινήσει τοτε από τον Λακη που σακατεύει κόσμο. Που το βρίσκω λιγοτερο υποθετικό κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια υπερβολη,δικαιολογημενη απο τη θλιβερη σεζον μεν,αλλα υπερβολη δε.

Η ΑΕΚ σηκωνει γηπεδο,το μαγαζι ειναι σχετικα νοικοκυρεμενο και στο διαβα αυτων των  χρονων σηκωσες και ενα πρωταθλημα και ενα κυπελλο.Θα μπορουσες και καλυτερα αλλα υπαρχουν και ασταθμητοι παραγοντες.

Πρεπει να καταλαβουμε οτι ακριβως σε αυτο εβαλε την υπογραφη του ο οργανισμος το 2013,οταν συμφωνησε με ολους τους ορους του μεγαλου.Και ας μην κρυβομαστε,ποιο γηπεδο θα σηκωνοταν και απο ποιο κλαμπ..Απο το κλαμπ που για 10 χρονια ειχε κανει χομπι τον κανονιοβολισμο Δημοσιου,πιστωτων και οποιουδηποτε εχει 2 ποδια και περπαταει.

Νομιζω στην πραγματικοτητα και ο Μεγαλος δεν πολυδιαφωνει με το τι χρειαζεται το κλαμπ για να διεκδικησει τιτλους.Απλα δεν θα το κανει και η δικη του αρωγη θα περιοριστει στο γηπεδο,πραγμα το οποιο θα ειναι και το διαπραγματευτικο του οπλο για τον επομενο.Στην πραγματικοτητα,μας το ειχε πει οτι μονο αυτο θα εκανε.

 

Αν καποιος θελει να φερει τον Κουτινιο δανεικο για 1 χρονο,ας ειναι μαγκας να το κανει.Απλα αυτος ο καποιος δεν θα ειναι ο Μελ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mporat said:

Συνδέοντας πράγματα που λέγονται εδώ μέσα, δε θα μου φαινόταν περίεργο να τα έχει κάνει πλακάκια με τους Έλληνες ο Κορομηλας και να κοροϊδεύει το Μισελεν για δροσερό, όπως έχουμε ακούσει, και να ξέφυγε η πλάκα. Ένα παράδειγμα δίνω έτσι, και μάλιστα για παίχτη που έτρωγε αρχικά θέση 2 Ελλήνων παιχτων. Σίγουρα θα είχε πάρει αέρα κι αυτός, όπως όλοι. Το ότι ήταν 30 χρόνια στην ομάδα δεν το βλέπω για καλό, να ξηλωθούν όλοι. 

Το θεμα μου εμένα είναι ότι δεν ξεκουμπίζεται αυτός που δίνει τον αέρα.

Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι πολύ πιθανό να συμμετείχε σε όλα τα μαλακισμένα σκηνικά που διαβάζουμε ότι παίχτηκαν, απλά η απουσία του δεν είναι ασφαλιστική δικλείδα ότι δεν θα επαναληφθούν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη συνηθως η απαντηση ειναι η απλουστερη ο Κορομηλας με 30 χρονια θα χε μεγαλο μισθο σε σχεση με εναν καινουριο που θα ερθει. Επισης λιγο καλμα με τα δραματα, η κορη του αν δεν κανω λαθος στο μισθολογιο της ΠΑΕ παραμενει.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ματαλο-κονε-γεωργεα περιμενω να χωσει στην εξισωση και αγιο κωστενογλου..

Τοση πχια απαξιωση !

Αθλητές στα μπουζούκια, αυτή η -χαριτωμένη- μάστιγα (pics) | Gazzetta

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Μετα απο ματαλο-κονε-γεωργεα περιμενω να χωσει στην εξισωση και αγιο κωστενογλου..

Τοση πχια απαξιωση !

Αθλητές στα μπουζούκια, αυτή η -χαριτωμένη- μάστιγα (pics) | Gazzetta

Άνετα διπλοθεσιτης. Να λειτουργεί και το εκκλησάκι πριν τα ματς. 

 Επόμενος κόουτς στην μέση της χρονιάς ποντάρω δελλας από τώρα 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Fermion said:

Υπαρχει μια υπερβολη,δικαιολογημενη απο τη θλιβερη σεζον μεν,αλλα υπερβολη δε.

