Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Janjanin
 Share

Recommended Posts

42 minutes ago, APOSPERITIS_21 said:

 

1) άλλο η χρηματιστηριακή στο transfermarkt άλλο ποσό τον αγοράζει....( Ελεύθερο τον άφησε η Ατλέτικο)

2) υπερεκτιμημένος τέρμα παίκτης τύπου ντιντακ, ανύπαρκτος επιθετικά με μια τίμια αμυντική λειτουργία....

3) από τον τραυματισμό του και μετά είναι πολύ κατώτερος των περιστάσεων... γι'αυτό τον αφήνει και ελεύθερο η Ατλέτικο που δεν χαρίζει ούτε του αγγέλου της νερό...

Τα αρδακια που είναι υποτακτικοί στον χοντρό από χτες τον έχουν παρουσιάσει σαν βομβα γιατί αυτο επιτάσσει το νον πειπερ...

Επειδή τυγχάνει να συμπαθούμε κάποιοι στην Ισπανία την Ατλέτικο και να την παρακολουθούμε ενδελεχώς, κάπου ώπα μάγκες το σανό να το πουλήσουν αλλου...

Επίσης οτι βγαίνετε κάποιοι και θεωρείτε κακή επιλογή τον Αλμέιδα με ξεπερνάει πραγματικά , έλεος με την ισοπέδωση

 

Όλα καλά εκτός από αυτό με το Ντιντακ, το καλύτερο αριστερό μπακ μας από το 2013 και μετά με διαφορά. Μακάρι να βρίσκαμε άλλους 2 τέτοιους στα πλαγια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πιστευει κανεις ότι θα φτάσουμε σε  μπατζετ τους αλλους; παλι 3ο μπατζετ θα'χουμε.

Εδώ τον πινεδα δν μπορει να φέρει κ μετράει τα διφραγκα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω με αγωνία να μας πεις, που ανήκει το γήπεδο, μιας κ έβγαλες κ διαρκείας. Βοήθησε μας, με τα συμφωνητικά, τα πιθανά ενοίκια, τα έσοδα, τι θα παίρνει η ΕΡΑ και πολλά άλλα ακόμη. Είμαι σπασαρχίδης το ξέρω, αλλά σαν.... ΠΕΛΑΤΗΣ, θέλω να ξέρω ποιόν πληρώνω. Εσένα, την ΠΑΕ, την ΕΡΑ, τον Αλέξη, ποιόν ακριβώς? Και σε τι ποσοστό τον καθέναν.

Προσωπικά, φοβάμαι για πολλά πράγματα, αλλά είπαμε είμαι κ τρελός. Εσύ σαν λογικός, βοήθησε μας.

Υ.Γ. Εκπληκτικό που κανένας δεν... ρωτάει. Σου έχουν ΕΜΠΙΣΤΟΣΎΝΗ!!! Καλά κάνεις κ γελάς.....

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στον μεγαλύτερο αντιΑΕΚτζη στον πλανήτη γη (ίσως και πιο μακριά) 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, billy21 said:

Περιμένω με αγωνία να μας πεις, που ανήκει το γήπεδο, μιας κ έβγαλες κ διαρκείας. Βοήθησε μας, με τα συμφωνητικά, τα πιθανά ενοίκια, τα έσοδα, τι θα παίρνει η ΕΡΑ και πολλά άλλα ακόμη. Είμαι σπασαρχίδης το ξέρω, αλλά σαν.... ΠΕΛΑΤΗΣ, θέλω να ξέρω ποιόν πληρώνω. Εσένα, την ΠΑΕ, την ΕΡΑ, τον Αλέξη, ποιόν ακριβώς? Και σε τι ποσοστό τον καθέναν.

Προσωπικά, φοβάμαι για πολλά πράγματα, αλλά είπαμε είμαι κ τρελός. Εσύ σαν λογικός, βοήθησε μας.

Υ.Γ. Εκπληκτικό που κανένας δεν... ρωτάει. Σου έχουν ΕΜΠΙΣΤΟΣΎΝΗ!!! Καλά κάνεις κ γελάς.....

