Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

9 minutes ago, AG21 said:

Γιατί πότε είπανε ότι φέρνει παικταράδες ο γαύρος και πέρσι αποθεώσαμε τσούμπερ , αμπραμπάτ , αραούχο μοχαμαντί , στάνκοβιτς ακόμα και λε ταλεκ  . Βασικά γελάμε που με τόσα λεφτά δεν φέρνει κανα όνομα εκτός του γέροντα βαλμπουενα και του δύδιμου της καταστροφής μανωλά παπασταθόπουλο .  Για το βάθος που έχει στο ρόστερ μιλάνε όσοι μιλάνε  . Όπως και να έχει πάντως με πεπόνια σηκώνει κατσαρολικά ενώ η ΑΕΚ με πεπόνια μένει εκτός Ευρώπης . 

Ξερεις ποσες φορες εχω αναρωτηθει βλεπωντας το θιασο μας, πως θα φαινοταν ρε παιδι μ ο λιβαι η ο τσουμπερ αν επαιζαν στο γαυρο?? Ε δε θελω να ξερω..  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν τον αποκτήσουν για συγκεκριμένα συστήματα κ μετά το γυρίσουμε στο σύστημα να παίζει ο Πετράκης, μπορεί κ να γίνει Λε Ταλέκ. Ο Γάλλος κάνει μια συγκεκριμένη δουλειά στα 31-32 του. Γι αυτό αποκτήθηκε. Ο Γάλλος δεν είναι για να παίρνει μέτρα στο γήπεδο. Ειδικά χωρίς κάλυψη μπροστά του κ με τον γνωστό άγνωστο να τα ξύνει στην άμυνα. Ε, μετά αλλάξαμε το σύστημα κ έπρεπε να τρέχει στο κέντρο. Αστειότητες δηλ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αιρετική άποψη και κόντρα στο ρεύμα αλλά πιστεύω επειδή ο τίγρης είναι λαοπλάνος θα φέρει σίγουρα δύο ονόματα. Δεν ξέρω αν θα παίξουν κι αν θα βγούνε σαν μεταγραφές αλλά θα τους φέρει

 Επίσης καθόλου περίεργο να μην ξέρουνε στην ΠΑΕ που διαρρέουν ότι δεν έχουμε σχέση με τον Γιονσεν   να μην τους έχει ενημερώσει καθολου ο Κουχαρσκι για τυχόν διαρροές

Link to comment
Share on other sites

Είναι δεδομένο πως η ΑΕΚ θέλει τον Γιόνσον και σκοπεύει να δώσει τα χρηματα που απαιτούνται για να τον αποκτήσει. Είναι επίσης δεδομένο αφού τον είδαν άνθρωποι στο αεροδρόμιο πως ο παίκτης ήρθε στην Αθήνα με την σύζυγο του και πιθανόν και τον μάνατζερ του. Ομως από την ΑΕΚ παρότι επιβεβαιώνουν πως ο παίκτης αποτελεί στόχο επιμένουν πως η παρουσία του στην Αθήνα δεν έχει να κάνει με τυπική ολοκλήρωση μεταγραφής. Πιθανολογούν πως έχει έρθει για να δει την πόλη με δεδομένο πως η σύζυγος του έχοντας άσχημες αναμνήσεις από την Τουρκία θέλει να σιγουρευτεί για τις συνθήκες διαμονής αν τελικά ο Γιόνσον δεχτεί την πρόταση της ΑΕΚ. Σε κάθε περίπτωση ο χρόνος θα δείξει όμως το μόνο βέβαιο είναι πως όπως είπαμε από την αρχή η μεταγραφή δεν είναι κλεισμένη. Οτι κι αν λέγεται πάντως από την ΑΕΚ είναι ανοικτό το ενδεχόμενο να εκμεταλευτεί η ομάδα την παρουσία του εδώ και να γίνει κατ ιδίαν συνάντηση. 

