Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #4 ​​​🐅🦀🦀


Janjanin
 Share

Recommended Posts

12 minutes ago, Zara said:

!

Αν οι ισολογισμοί είναι της Δικέφαλος, τότε λογικά ναι, βλέπουμε κάποιους (100% η ΠΑΕ λες; λογικό) να βάζει 19,6 μύρια, τα 19 οφ γουιτς είχανε κατατεθεί στον τραπεζικό λογαριασμό της Δικέφαλος ήδη μέσα στο 2019.

 

Ειναι της δικέφαλος εύκολα άλλωστε επιβεβαιώνεται. Μέχρι τότε σερνόταν αμκ μετά την αρχική ( Γιώργος + διάρκειας) που δεν τις κάλυπτε κάνεις και ξαφνικά μπήκαν χωρίς αμκ 19 εκ!!! στο ταμείο της δικέφαλος τυχαία όταν πήραμε τα χρήματα του τσουλου. Τα επιπλέων ψηλά στη αμκ προφανώς είναι κανένας κακόμοιρος που δαγνωσε. Άλλωστε μας το είπε και ο ίδιος, δεν το έκρυψε για τα 20 του τσουλου .. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, billy21 said:

Και για να το κλείσω, το ότι οι χορηγίες υπογράφονται με την ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Α.Ε. είναι πολύ κακό σημάδι. 

Αφού το γήπεδο ανοικει στη δικέφαλος ΑΕ με ποιον να υπογράψει? 

Αν εκανα μια μάντεψια θα έλεγα ότι σκοπεύει να βγάζει τη δικέφαλος ΑΕ χωρίς κέρδη φορτώνοντας έξοδα και της παε εκεί ( βοηθάει ότι θα είναι και τα γραφεία εκεί η φορτώνοντας και τα έξοδα των Σπάτων ) ώστε να μην πληρώνει εφορίες και η παε πάλι θα βγαίνει έσοδα έξοδα με διαφορά κόλπα. Δεν νομίζω ότι θα δίνει κάποιο ενοίκιο τουλάχιστον σοβαρό η παε στη δικέφαλος γιατί όπως γράφω δεν συμφέρει να βγάζει κέρδη η δικέφαλος ΑΕ 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Αφού το γήπεδο ανοικει στη δικέφαλος ΑΕ με ποιον να υπογράψει? 

Αν εκανα μια μάντεψια θα έλεγα ότι σκοπεύει να βγάζει τη δικέφαλος ΑΕ χωρίς κέρδη φορτώνοντας έξοδα και της παε εκεί ( βοηθάει ότι θα είναι και τα γραφεία εκεί η φορτώνοντας και τα έξοδα των Σπάτων ) ώστε να μην πληρώνει εφορίες και η παε πάλι θα βγαίνει έσοδα έξοδα με διαφορά κόλπα. Δεν νομίζω ότι θα δίνει κάποιο ενοίκιο τουλάχιστον σοβαρό η παε στη δικέφαλος γιατί όπως γράφω δεν συμφέρει να βγάζει κέρδη η δικέφαλος ΑΕ 

Θα δούμε. Αν είμαστε καλά του χρόνου τέτοια εποχή, θα δούμε τους ισολογισμούς κ θα λυθούν αρκετές απορίες. Μέχρι τότε επιφυλάσσομαι να πω τι ανήκει σε ποιόν κ πως.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, billy21 said:

Θα δούμε. Αν είμαστε καλά του χρόνου τέτοια εποχή, θα δούμε τους ισολογισμούς κ θα λυθούν αρκετές απορίες. Μέχρι τότε επιφυλάσσομαι να πω τι ανήκει σε ποιόν κ πως.

Όντως Εχω διαβάσει ότι υπάρχει γιαυτη την αμκ μέχρι και το κωδικοποιημενο καταστατικό και ενώ αναφέρει συνέχεια τους πρώτους μετόχους δεν γράφει ποιοι πήραν τις μετοχές αξίας 19+ εκατομμυρίων απλά μπήκαν  ξαφνικά χρήματα ενώ για χρόνια σερνόταν μια αμκ που δεν την κάλυπτε κάνεις και μετά κεφαλοππιηθηκαν σε νέα αμκ και την συνδέουμε με τα έσοδα του τσουλου που δεν αμφισβητεί κάνεις ότι μπήκαν στο γήπεδο άλλωστε και το ποσό ταιριάζει . Πάντως δεν νομίζω ότι θα βρεις περισσότερα ούτε στο επόμενο η στο παρεπόμενα ισολογισμό. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αργά τα έβγαλες τα διαρκείας, τώρα δεν ξέρω αν προλαβαίνεις να πείσεις το Λεβαντοφσκι να έρθει σε εμάς αντί για την Μπαρτσελόνα.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AG21 said:

Ειναι της δικέφαλος εύκολα άλλωστε επιβεβαιώνεται. Μέχρι τότε σερνόταν αμκ μετά την αρχική ( Γιώργος + διάρκειας) που δεν τις κάλυπτε κάνεις και ξαφνικά μπήκαν χωρίς αμκ 19 εκ!!! στο ταμείο της δικέφαλος τυχαία όταν πήραμε τα χρήματα του τσουλου. Τα επιπλέων ψηλά στη αμκ προφανώς είναι κανένας κακόμοιρος που δαγνωσε. Άλλωστε μας το είπε και ο ίδιος, δεν το έκρυψε για τα 20 του τσουλου .. 

Ναι, σίγουρα. Κι εκεί είναι το επιχειρείν, παίρνεις μια εταιρία φθηνά (οκ, την ρίχνεις να την πάρεις τσάμπα), την φτιάχνεις (οκ, καλείς μαλάκες να σου δώσουν τα λεφτά τους για "χτιστεί το γήπεδο"), και την πουλάς για να τσεπώσεις την υπεραξία σου.

Dear all.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Zara said:

Ναι, σίγουρα. Κι εκεί είναι το επιχειρείν, παίρνεις μια εταιρία φθηνά (οκ, την ρίχνεις να την πάρεις τσάμπα), την φτιάχνεις (οκ, καλείς μαλάκες να σου δώσουν τα λεφτά τους για "χτιστεί το γήπεδο"), και την πουλάς για να τσεπώσεις την υπεραξία σου.

Dear all.  

Δεν την πήρε φθηνά όταν έπεσε, τότε πήρε το μεγαλύτερο ποσό από τα διάρκειας χωρίς να ρωτήσει για να την ίδρυση με μεγαλομετοχο την ΕΦΑ . Την πήρε φθηνά όταν είχε ήδη γήπεδο και αξια ώστε να αποφύγει και κάποια κακοτοπια η αν στραβώνει γήπεδο κτλ 

Αυτο που λέω είναι ότι ποτέ δεν ρίσκαρε δικά του λεφτά. Του κόσμου ρίσκαρε και στο γήπεδο και στη παε. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zara said:

Δεν διάβασα τα πινακάκια, αλλά

geiser.jpg

Όλα απ' το ΚΜ.

Ρε μλκ θυμήθηκα τότε που είχε μπει ο Κιντής και τον είχες κάνει να γράψει 8 σελίδες.

Τι εποχές ρε πστ 😂

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@AG21 Νίκο κάνεις ένα δομικό λάθος στην ανάλυσή σου. Η ΑΜΚ των 20 ακυρώθηκε γιατί άλλαξε το νομικό καθεστώς χρηματοδότησης του γηπέδου.

Κάποια στιγμή θα κάνουμε μια μάζωξη να σας τα εξηγήσω γιατί δεν είμαι τρελός να γράψω εδώ μέσα τι έχει γίνει.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε μέσα. Καλυτερα να τα φάμε κυριολεκτικά σε φαΐ και μπύρες. Πλέον μπορώ τις παρασκευές. 

@The Magician ευχαριστώ για την επισήμανση .. Με ενδιαφέρει πολλή να μάθω λεπτομέρειες αλλά όπως είπε καλό να είναι να βρεθούμε γιατί και εγώ από τα νεύρα μου ξέφυγα. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nickpes21 said:

Αντε ανοίχτε τοπικ να φάμε επιτελους

Εχουμε και καμια 10αρια απονομες να κανουμε. 

Αλλα οι υπευθυνοι κωφευουν.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Μαλακες έχετε χάσει εποχές να γράφει ο Κιντής 2700 λέξεις ποστ/οικονομοτεχνική μελέτη και να απαντάει Zarathustra απο κάτω με gif geyser.

Ποιος mike και arxeidia, εδώ μιλάμε για εποχές τεράστιας γαματοσύνης.

