Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Just now, Macross said:

Σερβερς του είπανε γκαρσόνια θα κατάλαβε

Όχι, σερβερς πήρε, ΤΟΥΡΜΠΟ Χ από το στοκατζίδικο του Πλαισίου, ριφέρμπισντ, ούτε καν τους εκθεσιακούς. 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, mporat said:

Κανένα πιάσιμο πωπου, είχα υπολογίσει ένα 400αρι στο νερό, το 300αρι είναι καλή περίπτωση και θα επιχειρήσω να προλάβω. Δεν είμαστε πια στο οακα που οι μισοί έμπαιναν τσάμπα και τώρα θα σφίξει το πράγμα. 

300άρι που ? Στο πέταλο που είχε τα μισά περίπου  .

Για πόσα μάτς ? 20 -25 στη καλύτερη αν πάς μέχρι τέλος σε όλα δλδ 20 -16 ευρώ για να δείς μερικά ντέρμπι και τη μαγευτική SL1 και τις φάσεις του κυπέλου αν περάσεις . 

Θα τα δεις όλα ? Το πιθανότερο ΟΧΙ . Θα ξεκινήσεις με ΟΑΚΑ και κάποια στιγμή θα πας ΝΦ που παίζει δυνατά πάλι το λοκ ντάουν . Δεν μιλάω για τιμωρίες κτλ

Δλδ πόσο θα πάει το μάτς στη ΝΦ ? Αν αφαιρέσεις ΟΑΚΑ και χωρίς Λοκ ντάουν ένα 30άρι στο πέταλο στο νερό . 

Υπάρχει λογική ? Ρητορική ερώτηση 

Μέχρι τώρα δίναμε τα 250 στο κέντρο και με προοπτική Ευρώπης και με το δούλεμα της έκπτωσης και της προτεραιότητας στη ΝΦ και λέγαμε στα @@ να χάσουμε και κάποιους αγώνες .  

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MITSAKLAS said:

Όχι, σερβερς πήρε, ΤΟΥΡΜΠΟ Χ από το στοκατζίδικο του Πλαισίου, ριφέρμπισντ, ούτε καν τους εκθεσιακούς. 

Μπά ακόμα και αυτά θέλουν λεφτά , Θα βρεί κάνα μικρό μαγαζάκι που το έχει ΑΕΚτζής και θα του τάξει προτεραιότητα για διαρκείας στην Αγια Σοφιά . Πετυχημένη συνταγή . 

Link to comment
Share on other sites

Τη θέση της για τα τρία ονόματα που γράφτηκαν την Τετάρτη (22/6) στον Τύπο δημοσιοποίησε η ΑΕΚ.

H AEK τοποθετήθηκε επίσημα για τα τρία ονόματα παικτών που είδαν σήμερα Τετάρτη (22/6) το φως της δημοσιότητας.

Για την περίπτωση Πλάνιτς, η Ένωση υποστήριξε πως είναι ένας ποδοσφαιριστής που δεν απασχολεί τους «κιτρινόμαυρους». Σε ό,τι έχει να κάνει με τους άλλους δύο και δη τους Γιόνσον και Βιτάο, υποστήριξε πως είναι μέσα στα δεκάδες ονόματα που έχουν προταθεί στην ομάδα τους τελευταίους μήνες. Ωστόσο, όπως υπογράμμιζαν οι «κιτρινόμαυροι», δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο με τους δύο παίκτες.

Χαχαχαχαχαχα πάρτε κυριοι διαρκειας

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κάνει και την προκρατηση, όλα καλά. Το θέμα των διαρκείας προφανώς και είναι προβληματικό, ωστόσο ποτέ δεν το συνέδεσα με τις μεταγραφές. Θέλω να είμαι άνετος και να μπορώ να πηγαίνω όποτε θελήσω. Καταλαβαίνω ότι δεν είναι το ίδιο για όλους, το θεωρώ όμως στάνταρ έξοδο κάθε χρονιά, είτε παίζουμε με Αρκούδα και Φώντα Φετση, είτε με Λιβαγια και Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δίνω, όπως και πολλοί άλλοι, 180 το χρόνο στο νετφλιξ για να δω 2 σειρές και να βλέπει η μάνα μου το Downton Abbey. Αυτα τα λεφτά πραγματικά λυπάμαι, όχι το διαρκείας που θα με βάζει στην έδρα μας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ. 