 

Το γήπεδο ανοίκει στη ΠΑΕ που την έχει ο ίδιο άρα το γήπεδο ανοίκει στον ίδιο  . Τα έσοδα και έξοδα θα είναι της ΠΑΕ είτε απευθείας είτε μέσω δικέφαλος . Διαφάνεια μην περιμένεις αφου όλα φιλτράρονται και καθαρίζονται μέσω offshore κυπριακές εταιρίες που τις έχει γι'αυτο το σκοπό .  Η ερασιτεχνική θα έχει ιδιοκτησία εξέδρες και χορτάρι μόνο και μόνο για τα λεφτά της περιφέρειας αλλα ουσιαστικά δεν θα έχει τπτ ούτε θα πέρνει τπτ εκτός απο το 10άρικο αντε να τους δώσει και κανα χώρο απο αυτούς που έχει για να καλύψει κάνα τμήμα ώστε να μην το ζαλίζουν όπως λέει . Δεν μπορεί να αλλάξει αυτό γιατι ελέγχει την έρα και δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό . 

Ξέρω ότι θέλεις στοιχεία αλλα δύσκολα θα τα βρείς και ακόμα και να τα βρείς δεν ξέρω πόσο αξιόπιστα είναι .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Τα έσοδα και έξοδα θα είναι της ΠΑΕ είτε απευθείας είτε μέσω δικέφαλος

Ωπα... άλλο το ένα, άλλο το άλλο. Αν πάρει ο Α αύριο την ΠΑΕ κ το γήπεδο ανήκει εκεί οκ πάνε όλα πακέτο, τα χρεώνει κ αντίο. Αν την πάρει ο Α  κ το γήπεδο ανήκει στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ, το πράγμα αλλάζει. Θα πρέπει να πληρώνεις τον Μελισσανίδη ΜΙΑ ΖΩΗ. Η ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ πάντως υπογράφει τις χορηγίες, τουλάχιστον μέχρι την προηγούμενη χρήση.

 

1 hour ago, AG21 said:

Η ερασιτεχνική θα έχει ιδιοκτησία εξέδρες και χορτάρι μόνο και μόνο για τα λεφτά της περιφέρειας αλλα ουσιαστικά δεν θα έχει τπτ ούτε θα πέρνει τπτ εκτός απο το 10άρικο αντε να τους δώσει και κανα χώρο απο αυτούς που έχει για να καλύψει κάνα τμήμα ώστε να μην το ζαλίζουν όπως λέει . Δεν μπορεί να αλλάξει αυτό γιατι ελέγχει την έρα και δεν πρόκειται να αλλάξει αυτό .

Εδώ θα πρέπει το θέμα ο οπαδός να το δει σοβαρά. Καλά τα 20ευρα κ δώσε ΑΕΚτζη γιατί κ τα Μερσεντές έχουν κόστη, ΑΛΛΑ δεν γίνεται να δίνω, εγώ, εσύ, όλοι μας κ να μην παίρνει η ΕΡΑ τα νόμιμα από την ΠΑΕ κ το γήπεδο. Ή να παραχωρεί τα δικαιωματά της έναντι πινακίου φακής. Και στα παπάρια μου αν τα έχουν κάνει κ όλα ΝΟΜΙΜΑ, είμαι σίγουρος ότι είναι έτσι, δεν μπορείς να βάζεις χέρι στην τσέπη της ΕΡΑ για την τσέπη σου. Και ο.... υπέυθυνος της ΕΡΑ να συναινεί. 

Η απάντηση πάει γενικά σε ΠΑΕ κ ΕΡΑ, όχι φυσικά προσωπικά. Εσύ τα γράφεις όπως μάλλον θα είναι, δυστυχώς.

Τέλος τα ερωτήματα κ οι απαντήσεις από μένα. Πλέον, προσωπικά έχω καταλάβει που κινείται ο ΑΕΚαρχης. Είχα την ελπίδα όταν μπήκε ξανά στην ΠΑΕ, ότι, έχοντας χρήμα κ δύναμη πια θα έχει αλλάξει κ μυαλά, θα θέλει να αφήσει κάτι πίσω για τον ίδιο, αλλά παραμένει ίδιος κ απαράλλαχτος ο στόχος. Να είναι η.... οικογένεια στην ΠΑΕ ΑΕΚ άμεσα ή εμμεσα με κάθε τρόπο για ιδίο όφελος. Όχι μόνο οικονομικό. Μακάρι να πέσω έξω. 

