Jump to content

Recommended Posts

29 minutes ago, Bukowski said:

Καλα ναι, με οποιον παιζουμε, το sdna βγαζει την προηγουμενη ενδιαφερομαστε για παιχτη τους. Πρωτα εναν πουθενα του Ζελα, σημερα τον Λοντιγκιν του ΠΑΣ τωρα τον Σουντγκρεν του Αρη.

Εννοείται τα περισσότερα είναι παπατζες.

Ελπίζω δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Bukowski said:

Καλα ναι, με οποιον παιζουμε, το sdna βγαζει την προηγουμενη ενδιαφερομαστε για παιχτη τους. Πρωτα εναν πουθενα του Ζελα, σημερα τον Λοντιγκιν του ΠΑΣ τωρα τον Σουντγκρεν του Αρη.

Τον Σουντγκρεν τον είχε γράψει ο Δάσκαλος τον Ιανουάριο. Νταξ μαλακισμενες επιλογές κάτι σουντγκρεν και σαλιακες τρις χειροτεροι του Μισελεν και από τον εγκλιματισμένο και εργατικό Ρότα.

Ο Λοντίγκιν είναι καλή έως πολύ καλή επιλογή για δεύτερος που μπορεί με αξιώσεις να κάτσει και πρώτος. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Geologos said:

 

Ο Λοντίγκιν είναι καλή έως πολύ καλή επιλογή για δεύτερος που μπορεί με αξιώσεις να κάτσει και πρώτος. 

Γνώμη μου ότι ο Λοντίγκιν είναι για πρώτος τερματοφύλακας και γενικά στις ομάδες, στα ρόστερ, δεν ενδείκνυται να έχεις δύο ισάξιους ή σχεδόν ισάξιους για τη θέση. 

Θα μου πεις, δεν τον θες; Κάθε καλό παίκτη τον θέλω και ο Τσιτώντας και πέρσι και φέτος μας στοίχησε πάρα πολύ, αλλά έχω μόνο αυτή την ένσταση. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, MITSAKLAS said:

Γνώμη μου ότι ο Λοντίγκιν είναι για πρώτος τερματοφύλακας και γενικά στις ομάδες, στα ρόστερ, δεν ενδείκνυται να έχεις δύο ισάξιους ή σχεδόν ισάξιους για τη θέση. 

Θα μου πεις, δεν τον θες; Κάθε καλό παίκτη τον θέλω και ο Τσιτώντας και πέρσι και φέτος μας στοίχησε πάρα πολύ, αλλά έχω μόνο αυτή την ένσταση. 

Ελέω Λάκη Νικολάου χρειαζόμαστε 2 πρώτους αν ο ένας είναι ο Στανκοβιτς. Στο σενάριο που βγαίνει οφ ο Αυστριακός για κάποιο διάστημα και μπει ο Λοντιγκιν και είναι αισθητα καλύτερος, κανείς μια καλή πώληση τον Αυστριακό και φέρνεις κάποιον 35 36 χρόνων για δεύτερο.

Και τον Ρομπέρτο τον παλιό του γαβρου θα κοίταγα εγώ για κλασικο δεύτερο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ο Στάνκοβιτς δεν είναι καλά δεν έχει νόημα να τον κρατήσεις, πρέπει να τον στείλεις τώρα άμεσα. Δηλαδή οκ δεν μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις ροτεισον και στον τερματοφύλακα, να κάνει 20 συμ την χρονιά και να λες καλά είμαστε. Φέρε έναν άνθρωπο να σου παίξει όλα τα παιχνίδια, το πιο απλό, όπως συμβαίνει σε όλες μα όλες τις ομάδες του κόσμου για την θέση του τερματοφύλακα. Ακόμα κι εκεί ανωμαλία γαμω την τρέλα μου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Epitaph21 said:

Αν ο Στάνκοβιτς δεν είναι καλά δεν έχει νόημα να τον κρατήσεις, πρέπει να τον στείλεις τώρα. Δηλαδή οκ δεν μπορείς να κάνεις ροτεισον και στον τερματοφύλακα, να κάνει 20 συμ την χρονιά και να λες καλά είμαστε. Φέρε έναν άνθρωπο να σου παίξει όλα τα παιχνίδια, όπως συμβαίνει σε όλες τις ομάδες του κόσμου για την θέση. Ακόμα κι εκεί ανωμαλία.

