Jump to content

Recommended Posts

8 hours ago, SpiRos said:

Αυτό είναι στο οποίο διαφωνώ, Αν αρχίζει μέσα Αυγούστου το πρωτάθλημα, η ομάδα πρέπει να είναι πλήρης ένα μήνα πριν, άντε πλην μιας μεταγραφής. Πραγματικά δεν θέλω να ακούσω σε περίπτωση γκέλας στην αρχή, "πρέπει να δέσει η ομάδα".

το πολύ σε 10 μερες θα ακούσουμε "πρεπει να δεσει η ομάδα στελεχών που κανουν μεταγραφες"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αλμέιδα αν δν του κάνουν  αυτά που θέλει, μπορεί  να σηκωθεί να φυγει αν έχει τα κακαλα. 

Όποιος συμμετεχει στο καρναβάλι θεωρείται καρναβαλος. 

Σε 10 μέρες ξεκινάει η προετοιμασια κ δν εχει έρθει κανεις. Ότι γινόταν κ περσι

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει ο Αλμέιδα 2-3 χιλιάδες διαρκείας να ξεκινήσουν οι μεταγραφές 

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα έβλεπα να έρχονται. Τις τρελές τιμές στα διάρκεια δεν περίμενα. 

On 5/25/2022 at 9:11 AM, AG21 said:

Με το χρόνο που απέκτησαν μάλλον καλός ή κακός οι μεταγραφές είναι το τελευταίο στη λίστα από τα πράγματα που έχουν στο μυαλό τους. Ποιο πολλή ο κόσμος ασχολείται πάρα οι ίδιοι. 

Έχουν 

1. Ξεκαθάρισμα ρολων, αλλαγές στελεχών. Ήρθε Αλμέιδα και επιτελείο αλλά όλο το τριγυρο είναι στο αέρα ακόμα. Νέο οργανόγραμμα. Νέοι ρολόι. Αποχωρήσεις. Απλα αυτή τη στιγμή κάνεις δεν έχει εξουσιοδότηση να προχωρήσει μεταγραφές και πως να το κάνει άλλωστε. 

2. Ξεκαθάρισμα ροστερ αποχωρήσεις, ποιοι μένουν ποιοι φευγουν. Αυτό θέλει χρόνο ώστε οι παίκτες και η ομάδα να δει τις επιλογές της και τι θέλουν . Να συννενοηθουν με Αλμέιδα για ανάγκες και για διαθέσιμα πόσα. 

3. Οικονομικά. Έσοδα έξοδα. Νέα έσοδα λόγο γηπέδου και τρόπο καλυψη  ζημιάς από πιθανά έσοδα Ευρώπης κτλ 

4. Όταν γίνουν τα παραπάνω τότε θα μπουν στλε μεταγραφές που θα είναι περιορισμένες λόγο των λίγων αγώνων. Πιο πιθανω είναι να ακούμε την επόμενη περίοδο μεταγραφές για Κ19 και Β ομάδα που λογικά θα τρέξουν από τους ίδιους. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Evolve said:

Εδώ προπονητής Αλμέ, με τερματοφύλακα τον νυν βοηθό προπονητή μας Μάριο Ντανιέλ Βέγκα...

 

Μου λύθηκε η απορία γιατι ειναι βοηθός προπονητή και όχι προπονητης τερματοφυλάκων . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2022 at 5:40 PM, SpiRos said:

Αυτό είναι στο οποίο διαφωνώ, Αν αρχίζει μέσα Αυγούστου το πρωτάθλημα, η ομάδα πρέπει να είναι πλήρης ένα μήνα πριν, άντε πλην μιας μεταγραφής. Πραγματικά δεν θέλω να ακούσω σε περίπτωση γκέλας στην αρχή, "πρέπει να δέσει η ομάδα".