ΠΑΡΕ ΠΑΙΚΤΕΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα είναι αφού είτε ανοικει στη παε είτε στη δικέφαλος θυγατρική της παε στο τέλος είναι του μελ. Όσο για τα έσοδα είτε έτσι αλλιώς το ίδιο μαγείρεμα θα πέφτει. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, AG21 said:

θυγατρική της παε

Προσοχή στις λέξεις, κάνουν διαφορά. Άλλο θυγατρική της ίδιας εταιρείας κ άλλο 2 διαφορετικές εταιρείες. Άλλη κατάσταση. Προσωπικά δεν βλέπω σύνδεση άμεση των 2 εταιριών, ΑΚΟΜΗ. Υποθέτω λοιπόν ότι το πακέτο από εισιτήρια κ χορηγίες-αυτό είναι σίγουρο το είδαμε στον ισολογισμό για τις χορηγίες- πάνε στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ, άρα απ ευθείας στην τσέπη του Μελ. Από εκεί θα σου κάνει Α.Μ.Κ. στην ΠΑΕ κ θα σου βάλει τα λεφτά που πλήρωσες για τα διαρκείας με το υστέρημα σου, για να δεις αυτό που θα σου προσφέρει η ΠΑΕ κ η ΠΑΕ θα τα ΧΡΩΣΤΑΕΙ στον Μελ. Και θα έχεις κ τους αρδ να σου λένε πόσα λεφτά βάζει ο Μελ, ενώ θα τα έχεις βάλει ΕΣΥ. Και θα τα εισπράξει 2 ΦΟΡΕΣ. Με την ΠΑΕ χρεωμένη στο μεταξύ. Στα εξηγώ ωραία? Έχω κ άλλα, αλλά οκ είμαι τρελός με όριο. Καλά θα περάσουμε. 

Μακάρι βέβαια να κάνει μια συνέντευξη τύπου κ να μας πει ότι ΠΑΕ ΑΕΚ κ ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ είναι ουσιαστικά ένα κ το αυτό-σε ευρύτερη λογιστική έννοια, φυσικά-. Ή απλούστερα να φανούν τα έσοδα από ΟΠΑΠ κ διαρκείας στον επόμενο ισολογισμό της ΠΑΕ, ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΑ. 

Αλέξη τα post αυτά αφορούν εσένα κυρίως, ο ΑΕΚαρχης είναι επιχειρηματίας κ θα κοιτάξει το συμφέρον του. Άλλωστε, νόμιμος θα είναι, είμαι σίγουρος. Εσύ όμως έχεις επωμιστεί μεγάλο βάρος. Και θα  πέσει να σε πλακώσει στο τέλος νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, billy21 said:

Προσοχή στις λέξεις, κάνουν διαφορά. Άλλο θυγατρική της ίδιας εταιρείας κ άλλο 2 διαφορετικές εταιρείες. Άλλη κατάσταση. Προσωπικά δεν βλέπω σύνδεση άμεση των 2 εταιριών, ΑΚΟΜΗ.

Πώς δεν έχει σύνδεση ? Τα 20εκ έγιναν ΑΜΚ και αντιστοιχεί στο πλειοψηφικό πακέτο της δικέφαλος ΑΕ . Αυτά είναι γραμμένα στον ισολογισμό της Δικέφαλος . Αυτό ούτε ο χουντίνι δεν μπορεί να το μαγειρέψει . 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Πώς δεν έχει σύνδεση ? Τα 20εκ έγιναν ΑΜΚ και αντιστοιχεί στο πλειοψηφικό πακέτο της δικέφαλος ΑΕ . Αυτά είναι γραμμένα στον ισολογισμό της Δικέφαλος . Αυτό ούτε ο χουντίνι δεν μπορεί να το μαγειρέψει . 

Δεν αναφέρονται στον ισολογισμό των 2 εταιριών συνδεδεμένα , μέρη. Εκτός αν δεν το έχω δει εγώ καλά. Δεν μπορείς να μεταφέρεις λεφτά από μια εταιρεία σε άλλη, χωρίς κάποια σύνδεση. Και αυτή μετοχικά δεν υφίσταται. Εκτός, αν έχω χάσει εγώ κάτι, επαναλαμβάνω. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, billy21 said:

Δεν αναφέρονται στον ισολογισμό των 2 εταιριών συνδεδεμένα , μέρη. Εκτός αν δεν το έχω δει εγώ καλά. Δεν μπορείς να μεταφέρεις λεφτά από μια εταιρεία σε άλλη, χωρίς κάποια σύνδεση. Και αυτή μετοχικά δεν υφίσταται. Εκτός, αν έχω χάσει εγώ κάτι, επαναλαμβάνω. 

