Jump to content

Μεταγραφές Αγιάς Σοφιάς Καλοκαίρι 2022


Araujo21
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Vagos21 said:

Πάει για καλοκαίρι του Φερνάντες. Να μην δώσουμε δλδ ούτε ευρώ. Δεν έχω λόγια πλέον 

Τον πήραμε, τον αφήνουμε δανεικό μέχρι τον Γενάρη.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το χειρότερο μετά τα Μανταλοειδή που οκ είναι η ταφόπλακα, είναι όλες αυτές οι μεταγραφές Φρανσον, Ντατσενκο, κλπ, ήτοι συμβόλαια/έξοδα που τις κάνουνε για τις έχουν την ακριβώς επόμενη μέρα ως "πρόβλημα". Σαν να αγοράζεις ένα τρακαρισμένο αμάξι που ξέρεις ότι δε θα οδηγήσεις ή φτιάξεις ποτέ, αλλά το παίρνεις για να πληρώνεις τέλη και ασφάλειες 2-3 χρόνια απλά να το έχεις κάτω στο πεζοδρόμιο. 

Γιατί τα κάνουν αυτά; Δεν είναι ότι είμαστε χοντροί και δίνουμε στρατηγικά μερτικά για τον επόμενο παιχταρά που έχει ο ίδιος μάνατζερ. Και το σενάριο ότι παίρνουν για να "μην λέει ο κόσμος" στο τέλος της μεταγραφική περιόδου είναι εξ ίσου αστείο, δηλαδή δε βλέπουμε με την ΟΠΑΠ ΑΡΕΝΑ, την κατάθεση Δημητριάδη, την μη ένσταση, την χαρά με τη χαρά, τα τέσσερα στο ημίχρονο, κλπ κλπ. Είναι άραγε τόσο φλατ ουτ μίζες των παετζήδων; 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αντικαταστάτης Αμπραμπάτ αφού θα έρθει το γενάρη . 6 μήνες προσαρμογή και το καλοκαίρι προετοιμασία . 

Είχαμε ακόμα θέσεις για δανεικούς άλλωστε ( 6 δανεικοί με 8 όριο ) 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, MITSAKLAS said:

Σε κάποια πράγμα ναι, σε άλλα όμως;

Δλδ καταλαβαίνω ότι δε θα πάρεις χαφ γιατί απαιτεί Μάνταλο και θα πάρεις δεύτεράντζα το ένα στόπερ λόγω Τζαβέλλα, αλλά έχει λόγο και για το αριστερό μπακ; 

Κρίνει π.χ. πως στην παρούσα φάση ήταν χρησιμότερος ο Ελίασον από μια από τις προβληματικές θέσεις; 

Φτάνει μέχρι εκεί; 

Δεν πιστεύω στα συνωμοσιολογικά για Τζαβέλλα και Μάνταλο εγώ.

Απλα τον Μάνταλο θέλει να τον έχει στην ομάδα, μέχρι εκεί.

2 οκταροδεκαρια πήρες και 2 στοπερ στην τελική.

Του τελείωσαν τα λεφτα τον Αύγουστο (δεν ξερω γιατί, ας τον ρωτησει καποιος τι κουμάντα έχει κανει) για μένα είναι εμφανές και φαίνεται κι από τα νουμερα. Για αυτό πήρες Μουκουντι ελευθερο σε θέση που ποναγες, γιατί έκραζαν ολοι για στοπερ και δεν υπήρχε η δυνατοτητα για παραπανω.
Και ήρθαν ο Μιται και το ξεφόρτωμα Κουχαρσκι μετά και πήρες κι άλλους 3.

 

Ο προπονητης ζήτησε ως θεσεις 6 παικτες έχει γραφτεί παντου. Τους πήραν και πήραν και 2 παραπανω.ο Ελίασον ήταν μια από τις παραπανω (η άλλη ο Σιντιμπε). 2 στοπερ ζήτησε, 2 του πήραν.

Το θέμα δεν είναι εκεί. Το θέμα είναι ότι ο γαμηκος πρόεδρος θα γυρίσει και θα του πει τι 6 παικτες ρε οικονομία θες να μου κανεις; 11 θελουμε, τυφλοί είμαστε δεν το βλέπουμε; 
Αλλα ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ τα λεφτα για να κάνει τέτοια.


Το 2ο μπατζετ δεν μου λέει τίποτα. 2ος σε έσοδα ήσουν 2ο μπατζετ θα έχεις. Από 5ος να βγεις 1ος δεν αρκεί η γενική θεωρητική ταμπέλα του 2ου μπατζετ. Σηκώνει περισσότερη ανάλυση την οποια έκανα παραπανω, όπως τα βλέπω εγώ τελος πάντων.