Επισήμως είναι καλά

Αλλά Λάκης Νικολάου

Οπότε φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισα

Link to comment
Share on other sites

@billy21 ο κανόνας είναι πως τα ονόματα που ακούγονται νωρις γρήγορα ξεχνιούνται.

AEKPEDIA παρολίγον παικτών μας το τοπικ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

@billy21 ο κανόνας είναι πως τα ονόματα που ακούγονται νωρις γρήγορα ξεχνιούνται.

AEKPEDIA παρολίγον παικτών μας το τοπικ

Διαισθάνομαι ότι κάτι θα αλλάξει τώρα, ειδικά αν βγούμε Ευρώπη. Ίδωμεν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Για αυτόν ακούγεται εντονα πλέον 

Ναι τώρα το διάβαζα. Υπάρχει κίνηση, πιστεύω ότι αυτός επειδή είναι κ ελεύθερος, αν τον θέλει ο Ματίας θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Ναι τώρα το διάβαζα. Υπάρχει κίνηση, πιστεύω ότι αυτός επειδή είναι κ ελεύθερος, αν τον θέλει ο Ματίας θα έρθει.

 Μονο μην παίρνουμε μέτριους στην θέση του Μάνταλου για να μπει όπως πρέπει στην Αγια Σοφια 

Link to comment
Share on other sites

«Εχει κάνει πρόταση στον Φαμπιάν η ΑΕΚ - Μίλησε με τον Αλμέιδα ο Μεξικανός»

1 minute ago, nikos said:

 Μονο μην παίρνουμε μέτριους στην θέση του Μάνταλου για να μπει όπως πρέπει στην Αγια Σοφια 

Απο φατσα φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

 Μονο μην παίρνουμε μέτριους στην θέση του Μάνταλου για να μπει όπως πρέπει στην Αγια Σοφια 

Βλέπω το παλμαρέ του, εντυπωσιακό.  Τώρα τι παίκτης είναι... θα πρέπει να εμπιστευτούμε τον προπονητή.

Link to comment
Share on other sites

Ε μάλλον του λείπει από το παλμαρέ του το να είναι "ρεζέρβα Μανταλου"

Link to comment
Share on other sites

Παντως τα περισσοτερα ονοματα που γραφουν οι αρδ ειναι παικτες 30+ κι  επισης προσπαθουμε Κριχοβιακ, κρατησαμε Τζουμπερ, θελουμε και Αμρα.  Τι θα γινει, πολλη εμπειρια μαζευεται.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο Φαμπιάν για γιουβαρλάκι μοιάζει αλλά παρατηρώ κοινα χαρακτηριστικά στα ονόματα που γράφονται ως πιθανές μεταγραφές βάσει προτάσεων του Αλμειδα. Αν κοιτάξει κάποιος προσεκτικά 4 τύποι παιχτών ακούγονται :

- εξαρια σκυλιά του πολέμου 

- δεκαριά με έφεση στην τριπλα και στα μακρινά σουτ

- εξτρέμ τριπλαδοροι-μπουκαδόροι και

- επιθετικοί περιοχης τύπου fox in the box, η αλλιώς την μια ευκαιρία γκολ

Δεν ξέρω τι μπορεί να λέει για την ομάδα αυτό και τις ελλείψεις της αλλά μου κάνει εντύπωση και σε γενικές γραμμές βλέπω μια λογική στην ονοματολογία σε αντίθεση με άλλες χρονιές που ήθελες πχ επιθετικό και ακούγονταν από ονόματα δίμετρων τύπων μέχρι τυπως που δεν ήταν καν καθαρόαιμοι επιθετικοί 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει σοβαρό πλάνο, όλες οι μεταγραφές θα πρέπει να περνάνε κ από τον προπονητή. Δηλ. θέλουμε εξτρεμ, οκ, ορίστε η λίστα, πόσοι μας κάνουν? πχ 5... Τους βάζεις σε σειρά προτεραιότητας κ ξεκινάς... Αυτά τα θα κάνει κ η ομάδα μεταγραφές κλπ κλπ είναι αστεία. Αν θέλει τόσο πολύ η διοίκηση πχ να κάνει ένα μπαμ, ας μην το κάνει κ ας του φέρει τα Νο 1 της λίστας για την κάθε θέση. Άσε που το μόνο μπαμ που ακούμε, είναι αυτός του κλεισίματος του συρταριού.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×