Ας βάλουμε τώρα που έχω νεύρα . Στο ισολογισμό του 2019  βλέπουμε μεταφορά χρημάτων λίγο κάτω απο 20εκ ( 19. 040.000,00 ) του τσουλού απο το ταμείο της ΠΑΕ στο ταμείο της δικέφαλος με σκοπό μελοντική ΑΜΚ . Τότε η ΑΜΚ ήταν απο τα χρήματα του κόσμου ( έβαλε και ο γιώργος 1εκ άλλα 2-3 εκατομμύρια απο το κόσμο διαρκείας πήγαν στην ύπο ίδρυση της ΠΑΕ ) 

Στο τέλος και μετά τη ημερομηνια του ισολογισμού αναφέρεται η ΑΜΚ που έγινε με τα χρήματα του τσουλού + κάτι ψιλά ( ποιον δάγκωσε άγνωστο ?? ) που ήδη είχαν πάει για πληρωμές που είχε αφήσει ο Μελ απλήρωτους ( τους είχε πιστολιάσει για μήνες όπως είχα ακούσει τότε για τον αρμό )

Στο επόμενο ισολογισμό πάλι το ίδιο ποσό που ξαναγράφεται . 

Λοιπόν με τα χρήματα μας άνοιξε τη ΠΑΕ ( χρήματα του κόσμου που πήγαν στη ΕΦΑ και με αυτά έγινε η πρώτη ΑΜΚ) και με τα χρήματα του τσουλού έφιαξε το γήπεδο και είναι τόσο ξεφτίλας που δεν έδωσε ούτε μια έκπτωση 5% σε αυτό το κόσμο της Γ και Β εθνικής και τους έδωσε κάτι κολόχαρτα μετοχές . 

Μέχρι τώρα δεν τα έλεγα όλα αυτά αλλα πλέον δεν έχω κανένα περιορισμό . 

 

ScreenHunter 113.png

ScreenHunter 112.png

ScreenHunter 111.png

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη, ισχύει και τυπικά αυτό πού λέγαμε σε λόγια του αέρα, ότι δεν έχει βάλει φράγκο και ότι η ομάδα και ο κόσμος παράγουν.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Navas said:

Δηλαδη, ισχύει και τυπικά αυτό πού λέγαμε σε λόγια του αέρα, ότι δεν έχει βάλει φράγκο και ότι η ομάδα και ο κόσμος παράγουν.

Thanks

Έβαλε 1εκ στο γήπεδο του Γιώργου στη αρχη και κάτι μικρές ταμειακές διευκολύνσεις που αναγκάστηκε να κάνει μέχρι να μπουν τα χρήματα του τσουλου. Αν δεν τα έχει πάρει ακόμα θα τα πάρει με τα έσοδα του γηπέδου χορηγίες κτλ

Το πως πήρε τη παε είναι άγνωστο αλλά σίγουρα δεν ξηλωθηκε κιόλας ( πιθανον να έβαλε και τα Σπατα με υπεραξία) γιατί μεχρι να τη πάρει την ΠΑΕ δλδ πριν μερικούς μήνες δεν είχε βάλει ούτε ένα ευρώ στη παε και πήγαινε αρχικά με κάτι ψιλά του Γατζουλα Αγγελόπουλο τα πολλά από τα διάρκειας μέσω ΕΦΑ και με έσοδα έξοδα και εκανε κάτι μικρές ταμειακές διευκολύνσεις με μικρό τόκο. 

Δεν τα λέω εγώ αυτά αλλά οι ισολογισμοί. 