 

Link to comment
Share on other sites

Τον Γενάρη που θα έρθει ο Φερνάντες θα βοηθήσει στο κυνήγι της εξόδου στην Ευρώπη.

Τιγρη φχστ

Link to comment
Share on other sites

Κετσετζογλου 

 

Όσο για το ενδεχόμενο να γίνει άλλη μεταγραφή ως το τέλος της προθεσμίας και συγκεκριμένα αριστερού μπακ, το χαρακτήρισε δύσκολο, εξηγώντας ότι ο Αλμέιδα θα παίζει συχνά με τριάδα στην άμυνα, ενώ εμπιστεύεται αρκετά ως τώρα τον Χατζισαφί. 

 

Δεν υπαρχει σάλιο 

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΚ έκανε κρούση για αριστερό μπακ που έχει παίξει σε δύο ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, από τα μεγάλα, προφανώς το ένα.. Όχι σπουδαίο όνομα αλλά δεν θα έλεγα και αδιάφορος.

Σεβόμενος όμως την πηγή, όπως και ποτέ δεν μεταφέρω από εδώ αποκλειστικές ειδήσεις του Δάσκαλου σε άλλο χώρο, θα γράψω για το όνομα όταν λήξει η μεταγραφική περίοδος, γιατί άλλωστε δεν βλέπω να αποκτάται.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ελα οριστε

Μάλιστα, τα τελευταία 24ώρα εκτός από τον ΠΑΟΚ και τη Σπαρτάκ Μόσχας, πληροφορίες αναφέρουν πως τόσο ο Παναθηναϊκός όσο και ο Ολυμπιακός κινήθηκαν για την απόκτησή του! Η ΑΕΚ όμως βγήκε νικήτρια απ' αυτή την ιστορία με τον παίκτη να παίζει σημαντικό ρόλο.

Τον πηραμε μέσα απο τα χέρια του big 4

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bluesman said:

Η ΑΕΚ έκανε κρούση για αριστερό μπακ που έχει παίξει σε δύο ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, από τα μεγάλα, προφανώς το ένα.. Όχι σπουδαίο όνομα αλλά δεν θα έλεγα και αδιάφορος.

Σεβόμενος όμως την πηγή, όπως και ποτέ δεν μεταφέρω από εδώ αποκλειστικές ειδήσεις του Δάσκαλου σε άλλο χώρο, θα γράψω για το όνομα όταν λήξει η μεταγραφική περίοδος, γιατί άλλωστε δεν βλέπω να αποκτάται.

 

Ελεύθερος ή με ομάδα; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, baRon21 said:

Ελα οριστε

Μάλιστα, τα τελευταία 24ώρα εκτός από τον ΠΑΟΚ και τη Σπαρτάκ Μόσχας, πληροφορίες αναφέρουν πως τόσο ο Παναθηναϊκός όσο και ο Ολυμπιακός κινήθηκαν για την απόκτησή του! Η ΑΕΚ όμως βγήκε νικήτρια απ' αυτή την ιστορία με τον παίκτη να παίζει σημαντικό ρόλο.

Τον πηραμε μέσα απο τα χέρια του big 4

Μαρινάκη πονάς;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Ελεύθερος ή με ομάδα; 

Με ομάδα και κάποιες συμμετοχές και φέτος. Η πηγή πληροφόρησης έχει πέσει μέσα όσες φορές έχει γράψει για μεταγραφή, ενώ ότι ίσχυε. Όχι ότι συμφώνησε, αλλά προσέγγισε η ΑΕΚ τον παίκτη αλλά χωρίς να λέει ότι απορρίφθηκε αυτή η προσέγγιση. Πάντως έτσι και αλλιώς το βράδυ όταν λήξει η μεταγραφική περίοδος, θα γράψω το όνομα.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NIS 9-11 said:

Παρε και τον Μπεο να τελειωνουμε και ασχολησου με τα μουσεια.

Όλη η ουσία. Είμαι πεπεισμένος ότι με μέγεθος ΑΕΚ στα χέρια του, θα το έτρεχε πολύ καλύτερα το μαγαζί ο δήμαρχος.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nikos said:

Δεν πιστεύω στα συνωμοσιολογικά για Τζαβέλλα και Μάνταλο εγώ.

Απλα τον Μάνταλο θέλει να τον έχει στην ομάδα, μέχρι εκεί.

2 οκταροδεκαρια πήρες και 2 στοπερ στην τελική.