Link to comment
Share on other sites

@mporat Σεβαστή και με το παραπάνω η στάση σου αλλα όπως είπες μέχρι 300 βία 400 είχες υπολογίσει που αφορά τα διαρκείας του πεταλου όχι παραπάνω ενω μέχρι τώρα με τα ίδια λεφτά έβγαζες πιο κεντρικά . οκ νέο γήπεδο σπίτι μας κτλ.  Άλλοι είχαν όμως υπολογίσει 200-300 για τις ίδιες θύρες αρα καταλαβαίνεις ότι θα υπάρχει πρόβλημα αν όλοι αν όσοι είχαν υπολογίσει 300-400 για πιο κεντρική θύρα πάνε στο 300άρι του πετάλου της original . Θα είναι και λίγο ξενερωτή η φάση ( εχω πάει στη 15 και έχω ζήσει τη μικτή εξέδρα και δεν είναι το καλύτερο ) . Σου προτείνω να πάς 400άρι που το είχες υπολογίσει άλλωστε και να αφήσεις τα 300άρια για άλλους . 

Δεν ξέρω αν έχεις οικογένεια αλλα για κάποιον χωρίς -ακόμα- το 300-400 άρι είναι μια χαρά , εγώ είχα δώσει 700 για τη τελετή έναρξης των ΟΑ και μιλάω για ένα 2ωρο  και ξόδευα πολλή περισσότερα για άλλα πράγματα και για την ΑΕΚ κάνα 200άρι το μήνα χαλαρά αφού δεν είχα υποχρεώσεις . Το πρόβλημα είναι για αυτούς που έχουν οικογένεια και πολλά μηνιαία έξοδα πιο επείγον που αν τα βάλεις μαζί με την ακρίβεια ξεπερνάνε και 2 μισθούς  αλλα πιθανών δεν είναι στο target group του προέδρου . τι να πώ ... Θα φανεί άλλωστε αυτό πιστεύω . 

 

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου σεβαστή η θέση του Μπόρατ, τι να λέμε. Στα @@ μας, με την καλή έννοια, οι προσωπικές επιλογές του καθενός - δεν μπορεί να είναι επιχείρημα αξιολόγησης ενός αντικειμενικού γεγονότος. Είναι irrelevant αν εγώ τα έχω ή εσύ τα κλαις τα Χ ή τα Ψ ευρώ. Αντικειμενικά ένα μουνόπανο έπαιρνε λεφτά για χρόνια από αεκτζήδες για να 'μπούνε σπίτι τους', τους έταζε (και λογικό ήταν) σπέσιαλ τριτμεντ, και όταν ήρθε η ώρα τους λέει σκύψτε μούλοι για ελεύθερα πιασίματα.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@mporatΚαι γω θα σου λεγα να πας στα 400 γιατι αν υπολογιζεις οτι δεν θα εχει τζαμπατζηδες η οτι θα καθεσαι στη θεση σου θα απογοητευτεις.

Στην αναγκη θα μπαινουν απο τις πολεμιστρες φεγγιτες πως λεγονται..

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NIS 9-11 said:

@mporatΚαι γω θα σου λεγα να πας στα 400 γιατι αν υπολογιζεις οτι δεν θα εχει τζαμπατζηδες η οτι θα καθεσαι στη θεση σου θα απογοητευτεις.

Στην αναγκη θα μπαινουν απο τις πολεμιστρες φεγγιτες πως λεγονται..

Το μεγάλο πατιρντί θα έρθει απο εκείνους που αναγκαστικά θα "πέσουν" κατηγορία προς τα φθηνά εισιτήρια και θα περιμένουν οτι θα κάθονται στη σειρά τους ή θα απαιτούν οι μπροστινοί τους να κάθονται κανονικά και οχι όρθιοι στα καρεκλάκια. Αν κάποιος δηλαδή περιμένει μέχρι το Σεπτέμβρη όλο και κάποιον "μπαουλιασμένο" θα βρει να του πιάσει τον κώλο αγοράζοντας το διαρκείας στη μισή τιμή

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πλεον ξέρουμε γιατί δεν έβαλε και πτυσσόμενα καρεκλάκια ορθίων στο πέταλο 

Link to comment
Share on other sites

Καλά 200 έδινα για να κάθομαι στην 3 με όποιον ερχόταν από τη 13 στο ημίχρονο, κάθε καρυδιάς καρύδι και τα ξέρετε καλά. Σιγά μην έχω πρόβλημα με τον κάθε περίεργο να τον σηκώσω από τη θέση μου, το έχω κάνει στην 3 πολλάκις. Αν τολμάει κανείς ας πει μα και μου 😂😂

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Zara said:

Καθόλου σεβαστή η θέση του Μπόρατ, τι να λέμε. Στα @@ μας, με την καλή έννοια, οι προσωπικές επιλογές του καθενός - δεν μπορεί να είναι επιχείρημα αξιολόγησης ενός αντικειμενικού γεγονότος. Είναι irrelevant αν εγώ τα έχω ή εσύ τα κλαις τα Χ ή τα Ψ ευρώ. Αντικειμενικά ένα μουνόπανο έπαιρνε λεφτά για χρόνια από αεκτζήδες για να 'μπούνε σπίτι τους', τους έταζε (και λογικό ήταν) σπέσιαλ τριτμεντ, και όταν ήρθε η ώρα τους λέει σκύψτε μούλοι για ελεύθερα πιασίματα.  