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι και τοσο παραξενο παντως να ηρθε απλα για να δει, σκεπτομενος τις προτασεις που εχει. Και να τον αναγνωρισαν καποιοι μπαλατοι στο αεροδρομιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Araujo21 said:

Αν παει στον γαυρο θα είναι καλός άν έρθει σε μας Φρανσον... Έγινε

Βέβαια υπάρχουν και λόγοι που υπάρχουν αυτοί οι ψυχισμοί. Υπάρχουν λόγοι που πάμε αεροδρόμιο για παίχτη Β' Ισπανίας. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με νέο δημοσίευμα από το Μεξικό, η Τσίβας θέλει σαν… τρελή τον Πινέδα, τον «χρυσώνει», τα έχει βρει με τη Θέλτα και περιμένει τον ίδιο να απαντήσει.

 

«Η Τσίβας έχει κάνει πρόταση προς τον Πινέδα με αρκετά… εκατομμύρια πέσος, με τον παίκτη να ζητά χρόνο για να σκεφτεί τη πρόταση. Αν την αποδεχτεί ο Πινέδα, η διαπραγμάτευση της Τσίβας με την Θέλτα αποτελεί τυπική διαδικασία. Η Τσίβας περιμένει την απάντηση του Πινέδα, προκειμένου να ολοκληρώσει τη μεταγραφή και να προβεί σε επίσημη ανακοίνωση τις επόμενες ημέρες»

Link to comment
Share on other sites

Από τα λίγα που μπόρεσα να δω έχω την αισθηση ότι είναι ένας παίχτης σαν τον Ρούμπεν Περεζ του βαζελου, με τη διαφορά ότι ίσως πατάει λίγο περισσότερο περιοχή. Δεν θα έλεγα ότι με χαλάει αλλά δεν με τρελαίνει κιόλας. Με αυτους εκεί πάνω ξερεις τι παίρνεις. Του 7; Του 7,5; Ε τόσο θα είναι σταθερά 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, nikos said:

Είναι δεδομένο πως η ΑΕΚ θέλει τον Γιόνσον και σκοπεύει να δώσει τα χρηματα που απαιτούνται για να τον αποκτήσει.

Ποια χρηματα που απαιτουνται; Ελευθερος ειναι ο παικτης. 

Τι μαλακιες γραφουνε Θεε μου

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Magician said:

Ποια χρηματα που απαιτουνται; Ελευθερος ειναι ο παικτης. 

Τι μαλακιες γραφουνε Θεε μου

Θέλει πριμ υπογραφής λέει γιαυτο κολλάει το θέμα. σαν ελευθερος που είναι. Επίσης στην ΈΡΑ είπε ο ΑΡΔ ότι δεν θέλουν να παραδεχτούν ότι ήρθε ο Γιονσον γιατί έχει συμβόλαιο με την Καντιθ μέχρι 30/6 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι ελεύθεροι ψάχνουν πριμ υπογραφής ή σχεδόν όλοι, πλέον. Χούγια της πρωτοπόρου Λατινικής Αμερικής σε τέτοια ζητήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνουν για να ανεβάσουν το ετήσιο συμβόλαιο. Μπορει να φαίνεται χαμηλά αλλά έχει και το πριμ που μπορεί να είναι και Αραπακι.... 

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι θέλει ένα εκατομμύριο τον χρόνο ο Δανός, δεν είναι αυτά χρήματα που απαιτούνται? Απλά αν τα δώσεις, μην λες του χρόνου ότι κάνει τερτιπια και για να φύγει θέλει 500 χιλιάρικα.

Link to comment
Share on other sites

Και στη Δανία γράφουν για το ταξίδι του Γενς Γιόνσον στην Αθήνα. Το ρεπορτάζ της BT Sporten αναφέρει ότι ο Δανός διεθνής κεντρικός χαφ ήρθε στην Ελλάδα για να τσεκάρει από κοντά τις συνθήκες στην ΑΕΚ και την πόλη, με την προοπτική να μετακομίσει εδώ. Αναλυτικά το δημοσίευμα τονίζει:

