Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Ελεύθερος έρχεται ο Μουκουντί με την Σεντ Ετιέν να κρατάει 30% ποσοστό μεταπώλησης.

Screenshot 2022-08-18 181505.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nedved21 said:

Αρα δεν επαιξες ποτε μανατζερ

Το καλύτερο Μάνατζερ ήταν 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kapetane21 said:

Το καλύτερο Μάνατζερ ήταν 

Στα γουστα μας μονο εμεις κανουμε κουμαντο, αλλα ειναι σα να λες οτι το καλυτερο πιτογυρο ειναι με φετα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, baRon21 said:

Διαβάζεται αυτο το πραγμα;

D05B710F-C339-40C6-BFAD-B4B02FA8FFD4.png

Ευτυχώς δεν είναι σε πλάκα.... Ας κουνήσουν το... δάχτυλό τους να το διορθώσουν.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nedved21 said:

Στα γουστα μας μονο εμεις κανουμε κουμαντο, αλλα ειναι σα να λες οτι το καλυτερο πιτογυρο ειναι με φετα.

Όλα γούστα οπός λες Pavel

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, baRon21 said:

Διαβάζεται αυτο το πραγμα;

D05B710F-C339-40C6-BFAD-B4B02FA8FFD4.png

Αστείοι ουτε αυτό σωστα

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνουμε πιο γνωστοί στο Μεξικό από ότι στην Ευρώπη με τον Πινεδα

Πουλάει το πουλεν του Αλμέιδα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Araujo21 said:

Θα γίνουμε πιο γνωστοί στο Μεξικό από ότι στην Ευρώπη με τον Πινεδα

Πουλάει το πουλεν του Αλμέιδα

Και οι τυποι ακομα δεν εχουμ φτιαξει μια σελίδα στα ισπανικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

299997115_460878832716284_61768053998864

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει τη μεταγραφή του ποδοσφαιριστή Αρόλντ Μουκουντί από τη γαλλική Σεντ Ετιέν. Ο Καμερουνέζος διεθνής κεντρικός αμυντικός υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα μας έως το καλοκαίρι του 2026.

Ο Αρόλντ Μουκουντί γεννήθηκε στις 27 Νοεμβρίου 1997, στο Μποντί της Γαλλίας. Σε ηλικία 12 ετών εντάχθηκε στην Ακαδημία της Χάβρης, με την οποία υπέγραψε και το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο. Στην τριετία 2016-2019 αγωνίστηκε συνολικά σε 64 παιχνίδια, έχοντας 6 γκολ και μια ασίστ, προκαλώντας με τις εμφανίσεις του το ενδιαφέρων πολλών ευρωπαϊκών συλλόγων.

Τελικά η Σεντ Ετιέν ήταν αυτή που κατάφερε να τον αποκτήσει το καλοκαίρι του 2019. Στο πρώτο μισό της σεζόν 2019-20 αγωνίστηκε σε 11 παιχνίδια του γαλλικού πρωταθλήματος και σε ένα κυπέλλου, ενώ τον Ιανουάριο του 2020 παραχωρήθηκε ως δανεικός στη Μίντλεσμπρο.

Στην Αγγλία πρόλαβε να αγωνιστεί σε 8 ματς παρά τη διακοπή των πρωταθλημάτων λόγω του Covid 19, ενώ επιστρέφοντας στη Γαλλία αγωνίστηκε με τη Σεντ Ετιέν στον τελικό Κυπέλλου της ίδιας σεζόν, απέναντι στην Παρί Σεν Ζερμέν (1-0). Με τη γαλλική ομάδα αγωνίστηκε συνολικά σε 69 ματς, έχοντας τρία γκολ και μια ασίστ.

Παράλληλα, ο Μουκουντί υπήρξε διεθνής με όλες τις «μικρές» Εθνικές ομάδες της Γαλλίας, όμως το 2019 επέλεξε να αγωνίζεται με την Εθνική Ανδρών του Καμερούν, στην οποία μετρά ήδη 11 συμμετοχές, ενώ υπήρξε μέλος της ομάδας που κατέλαβε την τρίτη θέση στο Κύπελλο Αφρικής του 2021.

Αρόλντ, καλωσόρισες στην οικογένεια της ΑΕΚ!

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Που να μείνει χρόνος για το τσαταλη να φτιάξει σελίδα στα Ισπανικα?  Αφού ασχολείται με το να βρίζει ΑΕΚτζιδες που κάνουν κριτική.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Τσατάλης δεν ξέρει ελληνικά, Ισπανικά θα φτιάξει?

Η μόνη γλώσσα που ξέρει είναι αυτή που βάζει στον κβλο του αφεντικού του

Link to comment
Share on other sites

Άξιος συνεχιστής της φανέλας με το νούμερο 2 από τον αν είμαι εγώ το πρόβλημα να φύγω, αλλά να τελειώσει πρώτα το συμβόλαιο μου ρε παιδιά, έχουμε και παιδί

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tarasfw said:

Επίσης κάτι πρέπει να γίνει με τσιμπώντα μπακάκη λε ταλεκ ανσαριφαρντ. Τρομερά χρήματα πεταμένα από τις μαλακίες του γύφτου 

Κοντά στα 2 εκ είναι αυτα τα συμβόλαια, παίρνεις άνετα τους 2 παίκτες που σου λείπουν.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω ότι η παράταση των μεταγραφών μέχρι τις 15/9 θα διευκολύνει στο να βρουν ομάδα οι κομμένοι έστω και σε τριτοκοσμικά πρωταθλήματα.  

Link to comment
Share on other sites

Ο Τσιντώντας έκατσε κ αυτός στο συμβόλαιο ε? Ο Λε Ταλεκ δεν θα πάει πουθενά νομίζω. Το ίδιο κ ο Ανσαριφάρντ. Ο ένας δεν νομίζω να βρει πουθενά τέτοιο συμβόλαιο κ ο άλλος έπαθε Μπακάκη κ θέλει να μείνει στην Αθήνα κ μόνο λένε. Ο Ιρανός είχε κ έχει προτάσεις πάντως.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, No11 said:

Γκολ ο Χουάνγκ στην Κύπρο.

Πάρτε του Αλμέιδα ότι ζητήσει...

 

Νομιζω οτι δεν ηθελε ο ιδιος Ελλάδα, οταν τον ρωτήσαμε εμεις Ιουνιο μηνα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, baRon21 said:

Νομιζω οτι δεν ηθελε ο ιδιος Ελλάδα, οταν τον ρωτήσαμε εμεις Ιουνιο μηνα.

Η έτσι θέλανε να μας πούνε τα αρδακια μας επειδή προσφέραμε φακές μάλλον 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, No11 said:

Γκολ ο Χουάνγκ στην Κύπρο.

Πάρτε του Αλμέιδα ότι ζητήσει...

 

Παιδιά είμαι στο γήπεδο. Ο κορεατης είναι πολύ καλός... Γρήγορος πολυ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μουκουντι, μ ενα μικρό αναγραμματισμο θα ταν δικος μας, ΚουΜου Ντι  (πρωτοξαδερφος του Τζορτζ Ντι)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×