Ναι βρε, δεν ψάχνω ανθρώπους με την ίδια άποψη εδώ μέσα, τη γνώμη μου λέω με πλήρη επίγνωση και χωρίς να βάζω τα κλάματα αν μου πει κάποιος ότι είναι στα @@ του. Συμφωνώ με όσα λες, ωστόσο θα πηγαίνω στο γήπεδο όσο ακόμα μπορώ κι έχω τη δυνατότητα, αύριο μπορεί να είναι δύσκολο. Δε γαμιεται, μαζί μου θα τα πάρω; 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mporat said:

Καλά 200 έδινα για να κάθομαι στην 3 με όποιον ερχόταν από τη 13 στο ημίχρονο, κάθε καρυδιάς καρύδι και τα ξέρετε καλά.

Για την Αγιά Σοφιά τα έδινες τα 200, αυτό είναι το ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, mporat said:

Καλά 200 έδινα για να κάθομαι στην 3 με όποιον ερχόταν από τη 13 στο ημίχρονο, κάθε καρυδιάς καρύδι και τα ξέρετε καλά. Σιγά μην έχω πρόβλημα με τον κάθε περίεργο να τον σηκώσω από τη θέση μου, το έχω κάνει στην 3 πολλάκις. Αν τολμάει κανείς ας πει μα και μου 😂😂

Αυτά στη 3 που έχω περάσει και εγώ . Έχεις πάει στο πέταλο να ζητήσεις κάποιον να σηκωθεί απο τη θεσή του ? Η να μην ανάβει καπνογόνο ? Γιατί στη πρώτη περίπτωση θα ακούσεις ενα αντε γαμήσου στη καλύτερη και στη δεύτερη περίπτωση θα βρεθεις με το γόνο στο κόλο και όχι άδικα κατα τη γνώμη μου.  Το λέω γιατί τα είδα έζησα στη 15 . 

Και θα στο εξηγήσω πιο απλά . Στα πέταλα πέρνεις διαρκείας χωρίς να κοιτάς θέση και μετά μαζεύονται παρέες . Λογικό απόλυτα .  Μόνο τρόπος να καταφέρεις να κρατήσεις τη θέση σου είναι να την κατουρήσεις όπως τα σκυλιά .  Φυσικά αυτά ίσχυαν μέχρι τώρα γιατί για το τι θα δούμε στην Άγια Σοφιά δεν ξέρω . 

Μια που ανάφερες 3 όταν ήμουν είχα εναν πίσω μου που όποτε αναγκαζόμουν να σηκωθώ γιατί σηκωνόντουσαν οι μπροστινοι μου που πίεζε με το δάκτυλο τη πλάτη να κάτσω . οκ ανταλλάξαμε κάποιες κουβέντες ( εγώ ήμουν προβατο μέχρι πριν λίγα χρόνια ) αλλα πλέον που δεν έχω υπομονή και εύκολα αρπάζομαι ( φέτος πήγα να πιαστό στα χέρια στο γήπεδο για το μάνταλο ) πραγματικά μετανιώνω μετά απο 8 χρόνια που δεν του έστριψα τα δάκτυλα . Ελπίζω μόνο να μην ήσουν εσύ . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Zara said:

Για την Αγιά Σοφιά τα έδινες τα 200, αυτό είναι το ζήτημα.

Το εξήγησα μόλις πριν λίγο, τα έδινα γιατί τα έχω κάθε χρονο στο πρόγραμμα, είναι μια ευχάριστη συνήθεια το γήπεδο, είτε πανηγύριζω, είτε βρίζω. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, AG21 said:

Αυτά στη 3 που έχω περάσει και εγώ . Έχεις πάει στο πέταλο να ζητήσεις κάποιον να σηκωθεί απο τη θεσή του ? Η να μην ανάβει καπνογόνο ? Γιατί στη πρώτη περίπτωση θα ακούσεις ενα αντε γαμήσου στη καλύτερη και στη δεύτερη περίπτωση θα βρεθεις με το γόνο στο κόλο και όχι άδικα κατα τη γνώμη μου.  Το λέω γιατί τα είδα έζησα στη 15 . 

Και θα στο εξηγήσω πιο απλά . Στα πέταλα πέρνεις διαρκείας χωρίς να κοιτάς θέση και μετά μαζεύονται παρέες . Λογικό απόλυτα .  Μόνο τρόπος να καταφέρεις να κρατήσεις τη θέση σου είναι να την κατουρήσεις όπως τα σκυλιά .  Φυσικά αυτά ίσχυαν μέχρι τώρα γιατί για το τι θα δούμε στην Άγια Σοφιά δεν ξέρω . 

