Jump to content

Ατρόμητος Αθ.-ΑΕΚ (19η αγ): 23/01/22, 17:15, Νovasports 2


M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

22 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Χατζηεμμανουήλ
      1
    • Moχαμάντι
      0
    • Ρότα
      0
    • Mήτογλου
      5
    • Τζαβέλλας
      3
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      13
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γέφτιτς
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μισελέν
      0
    • Σιμόες
      0
    • Αραούχο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      4
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      4
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Χατζηεμμανουήλ
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      1
    • Μήτογλου
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σιμάνσκι
      1
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      19
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γέφτιτς
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μισελέν
      0
    • Σιμόες
      1
    • Αραούχο
      0


Recommended Posts

38 minutes ago, moukie said:

Η διαφωνια μου γενικως με το κλιμα που υπαρχει εντος κι εκτος ΚΜ για το Μανταλο δεν ειναι οτι εγω θεωρω οτι ειναι μεγαλος παικτης και αρχηγος. Οταν επαιζε να μεταγραφει πιστευα οτι θα ηταν καλο για μας να φυγει και να αντικατασταθει. Απλως καποιες φορες τα γραφομενα μού φαινονται υπερβολικα οσο δεν παει και ο Μανταλος παρουσιαζεται σαν τον βελζεβουλη που επηρεαζει τους παντες και τα παντα και χωρις αυτον ολα θα ηταν τελεια. Αυτο λοιπον δεν το πιστευω κι αυτη ειναι η διαφωνια μου. Μακαρι τελικα να ναι τοσο απλο.

Γ τον πετρο εχουν καει τοσοι κ τοσοι παικτες. Αυτο μου την δινει στα νευρα. Δν ειναι τπτ το ιδιαιτερο σε μια θεση που χρειαζεσαι παικταρα. Κ κοβει ολην την ομαδα η επιμονη να παιζει αυτος. Δν θα με πειραζε να ερχεται απο τον παγκο

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, chris manousopoulos said:

Σκανδαλο να μη δινεται αυτο το πεναλτι. Ας ψαχτει ο μιμης γιατι κατι τετοια κοβουν βαθμους

Κερδίσαμε σήμερα και ξεχάστηκε.Ας μην κερδίζαμε και τα λέγαμε.Νεα εσωστρεφεια.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mobster21 said:

Περίεργο. Αφού μόνο αυτός έχει τα στημένα που πάλι με δικό του στημένο έγινε σουτ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας και μετά πήγε σε άλλον παίχτη που έβαλε γκολ. 

MVP Μάνταλος ξεκάθαρα.

Τα έγραψα, Μανταλος 7 με ασίστ (στο μυαλό τους).Απορώ πως δεν γράψανε για το πέναλτι.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mobster21 said:

Εν τω μεταξύ ο παίχτης που φάγαμε για να μείνει στην ΑΕΚ το μουνόπανο κάνει πάρτυ στην Τουρκία.

Αλλά εμείς λέμε ότι χτύπησε το φάουλ που μπήκε το γκολ από άλλον παίχτη.

Μλκς και σε ένα άλλο παιχνίδι είχε κάνει την σέντρα. Άρα?

 

Και ο Μπογιε στην Ισπανια και ακουστηκε και για Μπαρτσελονα.

Link to comment
Share on other sites

Βέρντε, Μπογε και φυσικά ο Τάσαρος ο Μπακασετας είναι πολύ καλοί ποδοσφαιριστές,  το λέγαμε και τότε. 

Για τον δε Μπακασετα αρκεί να δει κάποιος το 1-1 με τον Ολυμπιακό  το 2018 ευρισκόμενοι στο γήπεδο. 

Επαιζε all around ηγετικά και ισοφάρισε με παλικαρίσια άλμα. 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναείδα την φάση του πενάλτ 10 φορές. 

Δεν βλεπω τον Μανταλο να άρχισε να πεφτει νωριτερα, ανατράπηκε στο αριστερό του ποδι. Δεν ξερω αν σας επηρεάζει ότι ήταν ο συγκεκριμενος γελοιος στην φαση.

100% πεναλτυ και 1.000 φορές περισσότερο πεναλτυ από αυτό που πήρε η μπουγάτσα.

Αλλα ειπαμε εμεις δεν θελουμε να είμαστε σαν τους αλλους, θα κοιμηθούμε περήφανοι πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να λεμε εμεις για Μανταλο οτι γουσταρουμε αλλα αυτο σημερα ειναι πεναλτι μαρς.

