Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Recommended Posts

4 minutes ago, Man Of Faith said:

Αυτός στα αριστερά είναι ο Ναλιτζης;

Ναι και είναι αυτός μαζί με τον άλβες που φοράει αυτή τη φανέλα με το φοαφοριζε κίτρινο όπως ο αντίστοιχος τιμ μάνατζερ στη Β πολίτης ( ο άρμα προτιμαει τη μπλε) 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, The Magician said:

Αυτό θα γίνει. Με αστερίσκο το Μισελέν ο οποίος εάν τελικά πουληθεί θα αγοραστεί δεξιός μπακ στη θέση του.

Πρέπει να πωληθεί το παιδί. Είναι τελείως εκτός κλίματος ομάδας. Αψυχολόγητος, ανευρος, ζαβωμενος. Έναν τύπου Γκαλο θες δεξιά 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SpiRos said:

Δεν με πιάσατε μάλλον, μακάρι να έχω και 30 βασικούρες στην ομάδα, αλλά δεν είναι ρεαλιστική επιθυμία.

Σε πιάσαμε, αλλά εγώ ρωτησα  το εξης: περυσι γιατί ήταν ρεαλιστικος ο αριθμος των περισσότερων από φετος παικτων, χωρίς Ευρώπη (αφού πολλες μεταγραφες και η τελική διαμόρφωση έγιναν μετά την Βελεζ); 
Ή μηπως είδαμε καμια τρομερή υπεραριθμια  περυσι; 

Αυτοί βέβαια θα σου πουν ότι γύρισε και ο Αλμπάνης, θα προωθηθούν και τπτ Λατσι, Γιουσης κλπ κλπ

Αρα μάλλον στα λεφτα είναι πάλι το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης  σε βασικους ειμαστε οκ; 
 

3ος στοπερ αν παιξεις με 3 πίσω ποιος; Ο Σιμανσκι ή ο Τζαβελλας; 

Δεξιος μπακ ο Ρότα και ο Μισελεν; 
 

Αν παίξεις τετράδα πίσω, αριστερα οι Ιρανοί παλι; 
 

Δεν πιανω καν 10αρι και τερμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πει οτι χρειαζεσαι τουλαχιστον 5 προσθηκες ακομη για να κανεις πρωταθληματισμο. Βασικο Τ/Φ, βασικο δεξι φουλ μπακ, 2 βασικα στοπερ και μπακ απ του Γιονσον. 

Δε γινεται περυσι ολη η ομαδα να ηταν για πεταμα και τωρα να εφτιαξε το πραγμα με 4 μεταγραφες.

Με τα 2+1 που διαβαζουμε παλευεις για 2η θεση.

Link to comment
Share on other sites

Καζαμπουμπου εχει πει για διπλασιο αριθμο μεταγραφων. ΚΚ σημερα γραφει για αλλες 2+1 δλδ για 7 συνολο. Μεγαλη διαφορα αναμεσα στα δυο νουμερα. 

Το τραγικο ειναι οτι ακομα και σημερα διαβαζουμε οτι δεν ειμαστε καν κοντα σε στοπερ. Μην ξεχναμε οτι λεγανε για το αλλο στοπερ το αργοτερο Κυριακη. 

 Και τωρα υπολογιζουμε πλεον κανονικα Γκαρσια για φορ...

ΕΧΕΙΣ 21Κ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ. ΠΑΡΕ ΠΑΙΧΤΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aussie said:

Εχω πει οτι χρειαζεσαι τουλαχιστον 5 προσθηκες ακομη για να κανεις πρωταθληματισμο. Βασικο Τ/Φ, βασικο δεξι φουλ μπακ, 2 βασικα στοπερ και μπακ απ του Γιονσον. 

Δε γινεται περυσι ολη η ομαδα να ηταν για πεταμα και τωρα να εφτιαξε το πραγμα με 4 μεταγραφες.

Με τα 2+1 που διαβαζουμε παλευεις για 2η θεση.