Μια που ανάφερες 3 όταν ήμουν είχα εναν πίσω μου που όποτε αναγκαζόμουν να σηκωθώ γιατί σηκωνόντουσαν οι μπροστινοι μου που πίεζε με το δάκτυλο τη πλάτη να κάτσω . οκ ανταλλάξαμε κάποιες κουβέντες ( εγώ ήμουν προβατο μέχρι πριν λίγα χρόνια ) αλλα πλέον που δεν έχω υπομονή και εύκολα αρπάζομαι ( φέτος πήγα να πιαστό στα χέρια στο γήπεδο για το μάνταλο ) πραγματικά μετανιώνω μετά απο 8 χρόνια που δεν του έστριψα τα δάκτυλα . Ελπίζω μόνο να μην ήσουν εσύ . 

Πριν την 3 ήμουν μόνιμα στο πέταλο και δε χρειαζόταν να λέω σε κάποιον να κάτσει γιατί ήμασταν όρθιοι στα καρεκλάκια. Μακάρι να το έκανα ακόμα, αλλά ο γηπεδικός φίλος θέλει να κάθεται. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Πριν την 3 ήμουν μόνιμα στο πέταλο και δε χρειαζόταν να λέω σε κάποιον να κάτσει γιατί ήμασταν όρθιοι στα καρεκλάκια. Μακάρι να το έκανα ακόμα, αλλά ο γηπεδικός φίλος θέλει να κάθεται. 

αρα εσύ θα είσαι μια χαρά και καταλαβαίνεις τι λέω , ο φίλος σου προφανώς θα έχει το πρόβλημα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Skepastos said:

Το μεγάλο πατιρντί θα έρθει απο εκείνους που αναγκαστικά θα "πέσουν" κατηγορία προς τα φθηνά εισιτήρια και θα περιμένουν οτι θα κάθονται στη σειρά τους ή θα απαιτούν οι μπροστινοί τους να κάθονται κανονικά και οχι όρθιοι στα καρεκλάκια. Αν κάποιος δηλαδή περιμένει μέχρι το Σεπτέμβρη όλο και κάποιον "μπαουλιασμένο" θα βρει να του πιάσει τον κώλο αγοράζοντας το διαρκείας στη μισή τιμή

Καλα εχει να γινει ειδη τα βλεπω μπροστα μου.

Προσωπικη εκτιμηση ολο το πεταλο θα ειναι γαματα και τα τετρακοσαρια μεσα.

Οσοι θελετε να καθεστε παρτε απο την αλλη μερια.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, mporat said:

Καλά 200 έδινα για να κάθομαι στην 3 με όποιον ερχόταν από τη 13 στο ημίχρονο, κάθε καρυδιάς καρύδι και τα ξέρετε καλά. Σιγά μην έχω πρόβλημα με τον κάθε περίεργο να τον σηκώσω από τη θέση μου, το έχω κάνει στην 3 πολλάκις. Αν τολμάει κανείς ας πει μα και μου 😂😂

Ναι αλλο 13 αλλο 3 και αλλο 1-35 αφου τα ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NIS 9-11 said:

Καλα εχει να γινει ειδη τα βλεπω μπροστα μου.

Προσωπικη εκτιμηση ολο το πεταλο θα ειναι γαματα και τα τετρακοσαρια μεσα.

Οσοι θελετε να καθεστε παρτε απο την αλλη μερια.

Καλά εγώ στο γήπεδο απο την υπερένταση δεν μπορώ να κάτσω ούτως η αλλως αλλά λέμε τώρα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Καλά εγώ στο γήπεδο απο την υπερένταση δεν μπορώ να κάτσω ούτως η αλλως αλλά λέμε τώρα

Και γω αμα εχει και χωρο παω και περα δωθε.

Για το φιλο του μπορατ τα γραφω που θελει να καθεται.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, NIS 9-11 said:

Και γω αμα εχει και χωρο παω και περα δωθε.

Για το φιλο του μπορατ τα γραφω που θελει να καθεται.

Να σηκωθεί και λίγο όρθιος ο μπάρμπας, θα πάθει καμία θρόμβωση, χρόνια τα λέω 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, mporat said:

Να σηκωθεί και λίγο όρθιος ο μπάρμπας, θα πάθει καμία θρόμβωση, χρόνια τα λέω 

Όρθιος θα πετάξει φλεβιτη καθιστός θρόμβωση σχεδόν μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα.🙄

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε Κετσετζογλου, αν διαψεύδεσαι κι εσυ κρίμα το γραφειο τύπου που έχεις ανοίξει στο σαιτ ρε 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×