Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Βλέπω Μανταλο εκτός βασικής εντεκάδας και στα δύο συστήματα και θέλω να χτυπήσω φιλικά τον @nikos

στην πλάτη.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Νικο γιατι αφηνεις τον Πετρο εκτος βασικης ενδεκαδος;

Για να μην δημιουργηθεί μεγαλύτερη κατάθλιψη 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Για να μην δημιουργηθεί μεγαλύτερη κατάθλιψη 

Δεκτον.

Link to comment
Share on other sites

Βασικουρα θα είναι ο μέχρι πέρσι αρχηγός.

Ψάξτε να βρει ποιος θα βγει για να χωρέσει.

Εγω ποντάρω σε Γκατσινοβιτς ή Λιβαι.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θελει ξανά κανα ντου στα γραφεία να επισπευστούν οι διαδικασίες;

Βγηκε και Σοβιέτ κουπόνι για τα καυσιμα θα μας βγει δωρεαν το πηγαινε ελα.

Αντε με τους μαλακες απο την προ-προηγούμενη παρασκευη εχει ερθει μονο ο Βιντα.

Link to comment
Share on other sites

Να εχετε υπομονη ρε και ολα θα γινουν. Ετοιμαζονται οι βομβες. θελει και το επικοινωνιακο φετος ο Τιγρης

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκο κυβερνητικό 

 

Με… συνταγή Ολλανδία θα αγωνιστεί η ΑΕΚ στην Κύπρο κόντρα στην Ομόνοια, όπως φάνηκε από τη σημερινή προπόνηση. Ο Αλμέιδα δούλεψε ξανά σε ασκήσεις το 3-1-4-2 έχοντας τον Τσούμπερ αριστερό μπακ χαφ, τον Ρότα δεξί, τον Γιόνσον αμυντικό χαφ και μπροστά του τους Γκατσίνοβιτς –Πινέδα. Στην επίθεση το δίδυμο ήταν Λιβάι Γκαρσία και Αραούχο.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να βλέπω ένα τεράστιο κίνδυνο στο 3-5-2. Και η λέξη είναι μικρή. Ειδικά με έναν φυσιολάτρη μέσα στην 11αδα. Υπάρχουν ομάδες στην μέτρια ελληνική λίγκα που μπορούν να σου σπάσουν το πρέσινγκ στο δευτερόλεπτο, ειδικά ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ, όταν έχεις στο κέντρο έναν λάτρη της φύσης κ του περπατήματος. Και αν σου σπάσουν το πρέσινγκ θες τρομερή ποιότητα στους 3 πίσω κ τρομερή ταχύτητα στα 2 άκρα.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Με 3-5-2 και Τσούμπερ άκρη, Σιμάνσκι τρίτο αμυντικό, και οτιδήποτε άλλο εκτός Ρότα για μπακ χαφ θα κλάψουν μανούλες.

Link to comment
Share on other sites

Τι 4 και 5 μεταγραφές ρε 'σεις; :D Σοβαρά τώρα με δύο καλές μεταγρααφές ακόμα και μία ροτέισο είμαι καλά ρεαλιστικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3-5-2 με αυτό το ρόστερ όσο καλά και να πηγαίνει στα φιλικά είναι ρίσκο για τα επίσημα . Για να βγεί χρειάζεται άλλες 4 τουλάχιστον μεταγραφές βασικών με παράλληλη αποχώρηση εκτός των κομμένων ( Λε ταλεκ , ανσα , μπακάκης ) άλλων δυο και ιδανικά και ένας στο κέντρο για να καλύψει μια απο τις 3 θέσεις ( εφιαλτικό το σενάριο με κέντρο Μανταλο , Φράνσον και Γαλανό και κανένας να μπορεί να αλλάξει το ρυθμό ενός ματς )

1/ ΜΙΣΕΛΕΝ -> Δεξί φουλ μπακ χαφ

2/  ΜΟΧΑΜΑΝΤΙ αριστερό στόπερ μπακ βασικός 

3/ ΣΤΟΠΕΡ κυρίως με ταχύτητα που να παίζει και χαφ 

4/ Επιθετικός βασικός

Για να έχεις ενα ρόστερ κάπως έτσι

                                                     ΣΤΑΝΚΟΒΙΤΣ ( ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ )

               ΒΙΝΤΙ ( ΜΗΤΟΓΛΟΥ )   ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ( ΣΙΜΑΝΣΚΙ )   ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ( ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ )

ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ( ΡΟΤΑ )                 ΓΟΝΣΟΝ ( ΓΑΛΑΝΟ )                              ΤΣΟΥΜΠΕΡ ( ΧΑΤΖΙΣΑΦΙ )

                         ΓΑΤΣΙΝΟΒΙΤΣ ( ΦΡΑΝΣΟΝ )     ΠΙΝΕΔΑ ( ΜΑΝΤΑΛΟΣ )

                        ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ( ΑΜΠΡΑΜΠΑΤ ) ΑΡΑΟΥΧΟ ( ΓΚΑΡΣΙΑ ) 

Αλλα για πρωταθλητισμό χρειάζεται για βάθος και αλλαγές ( έχουμε και 5 μην ξεχνάμε ... ) 

1/ άλλος ένας στόπερ ( ξέρω ζητάω πολλά )

2/ άλλος ένας χάφ 

3/ άλλος ένας επιθετικός

μην πώ και αριστερό φουλ μπακ χάφ 

Σύνολο άλλους 7-8 απο τώρα ...