Επισης το συνεχιστε τον ερωτα σας κ. Κλατεμπεργκ ειναι ρο γνωστο  συνθημα Κλα....... γαμ....αι 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, JOSS said:

Το Μητογλου Τζαβελλας τι σας λέει ; 

Είναι χάλια ο Βρανιες φέτος. Ας κάτσει λίγο πάγκο. Τα πάνε καλά οι άλλοι δυο. Η σε δύσκολα ματς που φοβάται ο άλλος ας τον ρίξει δεξί μπακ. Από Σβαρνα θα είναι σκάλες καλύτερος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moukie said:

Η διαφωνια μου γενικως με το κλιμα που υπαρχει εντος κι εκτος ΚΜ για το Μανταλο δεν ειναι οτι εγω θεωρω οτι ειναι μεγαλος παικτης και αρχηγος. Οταν επαιζε να μεταγραφει πιστευα οτι θα ηταν καλο για μας να φυγει και να αντικατασταθει. Απλως καποιες φορες τα γραφομενα μού φαινονται υπερβολικα οσο δεν παει και ο Μανταλος παρουσιαζεται σαν τον βελζεβουλη που επηρεαζει τους παντες και τα παντα και χωρις αυτον ολα θα ηταν τελεια. Αυτο λοιπον δεν το πιστευω κι αυτη ειναι η διαφωνια μου. Μακαρι τελικα να ναι τοσο απλο.

Μπορεί να είμαστε πλέον φουλ προκατειλημμένοι και πρώτος εγώ, μπορεί και υπερβολικοί και χίλια δυο. Δεν γίνεται όμως αρχηγός της ΑΕΚ, βασικό δεκάρι της ομάδας, να είναι ένας επιεικώς μέτριος πλέον παίχτης, χωρίς καθόλου αθλητικά προσόντα. Και το γεγονός ότι απολαμβάνει ασυλίας είναι αυτό που εξοργίζει περισσότερο, προσωπικά εμένα μου τρυπάει τον εγκέφαλο. Ποιος είναι αυτός που δεν θα φάει πάγκο; Μπαίνει πάνω από την ΑΕΚ και στη ζωή μου δεν έβαλα κανέναν πάνω από αυτή. Κανεις δεν θα ενοχλούνταν να έμπαινε να βοηθαγε τα 20λεπτακια του στο τέλος, τίμια και αξιοκρατικά. 

Εμενα όμως ξερεις τι με προβληματίζει πλέον; Οκ, μπορεί να είναι στο μυαλό μου επειδή έχω φάει φόλα με την πάρτη του, αλλά έχω την αισθηση ότι όποτε βγαίνει η δεν παίζει, οι υπόλοιποι σκίζονται περισσότερο. Δεν χαίρονται το ποδόσφαιρο μαζί του; Δεν ξέρω. Υπερβολή; Μπορεί. Παρακολουθα τον όμως μια φορά χωρίς να βλέπεις τι κάνει ποδοσφαιρικά. Πρόσεξε τις αντιδράσεις του. Τρέχει να πιέσει στην επίθεση και φωνάζει στους πίσω του να καλύψουν εκεί που τους δείχνει, ζητάει μπάλα στα πόδια και άμα δεν του τη δίνουν ξεκινάει τη μιρλα, χάνει συμπαίχτης του ευκαιρία και ωρυεται, χτυπιέται και φωνάζει, χάνει ευκαιρία ο ίδιος και δεν ζητά συγγνώμη ποτε, κάνουν κίνηση οι συμπαίχτες του στο χώρο και γυρνάει φούρλες κόβοντας το ρυθμό και αφού πασάρει δίνει οδηγίες τι κίνηση ήθελε να κάνουν. Δεν ξέρω αν έχεις αθληθεί ποτε, αν έπαιζες σε ομάδες, εγώ κάτι ψιλά, αλλά ακόμα και 5x5 να πάω με τους κολλητούς, αν σκάσει μύτη ο παπάρης που πρήζει μπάλες, μια-δυο-τρεις ξεκινάνε τα καντήλια και το γυρνάω στο τέρμα. Ξενερώνω ρε φίλε, μου την κάνει, κάνε τη δουλειά σου, μη μιλας και έλα να το χαρούμε που κανεις σαν ζωντοχήρα. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Εγώ θεωρω ότι φετος έχουμε μπλέξει με το μη ταίριασμα των κεντρικών αμυντικών μεταξύ τους.

Ο Βρανιες θέλει διπλα του ψηλο+μπαλατο

Ο Τζαβελλας θέλει διπλα του ψηλο+γρήγορο 

Ο Μητογλου θέλει διπλα του μπαλατο+γρηγορο

sva1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ο Μάνταλος η πηγή όλων των κακών, αλλά όντας σε κομβική θέση, παίζοντας με τον τροπο που παιζει κι εκτελώντας άσχημα τα στημενα περισσότερα χάνεις παρα κερδίζεις από την παρουσια του στην βασική ενδεκάδα.

