Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, The Magician said:

Εγώ μα τω Θεω θα εδινα ολο το συμβολαιο στο βλακα και θα τον τελειωνα απο την ομαδα. Να μην ξαναπατησει στα Σπατα, να μην τριγυρναει καν περιξ της ομαδας. Μονο ετσι νογανε.

Και ρε μάγε με γεμάτες τις τσέπες να πάει να συμπληρώσει εισόδημα όπου γουστάρει αυτός; Όχι, μπουλντόζες άλλον ενα χρόνο και του χρόνου το καλοκαίρι να πάει όπου θέλει να γελάσουμε 

Link to comment
Share on other sites

Πρωινή προπόνηση μαζί με τις καθαρίστριες και καμια σχέση με την ομάδα ούτε με παίκτες το λιγότερο. 

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι πως έχει δει ελληνικό πρωτάθλημα;

Θα παίζουμε άμυνα στη σέντρα και 3 αμυντικούς; Σοβαρά;

Γνωρίζει πως εδώ τα παιχνίδια κρίνονται στα στημένα; Και αν το γνωρίζει έχει ιδέα πως πλέον έχουμε μια από της πιο κοντές ομάδες στην λίγκα;

Οκ μακάρι να είναι τυχερός ή έστω μακάρι να έρθουν παίχτες ώστε να κλείσει η ψαλίδα με το γαύρο,

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για το αποτέλεσμα με το οποίο θα είναι ικανοποιημένος στο τέλος της σεζόν.

Με ένα τρόπαιο στα χέρια. Αυτό για εμένα θα ήταν το μέγιστο. Γι’ αυτόν τον λόγο ήρθα, γι’ αυτόν τον λόγο κάνουμε προπόνηση, αυτό σκέφτομαι πριν κοιμηθώ, γι’ αυτόν τον λόγο μιλώ με τους ποδοσφαιριστές και προσπαθώ να τους μεταφέρω τις σκέψεις μου. Αυτός είναι ο λόγος που βρίσκομαι εδώ και δεν θα σταματήσω να το ονειρεύομαι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, billy21 said:

Για το αποτέλεσμα με το οποίο θα είναι ικανοποιημένος στο τέλος της σεζόν.

Με ένα τρόπαιο στα χέρια. Αυτό για εμένα θα ήταν το μέγιστο. Γι’ αυτόν τον λόγο ήρθα, γι’ αυτόν τον λόγο κάνουμε προπόνηση, αυτό σκέφτομαι πριν κοιμηθώ, γι’ αυτόν τον λόγο μιλώ με τους ποδοσφαιριστές και προσπαθώ να τους μεταφέρω τις σκέψεις μου. Αυτός είναι ο λόγος που βρίσκομαι εδώ και δεν θα σταματήσω να το ονειρεύομαι.

Καλα μερικα σιγουρα χανονται στην μεταφραση. 

Δεν γινεται να λεει το ενα τροπαιο ειναι το μεγιστο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, baRon21 said:

Καλα μερικα σιγουρα χανονται στην μεταφραση. 

Δεν γινεται να λεει το ενα τροπαιο ειναι το μεγιστο.

Ας πάρει το 1 το καλό. Ας πάρει αυτό που μπορεί. Αν μπορεί κ τα 2 θα είναι το τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχη να μη τρωμε γκολ με καθε πιθανο και απιθανο τροπο...

Link to comment
Share on other sites

Χαρτάκι παίρνεις και εσύ για τον aRxhgo, κράξιμο από την πρώτη γκέλα θα πέφτει. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, billy21 said:

μέγιστο

! (unfair...again..)

τεσπα...ας κανει αυτο που πρπει κι ας μας φλομωσει στα ανφέρια..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Hades said:

Χαρτάκι παίρνεις και εσύ για τον aRxhgo, κράξιμο από την πρώτη γκέλα θα πέφτει. 

Τους ΑρΧεντίνους πολλά μπορείς να τους πεις, μαλακες όμως δεν τους λες ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MITSAKLAS said:

Τους ΑρΧεντίνους πολλά μπορείς να τους πεις, μαλακες όμως δεν τους λες ποτέ.

Ψιλοδιαφωνώ, αλλά τεσπα. 

Link to comment
Share on other sites

δειτε στα 4:00 το συστημα της αργεντινης το 1986 του καρλος μπιλαρδο το οποιο μοιαζει καπως με αυτο που θελει να παιξει ο Αλμειδα σε μας. 3αδα πισω, πολλα χαφ με απουσια καθαρων εξτρεμ και πλάγιοι μεσοι σαν φουλ μπακ. Δεν κανω αναλογιες σε παικτες εννοειται απλα προσεξτε την τακτικη
 


@Bukowski εσυ που εισαι θαυμαστης του αλμειδα πες μας την αποψη σου

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, George_D said:

Δεν κανω αναλογιες σε παικτες εννοειται απλα προσεξτε την τακτικη

Παντως εγω στην φαση που πετάγεται ο μαραντονα περιμενα να δω μάνταλο.