                                                     ΣΤΑΝΚΟΒΙΤΣ ( ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ )

               ΒΙΝΤΙ ( ΜΗΤΟΓΛΟΥ )   ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ( ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ )   ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ( ΤΖΑΒΕΛΛΑΣ )

ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ( ΡΟΤΑ )                 ΓΟΝΣΟΝ ( ΣΙΜΑΝΣΚΙ / ΓΑΛΑΝΟ )                              ΤΣΟΥΜΠΕΡ ( ΧΑΤΖΙΣΑΦΙ )

                         ΓΑΤΣΙΝΟΒΙΤΣ ( ΦΡΑΝΣΟΝ / ΓΑΛΑΝΟ )     ΠΙΝΕΔΑ ( ΜΑΝΤΑΛΟΣ / ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ )

                        ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ( ΑΜΠΡΑΜΠΑΤ / ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ) ΑΡΑΟΥΧΟ ( ΓΚΑΡΣΙΑ ) 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SpiRos said:

Τι 4 και 5 μεταγραφές ρε 'σεις; :D Σοβαρά τώρα με δύο καλές μεταγρααφές ακόμα και μία ροτέισο είμαι καλά ρεαλιστικά.

Να ευχόμαστε να είναι όλοι υγιείς γιατί αν δεν είναι πάλι θα κοιτάμε στο πάγκο και θα βλέπουμε φράνσον κορνέζο μιτάι και κοσίδη σαν game changer . Θα μου πείς 15 ματς μέχρι το μουντιάλ και τι θα γίνει .... οκ το δέχομαι αλλα μετά θα έχουμε το 

- Δεν βρίσκεις παίκτες τον ιανουάριο

-Ανέβηκαν οι μετοχές πολλών παικτών λόγο μουντιάλ 

- άλλα 20-25 ματς θα βγεί η χρονιά με αυτούς

κτλ 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Να ευχόμαστε να είναι όλοι υγιείς γιατί αν δεν είναι πάλι θα κοιτάμε στο πάγκο και θα βλέπουμε φράνσον κορνέζο μιτάι και κοσίδη σαν game changer . Θα μου πείς 15 ματς μέχρι το μουντιάλ και τι θα γίνει .... οκ το δέχομαι αλλα μετά θα έχουμε το 

- Δεν βρίσκεις παίκτες τον ιανουάριο

-Ανέβηκαν οι μετοχές πολλών παικτών λόγο μουντιάλ 

- άλλα 20-25 ματς θα βγεί η χρονιά με αυτούς

κτλ 

15 ματς είναι μισό πρωτάθλημα, δεν είναι λιγα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

15 ματς είναι μισό πρωτάθλημα, δεν είναι λιγα

Δεν είναι σερί και πές με λίγη προσοχή συντήρηση να μπορείς να έχει 2 τύπους στο πάγκο μαζί με μάνταλο που να τους κοιτάς και να μην κλαίς αλλα μετά στα πλευ οφ που συνήθως παίζουμε τετάρτη κυριακή και κρίνονται πράγματα εκεί θα γίνει ότι έγινε τις άλλες δυο χρονιές . 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AG21 said:

Να ευχόμαστε να είναι όλοι υγιείς γιατί αν δεν είναι πάλι θα κοιτάμε στο πάγκο και θα βλέπουμε φράνσον κορνέζο μιτάι και κοσίδη σαν game changer . Θα μου πείς 15 ματς μέχρι το μουντιάλ και τι θα γίνει .... οκ το δέχομαι αλλα μετά θα έχουμε το 

- Δεν βρίσκεις παίκτες τον ιανουάριο

-Ανέβηκαν οι μετοχές πολλών παικτών λόγο μουντιάλ 

- άλλα 20-25 ματς θα βγεί η χρονιά με αυτούς

κτλ 

Κοίτα, δε νομίζω ότι μπορούμε να έχουμε ρόστερ 20+ παίχτες εν δυνάμει βασικούς σε μια χρονιά που έχεις μόνο το πρωτάθλημα, το οποίο είναι 36 ματς σύνολο ούτε καν 38 ή 40+, για τον φόβο μη τυχόν και τραυματιστεί κάποιος σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Κοίτα, δε νομίζω ότι μπορούμε να έχουμε ρόστερ 20+ παίχτες εν δυνάμει βασικούς σε μια χρονιά που έχεις μόνο το πρωτάθλημα, το οποίο είναι 36 ματς σύνολο ούτε καν 38 ή 40+.

Συμφωνώ άλλα για μένα χρειάζεται 22 παίκτες βασικότατους που να μπαίνουν όπως και να έχει αποστολή ( 2 τέρμα , 4 στοπερ , 2 αριστερά μπακ , 2 δεξιά , 6 κέντρο , 6 μπροστά ) και μετά κάτι φθηνούς φράνσον και σία ώστε να μπορείς αν είναι όλοι οκ να μένουν εκτός αλλα αν δεν είναι να μην μπαίνουν απλά απο υποχρέωση . Στην αρχή δεν έχει μεν κάρτες αλλα μπορεί να έχει τραυματισμούς . 

Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×