Jump to content

Ατρόμητος Αθ.-ΑΕΚ (19η αγ): 23/01/22, 17:15, Νovasports 2


M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

22 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Χατζηεμμανουήλ
      1
    • Moχαμάντι
      0
    • Ρότα
      0
    • Mήτογλου
      5
    • Τζαβέλλας
      3
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      0
    • Γκαρσία
      13
    • Μάνταλος
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γέφτιτς
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μισελέν
      0
    • Σιμόες
      0
    • Αραούχο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Γιαννίκη

    • Καλό
      4
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      4
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Χατζηεμμανουήλ
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Ρότα
      1
    • Μήτογλου
      0
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σιμάνσκι
      1
    • Τσούμπερ
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      19
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Γέφτιτς
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μισελέν
      0
    • Σιμόες
      1
    • Αραούχο
      0


Recommended Posts

Just now, Araujo21 said:

Αυτα θελει να  στροφαρεις ,... εμενα απο φατσα και μονο δεν μου δειχνει για τοσο ευστροφος. Γνωμη μου 

Ούτε εμένα.

Καλά εγώ τα έχω γράψει για αυτόν από την αρχη, τι να πω παραπανω τώρα. 
 

Κοντα στον γαυρο θα ήμασταν αν είχαν προσλάβει προπονητη και όχι αυτό το τεμάχιο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ούτε εμένα.

Καλά εγώ τα έχω γράψει για αυτόν από την αρχη, τι να πω παραπανω τώρα. 
 

Κοντα στον γαυρο θα ήμασταν αν είχαν προσλάβει προπονητη και όχι αυτό το τεμάχιο.

Εγω εχω δηλωσει την αντιθεση μου απο οταν ακουστηκε. ΑΣε που εχω παγια θεση οτι ελληνας προπονητης στην ΑΕΚ δεν ταιριαζει 

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαρούχας δεν πρέπει να έχει σφυρίξει διψήφιο αριθμό αγώνων στην πρώτη εθνική. Περιμένουμε να ακούσουμε απ το τίποτα αν ήταν πέναλτι ή όχι. Αρκετά έφαγες ρε κακομοίρη, άσε να φάει κ κανένας άλλος. Δεν θέλουμε άλλες... "γνώσεις". Προτιμώ τον Σπάθα. Γνήσιος βοθρατζής, επαγγελματίας, οικογενειακώς βουτηγμένοι στα... σκ.τ. για χρόνια. Εμπειρία. Ότι πρέπει για να κάνει το άσπρο μαύρο κατά το δοκούν. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
1 minute ago, Araujo21 said:

tsintotas_story.jpg?itok=5o37bXC4

Τσιντωτας θα παρει την θεση βασιλομπιλαρου 

Αυτός και η amita motion, χορηγοι θετικής ενέργειας. 

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με κάτι άλλους ο Τσιντωντας γνωρίζει την θέση του στην ομάδα χωρίς πολλά πολλά . 

Αυτό μου αρέσει .

Και προς το παρόν έχει δείξει θετικός ως δεύτερος .

Σε σχέση με κάτι άλλους δεν αποτελεί πρόβλημα .

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Skepastos said:

Κάτι άσχετο. Γνωρίζεις ότι τις επόμενες μέρες θα στερηθείς τα αριστερά σου μπακ. Δεν σε έπαιρνε να δώσεις λίγο χρόνο σε κάποιον στο τέλος να τον ζεσταίνεις; Είτε λέγεται Τζαβελλας, είτε λέγεται Μιται, είτε λέγεται Λατσι που εγώ πιστεύω ότι θα μπορούσε να την παιξει τη θέση…

Για να είμαστε δίκαιοι, κάθε προπονητης θέλει καποιον βοηθό να τα κοιτάει και να του τα θυμίζει αυτά.

Ο δικός μας βοηθός του υπενθυμίζει πόση έκπτωση έχει αν βαζει πλυντήριο με νυχτερινό ρεύμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Για να είμαστε δίκαιοι, κάθε προπονητης θέλει καποιον βοηθό να τα κοιτάει και να του τα θυμίζει αυτά.

Ο δικός μας βοηθός του υπενθυμίζει πόση έκπτωση έχει αν βαζει πλυντήριο με νυχτερινό ρεύμα.

Ισχύει και αυτό για το Τίμ το οποίο είναι τραγικό .

 

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα μόνο από το χθεσινό:

Ο Μήτογλου θυμίζει κανονικό κεντρικό αμυντικό και αυτό πρέπει να του το πιστώσουμε του Γιαννίκη.

Στα χρόνια της σκληρής παράγκας τα άγρια σφυρίγματα αποφεύγονταν μιας και τα κοράκια ήξεραν να κατευθύνουν το παιχνίδι από πριν. Κάτι τέτοιο βλέπουμε το τελευταίο δίμηνο ΣΥΝΕΧΩΣ στα παιχνίδια μας!