Κατά τα άλλα απέκτησε συνολική περιουσία άνω των 100 εκ και μια ομάδα να παίζει με τα τιγρε. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

και εχεις και τα αρδακια να σου κουνανε το δαχτυλο για τη μεγαλη επενδυση της οικ μελισσανιδη ...και τα αρχδι@ μας κουνιουνται...αντε γαμησου γερο....σπρωξε χρημα δικο σου η αλλιως το πουλο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bad_habiT said:

και εχεις και τα αρδακια να σου κουνανε το δαχτυλο για τη μεγαλη επενδυση της οικ μελισσανιδη ...και τα αρχδι@ μας κουνιουνται...αντε γαμησου γερο....σπρωξε χρημα δικο σου η αλλιως το πουλο

Το κάνουν γιατί ο κόσμος δεν ξέρει και γιατί φοβούνται να μιλήσουν. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να δουμε αφού είναι εταιρία όπως λέει ο μάγος πως θα αντέξει την οργή των πελατών και τη δυσφήμιση? Πως θα αντέξει ότι πλέον κάνει εχθρούς τους πιο πιστούς σου πελάτες που νιώθουν εξαπατημενοι ? 

Η πίεση που θα νιώσει δεν θα έχει καμία σχέση με αυτή του κοντού. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Zara said:

Δεν διάβασα τα πινακάκια, αλλά

Δε

Όλα απ' το ΚΜ.

Εσύ τα καταλαβαίνεις καλύτερα και απο μένα.

Το πρώτο είναι από το ισολογισμό του 2019 και τα χρήματα που πιστωθηκαν από την ΟΥΕΦΑ και έφυγαν αρων αρων για τι γήπεδο για να καλύψουν τις οφειλές που είχαν ξεφύγει. 

Το δεύτερο είναι από τον ίδιο ισολογισμό σαν προσθήκη μετά την ολοκλήρωση του. 

Το τρίτο είναι από το ισολογισμό του 2020 στην αρχή. 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα περιμένω του χρόνου τον ισολογισμό, να δω που θα.... κατατεθούν τα έσοδα απ τα διαρκείας κ με πιο τρόπο. Και αν υπάρχει πουθενά ενοίκιο στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ. Όπως θα περιμένω κ την σύμβαση παραχώρησης της ΕΡΑ στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ. Και αν αποποιείται του 10% . Προσωπικά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε κανέναν τους. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Προσωπικά θα περιμένω του χρόνου τον ισολογισμό, να δω που θα.... κατατεθούν τα έσοδα απ τα διαρκείας κ με πιο τρόπο. Και αν υπάρχει πουθενά ενοίκιο στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ. Όπως θα περιμένω κ την σύμβαση παραχώρησης της ΕΡΑ στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ. Και αν αποποιείται του 10% . Προσωπικά δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε κανέναν τους. 

Καλά περίμενε εσύ τέτοια δεδομένα. Πλυντηρεξ θα παίξει. Χαχαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Καλά περίμενε εσύ τέτοια δεδομένα. Πλυντηρεξ θα παίξει. Χαχαχαχα 

Κοίτα αν το γήπεδο ανήκει σαν χρήση στην ΠΑΕ ΑΕΚ, ας βάλει κ αποσκληρυντικό. Αν όμως ανήκει στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ που το παραχωρεί ή το ενοικιάζει στην ΠΑΕ τότε έχουμε σοβαρό πρόβλημα. Αν τα 5 αυτά χρόνια είχε κάνει σοβαρή ομάδα, μπορεί κ να μην έγραφα καν. Αλλά 5 χρόνια χωρίς ομάδα κ αποστράγγιξη κ εσόδων της ΠΑΕ για να κάνεις κάτι που δεν θα ανήκει τελικά σε αυτή, ξεπερνάει κάθε όριο. Φυσικά στην τσαπού του, αλλά δεν θα μας θεωρεί κ αυτός κ τα αρδακια του κ χάχανα.

Αλέξη το ξαναγράφω, για εσένα χτυπάει η καμπάνα. Ο άλλος είναι... ανέγγιχτος. 

Link to comment
Share on other sites

Και για να το κλείσω, το ότι οι χορηγίες υπογράφονται με την ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Α.Ε. είναι πολύ κακό σημάδι. Δείχνει ποιός διαχειρίζεται ουσιαστικά το γήπεδο. Μακάρι απλά να είναι το... ενδιάμεσο στάδιο μέχρι την ολοκλήρωση του γηπέδου, ή να ανήκει πλειοψηφικά η συγκεκριμένη εταιρεία στην ΠΑΕ κ απλά να χαλάμε τον χρόνο μας τζάμπα. Ελπίζω σύντομα να μας λύσει τις απορίες-καλά ναι οκ-.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, AG21 said:

Εσύ τα καταλαβαίνεις καλύτερα και απο μένα.