Δεν ήταν ακριβώς για πέταμα όλη η ομαδα, δεν ειχε προπονητή από την αρχή της χρονιάς, και πήγαινε έτσι χωρίς προπονητή χωρίς προετοιμασια.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Man Of Faith said:

Δεν ήταν ακριβώς για πέταμα όλη η ομαδα, δεν ειχε προπονητή από την αρχή της χρονιάς, και πήγαινε έτσι χωρίς προπονητή χωρίς προετοιμασια.

Μα κάνουμε λες και δεν θυμόμαστε πώς ξεκίνησε η ομάδα με Γκαρσια - Τσουμπερ - Αμραμπατ - Αραούχο. Εμείς οι ίδιοι είπαμε ότι έφταιγαν οι προπονητές. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Man Of Faith said:

Δεν ήταν ακριβώς για πέταμα όλη η ομαδα, δεν ειχε προπονητή από την αρχή της χρονιάς, και πήγαινε έτσι χωρίς προπονητή χωρίς προετοιμασια.

Για πεταμα ηταν για αυτο και δεν μπορεσες να βγεις Ευρωπη. 

1) Δεν χρειαζεσαι προπονητη για να κρατησεις το 1-0 για 5 λεπτα με αντιπαλο τον ΠΑΟΚ

2) Δεν χρειαζεσαι προπονητη για να μη χασεις απο 0-2 μεσα στο Βικελιδης και να σωσεις την χρονια εστω και στο τελος.

Γενικα εχει φαει πολυ σκατο ο ΑΕΚτζης και περυσι ηταν το αποκορυφωμα που μας γλεντησε ο καθε πικραμμενος. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Μην πιστευετε οτι διαβάζετε. Έχουν μαυρα μεσανυχτα. Οι αρδ φέτος. Θα γίνουν όσα πρέπει. Αλλά δεν γίνεται να παρουμε και αλλους μπακ όταν αριθμητικά είσαι καλυμμένος. Άλλο αν δεν μας, αρέσουν. Μακάρι πωληση Μισελέν και Μοχαμαντι και να φέρεις άλλους 2 . Αλλά, αυτά θα γίνουν αργότερα

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Aussie said:

Για πεταμα ηταν για αυτο και δεν μπορεσες να βγεις Ευρωπη. 

1) Δεν χρειαζεσαι προπονητη για να κρατησεις το 1-0 για 5 λεπτα με αντιπαλο τον ΠΑΟΚ

2) Δεν χρειαζεσαι προπονητη για να μη χασεις απο 0-2 μεσα στο Βικελιδης και να σωσεις την χρονια εστω και στο τελος.

Γενικα εχει φαει πολυ σκατο ο ΑΕΚτζης και περυσι ηταν το αποκορυφωμα που μας γλεντησε ο καθε πικραμμενος. 

Δεν χρειάζεσαι προπονητη μία αντε δύο φορές, όταν κάτι επαναλαμβανεται χρειάζεσαι και παραχρειαζεσαι.Οχι βέβαια ότι είχαμε και καμια μικτη κόσμου αλλά σίγουρα είχαμε μια ομάδα που μπορούσε να βγει άνετα δεύτερη και οχι φυσικα να μεινει εκτός Ευρώπης.

Ο προπονητής που δεν είχαμε ήταν το κύριο πρόβλημα περυσι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, nikos said:

Μόνο τα εισιτήρια από χθες μέχρι σήμερα είναι ένας Γκατσινοβιτς ξερω ´γω.

Ήμαρτον ρε πουστογερε σοβαρέψου 

Εγώ περιμένω πότε θα μας το σκάσουν το ποίημα οι αρδ, κάποια στιγμή πολύ αργότερα όχι ακόμα, ότι καλύφθηκαν διάφορες ανάγκες της ομάδας μπορεί και για το γήπεδο, από τα φετινά πολλά έσοδα, και ήταν αναγκαίο ένα συμμαζεμα για να μην ξαναμπλεξουμε αλλά τώρα με το νέο γήπεδο τα καλύτερα έρχονται και μπλα μπλα μπλα, τα ξέρεις τι να στα λέω τώρα.