«Οι Έλληνες θέλουν τον Γενς Γιόνσον: Στην Αθήνα με τον ατζέντη του ο παίκτης. Σύμφωνα με πληροφορίες του BT, ο Γιόνσον βρίσκεται αυτή την ώρα στην Αθήνα για να διαπραγματευτεί συμβόλαιο με την ΑΕΚ. Ο Δανός μετέβη στην ελληνική πρωτεύουσα για να δει από κοντά τις συνθήκες στο κλαμπ με τη σύντροφό του και αν όλα μπουν στη θέση τους με τον πρώην παίκτη της Άαρχους, θα μπορούσε κάλλιστα να τελειώσει με συμφωνία μεταξύ των των δύο μερών. Μαζί του είναι και ο ατζέντης του, Μίκελ Μπεκ».

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Ποια χρηματα που απαιτουνται; Ελευθερος ειναι ο παικτης. 

Τι μαλακιες γραφουνε Θεε μου

Ακόμα και οι λευτεροι πια θέλουν γερή μπροστατζα που φτάνει τα 2/3 του 1ου χρόνου του συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Παίχτες που παιζουβ στην Ισπανία κάνουν πλακα στην Ελλάδα. Καλη μεταγραφη

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Σιόβας πχ; 

Αν ρωτάς ποδοσφαιρικά, ναι.

Τώρα τα τριγύρω και το παρελθόν είναι άλλη κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Και Αρθο; Και Βερντε; 
 

Πλακα στην Ελλάδα; 
 

Ας ηρεμήσουμε λιγο. Θα τον δούμε τον παίκτη αν κι εφοσον έρθει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Και Αρθο; Και Βερντε; 
 

Πλακα στην Ελλάδα; 
 

Ας ηρεμήσουμε λιγο. Θα τον δούμε τον παίκτη αν κι εφοσον έρθει.

Ο Αρθο ήταν αξιοπρεπής και ειδικά μετά την έλευση Πογετ υπερτιμιος.

Ο Βέρντε είναι μυστήριο τρένο, ίσως την είδε και αφ' υψηλού αλλά τα πρωταθλήματα που έχει παίξει δεν τα προσπερνας.

Ο Ντιτακ π.χ. από την άλλη ήταν χαρακτηριστικό παράδειγμα παίκτη που ώρες -ωρες λες ότι έκανε και πλάκα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο που θέλω είναι, να είναι επιλογή προπονητή ή τουλάχιστον να έχει πει, ότι ναι, τον θέλω, είναι πρώτη επιλογή. Από εκεί και πέρα ας τον δούμε τον παίχτη, το βιογραφικό έχει θετικά και αρνητικά.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε λέγαμε να μην τους βλέπουμε όλους σαν πανεπιστήμια ποδοσφαίρου πάντως. Λογικά στην Ισπανία υπάρχουν καλοί, μέτριοι και κακοί παίκτες όπως παντού. Δεν νομίζω ότι οι 33 βασικοί των Κάντιθ, Μαγιόρκα, Χετάφε που σώθηκαν με το ζόρι στην Ισπανία κάνουν όλοι πλάκα στην Ελλάδα ανεξαρτήτως συνθηκών.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Epitaph21 said:

Κάποτε λέγαμε να μην τους βλέπουμε όλους σαν πανεπιστήμια ποδοσφαίρου πάντως. Λογικά στην Ισπανία υπάρχουν καλοί, μέτριοι και κακοί παίκτες όπως παντού. Δεν νομίζω ότι οι 33 βασικοί των Κάντιθ, Μαγιόρκα, Χετάφε που σώθηκαν με το ζόρι στην Ισπανία κάνουν όλοι πλάκα στην Ελλάδα ανεξαρτήτως συνθηκών.

Σωστό.

Όπως αντίστοιχα και στη segunda 2/3 πού ήρθαν στην ΑΕΚ ήταν σούπερ για Ελλάδα.

Νομίζω αυτές οι γενικεύσεις δεν προσφέρουν κάτι παραπάνω από άρθρα για τους σουβλακοφάγους.

Το θέμα είναι αν ταιριάζουν στα πλάνα του προπονητή που ξέρει ακριβώς τι θέλει να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×