Sometimes you have to adjust because of one player.

Πολυ ωραιο βιντεο ομως. Thanks

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ματίας Αλμέιδα παραμονή του αγώνα με τη Λαμία, παραχώρησε τις καθιερωμένες δηλώσεις στην Cosmote Tv. Μέρος αυτών, βγήκαν την Παρασκευή, ενώ ολοκληρωμένες κυκλοφόρησαν μετέπειτα. Σε όσα είπε ο Αργεντινός τεχνικός, λοιπόν, ξεχωρίζει αυτό το κομμάτι που περιγράφει με λίγα λόγια, το πως αντιλαμβάνεται ο ίδιος το ποδόσφαιρο. «Υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν θέλω να αλλάζω. Ένα από αυτά είναι τη διάθεση του παίκτη όταν πάει να κερδίσει μια μπάλα. Θέλω να έχει στο μυαλό του ότι είναι η τελευταία μπάλα στη ζωή του που θα επιδιώξει να κερδίσει. Θέλω και χρειάζομαι οι παίκτες να αισθάνονται μέλος αυτής της ομάδας και να έχουν γίνει ένα με το σήμα της φανέλας. Ο μεγαλύτερος σεβασμός που μπορούμε να δώσουμε στον κόσμο και σε αυτόν που μας πληρώνει. Μετά ξέρουμε πώς είναι το ποδόσφαιρο. Μπορεί τα πράγματα να βγουν καλά, μπορεί άσχημα, μπορεί και νορμάλ», εξηγεί!

Αναλυτικά ολόκληρη η συνέντευξη του προπονητή της ΑΕΚ στην Cosmote Tv:

Για τη Σούπερ Λίγκα: «Είναι μείξη πολλών πραγμάτων. Έχει καταπληκτικούς παίκτες, προπονητές, ομάδες με μεγάλη ιστορία και είναι πολύ δύσκολο κάποιος να αγοράσει την ιστορία τους, αφού ήδη υπάρχει. Από αυτά που έχω δει από έξω, είναι ένα δύσκολο πρωτάθλημα, που κάθε παιχνίδι είναι διαφορετικό. Μια ομάδα μπορεί να παίζει διαφορετικά στα εντός και στα εκτός έδρας παιχνίδια. Δεν υπάρχουν πολλοί χώροι στο κέντρο. Υπάρχουν πολλές δυνατές διεκδικήσεις. Θα έπρεπε να είμαι παίκτης σε αυτό το πρωτάθλημα».


Για το αν είναι πρόβλημα: «Δεν το βλέπω ποτέ έτσι, όπου κι αν πηγαίνω. Θεωρώ ότι είναι δώρο και φυσικά υπάρχει ευγνωμοσύνη στον ιδιοκτήτη του κλαμπ που μου δίνει τη δυνατότητα να δουλέψω. Υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν δουλειά σε πολλά μέρη του κόσμου, είμαι ευγνώμων που έχω δουλειά. Αυτό με κάνει να δεσμεύομαι και να θέλω να αποτελώ μέλος μιας ομάδας. Κάποιοι μπορεί να έχουν απορήσει με τον ερχομό μου στην Ελλάδα, γιατί δεν ξέρουν πώς δουλεύω. Πραγματικά, αγαπώ αυτό που κάνω. Τόσο εγώ όσο και το σταφ μου αφιερώνουμε πολύ χρόνο σε κάθε λεπτομέρεια. Η αλήθεια είναι πως δεν έχω μαγικό ραβδί. Το ποδόσφαιρο το έχουν εφεύρει πάνω από 200 χρόνια, εγώ αυτό που θα προσπαθήσω να μεταδώσω είναι αυτό που έχω ζήσει και αυτό που βλέπω ότι μπορούν να κάνουν. Πιστεύω στην ομαδική δουλειά. Όταν ο οποιοσδήποτε βάζει το λιθαράκι του, η ομάδα γίνεται καλύτερη. Θα ήθελα να επαναλάβω ότι το ποδόσφαιρο υπάρχει εκατοντάδες χρόνια, ο Αλμέιδα δεν θα ανακαλύψει τίποτα καινούριο»

 

Για το πώς διαχειρίζεται τα αποδυτήρια: «Φέρομαι όπως ζω. Θέλω να είμαι καθαρός συνεχώς απέναντι τους. Αυτό που προσπαθώ είναι να είναι ευτυχισμένοι με αυτό που κάνουν, αλλά με ξεκάθαρους κανόνες. Δεν κρατάω τίποτα μέσα μου, τους λέω όσα σκέφτομαι. Ξέρουν ότι είμαι ανοιχτός στον διάλογο, αλλά αυτός που παίρνει τις αποφάσεις είμαι εγώ».