Θυμίσου ποτε άρχισαν να μας λενε οι Δηματοι για τα λεφτά του τσουλου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι βλέπω την κουβέντα σας παραπανω.

Καταρχην δεν γίνεται να συμφωνουν ολοι με όλους, άρα κοιτάμε  τι λέει περίπου η πλειοψηφία.

Επισης έχουμε πει ότι κάποια poll έχουν καθιερωθεί κάθε χρόνο για κάποιον λόγο, γι αυτόν ακριβώς, να θυμόμαστε τι λέγαμε.

Ιδου λοιπόν 

Ψήφισαν 53 άτομα, αντιγράφω το τελικο συμπερασμα που είχα γράψει 

 

Για την ιστορια να πουμε οτι στο poll απο 50% και πανω πηραν 

 

Για βασικοι (6)

Στανκοβιτς, Μοχαμαντι (οριακά), Κριχοβιακ (αν μπορουν να τον κρατησουν), Γκαρσια, Τσουμπερ και Αραουχο 

 

Για πουλο (12)

Τσιντωτας, Βρανιες, Τζαβελλας, Σβαρνας, Λε Ταλεκ, Σακχοφ, Σιμοες, Φρανσον, Γεβτιτς, Μανταλος, Τανκοβιτς, Ανσαριφαρντ

 

Αρα συμφωνα με την πλειοψηφια, κανονικα θελουμε γυρω στους 12 παικτες (αφου λεμε πουλο σε τοσους), τουλαχιστον 6 για βασικους.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα παραπανω θέλαμε 6 για βασικους (αφου έφυγε ο Κριχοβιακ) 

κι αλλους τοσους για παγκο 

και να έπαιρναν (επιπλεον αυτων που πήραν) πουλο οι Μάνταλος, Τζαβελλας και Φρανσον.

 

Απο ο,τι φαίνεται το πρώτο σκέλος (βασικοι)  θα καλυφτεί σχεδον 100%, το δεύτερο θα καλυφτεί ελαχιστα (εμειναν 3 και έχουν επιστρεψει Αθανασιαδης, Αλμπάνης)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mporat said:

Μα κάνουμε λες και δεν θυμόμαστε πώς ξεκίνησε η ομάδα με Γκαρσια - Τσουμπερ - Αμραμπατ - Αραούχο. Εμείς οι ίδιοι είπαμε ότι έφταιγαν οι προπονητές. 

4 παικτες και μετα το χαος. 3 απο τους οποιους μετα το πρωτο 3μηνο κωλοβαρεσαν οσο δεν παει. Ο Τσουμπερ ηταν κανονικος τουριστας και ο Αμραμπατ στα 35 του με τον εγωισμο που τον διακατεχει κατεληξε να μαλωνει για το ποιος θα χτυπησει τα πεναλτι. Γενικα μπουρδελο ηταν περυσι η ομαδα.

Εφταιγαν και οι προπονητες, δεν ειπε κανεις το αντιθετο. Ωστοσο το υλικο ηταν κακιστο οπως αποδειχθηκε και στο γηπεδο. Κανενας προπονητης δεν θα μπορουσε να τους κανει ομαδα τους συγκεκριμενους. Εβαζες 2 γκολ και πισω ετρωγες 3.

Την 4αδα που ανεφερες, μαζι με τον Στανκοβιτς για β' τερματοφυλακα, τον Σιμανσκι για αλλαγη και τον Μητογλου για 4ο-5ο στοπερ θα κρατουσα σε ενα ροτεισον πρωταθλητισμου. Τωρα κατι παικτακια τυπου Ροτα-Μισλεν-Μοχαμαντι, μαζι με τον Τζαβελλα και τον Αθανασιαδη τι να τους κανω; Δεν αναφερομαι καν σε Τσιντωτα-Σβαρνα-Βρανιες-Σακχοφ-Λε Ταλεκ που εχουν ηδη φυγει/κοπει.