Το πρώτο είναι από το ισολογισμό του 2019 και τα χρήματα που πιστωθηκαν από την ΟΥΕΦΑ και έφυγαν αρων αρων για τι γήπεδο για να καλύψουν τις οφειλές που είχαν ξεφύγει. 

Το δεύτερο είναι από τον ίδιο ισολογισμό σαν προσθήκη μετά την ολοκλήρωση του. 

Το τρίτο είναι από το ισολογισμό του 2020 στην αρχή. 

Έχουμε @yiannis_21 CFO, να υπογράψει!

Αν οι ισολογισμοί είναι της Δικέφαλος, τότε λογικά ναι, βλέπουμε κάποιους (100% η ΠΑΕ λες; λογικό) να βάζει 19,6 μύρια, τα 19 οφ γουιτς είχανε κατατεθεί στον τραπεζικό λογαριασμό της Δικέφαλος ήδη μέσα στο 2019.

Μας κάνει εντύπωση όμως αν η ΠΑΕ 'έχει' την Δικέφαλος; Δεν θυμάμαι αν ποτέ προβαλλόταν κάτι αντίθετο. Εδώ δεν λέμε κάθε μέρα ότι ο Μέλ θέλει να πουλήσει την ΠΑΕ σε 1-2 χρόνια 'ακριβά' λόγο του γηπέδου; Την έριξε γιατί μόνο τρελός ή λαμόγιο, την πήρε ζερό, και λέει θα την πουλήσει ΄20' (= Φούτσι20).

Ίσως το business plan (πριν τον τσακώσουν για τις απάτες στην Aegean..) να ήταν ανέκαθεν αυτό, ήτοι μετά την δωρεάν 'απόκτηση' της εταιρίας να χρηματοδοτήσει με δωρεές και χορηγίες την κατασκευή του γηπέδου, once done να παρουσιαστεί ένα ωραίο και υψηλό DCF valuation της ΠΑΕ με τα έσοδα από τα διαρκείας (φουλ, λόγο Καζαντζίδη) και τα έξοδα με ταβάνι τον Μάνταλο και διεθνή Σβάρνα ('υπερέχω'), και έτσι να μπει σε κάποιον FTSE όπως έκανε και στο NYSE.
Μην μας διαφεύγει ότι και το 'going public' ένα 'πουλάω' είναι, αλλά ακόμα καλύτερο για τα λαμόγια αφού πρακτικά κρατάνε το μανατζμεντ μετά την πώληση (=είσπραξη).

Το γάμησε και ψόφησε όμως, πριν προλάβει να το γαμήσει κι εδώ, με την αντίστοιχη πολύ χειρότερη γελοιότητα που πήγε κι έκανε με την ΗΕC.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, billy21 said:

Και για να το κλείσω, το ότι οι χορηγίες υπογράφονται με την ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Α.Ε. είναι πολύ κακό σημάδι. Δείχνει ποιός διαχειρίζεται ουσιαστικά το γήπεδο. Μακάρι απλά να είναι το... ενδιάμεσο στάδιο μέχρι την ολοκλήρωση του γηπέδου, ή να ανήκει πλειοψηφικά η συγκεκριμένη εταιρεία στην ΠΑΕ κ απλά να χαλάμε τον χρόνο μας τζάμπα. Ελπίζω σύντομα να μας λύσει τις απορίες-καλά ναι οκ-.

Θέλεις διαφάνεια από ένα άνθρωπο που πληρώναμε διάρκειας το 2013 2014 και μας ερχόταν απόδειξη δωρεάς στην εφα. Γιαυτο γελάω. 

Το έχω ξαναγράψει η δικέφαλος ανοικει στη παε αφού τα χρήματα που έβαλε από το τσουλου έγιναν μετοχές και αντιστοιχούν σε πάνω από 90% αυτών 

Οι πολλές εταιρίες είναι σύνηθες στο μελισσανιδη που είχε κάνει εταιρία μόνο και μόνο για τις ακαδημίες ( AEK Development ΑΕ ) και άλλες εταιρίες για αλλά κομμάτια της παε και από πίσω εταιρίες κυπριακων συμφερόντων που αν ψάξεις τα γραφεία είναι μια θυρίδα στη Κύπρο. 

Η αλήθεια είναι ότι και ο κοντός είχε κάνει αντίστοιχες εταιρίες empire α.ε. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×