Link to comment
Share on other sites

Στα όσα πολύ ωραία περιέγραψε ο @Skepastos για το Σεφερλή, να προσθέσω ότι η ομάδα με αυτόν μέσα είναι απλά καταθλιπτική και σαν σύνολο και σαν μονάδες πλην των  κανα-δυο πιστών Σεφερλικών. 

Χθες όπως επισημάνθηκε σωστά, βγήκε αλλαγή και βρήκε το κέφι του ο Τσούμπερ. Τι άλλο να σχολιάσεις από εκεί και πέρα; 

Link to comment
Share on other sites

ο Μανταλος καθυστερει το παιχνιδι της ομαδας κουβαλωντας την μπαλα υπερβολικα ή περιστρεφομενος γυρω απο τον εαυτο του και ταυτοχρονα το φλωρευει γιατι δεν μπορει να κερδισει κοντρα ουτε απο γυναικα. επισης εχει γινει καραγκιοζης με τους διαιτητες και τους αντιπαλους. τελος εκτελει τραγικα τα στημενα (σε αυτο πρωτοι φταινει οι προπονητες που τον βαζουν να τα εκτελει βεβαια).

 

αντε λοιπον να πεις οτι καποιες αλλες χρονιες δεν ειχες και πολλες επιλογες, τωρα δεν γινεται να αφηνεις αλλους στον παγκο (πχ Γεβτιτς+Αμραμπατ ή Γεβτιτς+Γκαρσια) για να παιζει αυτη η τιτιτκα.

δεν χρειαζεται πχ να ειναι τπτ τρομερο ο Γεβτιτς για να αφηνει τον Μανταλο στον παγκο, ενας απλα καλος παικτης ειναι καλυτερος του.

για αλλαγη ο Μανταλος μια χαρα ειναι παικτικα. μεχρι εκει. οπως και ο Σιμοες πχ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Απίστευτα μήνυματα Γιαννικη στους ποδοσφαιριστές :"ο, τι και να κάνετε, εγώ θα βάζω να παίζει οποίος θέλω και όποιος είναι αρεστός στον μεγαλο, όχι οποίος αποδεδειγμένα είναι καλός στον αγώνα" 

Link to comment
Share on other sites

Για το πεναλντυ στο μανταλο κι αυτα που διαβαζω.

Πρωτον, εννοειται οτι αλλοι θα το επαιρναν ανετα.

Δευτερον, είναι κλασσικη περιπτωση που βλεπεις αν ειναι ή οχι, μονο απο το βαρ. Ετσι οπως γινεται η φαση, φαινεται καθαρο και ο διατητης, αν δεν ειναι στημενος, πρεπει να το δωσει. Κι ας το παρει πισω μετα το βαρ. Αλλα να λεει σε τέτοια περιπτωση παιζεται, φαινεται η προθεση που εχει.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήΞω κάτι οφ τόπιτς (τι περίεργο, έ ?) ...

"Ξέρει κατιτίς" το ... ΚΜ και έχει προαναγγελία ηβέντ το ΑΕΚ - μπουγατσιστάν για ΑΥΡΙΟ ΤΡΙΤΗ 25/1 ????

:P

Ενημέρωση ΜΟΝΟ από 365 αδέρφια ! Εγκυρότης, σοβαρότης, διαφάνεια !!! :lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αν θεωρουμε οτι δεν υπαρχει πεναλτυ καλο ειναι να λεμε ταυτοχρονα  στην ιδια αγωνιστικη αν υπαρχει πεναλτυ στον μπαοκ.

 

δεν γινεται σε καθε αγωνα για τα δικα μας να ψαχνουμε αν ειναι 100% και των αλλων να ψαχνουμε αν ειναι εστω 10%.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μ'αρέσει να μιλάω για κάθε φάση, γιατί στην τελική ένα παιχνίδι σουπερλίγκας ήταν και όχι τελικός μουντιάλ,

ΑΛΛΑ η εικόνα του Γκαλβάο όταν γίνεται μπροστά του η φάση τα λέει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αν προσπαθησουμε να βρουμε τετοια φαση που δεν δοθηκε πεναλτι στην εποχη του βαρ, δυσκολα θα βρουμε. Αν γινοταν στην περιοχη μας απλα θα δεχομασταν οτι εγινε μαλακια κι ελαχιστοι θα το αμφισβητουσαν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σε μια παρομοια φάση και όχι τόσο εξωφθαλμη με τον Σιμόες δεν θυμάμαι το ματς κραζαμε εμείς τον Σιμόες γιατί έβαλε το ποδι. Με λιγότερη επαφή. Και τώρα ψάχνουμε αν ανέβασε ή κατέβασε το ποδι. Αστεία πραγματα. Πέναλτι μαρς. Το σφυρίζεις και μετά το βλεπεις στο var

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×