Η ΑΕΚ σηκωνει γηπεδο,το μαγαζι ειναι σχετικα νοικοκυρεμενο και στο διαβα αυτων των  χρονων σηκωσες και ενα πρωταθλημα και ενα κυπελλο.Θα μπορουσες και καλυτερα αλλα υπαρχουν και ασταθμητοι παραγοντες.

Πρεπει να καταλαβουμε οτι ακριβως σε αυτο εβαλε την υπογραφη του ο οργανισμος το 2013,οταν συμφωνησε με ολους τους ορους του μεγαλου.Και ας μην κρυβομαστε,ποιο γηπεδο θα σηκωνοταν και απο ποιο κλαμπ..Απο το κλαμπ που για 10 χρονια ειχε κανει χομπι τον κανονιοβολισμο Δημοσιου,πιστωτων και οποιουδηποτε εχει 2 ποδια και περπαταει.

Νομιζω στην πραγματικοτητα και ο Μεγαλος δεν πολυδιαφωνει με το τι χρειαζεται το κλαμπ για να διεκδικησει τιτλους.Απλα δεν θα το κανει και η δικη του αρωγη θα περιοριστει στο γηπεδο,πραγμα το οποιο θα ειναι και το διαπραγματευτικο του οπλο για τον επομενο.Στην πραγματικοτητα,μας το ειχε πει οτι μονο αυτο θα εκανε.

 

Αν καποιος θελει να φερει τον Κουτινιο δανεικο για 1 χρονο,ας ειναι μαγκας να το κανει.Απλα αυτος ο καποιος δεν θα ειναι ο Μελ.

1 πρωτάθλημα σε 29 χρόνια, τα οποία θα γίνουν στην καλύτερη 2 σε 40. Για ποιό πράμα μιλάμε; Είναι μεγάλη ομάδα αυτό; Για να μην μιλήσουμε για Ευρώπη. Κάπου έχει χαθεί η μπάλα, ο πρωταρχικός στόχος που λέει κούπες και διακρίσεις. Μετά όλα τα άλλα. Εγώ λοιπόν δεν υπέγραψα τίποτα από όλα αυτά το 2013, ούτε για Γ' ούτε για γήπεδο με τα λεφτά της ομάδας ούτε για ιστορικές ξεφτίλες στην Ευρώπη. Το ότι το μαγαζί είναι, σχετικά όπως έγραψες νοικοκυρεμένο, τι πάει να πει, δεν είναι το αυτονόητο για μια εταιρεία; 2022 έχουμε, δεν μοιράζουμε, υποτίθεται, λεφτά σε μαύρες σακούλες. Τέλος πάντων, θα μπορούσα να γράφω με τις ώρες, δεν φταις εσύ, αφορμή πήρα. Όπως το έχω διαπιστώσει παλιότερα, υπάρχουν εκατομμύρια Α.Ε.Κ. όχι μία. Ο καθένας όπως την έχει στο μυαλό του. Για μένα είναι εδώ και πολύ καιρό ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ. Και τα αποτελέσματά της και η απώλεια οποιασδήποτε ταυτότητας. Δλδ ωπα κάποια στιγμή, θα περιμένω να κάνει η ομάδα το βήμα παραπάνω μέχρι να μπω στο φέρετρο; Όχι, οπότε αντί να παραμυθιάζω τον εαυτό μου καλύτερα να τα δω ρεαλιστικά, και η απομυθοποίηση καλό κάνει, σε απελευθερώνει. Τελειωμένη υπόθεση είναι η ομάδα, σε 100 χρόνια ιστορίας μετρήθηκε και κατέλαβε την θέση της. Αυτά, έφτασε στο τέρμα ο προαστιακός, κατεβαίνω.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τη συμπάθεια για κορομηλα και καλτσιδη. Ειναι στενάχωρω όταν ακούς για απόλυση ειδικά μετά από 32 χρόνια που είναι μια ζωή κυριολεκτικά αλλά υπάρχουν περιπτώσεις, δεν ξέρω γιαυτη, που η μακροχρόνια παρουσία παραμονή κάποιου γίνεται τοξικη. Μιλάω γενικά από εμπειρία και όχι σε αυτή τη περίπτωση. 

Θεωρώ με 32 χρόνια στην ΑΕΚ ( και 3-4 αλλού) βγάζει σύνταξη ο Μήτση με κάποιο τροπο και θα είναι μια χαρά μετά την ΑΕΚ. 