Εγώ Νίκο τα πιστεύω τα συνομωσιολογικά 😁.

Είναι περίεργα μέρη τα αποδυτήρια...

Δεν έχεις πάρει οκταροδεκάρια. Έχεις πάρει ένα οκτάρι τον Γκατσίνοβιτς που και χωρίς Μάνταλο δεν τον βάζεις στη θέση του κι έναν περισσότερο περιφερειακό με οργανωτικές ικανότητες, τον Πινέδα, σε μια θέση Λιβάγια ή Μπακασέτα. 

Μακάρι να είχες πάρει δεκάρι. 

Στην ουσία, αναβάθμισες την αποχώρηση του Σάκχοφ και ξαναπήρες παίκτη στη θέση που έμενε κενή από το Λιβάγια. 

Στα στόπερ πήρες παίκτη στη θέση του Βράνιες γιατί έμενες με Μήτογλου μόνο και πήρες όχι μια τόσο ξεκάθαρα βασική λύση για να τον έχεις με τον Τζαβέλλα. 

Σε συνθήκες θερμοκηπίου, ο Γκάτσι άνετα άφηνει τον Μάνταλο μια μακρινή πικρή ανάμνηση ΑΝ τοποθετηθεί ποτέ με συνέπεια στη θέση του και τον Μουκουντί δεν τον έχουμε δει ακόμα, γιατί πως να βγει από την 11αδα αυτός ο Τζαβέλλας...

Και στις 4 μεταγραφές που συζητάμε, δε δόθηκαν και λίγα λεφτά, για δεδομένα Μελ, δόθηκαν από καλά έως πολύ καλά λεφτά. 

Τέλος θεωρώ ότι δεν του τέλειωσαν τα λεφτά τον Αύγουστο, αλλά για πολλοστή φορά δε θέλει να καταλάβει ότι αν σε μυριστεί ο άλλος στην ανάγκη δε θα σου χαριστεί επείδή εσύ περνάς τον εαυτό για πρώτο μάγκα, ενώ είσαι Σεφερλής. 

Είχε λεφτά να τελειώσει την υπόθεση Πλάνιτς, δεν τον έκανε, αντίο ζωή. 

Αν είχε φέρει το Σέρβο, κανείς δε θα είχε καλύτερη άμυνα σε επίπεδο προσώπων στη ΣΛ.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NIS 9-11 said:

Παρε και τον Μπεο να τελειωνουμε και ασχολησου με τα μουσεια.

αυτό. Τι αριστερό μπακ και αμ. χαφ και τρίχες
Φέρε Αχιλλέα για βασικό και στείλε Γιαννάκη δανεικό στο Βόλο να τελειώνουμε

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MITSAKLAS said:

Εγώ Νίκο τα πιστεύω τα συνομωσιολογικά 😁.

Είναι περίεργα μέρη τα αποδυτήρια...

Δεν έχεις πάρει οκταροδεκάρια. Έχεις πάρει ένα οκτάρι τον Γκατσίνοβιτς που και χωρίς Μάνταλο δεν τον βάζεις στη θέση του κι έναν περισσότερο περιφερειακό με οργανωτικές ικανότητες, τον Πινέδα, σε μια θέση Λιβάγια ή Μπακασέτα. 

Μακάρι να είχες πάρει δεκάρι. 

Στην ουσία, αναβάθμισες την αποχώρηση του Σάκχοφ και ξαναπήρες παίκτη στη θέση που έμενε κενή από το Λιβάγια. 

Στα στόπερ πήρες παίκτη στη θέση του Βράνιες γιατί έμενες με Μήτογλου μόνο και πήρες όχι μια τόσο ξεκάθαρα βασική λύση για να τον έχεις με τον Τζαβέλλα. 

Σε συνθήκες θερμοκηπίου, ο Γκάτσι άνετα άφηνει τον Μάνταλο μια μακρινή πικρή ανάμνηση ΑΝ τοποθετηθεί ποτέ με συνέπεια στη θέση του και τον Μουκουντί δεν τον έχουμε δει ακόμα, γιατί πως να βγει από την 11αδα αυτός ο Τζαβέλλας...

Και στις 4 μεταγραφές που συζητάμε, δε δόθηκαν και λίγα λεφτά, για δεδομένα Μελ, δόθηκαν από καλά έως πολύ καλά λεφτά. 