 

Πως θα γίνει να τα βρούμε αυτά γαμω την κοινωνία μου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Μαλακες έχετε χάσει εποχές να γράφει ο Κιντής 2700 λέξεις ποστ/οικονομοτεχνική μελέτη και να απαντάει Zarathustra απο κάτω με gif geyser.

Ποιος mike και arxeidia, εδώ μιλάμε για εποχές τεράστιας γαματοσύνης.

 

Πως θα γίνει να τα βρούμε αυτά γαμω την κοινωνία μου.

Με τι νικνειμ είχε μπει ο Κιντης;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Μαλακες έχετε χάσει εποχές να γράφει ο Κιντής 2700 λέξεις ποστ/οικονομοτεχνική μελέτη και να απαντάει Zarathustra απο κάτω με gif geyser.

Ποιος mike και arxeidia, εδώ μιλάμε για εποχές τεράστιας γαματοσύνης.

 

Πως θα γίνει να τα βρούμε αυτά γαμω την κοινωνία μου.

Αυτα τα ποστ ήταν για αρχοντους όχι για (Μετά-) Millennials

Ας τα φαει η λήθη καλύτερα μαζί με τα σαμαλι 

Ζara με ένα gif ανέτρεψε τον ενωσιτικο κολεκτιβισμο 

Link to comment
Share on other sites

Μαλάκες όντως γένεν τέτοια; Όλα... 

Υγ. Μόνο τα 60 μύρια liabilities που άλλαξε σε μια νύχτα την σουβλακορητορική του 'η ΑΕΚ δε χρωστάει' και το ρισίβαμπλ του Ψωμιάδη θυμάμαι 😄

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Skepastos said:

Με τι νικνειμ είχε μπει ο Κιντης;

g-k κάτι. Και κατέληξε να ζητήσει διαγραφή λογαριασμού ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων επειδή τον είχε διασύρει ο άλλος με κάτι ακαταλαβίστικα οικονομικά και στο τέλος απαντούσε κατ' εξακολούθηση μόνο με geyser 😂

4 hours ago, Zara said:

Μαλάκες όντως γένεν τέτοια; Όλα... 

Υγ. Μόνο τα 60 μύρια liabilities που άλλαξε σε μια νύχτα την σουβλακορητορική του 'η ΑΕΚ δε χρωστάει' και το ρισίβαμπλ του Ψωμιάδη θυμάμαι 😄

Θρυλικές επισφάλειες Ψωμιάδη και "η ΑΕΚ πωλείται με 1 ευρώ" της Γιωργάρας όταν έγινε πρόεδρος. 

Τί ωραία χρόνια. Ήμασταν και πιο νέοι, είχαμε λεφτά, είχαμε και κουράγια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/21/2022 at 7:40 PM, Nickpes21 said:

Αντε ανοίχτε τοπικ να φάμε επιτελους

Κατά δύναμην κάτι σε τελευταίες μέρες Αυγούστου, θα ειδοποιήσω. 😎

Link to comment
Share on other sites

Κι ο Κετσετζογλου εγραφε κάτι ψιλα ένα φεγγαρι.

Sfin

Σταμάτησε όταν άνοιξε το σαιτ.

 

Μου είχε στείλει θυμαμαι και pm στο πνευμα ότι εκτιμούσε τα γραπτά μου. (Ηταν πριν αρχίσω να του τα χώνω  λιγακι).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί, ο Δημήτρης Μελισσανίδης αισθάνθηκε μια μικρή αδιαθεσία και εισήχθη στο Metropolitan.

Μετά από εξετάσεις διαπιστώθηκε η άμεση ανάγκη χειρουργικής επέμβασης.

Υπεβλήθη σε επέμβαση by pass και συνεχίζει τη νοσήλια του για προληπτικούς λόγους.

Πηγή: newsbreak.gr

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, billy21 said:

Σήμερα το πρωί, ο Δημήτρης Μελισσανίδης αισθάνθηκε μια μικρή αδιαθεσία και εισήχθη στο Metropolitan.

Μετά από εξετάσεις διαπιστώθηκε η άμεση ανάγκη χειρουργικής επέμβασης.

Υπεβλήθη σε επέμβαση by pass και συνεχίζει τη νοσήλια του για προληπτικούς λόγους.

Πηγή: newsbreak.gr

ΞΑΦΝΙΚΙΤΙΔΑ;

🤡

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

ΞΑΦΝΙΚΙΤΙΔΑ;

🤡

Του είπαν ποσα θέλει η Θέλτα για Πίνεδα

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×