Ο καλτσιδης ήρθε με το μελ μετά τη πεσαδα και πραγματικά ποτέ δεν κατάλαβα το ρόλο του σαν υπεύθυνος ασφαλείας ομάδας... . Ρόλος που έτσι και αλλιώς με τη παρουσία της ομάδας Αλμέιδα πλέον δεν υφίσταται γιατί δεν το θέλουν στα πόδια τους. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Εγώ λοιπόν δεν υπέγραψα τίποτα από όλα αυτά το 2013, ούτε για Γ' ούτε για γήπεδο με τα λεφτά της ομάδας ούτε για ιστορικές ξεφτίλες στην Ευρώπη.

Ουτε εγω προσωπικα,αλλα ο οργανισμος ΑΕΚ οταν διαλεγε Μελ κατα συντριπτικη πλειοψηφια ηξερε τι επαιρνε.

Στα υπολοιπα που γραφεις οχι απλα συμφωνω,υπερθεματιζω κιολας.Το αγωνιστικο θα δυσκολεψει ακομα περισσοτερο,οποτε ή αποστασιοποιηση ή πολυ γερο ατσαλωμα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Fermion said:

Ουτε εγω προσωπικα,αλλα ο οργανισμος ΑΕΚ οταν διαλεγε Μελ κατα συντριπτικη πλειοψηφια ηξερε τι επαιρνε.

Στα υπολοιπα που γραφεις οχι απλα συμφωνω,υπερθεματιζω κιολας.Το αγωνιστικο θα δυσκολεψει ακομα περισσοτερο,οποτε ή αποστασιοποιηση ή πολυ γερο ατσαλωμα.

 Δεν διάλεξε ο οργανισμός ΑΕΚ.

Ο Μελισσανίδης διάλεξε να πάρει και να πάει έτσι την ΑΕΚ.

Συμφωνώ κάποιοι πείστηκαν αλλά ήταν σανός

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως μετα την αποχωρηση του μητσι πρεπει να παρει ποδι και η κορακλα του, που τριγυρναει με ενα iphone και εχει αυτοβαφτιστει media and relations manager. Ultimate βυσμα. 

Αφηστε που θα ειναι αλλο ενα τελος εποχης, βαρυγδουπη αποχωρηση κλπ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με πληροφορίες του enwsi.gr, ο Μελισσανίδης θα πάει σήμερα στα γραφεία στο Μαρούσι και για να ανακοινώσει τις αλλαγές στα στελέχη της ΠΑΕ και το νέο οργανόγραμμα της εταιρίας.

 

Link to comment
Share on other sites

Οργανόγραμμα. 

Εγώ

ΓΠ 

Όλοι οι υπόλοιποι αναλώσιμοι

Μάνταλος

Όλοι οι υπόλοιποι αναλώσιμοι

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον θα κάνει τις.... αλλαγές πριν έρθει ο προπονητής. Γιατί όλα τα περιμένουμε πλέον απ τον ΑΕΚαρχη.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, billy21 said:

Συγκεκριμένα, σύμφωνα με πληροφορίες του enwsi.gr, ο Μελισσανίδης θα πάει σήμερα στα γραφεία στο Μαρούσι και για να ανακοινώσει τις αλλαγές στα στελέχη της ΠΑΕ και το νέο οργανόγραμμα της εταιρίας.

 

Ωραία , είμαι κ σπίτι με κοβιντ όποτε θα τον κράζω ασταμάτητα 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Ωραία , είμαι κ σπίτι με κοβιντ όποτε θα τον κράζω ασταμάτητα 

Περαστικά !!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vagos21 said:

Ωραία , είμαι κ σπίτι με κοβιντ όποτε θα τον κράζω ασταμάτητα 

Περαστικά. Για κράξιμο πάει η δουλειά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"είστε όλοι πεπόνια" δήλωσε με ένταση ο Δημήτρης Μελισσανίδης χτυπώντας το χέρι του πάνω σε ένα από τα πεπόνια.

Μεγάλες ανακαταταξεις στην ομάδα, με τον φουλη να αναλαμβάνει γενικός διευθυντής.

"θα σας ξανά αλλάξω όλους σε ένα χρονο", δήλωσε ο ηγέτης της παε πριν αποχωρησει.

Αναμένονται δραματικές εξελίξεις, μείνετε μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×