Για το ιδανικό σύστημα για αυτόν: «Δεν υπάρχει κάτι ιδανικό. Είναι 12 χρόνια που είμαι προπονητής, ίσως το ιδανικό να μην είναι πραγματικότητα. Αυτό που πρέπει να κάνω είναι να είμαι έξυπνος και να λειτουργώ στρατηγικά για να καταλάβω τι μπορώ να πάρω από κάθε ποδοσφαιριστή. Αυτό με βοηθάει στο να μην κλείνομαι σε ένα σύστημα. Υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν θέλω να αλλάζω. Ένα από αυτά είναι τη διάθεση του παίκτη όταν πάει να κερδίσει μια μπάλα. Θέλω να έχει στο μυαλό του ότι είναι η τελευταία μπάλα στη ζωή του που θα επιδιώξει να κερδίσει. Θέλω και χρειάζομαι οι παίκτες να αισθάνονται μέλος αυτής της ομάδας και να έχουν γίνει ένα με το σήμα της φανέλας. Ο μεγαλύτερος σεβασμός που μπορούμε να δώσουμε στον κόσμο και σε αυτόν που μας πληρώνει. Μετά ξέρουμε πώς είναι το ποδόσφαιρο. Μπορεί τα πράγματα να βγουν καλά, μπορεί άσχημα, μπορεί και νορμάλ». 

Link to comment
Share on other sites

Γαμιέται η μανούλα σου όσο δεν βάζεις στο χόρτο αξιοκρατικά τα καλύτερα γκνου της αγέλης. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μητσαρα έχεις φέρει προπονητή με προσωπικότητα παγκοσμίου φήμης και για να μιλήσει μαζί σου πρέπει να πάρει αριθμό πρωτοκόλλου από τους υφιστάμενους σου;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bad_habiT said:

Ρε μητσαρα έχεις φέρει προπονητή με προσωπικότητα παγκοσμίου φήμης και για να μιλήσει μαζί σου πρέπει να πάρει αριθμό πρωτοκόλλου από τους υφιστάμενους σου;

Έπεσε πάνω στις διακοπές του Νιαου.

Σεβας η σέντρα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baRon21 said:

Τους δίνει στεγνά.  Ξεκάθαρα αν μπορούσε θα είχε διώξει καμία 10 άρια άτομα που τα θεωρεί άχρηστα και προβληματικά για τη λειτουργία της ομάδας και καλά θα κάνει.  Πολλοί έχουν μαζευτεί όντως. 

Ειδικά ο γραμματέας του γραμματέα του τιμ μάνατζερ όλα τα λεφτά.  

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η Μπαρτσελονα δεν έχει τοσους υπαλλήλους. Έλεγε επι Ντεμη ο εξυπνάκιας. Κι αυτος μάζεψε περισσοτερους.

Τι τον πειράζει; Από την τσέπη του τους πληρώνει; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν του αρέσει ο τιμ μανατζερ που κάνει κουμάντο στη καθημερινοτητα και του άλβες που είναι μεσάζοντας της διοίκησης.  

Εγώ θα συμφωνήσω και με τα δύο μαζί του γιατί πραγματικά με κονε και κιουχαρσκι ουσιαστικά δεν έχει πεδίο δράσης ο άλβες και απλά υπάρχει με τη << προσωπικότητα του >> ενώ δεν φαίνεται ακόμα να επεκτείνεται σε β ομάδα ακαδημίες.  Ο Ναλιτζης απλά κάνει μια δουλειά που θα μπορούσε να κάνει κάποιο ήδη στέλεχος της ομάδας.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο βλακας ο κεφτές απο ολη την συνέντευξη κράτησε το κομμάτι για τον ντιεγκο.

Φυσικα θα πω εγω αν μια απο τις γραμματείς της γραμματέας του ΤΔ λεει ποιος έπαιξε βασικος στο οικογενειακο διπλο και ποιος οχι.

Εκτος απο τον Τραγιάσκα ολοι οι υπόλοιποι ζουν μονίμως σε ένα συννεφάκι και ακούν Καζαντζίδη βλέποντας βιντεάκια του μικελαντζελο για το γηπεδο με τις σιδερόβεργες της Καππαδοκίας τρώγοντας σουβλάκια.

Θα τους ερθουν ουρανοκατέβατα και βλεπω να ερχονται άρθρα του τυπου: Αφου αποφάσισε να παρει εναν παικτη, ας ειναι καλος, σαν τον Γεναρη με τον Φρανσον.

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×