Ακομα και να μην είναι καλος ο Γεβτιτς, βαζεις πχ τον Άμραμπατ δεκάρι, έχεις επιλογες φετος.

Για τον Βρανιες εγώ διαφωνώ ότι είναι κακός, όπως και για τον Τζαβέλλα, αλλά δεν ταιριάζουν ως διδυμο. Ο Μητογλου σήμερα ήταν φοβερός, αλλά είναι άπειρο ταγάρι και θελει δουλειά. Έχει potential σιγουρα. Γενικά μπέρδεμα το διδυμο, είναι 3 παικτες που δεν με χαλάνε εμένα ατομικά, αλλά με χαλάνε ως διδυμα συνηθως.

Τελος προέκυψαν μεγαλα θέματα  για το ματς με βου:

ποιος θα παιξει τερμα, ποιος αριστερος μπακ και ποιος φορ;  

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Ο βαρουχας απεφανθει: Δεν είναι πεναλτυ διότι ο ατρόμητος παίκτης τραβά το πόδι του και δεν έχει πρόθεση να ανατρέψει το μανταλο. Κακώς δεν έδωσε κόκκινη στον κουλουρη και καλώς εδωσ εκοκκινη στο άλλο παικτη

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Νονός said:

sva1.jpg

Ο παντα ….έγκυρος Αλέξης Σπυροπουλος απορούσε τις προάλλες μετά από γκελα της ομαδας γιατί δεν παίζει ο Σβάρνας. 

Αυτο διέκρινε ως βασικό πρόβλημα της ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tony_montana said:

Ο βαρουχας απεφανθει: Δεν είναι πεναλτυ διότι ο ατρόμητος παίκτης τραβά το πόδι του και δεν έχει πρόθεση να ανατρέψει το μανταλο. Κακώς δεν έδωσε κόκκινη στον κουλουρη και καλώς εδωσ εκοκκινη στο άλλο παικτη

Για τους βου τι είπε ξέρουμε; 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Skepastos said:

Μπορεί να είμαστε πλέον φουλ προκατειλημμένοι και πρώτος εγώ, μπορεί και υπερβολικοί και χίλια δυο. Δεν γίνεται όμως αρχηγός της ΑΕΚ, βασικό δεκάρι της ομάδας, να είναι ένας επιεικώς μέτριος πλέον παίχτης, χωρίς καθόλου αθλητικά προσόντα. Και το γεγονός ότι απολαμβάνει ασυλίας είναι αυτό που εξοργίζει περισσότερο, προσωπικά εμένα μου τρυπάει τον εγκέφαλο. Ποιος είναι αυτός που δεν θα φάει πάγκο; Μπαίνει πάνω από την ΑΕΚ και στη ζωή μου δεν έβαλα κανέναν πάνω από αυτή. Κανεις δεν θα ενοχλούνταν να έμπαινε να βοηθαγε τα 20λεπτακια του στο τέλος, τίμια και αξιοκρατικά. 

Εμενα όμως ξερεις τι με προβληματίζει πλέον; Οκ, μπορεί να είναι στο μυαλό μου επειδή έχω φάει φόλα με την πάρτη του, αλλά έχω την αισθηση ότι όποτε βγαίνει η δεν παίζει, οι υπόλοιποι σκίζονται περισσότερο. Δεν χαίρονται το ποδόσφαιρο μαζί του; Δεν ξέρω. Υπερβολή; Μπορεί. Παρακολουθα τον όμως μια φορά χωρίς να βλέπεις τι κάνει ποδοσφαιρικά. Πρόσεξε τις αντιδράσεις του. Τρέχει να πιέσει στην επίθεση και φωνάζει στους πίσω του να καλύψουν εκεί που τους δείχνει, ζητάει μπάλα στα πόδια και άμα δεν του τη δίνουν ξεκινάει τη μιρλα, χάνει συμπαίχτης του ευκαιρία και ωρυεται, χτυπιέται και φωνάζει, χάνει ευκαιρία ο ίδιος και δεν ζητά συγγνώμη ποτε, κάνουν κίνηση οι συμπαίχτες του στο χώρο και γυρνάει φούρλες κόβοντας το ρυθμό και αφού πασάρει δίνει οδηγίες τι κίνηση ήθελε να κάνουν. Δεν ξέρω αν έχεις αθληθεί ποτε, αν έπαιζες σε ομάδες, εγώ κάτι ψιλά, αλλά ακόμα και 5x5 να πάω με τους κολλητούς, αν σκάσει μύτη ο παπάρης που πρήζει μπάλες, μια-δυο-τρεις ξεκινάνε τα καντήλια και το γυρνάω στο τέρμα. Ξενερώνω ρε φίλε, μου την κάνει, κάνε τη δουλειά σου, μη μιλας και έλα να το χαρούμε που κανεις σαν ζωντοχήρα. 

Επος

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×