Ευχομαι να κανω λαθος και να μην απεχουμε την τωρινη στιγμη τοσο πολυ απο τον πρωταθλητισμο, αλλα δυστυχως δεν μπορω να τα δω πιο αισιοδοξα τα πραγματα. Η αμυνα ηταν το κυριοτερο προβλημα και δε νομιζω πως ενας Βιντα μπορει να αλλαξει την εικονα της τοσο δραστικα. Στα χαφ εχεις σοβαρο upgrade, ενω η επιθεση μενει ιδια.

Να θυμισω οτι το 2017/2018 η αμυντικη λειτουργια ηταν αυτη που εδωσε το πρωταθλημα. Ποσο μαγος να μας βγει αυτος ο Αλμειδα και ποση τακτικη να κανει στις προπονησεις...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Man Of Faith said:

Δεν χρειάζεσαι προπονητη μία αντε δύο φορές, όταν κάτι επαναλαμβανεται χρειάζεσαι και παραχρειαζεσαι.Οχι βέβαια ότι είχαμε και καμια μικτη κόσμου αλλά σίγουρα είχαμε μια ομάδα που μπορούσε να βγει άνετα δεύτερη και οχι φυσικα να μεινει εκτός Ευρώπης.

Ο προπονητής που δεν είχαμε ήταν το κύριο πρόβλημα περυσι

Ε στα λογια μου ερχεσαι, τις 2 φορες που καιγοσουν για το αποτελεσμα και ησουν μπροστα στο σκορ, αυτα τα παικτακια κατορθωσαν μεχρι και να χασουν. 

Με το τελευταιο που λες φανταζομαι οτι εισαι ικανοποιημενος με το πως κινηθηκαμε στην μεταγραφικη περιοδο ως τωρα, αφου λυθηκε το κυριοτερο (συμφωνα με εσενα) προβλημα. 

Για να ξεκαθαρισω κι εγω την θεση μου, το προβλημα περυσι δεν ηταν μονο οι παικτες ή μονο το προπονητικο τιμ. Και στους δυο τομεις χρειαζοσουν σοβαρο upgrade τωρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Araujo21 said:

Μην πιστευετε οτι διαβάζετε. Έχουν μαυρα μεσανυχτα. Οι αρδ φέτος. Θα γίνουν όσα πρέπει. Αλλά δεν γίνεται να παρουμε και αλλους μπακ όταν αριθμητικά είσαι καλυμμένος. Άλλο αν δεν μας, αρέσουν. Μακάρι πωληση Μισελέν και Μοχαμαντι και να φέρεις άλλους 2 . Αλλά, αυτά θα γίνουν αργότερα

Άντε να δείξω καλή θέληση και να πω ότι όντως στα μπακ είμαστε αριθμητικά εντάξει οπότε πρέπει πρώτα να διώξουμε αυτούς που έχουμε για να πάρουμε άλλους.

Έχουμε συνειδητοποιήσει ότι βγάλαμε προετοιμασία με 1 μόνο φορ; Που είναι κανόνας κανονικά μια ομάδα να έχει πάντα 4 και στην ΑΕΚ του Μίμη έχουμε καθιερώσει ακόμα και στα πολύ καλά μας (δηλαδή τη χρονιά του πρωταθλήματος) να έχουμε μαξ 3 και τις περισσότερες φορές να την βγάζουμε μόνο με 2;

Ή ότι ο προπονητής δουλεύει σύστημα με 3 στόπερ και αριθμητικά πριν 1 βδομάδα ήρθε ο 3ος; Δηλαδή ακόμα και τώρα, με βάση το σύστημα που θέλουμε να παίξουμε δεν έχουμε αναπληρωματικό αμυντικό. Κάτι που αναγκάζει τον Αλμέιδα να βαφτίζει τους χαφ μας στόπερ. Για να μην το πάω στην ποιότητα που το σίχαμα ο Τζαβέλας φαίνεται ότι προορίζεται για βασικός.