Πρωτα πρεπει να δεσει το χορτο.... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω από Bienvenido Matias Almeyda να το μεταονομάζουμαι σε Adios Matias Almeyda 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kapetane21 said:

Βλέπω από Bienvenido Matias Almeyda να το μεταονομάζουμαι σε Adios Matias Almeyda 

Θα σπάσει κάθε ρεκόρ....θα φύγει πριν έρθει μεταγραφή 😂

Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2022 at 4:52 PM, billy21 said:

matias.jpg

Μου αρέσει το Λουκ χωρίς μαλλιά. Δείχνει πιο μάχιμος. Δείχνει και όρεξη για νέα δυναμική αρχή που θέλει ο ίδιος και η ΑΕΚ και φαίνεται ότι έχει γίνει πολλή προεργασία / οργάνωση το τελευταίο δίμηνο.  Μακάρι οι προσδοκίες γιαυτόν να είναι μικρότερες από τις επιτυχίες που θα φέρει τελικά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τους έχει στο περίμενε τόση ώρα ο καβλεας κ θα του ζητάνε δίπιτο το σουβλάκι μετά.

Link to comment
Share on other sites

Αντρίκια λόγια ως τώρα από τον Αλμέ, μακάρι να αποκτήσουν οι παίχτες λίγο αρχίδια. Vamos gavleeeea

Link to comment
Share on other sites

Δυο ειναι τα πιθανα σεναρια. Ή θα φυγει με τις κλωτσιες ως ρομαντικος και οχι ουσιαστικος ή θα μας αναγεννησει και θα μεινει στην ιστορια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει το στήσιμο του, τα λόγια του και η σοβαρότητα του. Πριν μια βδομάδα στο γυμναστήριο εδώ Στοκχόλμη μπαίνει ενας μαλλιάς και τον ακούω να μιλάει για μπάλα στα αγγλικά. Είχε κοψιά Μπλάνκο τελείως, πιάνει το αυτί μου Αρτζεντινα και του αρχίζω κουβέντα, με τα πολλα βγαίνει οπαδός Μπόκα που όμως έπαιζε πιτσιρικάς Ρίβερ και τώρα έχει ακαδημία στο Miami. Αυτά μπορεί να είναι και μαλακιες και να ήταν οριακά παπατζης , γιατί χωρίς να ρωτήσω έβγαλε κινητό και μου έδειχνε το λογκο της ομάδας και 2 χαρλευ στο γκαράζ (του ?).  Συστηθηκαμε αλλά δεν έπιασα το όνομα του κάπως Άαρι , Άριε κάτι τέτοιο , δεν μπορούσα να τον αναζητήσω ενδελεχώς γκουγκλομηχανη μετά.  Ήξερε φυσικά Ματίας και το παρατσούκλι του (πιλαδο πως τον λένε κάπως έτσι) και την έως τώρα πορεία του. Μου είπε ότι στο Μεξικό δίνουν λεφτά Ευρώπης και ότι το επίπεδο είναι αρκετά καλό και η λογική κοντά στην Ευρώπη δεν είναι μια ποδοσφαιρική μπανανία δηλαδή. (ήξερε επίσης για Σκοκο αρκετά). 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω εντυπωσιασμενος.

Έχουμε μετά από πολλά χρόνια προπονητή με ΠΡΟΣΩΠΙΚΌΤΗΤΑ.

Προπονητή που δείχνει να ξέρει πού βρίσκεται.

Προπονητή που έχει συγκεκριμένο πλάνο κι αναζητεί συγκεκριμένους παίκτες για να το εφαρμόσει.

Προπονητή που δουλεύει με σταφ, όχι μόνος του.

Προπονητή που δείχνει να γνωρίζει τα προβληματα της ομάδος.

Τέλος, μιλάμε για άνθρωπο που έχει περάσει μια πολύ σκοτεινή περιοδο στη ζωή του κι έχει βγει νικητής. Αυτό δείχνει ευαισθησία αλλά και μεγάλη δύναμη.

Πάμε Κόουτς!

  • Δικεφαλάκι 15
Link to comment
Share on other sites

7 παίκτες από την Β ομάδα θα πάρει στην προετοιμασία λέει. 

Link to comment
Share on other sites

Οι σουβλακοφάγοι πήγαν στην συνέντευξη τύπου με τα κινητά σε φουλ ένταση. Αγριοκοίταξε κάποιον ο Ματίας τώρα. Αν δεν ήταν η πρώτη συνέντευξη πιστεύω το μπουκαλάκι θα είχε προσγειωθεί στην μάπα του

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×