Τέλος θεωρώ ότι δεν του τέλειωσαν τα λεφτά τον Αύγουστο, αλλά για πολλοστή φορά δε θέλει να καταλάβει ότι αν σε μυριστεί ο άλλος στην ανάγκη δε θα σου χαριστεί επείδή εσύ περνάς τον εαυτό για πρώτο μάγκα, ενώ είσαι Σεφερλής. 

Είχε λεφτά να τελειώσει την υπόθεση Πλάνιτς, δεν τον έκανε, αντίο ζωή. 

Αν είχε φέρει το Σέρβο, κανείς δε θα είχε καλύτερη άμυνα σε επίπεδο προσώπων στη ΣΛ.

Δεν συμφωνω αλλα ας πούμε ότι για Μάνταλο και Τζαβέλλα (δεν έχω καταλάβει πότε προστέθηκε αυτος  και βγήκε η ιστορία ότι πρέπει να παίζει βασικος με άνωθεν εντολή αλλά οκ) είναι έτσι.

 

Κι έρχομαι και σε ρωταω τώρα:

Άσε τον στοπερ και το δεκάρι ας πουμε για να μην σπαταλαμε χρονο (αν και μου εμεινε η απορια γιατι ηθελε Πλανιτς αφου ηθελε Τζαβελλα βασικο). Τι εμποδισε την ΠΑΕ ΑΕΚ να πάρει αριστερό μπακ, 2ο καθαρό αμυντικο χαφ, έναν μεσοεπιθετικο γκολτζη, κάποιον ακριβοτερο του Φαν Βεερτ ή να αγοράσει τον Φερνάντες από τώρα (προφανως τα βρήκαν με τον Μπέο καπου στη μέση); Δεν σου λεω ολα τα παραπανω, πες τα μισά από αυτά ή κάποια από αυτά. 
 

Δεν είχε …χρόνο; Ή δεν χρειαζόταν τίποτα από αυτά, είμαστε κομπλέ σε αυτα; 
Ή μηπως λεω εγώ βγήκε ο κόφτης στο μπατζετ; 

 

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια αγορασαμε τον παικτη ( κανα 200άρι να υποθεσω.. ) για 3-4-5 ΜΗΝΕς το πολυ !

Και γιατι δεν πεΡιμεναμε να υπογραψει τον Δεκεμβρη και αν χρειαζοταν σαν δανεικος να τον ζητησουμΕ τοτε...και να μας ερθει και φθηνοτερα ???

Προφανως το πουλακι θαχει πεταξει...οχι βεβαια τον Δεκεμβρη...αλλα την επομενη βδομαδα...( εξαιρειται Οδυσσέας )

Link to comment
Share on other sites

το μονο που δεν καταλαβα εγω στην υποθεση Φερναντεζ ειναι το γιατι δεν ηθελε ζμπαοκ. δεν τα βρηκαν στο συμβολαιο?

 

επισης παλι μεσα επεσε ο Κιοφτες. οτι το θεμα το εβγαζαν ΜΜΕ της Θεσσαλονικης για να δημιουργησουν προβληματα στην ΑΕΚ (😂)

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikos said:

 

Άσε τον στοπερ και το δεκάρι ας πουμε για να μην σπαταλαμε χρονο (αν και μου εμεινε η απορια γιατι ηθελε Πλανιτς αφου ηθελε Τζαβελλα βασικο). Τι εμποδισε την ΠΑΕ ΑΕΚ να πάρει αριστερό μπακ, 2ο καθαρό αμυντικο χαφ, έναν μεσοεπιθετικο γκολτζη, κάποιον ακριβοτερο του Φαν Βεερτ ή να αγοράσει τον Φερνάντες από τώρα (προφανως τα βρήκαν με τον Μπέο καπου στη μέση); Δεν σου λεω ολα τα παραπανω, πες τα μισά από αυτά ή κάποια από αυτά. 
 

Δεν είχε …χρόνο; Ή δεν χρειαζόταν τίποτα από αυτά, είμαστε κομπλέ σε αυτα; 
Ή μηπως λεω εγώ βγήκε ο κόφτης στο μπατζετ; 

 

Σαφώς βγήκε ο κόφτης παρ' ότι  τα φετινά έσοδα ήταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. 

Αλλά αυτό δε νομίζω να κάνει έκπληξη σε κανέναν πλέον. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

το μονο που δεν καταλαβα εγω στην υποθεση Φερναντεζ ειναι το γιατι δεν ηθελε ζμπαοκ. δεν τα βρηκαν στο συμβολαιο?

 

 

γιατί άργησε και θα τον είχε ψήσει ήδη τον παίκτη ο άσβερκος.. έχει τον τρόπο του

Link to comment
Share on other sites

  • nikos locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×