Τα κενά μας είναι γνωστά εδώ και μήνες, δεν υπάρχει καμία δικαιολογία για τις καθυστερήσεις. Κανονικά θα έπρεπε να μιλάμε τώρα για τα συμπληρώματα (πχ να αλλάξουμε τους μπακ μας) ή για κάποιο κερασάκι ενόψει Αγιάς Σοφιάς. Αντιθέτως, σε 2 βδομάδες αρχίζει το πρωτάθλημα και τα κενά μας στον βασικό κορμό είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ. Τόσο ποιοτικά όσο και αριθμητικά έχουμε τεράστιο πρόβλημα και σε παραπάνω από 1 θέσεις.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aussie said:

Ε στα λογια μου ερχεσαι, τις 2 φορες που καιγοσουν για το αποτελεσμα και ησουν μπροστα στο σκορ, αυτα τα παικτακια κατορθωσαν μεχρι και να χασουν. 

Με το τελευταιο που λες φανταζομαι οτι εισαι ικανοποιημενος με το πως κινηθηκαμε στην μεταγραφικη περιοδο ως τωρα, αφου λυθηκε το κυριοτερο (συμφωνα με εσενα) προβλημα. 

Για να ξεκαθαρισω κι εγω την θεση μου, το προβλημα περυσι δεν ηταν μονο οι παικτες ή μονο το προπονητικο τιμ. Και στους δυο τομεις χρειαζοσουν σοβαρο upgrade τωρα.

Με έναν Σαντος ή Πογιετ οι ίδιοι παίκτες δεν θα έχαναν αυτά τα ματς, σκέψου ότι ο Γιαννικης έκανε αλλαγή στην άμυνα στο Χαριλαου στις καθυστερήσεις και το φάγαμε στο ματς της κανονικής περιόδου.

Ικανοποιημένος δεν είμαι καθόλου με τις μεταγραφές το γράφω συνέχεια ότι θέλουμε κι άλλους παίκτες.

Τωρα αν λύθηκε το πρόβλημα στον πάγκο μενει να το δούμε, για την ώρα μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε για τον Αλμειδα, μονο αίσθηση έχουμε ότι είναι σοβαρό  upgrade από πέρυσι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Man Of Faith said:

Ικανοποιημένος δεν είμαι καθόλου με τις μεταγραφές το γράφω συνέχεια ότι θέλουμε κι άλλους παίκτες.

Αριθμητικά εννοεις δεν εισαι ικανοποιημένος; 
Γιατι προσωπικα απο αποψη ποιότητας και επιπέδου τουλαχιστον στα χαρτια εγω ειμαι Ο.Κ.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, baRon21 said:

Αριθμητικά εννοεις δεν εισαι ικανοποιημένος; 
Γιατι προσωπικα απο αποψη ποιότητας και επιπέδου τουλαχιστον στα χαρτια εγω ειμαι Ο.Κ.

Αριθμητικα ναι, χρειαζόμαστε κι άλλους σαν κι αυτούς που πήραμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω ένα φορ ένα στόπερ επίπεδατα απαραίτητα, και μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι να αλλαξουμε:

Μοχαμάντι με έναν καλύτερο

Τζαβέλλα με Πλάνιτς

Αμραμπάτ με έναν πιο σύγχρονο πλάγιο που είτε είναι αμφίπλευρος είτε δεξιός αλλά και φορ

Μισελεν με έναν επιπεδαρα ρσενικο που θα γαμει και θα δέρνει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει παίκτες. Απλά θα τους πάρει αργά που πέφτουν οι τιμές. Τουλάχιστον να πάρει καλούς παίκτες όπως οι 4. Ξαναλέω κ μέτριοι κ να έρθουν αργά είναι ότι χειρότερο. Τον μάθαμε πλέον τον ΑΕΚάρχη κ δεν τον άλλαξε κ το γήπεδο. Θα πάμε στις εκπτώσεις, ελπίζω να πάρουμε ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×